Η φανταστική δίκη του Μπόμπ Μπήμον

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Λοιπόοον...η αίθουσα του δικαστηρίου είναι έτοιμη. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να προσέλθουν για να αρχίσει η δίκη. :D
To poll θα το αναρτήσω αφού μοιραστούν οι ρόλοι και κυλίσει λίγο η διαδικασία.

Καλή διασκέδαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
διαθέσιμοι ρόλοι
Μμπομπ Μπήμον: Υποθέτω πρέπει να τον πάρω εγώ αυτόν έ;
Εισαγγελέας κατηγορούσα αρχή (μπορεί να είναι και ομάδα "δικηγόρων"):
Δικηγόρος (ή δικηγόροι) του Μπόμπ:
Δικαστής η Ισι;
και όλοι οι υπόλοιποι χρήστες μάρυτρες στη δίκη με ψήφους στο πολ
Πάει καλά έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η isi δικαστής; Το κλείσαμε το δικαστήριο... :P

Δεν κάνω εγώ παιδί μου γι' αυτό το ρόλο... Άσε, θα πάρω μέρος από το ακροατήριο. ;)

Όσο για το ρόλο του Μπομπ Μπήμον, νομίζω πως πρέπει να τον αναλάβεις προσωπικά εσύ.
Η οικογένεια δεν θα έχει ρόλο στο δικαστήριο; Νομίζω θα έπρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Η isi δικαστής; Το κλείσαμε το δικαστήριο... :P

Δεν κάνω εγώ παιδί μου γι' αυτό το ρόλο... Άσε, θα πάρω μέρος από το ακροατήριο. ;)

Όσο για το ρόλο του Μπομπ Μπήμον, νομίζω πως πρέπει να τον αναλάβεις προσωπικά εσύ.
Η οικογένεια δεν θα έχει ρόλο στο δικαστήριο; Νομίζω θα έπρεπε.


Μα βέβαια. Πρέπει να βάλουμε και τους φαντάστικ 4! Εχουμε λοιπόν τον πατέρα, τον μεγάλο αδερφό, την μανούλα και τον βενιαμίν. Τον Μπόμπ οκ, τον παίρνω εγώ. Πηδάω στα 8 μέτρα προσέξτε έ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Eιμαι μεσα :) ως μαρτηρας υπερασπισης και φιλης του Μπομπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ωραία. Είναι και ο τσακατσαφ στην ομάδα υπερασπισης.

Νομίζω ότι ο Χαος πρέπει να βρεί κάποιους για τους ρόλους της οικογένειας. Αν πάντως μπεί εισαγγελέας ο Χαος, μεγάλος αδερφός ο Σιντ, μάνα η Νεράιδα, και μικρός αδερφός ο Γουρσιπ, νομίζω ότι θα μας δώσουν μια πολύ καλή παράσταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να λείπουν οι κακιούλες παρακαλώ...



(βρε λες να το 'χω τελικά και να μην το ξέρω... :hmm: :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Να λείπουν οι κακιούλες παρακαλώ...



(βρε λες να το 'χω τελικά και να μην το ξέρω... :hmm: :D)
Και εγω νομιζω οτι ο ρολος του δικαστη σου παει πολυ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ωραία. Είναι και ο τσακατσαφ στην ομάδα υπερασπισης.

Νομίζω ότι ο Χαος πρέπει να βρεί κάποιους για τους ρόλους της οικογένειας. Αν πάντως μπεί εισαγγελέας ο Χαος, μεγάλος αδερφός ο Σιντ, μάνα η Νεράιδα, και μικρός αδερφός ο Γουρσιπ, νομίζω ότι θα μας δώσουν μια πολύ καλή παράσταση

και η σκηνή που στον εισαγγελέα όττο καταθέτει ο μάρτυρας δεσμώτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Και εγω νομιζω οτι ο ρολος του δικαστη σου παει πολυ:clapup:


