Μονογαμία Vs Πολυγαμία

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
η μονογαμια (που συνεπαγεται αληθινη αγαπη, οχι φοβο για μοναξια κτλ, αγαπη) ειναι κατι αθανατο, η πολυγαμια δε μικρο και θνητο
μοιαζει με την ηδονη που ειναι θνητη και κρατα λιγο και την αρετη που ειναι αθανατη και αιωνια...

η πολυγαμια διχνει ανωριμοτητα ως προς την κατανοηση της αγαπης, της αφωσιωσης, της εμπιστοσυνης....με λιγα λογια δειχνει ενα ατομο με πολυ ρηχη σκεψη και αδυναμη ψυχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η πολυγαμια διχνει ανωριμοτητα ως προς την κατανοηση της αγαπης, της αφωσιωσης, της εμπιστοσυνης....με λιγα λογια δειχνει ενα ατομο με πολυ ρηχη σκεψη και αδυναμη ψυχη...

αψογος..
δειχνει ενα ον που δεν εχει εξελιχθει αρκετα απο τα κατωτερα ζωα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
μπορει να ειμαι φαλλοκρατης οπως λες..αλλα τη γυναικα τη θεωρω ανθρωπο και οχι κτημα..

(σε αντιθεση με αυτους που κυνικα αλλαζουν τις γυναικες σαν τα αυτοκινητα ή τα πουκαμισα πουλωντας τους φιλελευθερα και προοδευτικα παραμυθια ενω κατα βαθος θελουν απλα να πηδηξουν ..)
Αυτοί δηλαδή που θέλουν να κατέχουν κάποιον κατ' αποκλειστικότητα, δεν τον θεωρούν κτήμα; Που βασίζεται αυτή η λογική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτοί δηλαδή που θέλουν να κατέχουν κάποιον κατ' αποκλειστικότητα, δεν τον θεωρούν κτήμα; Που βασίζεται αυτή η λογική;
θες να εχει μονιμα παρεα εναν αλλον,,δεν σου ανηκει..συμφωνια ειναι...
εξισου και απο τις 2 μεριες..

κατέχουν κάποιον κατ' αποκλειστικότητα,
λαθος λεξη εξαρχης...
δεν μπορει να σου ανηκει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αψογος..
δειχνει ενα ον που δεν εχει εξελιχθει αρκετα απο τα κατωτερα ζωα..

χμμ...βασικα αν προσεξεις τα ζωα δειχνουν συναισθηματα, ο σκυλος πχ και αλλα.....απλα δειχνουν μια καποια μεγαλυτερη "υποταγη" ας πουμε στις ηδονες οποτε εκει συμφωνω......απλα ηθελα να σου πω πως ουτε καν τα ζωα δν ειναι ετσι μην τα διαχωριζεις τοσο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
η μονογαμια (που συνεπαγεται αληθινη αγαπη, οχι φοβο για μοναξια κτλ, αγαπη) ειναι κατι αθανατο, η πολυγαμια δε μικρο και θνητο
μοιαζει με την ηδονη που ειναι θνητη και κρατα λιγο και την αρετη που ειναι αθανατη και αιωνια...

η πολυγαμια διχνει ανωριμοτητα ως προς την κατανοηση της αγαπης, της αφωσιωσης, της εμπιστοσυνης....με λιγα λογια δειχνει ενα ατομο με πολυ ρηχη σκεψη και αδυναμη ψυχη...
Mηπως εισαι λιγο απολυτος? Δεν σημαινει οτι αυτο που εσυ ξερεις σαν πολυγαμια οτι ισχυει παντα (ρηχες επιφανειακες σχεσης μονο για σεχ, ελειψη σεβασμου κτλ).Ειναι κατασταση πολυ προσωπικη οποτε και η διαχειρηση της διαφορετικη απο ανθρωπο σε ανθρωπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Αυτοί δηλαδή που θέλουν να κατέχουν κάποιον κατ' αποκλειστικότητα, δεν τον θεωρούν κτήμα; Που βασίζεται αυτή η λογική;

τσουκου! δν ειναι κτηση, ειναι κατι σαν ενωση...λεμε πως εγω δινω ορκο αφωσιωσης, αυτη κανει το ιδιο και ειμαστε σαν συνδεδεμενοι, πως να το πω, αλλωστε ειπαμε κι αλλη φορα πως το οτι η μονογαμια ειναι καλυτερο ισχυει οταν υπαρχει αγαπη, αλλιως δν εχει αξια. αγαπιομαστε δν το κανουνμε με το ζορι και ειναι προφανες πως αν αγαπας τον αλλον δε σε νοιαζει να τον κανεις κτημα σου ή να τον ελεγχεις, τον αγαπας απλα και θες να εισαι μαζι του.

