Είμαι μόνος/η και είμαι καλά!

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Βρε Ανδρέα...εεεε είπαμε να το κάνουμε λίγο χαλαρό και χιουμοριστικό το θέμα :P
ηρέμησε:P:P

Γιατί; Δεν είναι χαλαρό και χιουμοριστικό;
Εκτός αν εννοείς σατυρικό, οπότε εκεί πέρνει διαφορετικές διαστάσεις....

τα εννοει πιστευω:confused:

Φυσικά και τα εννοώ......:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιατί; Δεν είναι χαλαρό και χιουμοριστικό;
Εκτός αν εννοείς σατυρικό, οπότε εκεί πέρνει διαφορετικές διαστάσεις....



Φυσικά και τα εννοώ......:):):):)


γιατί απλά το να πω...

είμαι μόνη και είμαι καλά γιατί μπορώ να βάψω και πορτοκαλί τα μαλλιά μου αν γουστάρω, στην πραγματικότητα δεν σημαίνει ότι όταν έχω σχέση μου απαγορεύει κάποιος να βάψω το μαλλί πορτοκαλί ;)
το πιάνς? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ μόνο το τακτικό ξύρισμα βρίσκω πρόβλημα σε μία σχέση!
Αλήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι, αλλά εγώ δεν αναφέρθηκα πουθενά σε τέτοια θέματα....:)
Ο καθένας δίνει τη διάσταση που θεωρεί πιο προσιτή προς τον ίδιον
Αλλος μπορεί να το σατυρίσει, άλλος να το διακωμωδίσει, άλλος να το δει πιο σοβαρά.
Δεν παύει όμως να είναι ένα χαλαρό και εύθυμο θεματάκι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μόνο και μόνο για το φλέρτ, αξίζει να είσαι μόνος.
Είναι δυνατόν να μη θέλετε να φλερτάρετε;

Και ποιός σου είπε οτι όταν έχεις σχέση δεν μπορείς να φλερτάρεις; ;)
Άλλο φλέρτ, άλλο απιστία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Διάλεξα αυτή την κατηγορία του φόρουμ διότι και η "μη σχέση" έχει κάποια σχέση με το θέμα.

''Μη σχέση'', όπως λέμε ''μη πόλεμος'' που έλεγε ο Παπανδρέου. Κάθε σχέση έχει και πόλεμο, έστω και σε υποσυνείδητο επίπεδο. Για πρώτη φορά στη ζωή μου περνώ ηθελημένη απόσυρση από τον ερωτικό πόλεμο. Δεν είναι που φοβάμαι κάτι, αλλά δεν νοιώθω έτοιμος για τίποτα. Πρόσφατα που πήγα να ανοιχτώ, με το ζόρι ανοίχτηκα και δεν είναι καλό, γιατί εκπέμπεις και στον άλλο την έλλειψη αυτοπεποίθησης ή νευρικότητα και παρεξηγείσαι. Αν δεν σε γνωρίσει ο άλλος σε καλή φάση, καλύτερα να μην σε γνωρίσει καθόλου. Αλλά ποτέ δεν θυμάμαι τον εαυτό μου να επιλέγει συνειδητά την απόσυρση όπως τώρα. Μόνο από διαίσθηση και ένστικτο δεν ανοίγομαι, δεν με 'πάει καθόλου' το κλίμα νοιώθω τώρα. Αλλά να αποσυρθώ για συγκεκριμένους λόγους όπως αυτά που λένε, ότι αποσύρονται για να δημιουργούν ή να για μην έχουν άγχος, να ντύνονονται όπως θέλουν και να κάνουν ότι θέλουν, δεν το πιστεύω. Αν νοιώσεις οικειότητα με κάποιον και σε δεχθεί όπως είσαι, τότε γιατί να υπάρχει άγχος ? Και θα ισοπεδωθείς επειδή ο άλλος σε θέλει κάπως ? Σε εμένα τώρα απλά είναι αυτό το περίεργο που νοιώθω στην ατμόσφαιρα σαν απαγόρευση του απόπλου, δεν υπάρχει και πολύ συγκεκριμένος λόγος, μπορεί να ναι μια περίεργη κόπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αντίθετα με το φίλο DrStrangelove εγώ νιώθω έτοιμη να μοιράσω αγάπη! αισθάνομαι να ξεχειλίζω από συναισθήματα που για πολύ καιρό έμειναν "ανεκμετάλευτα" και τώρα ετοιμάζονται να ξεχυθούν και να "πνίξουν" τον επόμενο τυχερό! (Προσέξατε πως το έθεσα ε? ;) )

Είμαι βέβαια σε μια φάση μου μαθαίνω να ξαναγαπώ και να φροντίζω τον εαυτό μου κι έτσι δε βιάζομαι πολύ να χωθώ σε μια σχέση γι' αυτό και

