Περίοδος, ΜΜΜ και περιστέρια

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Worshipper θέλω να πάμε μια μέρα για καφέ. Δε θα έχω περίοδο εκείνη τη μέρα, στο εγγυώμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Λανθανεις κυριε θετικε. Η επιστημη ειναι μια απατη που υποδαυλιζομενη απο τις δυναμεις του σατανα!

Εχεις δει ποτε παπα με λαπτοπ? ουχι
Εχεις δει ποτε βιβλια του ακατανομαστου (Χοκινγκ) στα μοναστηρια? ουχι
Εχεις δει ποτε καλογερους η αγιους επιστημονες? ουχι
Αστο φιλε... Κι εσυ την πατησες... Ολοι στην αρχη ετσι την παθαινουμε...
Κι εγω ετσι την πατησα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Η Παλαιά Διαθήκη περιλαμβάνει το βιβλίο Γένεσις. Αν βγει αυτό πως θα ξέρουμε πως φτιάχτηκε ο κόσμος; Τι θα γίνουν ο Αδάμ και η Εύα; :confused::confused:
Βασικά θα ρωτήσουμε το Δαρβίνο :P

Ο Αδάμ και η Εύα μπορούν κάλλιστα να πάνε να φάνε μια ωραιότατη μηλόπιτα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η Παλαιά Διαθήκη περιλαμβάνει το βιβλίο Γένεσις. Αν βγει αυτό πως θα ξέρουμε πως φτιάχτηκε ο κόσμος;
Σωστά, είναι σαν να λες:

Code:
# umount / -l
Θα πάθει το σύμπαν kernel panic. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Λανθανεις κυριε θετικε. Η επιστημη ειναι μια απατη που υποδαυλιζομενη απο τις δυναμεις του σατανα!

Ενίοτε ναι, αλλά όχι πάντοτε. Μην ξεχνάς ότι σήμερα ξέρουμε πως η Παρθένος Μαρία έτεκε τον Ιησού Χριστό κατόπιν οσίας σύλληψης, χάρη στους επιστήμονες, οι οποίοι πήραν δείγματα DNA από την Ιερά Σινδόνη και έδειξαν ότι στο DNA υπήρχε μόνο το θηλυκό γονίδιο, το οποίο θα ήταν αδύνατο αν την Παρθένο Μαρία δεν είχε γονιμοποιήσει το Άγιο Πνεύμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ενίοτε ναι, αλλά όχι πάντοτε. Μην ξεχνάς ότι σήμερα ξέρουμε πως η Παρθένος Μαρία έτεκε τον Ιησού Χριστό κατόπιν οσίας σύλληψης, χάρη στους επιστήμονες, οι οποίοι πήραν δείγματα DNA από την Ιερά Σινδόνη και έδειξαν ότι στο DNA υπήρχε μόνο το θηλυκό γονίδιο, το οποίο θα ήταν αδύνατο αν την Παρθένο Μαρία δεν είχε γονιμοποιήσει το Άγιο Πνεύμα.
Κλεινω τα ωτα μου στα λογια σου, Αντιχριστε.
Αφου το λεει η Βιβλος δεν χρειαζομαστε αποδειξεις.
Δεν χρειαζεται αλλη κουβεντα.
Το λεει και ο Παναγιομακαριοτατος Μητροπολιτης Ανθιμος.
Και το ζητημα θεωρειται ληξαν

Ντροπη νεαρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Κλεινω τα ωτα μου στα λογια σου, Αντιχριστε.
Αφου το λεει η Βιβλος δεν χρειαζομαστε αποδειξεις.
Δεν χρειαζεται αλλη κουβεντα.
Το λεει και ο Παναγιομακαριοτατος Μητροπολιτης Ανθιμος.
Και το ζητημα θεωρειται ληξαν

Ντροπη νεαρε

Είναι που εδώ και καιρό δε βλέπω ειδήσεις. Αχ, ας με συγχωρέσει ο Θεός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Βασικά θα ρωτήσουμε το Δαρβίνο :P

Ο Αδάμ και η Εύα μπορούν κάλλιστα να πάνε να φάνε μια ωραιότατη μηλόπιτα :D

Η θεωρία του Δαρβίνου είναι ψευδοεπιστημονική.