Mηπως εισαι λιγο απολυτος? Δεν σημαινει οτι αυτο που εσυ ξερεις σαν πολυγαμια οτι ισχυει παντα (ρηχες επιφανειακες σχεσης μονο για σεχ, ελειψη σεβασμου κτλ).Ειναι κατασταση πολυ προσωπικη οποτε και η διαχειρηση της διαφορετικη απο ανθρωπο σε ανθρωπο

ωραια τοτε ορισε μου την πολυγαμια με την αλλη εννοια που εσυ βλεπεις γτ μπορει να ειμαι λαθος και αν υπαρχει τροπος να δω το καλο στην πολυγαμια, θα το ηθελα πολυ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
πρωτον,,την τελευταια φραση την λεω εγω περισσοτερο και οχι ο worshipperjesus:D υπαρχει clopyright..εδω..;)

δευτερον δεν επιτεθηκα προσωπικα σε σενα Παραξενε εραστη..απλα ειπα μια γενικη αποψη..
και ναι,,οταν η γυναικα ή ο ανδρας αναφερεται ως πραγμα που κατεχεις σε μια σχεση με ενοχλει..
και δεν εχω δειξει κατι διαφορετικο στο φορουμ..

μπορει να ειμαι φαλλοκρατης οπως λες..αλλα τη γυναικα τη θεωρω ανθρωπο και οχι κτημα..

(σε αντιθεση με αυτους που κυνικα αλλαζουν τις γυναικες σαν τα αυτοκινητα ή τα πουκαμισα πουλωντας τους φιλελευθερα και προοδευτικα παραμυθια ενω κατα βαθος θελουν απλα να πηδηξουν ..)

(και δειξε αμα θες ,καποιο λογο μου που δειχνει διαφορετικα ..)

δεν ξέρω τι μου λες, εγώ δεν πάω με άντρες για να ξέρω πως είναι οι πολυγαμικοί άντρες. Για τις γυναίκες μίλησα, που τις ξέρω, και δεν τις θεωρώ σε καμμία περίπτωση ΖΩΑ όπως εσύ. Εξαιρετικά καλλιεργημένες κυρίες, με πτυχία, με καλούς τρόπους, με αισθητική, με χιούμορ και ανοιχτά μυαλά και που δεν μιλάνε σαν νταλικέρηδες ούτε ζουν έτσι για να πηδιούνται, απλά από χαρακτήρα δεν μπορούν καν την συμβίωση, ούτε τον έναν και μόνο δεσμό. Και δεν είμαι πολυγαμικός, φιλελεύθερος είμαι όμως στα πάντα σχεδόν και το εννοώ, δεν υποκρίνομαι, αφού δεν έχω να κερδίσω κάτι, δεν είμαι πολυγαμικός, απλά δεν αντέχω τα σκουριασμένα μυαλά που θεωρούν ΖΩΑ όλους τους άλλους εκτός τους εαυτούς τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
δεν ξέρω τι μου λες, εγώ δεν πάω με άντρες για να ξέρω πως είναι οι πολυγαμικοί άντρες. Για τις γυναίκες μίλησα, που τις ξέρω, και δεν τις θεωρώ σε καμμία περίπτωση ΖΩΑ όπως εσύ. Εξαιρετικά καλλιεργημένες κυρίες, με πτυχία, με καλούς τρόπους, με αισθητική, με χιούμορ και ανοιχτά μυαλά και που δεν μιλάνε σαν νταλικέρηδες ούτε ζουν έτσι για να πηδιούνται, απλά από χαρακτήρα δεν μπορούν καν την συμβίωση, ούτε τον έναν και μόνο δεσμό. Και δεν είμαι πολυγαμικός, φιλελεύθερος είμαι όμως στα πάντα σχεδόν και το εννοώ, δεν υποκρίνομαι, αφού δεν έχω να κερδίσω κάτι, δεν είμαι πολυγαμικός, απλά δεν αντέχω τα σκουριασμένα μυαλά που θεωρούν ΖΩΑ όλους τους άλλους εκτός τους εαυτούς τους.