"Είμαι μόνη, κάνω ανασυγκρότηση και είμαι καλά!"
:clapup: :clapup: :clapup:

Defragment mode on
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Και ποιός σου είπε οτι όταν έχεις σχέση δεν μπορείς να φλερτάρεις; ;)
Άλλο φλέρτ, άλλο απιστία!
Nαι αλλά αμα δεν βάλεις γκολ, δεν έχει νόημα....:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Nαι αλλά αμα δεν βάλεις γκολ, δεν έχει νόημα....:):):):)
Βρε Πειρατή, τι λες; :confused:


Το φλερτ είναι συνυφασμένο με την καθημερινότητά μας. Μόνο και μόνο αυτό το.. "παιχνίδι" ανανεώνει και τις δύο πλευρές.

Το αν θα το συνεχίσουν ή όχι είναι άλλη ιστορία. Κι εκεί είναι η λεπτή διαχωριστική γραμμή που χωρίζει, όταν ήδη είσαι με άλλον, το απλό φλερτ από την.. απιστία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Βρε Πειρατή, τι λες; :confused:


Το φλερτ είναι συνηφασμένο με την καθημερινότητά μας. Μόνο και μόνο αυτό το.. "παιχνίδι" ανανεώνει και τις δύο πλευρές.

Το αν θα το συνεχίσουν ή όχι είναι άλλη ιστορία. Κι εκεί είναι η λεπτή διαχωριστική γραμμή που χωρίζει, όταν ήδη είσαι με άλλον, το απλό φλερτ από την.. απιστία.
Εντάξει, δεν αντιλέγω.
Απλά αν είσαι μόνος, έχεις και την άνεση να κάνεις μερικά βήματα πιο πέρα.

μηπως δεν εχεις ερωτευτει ποτε???:hmm:
Μέσα είσαι...:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οχι δεν ξέρω,
αλλά δεν θέλω και να μάθω....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οχι δα.....:)
34 χρόνια τώρα είναι αρκετά. Ανέκαθεν το πίστευα.:)
Aπο το μαιευτηριο ; :P

Απορώ πως σας έχει κάτσει έτσι και συνχέετε τη μη σχέση με τη μοναξιά......
Αναλογως τι οριζει ως μοναξια ο καθενας. Αν καποιος καλυπτεται απο επιφανειακες σχεσεις (οι παρεες, οι γνωστοι), δε θα νιωθει μονος ποτε. Καποιοι άλλοι μπορει να θελουν να βρουν ατομα (οχι απαραιτητα σε σχεση) με τα οποια να εχουν μια πιο βαθεια σχεση για να νιωθουν καλα. Ε και αυτο συνηθως γινεται πιο συχνα μεσα απο σχεσεις παρα απο φιλιες.

και .................
δε χρειάζεται να ξυρίζεσαι συνέχεια..
LOL

DrStrangelove speaks the truth !

Γιατι να μην ερωτευτεις deadhead ? Με την αισιοδοξια που δειχνεις οτι εχεις, και ασχημα να παει, δε θα χεις προβλημα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όταν είσαι μόνος μπορείς να φας χωρίς τύψεις σκορδαλιά, τζατζίκι, παστουρμά... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αναλογως τι οριζει ως μοναξια ο καθενας. Αν καποιος καλυπτεται απο επιφανειακες σχεσεις (οι παρεες, οι γνωστοι), δε θα νιωθει μονος ποτε. Καποιοι άλλοι μπορει να θελουν να βρουν ατομα (οχι απαραιτητα σε σχεση) με τα οποια να εχουν μια πιο βαθεια σχεση για να νιωθουν καλα. Ε και αυτο συνηθως γινεται πιο συχνα μεσα απο σχεσεις παρα απο φιλιες.

Γιατι να μην ερωτευτεις deadhead ? Με την αισιοδοξια που δειχνεις οτι εχεις, και ασχημα να παει, δε θα χεις προβλημα. :)
Δεν θεωρώ καθόλου επιφανειακές, φιλίες που κρατάνε δεκαετίες ολόκληρες, και περνάς μαζί τους όλη σου την καθημερινότητα, και στην ουσία όλη σου τη ζωή. Εχω νιώσει τόσα πολλά μέσα από τέτοιες φιλίες που ειλικρινά δεν θα χωρούσε κανένας έρωτας ανάμεσά μας.
Ασε που είμαι βέβαιος οτι αν ποτέ συνέβαινε κάτι τέτοιο, πάει και η αισιοδοξία πάνε και όλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εεεμ , εκει σε θελω :P

Ιsiliel, πολυ σωστη παρατηρηση για τα τζατζικοειδη ! (και πεινασα κιολας...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Είμαστε για πειράματα τώρα....;:P

Δεν ξέρεις την πάνσοφη παροιμία που λέει:
Κάλλιο δέκα και στο χέρι, παρά πέντε και καρτέρι;.....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top