Συμφωνώ κι εγώ. Ασε που άν μπείς δικαστής θα κάνει και περισσότερο κουράγιο η κατηγορούσα αρχή και οι 4, νομίζοντας (λανθασμένα) ότι έτσι θα έχουν περισσότερες πιθανότητες να κερδίσουν τη δίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Συμφωνώ κι εγώ. Ασε που άν μπείς δικαστής θα κάνει και περισσότερο κουράγιο η κατηγορούσα αρχή και οι 4, νομίζοντας (λανθασμένα) ότι έτσι θα έχουν περισσότερες πιθανότητες να κερδίσουν τη δίκη.
Ναι ναι ασε που αμα χασουμε (που δεν αλλα λεμε τωρα) θα κανουμε ενσταση για κακοδικια ο εισαγγελεας εχει στενες σχεσεις ζωης με την δικαστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ναι ναι ασε που αμα χασουμε (που δεν αλλα λεμε τωρα) θα κανουμε ενσταση για κακοδικια ο εισαγγελεας εχει στενες σχεσεις ζωης με την δικαστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ε εντάξει αυτό το παραβλέπουμε. (μην τους λές τέτοια γιατί θα φοβηθούνε εντελώς και το πιστόλι του Χαος θα τρέχει μόνο γιαουρτι πλέον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Α πα πα...ακόμα δεν αρχίσαμε και ξεκίνησε η λασπολογία... :pfff::P
Δεν αποδέχομαι τη θέση για λόγους ευθιξίας και αντικρουόμενων συμφερόντων. :pfff:




(περιττό να σας πω, πως όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία απονομής ρόλων, τα ποστ αυτά θα διαγραφούν, ώστε να διατηρηθεί μια ομαλή ροή στη συζήτηση... )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
(περιττό να σας πω, πως όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία απονομής ρόλων, τα ποστ αυτά θα διαγραφούν, ώστε να διατηρηθεί μια ομαλή ροή στη συζήτηση... )

Δόξα τω Θεώ γιατί κρίνοντας απο άλλα θέματα, η διαδικασία μόνο των ρόλων μπορεί να πάρει πόσες σελίδες πόστ !

Θα είναι καλό νομίζω, μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία, πρίν μπουμε κανονικά στη δίκη, να ξαναβάλω το αρχικό σκηνικό, με την περίληψη του βιβλίου του Μπομπ, που είναι και αυτό για το οποίο η κατηγορούσα αρχή τον μηνύει για συκοφαντία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ποιοι ειμαστε στην υπερασπιση τελικα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο δικαστής να φοράει την περουκα των άγγλων.
Φυσικά ανεβαίνει φωτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ποιοι ειμαστε στην υπερασπιση τελικα???


Εσύ και η Κατερίνα φαρμ.

Ομως η κατηγορούσα αρχή δεν φαίνεται να αναλαμβάνει και μαλλον δικαιολογημένα. Να δώσουμε λοιπόν λίγη ώθηση στο πραγματικό διλλημα της δίκης ότι δηλαδή είναι ενα έγκλημα οικογενειακό, κεκλεισμένων των θυρών, σαν τις περιπτώσεις βιασμού όπου είναι ο λόγος του θύτη ενάντια σ'αυτόν του θύματος.


Δεν υπάρχουν μάρτυρες που να μπορούν να βεβαιώσουν το σπρώξιμο. Υπάρχουν μόνο μάρτυρες που μπορούν να βεβαιώσουν ότι όλη η οικογένεια Μπήμον ήταν στο εν λόγω σημείο και εκαναν περίπατο, εκείνη την μέρα και ώρα. Οπως και όσοι έσπευσαν αμέσως επι τόπου στο ατύχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εγω χρειαζομαι μαρτυρες που να ξερανε τον Μπομπ πριν και μετα το ατυχημα... Τον προπονητη του ας πουμε κι αλλα τετοια ατομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Θέλω κι εγώ να παίξω, θέλω κι εγώ να παίξω :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Θέλω κι εγώ να παίξω, θέλω κι εγώ να παίξω :panwkatw:
Ωραια καλος ηρθες λοιπον διαβασε την ιστορια και διαλεξε τον ρολο σου . Αντε να μαζευτουμε και να ξεκινησουμε ελατε βρε παιδια παρτε μερος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top