Ο άνθρωπος δημιουργήθηκε από το Θεό, όπως αντίστοιχα το τέρας που έφτιαξε ο Φράνκενσταϊν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου ο καθενας εχει δικαιωμα να πιστευει σε οτιδηποτε νομιζει οτι εχει αναγκη και θα τον κανει δυνατο...Τι να κανουμε δεν πιστευουν ολοι οι ανθρωποι στο Θεο..
Εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι η γη και οοοολα αυτα (ανθρωποι,ζωα ,φυση κτλ) δημιουργηθηκαν απο το Θεο. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν πιστευω κιολας στο θεο!
Οποτε ο καθενας πιστευει οπου θελει και κανενας δεν εχει δικαιωμα να επεμβει σε αυτο...
Και σχετικα με την περιοδο...μια ενσταση:P Αυτο με τα περιστερια δεν το καταλαβα...να σκοτωνουμε ετσι δυο τρια καθε φορα;;; Απο που και ως που ειναι σωστο κατα την εκκλησια να σκοτωνουμε αθωες ψυχες;;Δηλαδη ο Θεος θα ειναι ευχαριστημενος αν δολοφονησουμε(η αν προτιματε θυσιασουμε) περιστερια;;;Δεν νομιζω...
προσωπικη μου αποψη παντα:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Τα περιστέρια πρέπει να τα πας στην εκκλησία... Είναι σαν τα πρόσφορα. Ο ιερέας αναλαμβάνει την θυσία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Τα περιστέρια πρέπει να τα πας στην εκκλησία... Είναι σαν τα πρόσφορα. Ο ιερέας αναλαμβάνει την θυσία τους.

ε και παλι! Εγω αυτο δεν το θεωρω σωστο...αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου και η αλλη δικη σου!
Και συγγνωμη αλλα επιμενω στην αποψη μου..δεν νομιζω ο Θεος να ζηταει περιστερια για "θυσια" Απο ποτε ειπε να σκοτωνουμε αθωα ζωα;; :redface::redface::)
Αλλα ο καθενας με τις αποψεις του!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Το είπε στην Παλαιά Διαθήκη. Διάβασε το πρώτο post.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LongTom

Νεοφερμένος

Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
ε και παλι! Εγω αυτο δεν το θεωρω σωστο...αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου και η αλλη δικη σου!
Και συγγνωμη αλλα επιμενω στην αποψη μου..δεν νομιζω ο Θεος να ζηταει περιστερια για "θυσια" Απο ποτε ειπε να σκοτωνουμε αθωα ζωα;; :redface::redface::)
Αλλα ο καθενας με τις αποψεις του!:)

Καλά δεν ξέρεις τι ωραία γίνονται τα πιτσούνια στο φούρνο;
Όταν τα πας ο ιερέας θα τα "ευλογήσει" με ρετσίνα και πατάτες φούρνου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Καλά δεν ξέρεις τι ωραία γίνονται τα πιτσούνια στο φούρνο;
Όταν τα πας ο ιερέας θα τα "ευλογήσει" με ρετσίνα και πατάτες φούρνου:P

χαχαχα :P:P Δεν τρωω κρεας :P Οποτε αδικα ...κριμα τα ζωακια μωρε:redface::redface::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Η Αγία Γραφή είναι έργο θεόπνευστο και αλάνθαστο ...................
Αλάνθαστος πρέπει να είσαι και εσύ στην σκέψη σου.
Αν κρίνω όμως απο τις απανωτές γκάφες σου, τότε θα πρέπει να μπεις σε περισυλλογή και σκέψη.
Το Λευιτικό αναφέρεται στους Ισραηλίτες. Ανήκει στην πεντάτευχο και αν σε είχε απασχολήσει λίγο περισσότερο, τότε θα είχες αντιληφθεί πως με το Λευιτικό αντιμετώπισαν και την ΛΕΠΡΑ.
Να θεωρήσω οτι προσέγγισες το θέμα με ελαφρότητα;
Η μήπως να πω οτι υπάρχει σκοπιμότητα στις επιλογές σου ;

Δεν γνωρίζω γιατί σε απασχολεί τόσο η Ορθοδοξία και την πολεμάς με ελαφρότητες.

