Βραβείο Δύναμης και Ειλικρίνειας

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,049 μηνύματα.
Το βραβείο Δύναμης και Ειλικρίνειας απένειμε το Βερολίνο στον ΓΑΠ μας ! Πηγή

Μην βιαστείτε να οργιστείτε. Το βραβείο είναι ειλικρινέστατο. Αρκεί να το δείτε με την κατάλληλη αίσθηση αμεροληψίας και χιούμορ.

Δύναμη λοιπόν επιδεικνύει καθημερινά ο ΓΑΠ μας περισσότερο και απο τον όποιο Παπαδοοπουλο, να κάνει ότι θέλει στη χώρα του αδιαφορώντας για ολοκληρο το λαό του. Όσο για την ειλικρινεια, κανείς δεν τον πίστευε όταν υποσχόταν στους Γερμανούς και άλλους της Υπερελίτ ότι "θα σας τους στρώσω εγώ καλά τους Ελληνες". Είδατε όμως; Κι άν του ξέφυγαν απο το στρώσιμο 200-250,000 καθάρματα, λαμόγια, γλυφτες απατεώνες και ρουφιάνοι, τι πειράζει; "Εστρωσε" με τον πλεον αδιαφιλονίκητο όσο και βάρβαρο τρόπο όλους τους υπόλοιπους !!

Βέβαια στην απονομή οι βρεβεύοντες δεν το έθεσαν ακριβώς έτσι, όμως η αλήθεια είναι σχετική, όπως έχουμε πολλάκις πεί, με τη "γλώσσα" στην οποία λέγεται. Οπότε πάντα πρέπει να μεταφράζουμε απο την διπλωματική στην Ελληνική.

Για οποιους αμφιβάλλουν έστω και ελάχιστα για την "αξία" του πρωθυπουργού μας, αυτό θα τους πείσει ότι το βραβείο το πήρε με το σπαθί του ο άνθρωπος. Τουλάχιστον ως πρός την ειλικρίνεια και την δύναμη όπως τις εννοούν στην Υπερελίτ.

Τι είναι τώρα πραγματική Ειλικρίνεια και τη Δύναμη αυτό μπορούμε να το συζητήσουμε εδώ αν θέλετε. Γιατι βέβαια είναι μια δύναμη να κάνεις τον κόσμο καλύτερο αντί να τον χαλάς κι εσύ λιγάκι ακόμη, για τριάκοντα αργύρια. (που μαλλον είναι πολύ περισσότερα). Οπως επίσης είναι Ειλικρίνεια να αναγνωρίζεις ότι αυτοί οι οργανισμοί που δίνουν τέτοια βραβεία, για τέτοιες πράξεις, είναι ίσως οι πλέον υποκριτικοί και ψευτικοι οργανισμοί στον κοσμο.

Εν ολίγοις. Οπου επικρατεί η αδυναμία, η ατολμία, η απαισιοδοξία, απουσιάζει η πραγματική δύναμη, το όραμα, η πραγματική βελτίωση. Και φυσικά όπου βραβεύεται το ψέμα, απουσιάζει η ειλικρίνεια και η αλήθεια επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εδω και καναν χρονο περιπου, εχω την ευτιχια να μην ασχολουμε καθολου με πολιτικη και την ενημερωση γενικοτερα... Μαλλον θα το μετανιωσω που θα κανω την προσπαθια να το κανω, αλλα πραγματικα η περιεργια θα με φαει...

ΓΑΠ τι ενοουμε; Υποθετω εχει κατι να κανει με το Γεωργιος και το Παπανδρεου, η με το Πρωθυπουργος, αλλα τι;...

(απαντιση μονο δωστε μου και μετα βγαλτε με και off-topic...)

Και για να ειμαι και λιγο on-topic, δεν θα περιμενα ποτε ενα βραβειο να μπορει να ειναι ειλικρινες, αρα και να μπορει να κρινει σωστα τον ειλικρινη! Οποτε, περα απο την σατιρα και την γελιοποιηση του γεγονοτος, δεν με εκπλησει καθολου το βραβειο αυτο στον συγκεκριμενο ανθρωπο, ισα-ισα θα με εξεπλητε σε καπιων που να ητανε οντως ειλικρινης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Γεώργιος Ανδρέα Παπανδρέου = ΓΑΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Γεώργιος Ανδρέα Παπανδρέου = ΓΑΠ


Α... ξενερωσα...:P Νομιζα θα ητανε κατι χιουμοριστικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Πόσος κυνισμός και υποκρισία υπάρχουν στον κόσμο τούτονα...

Αφού μέχρι και ο Κίσιντζερ πήρε Νόμπελ ...Ειρήνης, δεν μου φαίνεται καθόλου παράξενο που οι υπερελίτ φροντίζουν να καλοταΐζουν τα σκυλιά τους. Θέλουν να δημιουργήσουν μια ψευδαίσθηση ήρωα και σωτήρα πρωθυπουργού. Ποιος ξέρει πώς ακριβώς θα εξαργυρώσουν τούτη την επιταγή στο μέλλον...

Πιστέψτε τους, ψηφίστε τους. Μας αξίζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... οι υπερελίτ φροντίζουν να καλοταΐζουν τα σκυλιά τους. Θέλουν να δημιουργήσουν μια ψευδαίσθηση ήρωα και σωτήρα πρωθυπουργού. Ποιος ξέρει πώς ακριβώς θα εξαργυρώσουν τούτη την επιταγή στο μέλλον...
...

Τι "υπερελίτ" και πράσινα άλογα, κουλτουριάρη μου Όττο; Δεν λες καλύτερα "Π.Ε.Κ", να σε καταλάβουμε κι εμείς οι λαϊκοί:redface:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ωχ, τι είναι το Π.Ε.Κ. καλέ μου Νωεύ;

Μ' έστειλες αδιάβαστο, αν κι είμαι ιδιαιτέρως κουλτουριάρης...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,049 μηνύματα.
Παγκόσμια Ένωση Κωλομπαράδων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top