του ειπα πως η ταυτιση με τα ζωα ηταν λανθασμενη....κι εσυ ομως αν εισαι ετσι οπως λες δν ταυτιζεσαι με την περιπτωση που ανεφερε ο αγγελος οποτε γτ θιχτηκες????:hmm:

δεκτη φυσικα η φιλεελευθερια εμεις απλα αναφεραμε πως ειναι ειδος ανωριμοτητας η αδυναμια να κατανοησεις την εννοια της αφωσιωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
του ειπα πως η ταυτιση με τα ζωα ηταν λανθασμενη....κι εσυ ομως αν εισαι ετσι οπως λες δν ταυτιζεσαι με την περιπτωση που ανεφερε ο αγγελος οποτε γτ θιχτηκες????:hmm:

δεκτη φυσικα η φιλεελευθερια εμεις απλα αναφεραμε πως ειναι ειδος ανωριμοτητας η αδυναμια να κατανοησεις την εννοια της αφωσιωσης.

εσύ πιστεύεις ότι είμαι σαν και σας και δεν με νοιάζουν τα δικαιώματα των άλλων ; απλά τα πράγματα, δεν μου αρέσει να βρίζουν γυναίκες που δεν θεωρώ ζώα γιατί έχω γνωρίσει και εκτιμώ ιδιαίτερα και σε καμμιά περίπτωση δεν είναι ζώα, και πόσες φορές ακόμα πρέπει να γράψω ότι έχω γνωρίσει πολύ περισσότερες μονογαμικές "ζώα" ; Πιο αναλυτικά δεν μπορώ να τα εξηγήσω, αρκετά έγραψα, κι ένα παιδάκι θα καταλάβαινε καλύτερα ότι άλλο κεράτωμα άλλο πολυγαμία, άλλο αλλάζει μια γυναίκα κάθε τρεις και λίγο παρτενέρ και δεν δένεται και ειναι αναίσθητη, άλλο κάνει παράλληλους δεσμούς. Η πρώτη είναι τσούλα, η δεύτερη πολυγαμική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Να σου πω λοιπον sicx την δικη μου αποψη που δεν ειναι απαραιτητα οων των γυναικων.Γνωριζεις καποιον που σε ελκυει σου αρεσει περνας καλα γελας βγαινεις μιλας κανεις σεχ οκ? Του εχεις πει ομως οταν περνας το σταδιο που απλα φλερταρεις οτι δεν αντεχεις την ιδεα της σχεσης οπως οριζεται συνηθως .Οτι εσυ για τους δικου σου λογους που δεν αφορουν κανεναν αλλο παρα μονο εσενα μπορεις να δωσεις και να λαβεις συγκεκριμενα πραγματα οποτε δεν μπορει να ζητησει πιο πολλα ουτε ο ενας ουτε ο αλλος .
Συνεχιζεις λοιπον αυτη την συγκεκριμενη σχεση στα ορια που εχετε θεση απο κοινου και καποια στιγμη γνωριζεις καποιον ο οποιος μπορει να σου αρεσει το ιδιο να νιωσεις τα ιδια η αναλογα συναισθηματα οποτε μπορει να εισαι με τους ιδιους ορους και μαζι του .Αυτο μπορει να συμβει μπορει και οχι δηλ να εισαι σε μια ανοικτη σχεση για χρονο και να μην βρεθει καποιος που να σε ελκυσει οι οροι ομως ισχυουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εσύ πιστεύεις ότι είμαι σαν και σας και δεν με νοιάζουν τα δικαιώματα των άλλων ; απλά τα πράγματα, δεν μου αρέσει να βρίζουν γυναίκες που δεν θεωρώ ζώα γιατί έχω γνωρίσει και εκτιμώ ιδιαίτερα και σε καμμιά περίπτωση δεν είναι ζώα, και πόσες φορές ακόμα πρέπει να γράψω ότι έχω γνωρίσει πολύ περισσότερες μονογαμικές "ζώα" ; Πιο αναλυτικά δεν μπορώ να τα εξηγήσω, αρκετά έγραψα, κι ένα παιδάκι θα καταλάβαινε καλύτερα ότι άλλο κεράτωμα άλλο πολυγαμία, άλλο αλλάζει μια γυναίκα κάθε τρεις και λίγο παρτενέρ και δεν δένεται και ειναι αναίσθητη, άλλο κάνει παράλληλους δεσμούς. Η πρώτη είναι τσούλα, η δεύτερη πολυγαμική.

εγω δν ειπα καμια γυναικα ζωο....γαι αφωσιωση μιλησα, δν ταυτισα κανενεναν με ζωο και με τον αγγελο συμφωνησα μονο σε ενα μερος το οποιο μαλλον αλλο εννοουσε και για αλοο το περασα. οποτε δν διαφωνω με εσενα πουθενα. γτ αντιπαρατηθεσαι?