Μια άποψη, είναι οτι ίσως ανήκεις σε κάποιο χώρο αντίθετο ! Και δεν κρίνω το δικαίωμα σου να ανήκεις όπου εσύ κρίνεις. Απλές σκέψεις κάνω και λέω τις απορίες που εσύ δημιούργησες. Γιατι δεν είναι εύκολο να ψάχνει κάποιος το γιατί οι Εσκιμώοι είχαν έθιμο να διαθέτουν τις γυναίκες τους σε άλλους.

Ο Χριστός, δέχθηκε την πόρνη και ως παράδειγμα νομίζω οτι μπορεί να καλύψει <<όλες τις γυναίκες που έχουν περίοδο>>.




Πάντως εσύ μπορείς ανενόχλητα να συνεχίσεις το έργο σου.

Το οτι διαβάζεις είναι θετικό.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω γιατί σε απασχολεί τόσο η Ορθοδοξία και την πολεμάς με ελαφρότητες.

Μια άποψη, είναι οτι ίσως ανήκεις σε κάποιο χώρο αντίθετο !

Πού είναι ο Σέρλοκ Χολμς να τα βλέπει αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Η Αγία Γραφή είναι έργο θεόπνευστο και αλάνθαστο και δεν έχει ημερομηνία λήξης.:mad:

καλα φιλε εισαι σοβαρος?τι ειναι αυτα που γραφεις?και οτι δεν αγγιζεις γυναικες που εχουν περιοδο?και ρωτησεσ και γυναικα και μονο θυμωσε ?εγω θα σε ειχα πλακωσει.τι αντιληψεις ειναι αυτες.ποιος εγραψε αυτα τα πραγματα ?και πριν ποσα χρονια γραφθηκαν το ξερεις?οποτε δεν με εκπλησει οι ανθρωποι εκεινης της εποχης να πιστευαν τετοια πραγματα αλλα υπαρχουν σημερα ατομα που πιστευουν αυτα τα πραγματα?αν ειναι δυνατον.δεν εχω τιποτα εναντια στη αγια γραφη αλλα αν τα εξετασει καποιος πρσεκτικα θα παρατηρησει οτι αυτα που γραφει μεσα περιλαμβανει αποψεις των ανθρωπων εκεινης της εποχης.αν ειναι δυνατον μια γυναικα με περιοδο να θεωρηται και εγω δεν ξερω τι.

Τα σωστά χριστιανικά ζευγάρια πετυχαίνουν πάντα με την πρώτη.





Όπως βλέπεις, δεν υπάρχει πρόβλημα με το νόμο αν παντρευτεί πρώτα.



Η Αγία Γραφή είναι αλάνθαστη και θεόπνευστη. Όταν διαβάζουμε κάτι και μας φαίνεται περίεργο, εμείς έχουμε πρόβλημα, όχι η Βίβλος.

στη βιβλο δεν ειναι γραμμενες οι αποψεις του θεου αλα οι αποψεις των ανδρων που την εγραψαν.και καλα τωρα εσυ μπαινεισ σε ενα φορουμ και γραφεις τετοια πραγματα στην εποχη μας?τι αλλο θα ακουσω παναγια μου.σοβαρεψου πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
και πριν ποσα χρονια γραφθηκαν το ξερεις?
αυτο ακριβως!!! +1

δοξα τω Θεω να λεω που μου τυχαν σοβαροτατοι και ανοιχτομυαλοι θεολογοι μονο... ελεος δλδ... :whistle:
δεν μπορει να υπαρχει αυτο το πραγμα δλδ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LongTom

Νεοφερμένος

Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Καλά κάθεστε και κάνετε σοβαρή συζήτηση για ένα κείμενο που γράφηκε από άντρες που θεωρούσαν τις γυναίκες μιάσματα;
Και συμβουλεύει τους άντρες να μην ακουμπάν γυναίκες με περίοδο;

Εγώ προτείνω όλες να φοράτε μπούρκα με ένα μετρητή στο μέτωπο ώστε οι καλοί χριστιανοί να μην κολάζονται και να ξέρουν πότε να μοιράζονται τον χώρο μαζί σας μιαρά πλάσματα:hehe::hehe::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ρε κλαίω. Δεν υπάρχει. :')

Πάντως, επειδή με ενδιαφέρει το θέμα. Τα περιστέρια από πού τα πέρνουμε; Από πετ σοπ, ή πάμε για κυνήγι; Παίζει ρόλο η προέλευση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top