Να σου πω λοιπον sicx την δικη μου αποψη που δεν ειναι απαραιτητα οων των γυναικων.Γνωριζεις καποιον που σε ελκυει σου αρεσει περνας καλα γελας βγαινεις μιλας κανεις σεχ οκ? Του εχεις πει ομως οταν περνας το σταδιο που απλα φλερταρεις οτι δεν αντεχεις την ιδεα της σχεσης οπως οριζεται συνηθως .Οτι εσυ για τους δικου σου λογους που δεν αφορουν κανεναν αλλο παρα μονο εσενα μπορεις να δωσεις και να λαβεις συγκεκριμενα πραγματα οποτε δεν μπορει να ζητησει πιο πολλα ουτε ο ενας ουτε ο αλλος .
Συνεχιζεις λοιπον αυτη την συγκεκριμενη σχεση στα ορια που εχετε θεση απο κοινου και καποια στιγμη γνωριζεις καποιον ο οποιος μπορει να σου αρεσει το ιδιο να νιωσεις τα ιδια η αναλογα συναισθηματα οποτε μπορει να εισαι με τους ιδιους ορους και μαζι του .Αυτο μπορει να συμβει μπορει και οχι δηλ να εισαι σε μια ανοικτη σχεση για χρονο και να μην βρεθει καποιος που να σε ελκυσει οι οροι ομως ισχυουν.

δν εχω καμια μα καμια αντιρρησε επ'αυτου, σωστα τα λες και χαιρομια που διασκεδαζεται και ειναι μια εξισου ομορφη μορφη σχεσης.

εγω ειπα πως αφου δν αντεχεις την ιδεα της σχεσης οπως λες, τη δεσμευση δλδ, αυτο ειναι αδυναμια ως προς την αφωσιωση, αφου δν μπορεις και το λες και μονη σου...εγω απλα αυτο επισημανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για τις γυναίκες μίλησα, που τις ξέρω, και δεν τις θεωρώ σε καμμία περίπτωση ΖΩΑ όπως εσύ. Εξαιρετικά καλλιεργημένες κυρίες, με πτυχία, με καλούς τρόπους, με αισθητική, με χιούμορ και ανοιχτά μυαλά και που δεν μιλάνε σαν νταλικέρηδες ούτε ζουν έτσι για να πηδιούνται, απλά από χαρακτήρα δεν μπορούν καν την συμβίωση, ούτε τον έναν και μόνο δεσμό.
τι να σου κανουν τα πτυχια.. η ψυχολογικη και συναισθηματικη ανωριμοτητα..ειναι αλλο πραγμα..και μακαρι να την εδιναν τα πτυχια..και οι τυπικοι καλοι τροποι..ολες τετοιες κυριες καλων τροπων και υπερανω πασης υποψιας ειναι η πελατισσες των ζιγκολο και αγοριων επι πληρωμη..να ναι καλα η καλη και "μορφωμενη" κοινωνια..

και πληροφοριακα,,όλοι ζώα ειμαστε,,τα ανωτερα σε αυτον τον πλανητη αλλα ζωα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
τι να σου κανουν τα πτυχια.. η ψυχολογικη και συναισθηματικη ανωριμοτητα..ειναι αλλο πραγμα..και μακαρι να την εδιναν τα πτυχια..και οι τυπικοι καλοι τροποι..ολες τετοιες κυριες καλων τροπων και υπερανω πασης υποψιας ειναι η πελατισσες των ζιγκολο και αγοριων επι πληρωμη..να ναι καλα η καλη και "μορφωμενη" κοινωνια..

και πληροφοριακα,,όλοι ζώα ειμαστε,,τα ανωτερα σε αυτον τον πλανητη αλλα ζωα..

oι πολυγαμικές έχουν καμμιά σχέση με τους ζιγκολό ; αχαχαχα μ'εκανες και γέλασα βρε 'Αγγελε, όλα σαλάτα τα'χεις στο μυαλό σου, καλά ξεμπερδέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω ειπα για ψυχολογικη ανωριμοτητα..
αυτη ειναι η ουσια,,και φοβος.
και ολεςκαι ολους αυτους αν τους μιλησεις θα δεις κατι τετοιο μεσα τους..


oι πολυγαμικές έχουν καμμιά σχέση με τους ζιγκολό ;
εσυ λες οτι δεν εχουν καμία σχεση?


αχαχαχα μ'εκανες και γέλασα βρε 'Αγγελε, όλα σαλάτα τα'χεις στο μυαλό σου, καλά ξεμπερδέματα.
συνεχιζεις να εισαι επιθετικος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αυτο δν μας κανει ανωτερους απο τα ζωα, ειμαστε ισοι γτ ζουμε στον ιδιο πλανητη, δν πρεπει να τα υποτιμας ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
δν εχω καμια μα καμια αντιρρησε επ'αυτου, σωστα τα λες και χαιρομια που διασκεδαζεται και ειναι μια εξισου ομορφη μορφη σχεσης.

εγω ειπα πως αφου δν αντεχεις την ιδεα της σχεσης οπως λες, τη δεσμευση δλδ, αυτο ειναι αδυναμια ως προς την αφωσιωση, αφου δν μπορεις και το λες και μονη σου...εγω απλα αυτο επισημανα
Γιατι απλα καμια φορα η ζωη τα φερνει ετσι που απλα δεν αντεχεις δεν μπορεις η φοβασαι να δωσεις οποτε λογικα και να παρεις . Οποτε διαλεγεις αυτες τις σχεσεις που σε διαβεβαιω τουλαχιστον για μενα δεν ειναι καθολου προστυχες. Αγγελε τελειως φιλικα στο λεω δεν υπαρχει χυδαιο sex μονο χυδαιοι ανθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
εσυ λες οτι δεν εχουν καμία σχεση?

εγώ εδώ πάω βόλτα και σε αφήνω να τα ξεμπερδέψεις. Ναι, καμμία σχέση δεν έχει η αντρική πορνεία με αυτό, και ναι, με την ορκισμένη συντήρηση και το ΜΙΣΟΣ εναντίον κάθε τι διαφορετικού είμαι επιθετικός, όπως και με την άγνοια. Αν δεν έχεις γνωρίσει κάποιες γυναίκες ή έναν τρόπο ζωής μην τις μισείς ούτε τις λυπάσαι, αυτό μόνο, είναι πολύ περισσότερο κυρίες απ΄'οτι φαντάζεσαι μερικές και σίγουρα οι καταστροφές που έχω υποστεί από διάφορες "σοβαρές" μονογαμικές (έτυχε να ναι και χριστιανές τρομάρα τους), ήταν τεράστιες, αντίθετα από τις άλλες όχι. Κάποια είναι και πολύ φίλη μου. Γεμάτος από προκαταλήψεις είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αγγελε τελειως φιλικα στο λεω δεν υπαρχει χυδαιο sex μονο χυδαιοι ανθρωποι.
αν στο σεξ αυτο χαρακωνεσαι,πινεις ουρα ή τρως κοπρανα,,ή πεθαινεις λογω πνιγμου,,δεν ειναι χυδαιο ή κακο?

οι χυδαιοι ανθρωποι κανουν και χυδαιο σεξ,,ετσι απλα,,οτι εχεις μεσα στο μυαλο σου κανεις..
σε ολες τις πραξεις του ανθρωπου υπαρχουν ορια,,ετσι και στο σεξ..


Γεμάτος από προκαταλήψεις είσαι.
και συ δεν θελεις να δεις σκληρες αληθειες..
η πολιτικη ορθοτητα του να μη θιξουμε κανενα μας εφαγε ως κοινωνια..
ισως καποτε πρεπει να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους..


με την ορκισμένη συντήρηση και το ΜΙΣΟΣ εναντίον κάθε τι διαφορετικού είμαι επιθετικός,
μεγαλυτερη προκαταληψη και αυτη δεν εχω ακουσει..
ακους εκει μισος , το δικο σου θα εννοεις..
οι γυναικες ειναι διαφορετικες και γιαυτο ακριβως τις αγαπαω,,και δεν θελω να γινουν ιδιες με μας οπως διαφοροι "προοδευτικοι" σαν και σενα λενε..

ακους εκει ορκισμενη συντηρηση...μιλαμε σοβαρα?
σαν διαγγελμα του συριζα ακουγεται,,πολυ ανοιχτομυαλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Γιατι απλα καμια φορα η ζωη τα φερνει ετσι που απλα δεν αντεχεις δεν μπορεις η φοβασαι να δωσεις οποτε λογικα και να παρεις . Οποτε διαλεγεις αυτες τις σχεσεις που σε διαβεβαιω τουλαχιστον για μενα δεν ειναι καθολου προστυχες. Αγγελε τελειως φιλικα στο λεω δεν υπαρχει χυδαιο sex μονο χυδαιοι ανθρωποι.

δν σου μιλησα για προστυχια, ξαναλεω ανεφερα την αδυναμια να δωσεις, την οποια κι εσυ παραδεχεσαι, που διαφωνεις δν καταλαβαινω...το ιδιο λεμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top