Προγραμματισμός εφαρμογών για smartphones

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Εγω και ενας συμφοιτητης μου εχουμε σκεφτει μια εφαρμογη για το iPhone, και κατ' επεκταση αλλα smartphones.
Αρχικα να διευκρινισω οτι δεν προκειται για μια ιδεουλα "θα φτιαξουμε κατι που θα ειναι γαματο". Εχουμε τη βασικη ιδεα, την εχουμε εμπλουτισει με διαφορες προσθηκες και εχουμε εντοπισει συγκεκριμενους λογους για τους οποιους θεωρουμε οτι η εφαρμογη μπορει να πετυχει εμπορικα. Το κακο ειναι οτι δεν γνωριζουμε προγραμματισμο, αλλα ακομη και αν γνωριζαμε απο οσο ξερω πρεπει να ιδρυσεις ολοκληρη εταιρια για να πουλησεις εφαρμογη στο appstore. Στο σημειο αυτο θα ηθελα το input σας.

Εχει προσπαθησει καποιος απο εσας κατι παρομοιο? Υπαρχουν επιχειρησεις οι οποιες "αγοραζουν" ιδεες? Μπορειτε να με κατατοπισετε σχετικα με το νομικο πλαισιο και τις ασφαλιστικες δικλειδες που αφορουν τη συνεργασια με μια τετοια επιχειρηση?

Καθε σχολιο και εμπειρια ειναι καλοδεχουμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasxantho

Νεοφερμένος

Ο kostasxantho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγω και ενας συμφοιτητης μου εχουμε σκεφτει μια εφαρμογη για το iPhone, και κατ' επεκταση αλλα smartphones.
Αρχικα να διευκρινισω οτι δεν προκειται για μια ιδεουλα "θα φτιαξουμε κατι που θα ειναι γαματο". Εχουμε τη βασικη ιδεα, την εχουμε εμπλουτισει με διαφορες προσθηκες και εχουμε εντοπισει συγκεκριμενους λογους για τους οποιους θεωρουμε οτι η εφαρμογη μπορει να πετυχει εμπορικα. Το κακο ειναι οτι δεν γνωριζουμε προγραμματισμο, αλλα ακομη και αν γνωριζαμε απο οσο ξερω πρεπει να ιδρυσεις ολοκληρη εταιρια για να πουλησεις εφαρμογη στο appstore. Στο σημειο αυτο θα ηθελα το input σας.

Εχει προσπαθησει καποιος απο εσας κατι παρομοιο? Υπαρχουν επιχειρησεις οι οποιες "αγοραζουν" ιδεες? Μπορειτε να με κατατοπισετε σχετικα με το νομικο πλαισιο και τις ασφαλιστικες δικλειδες που αφορουν τη συνεργασια με μια τετοια επιχειρηση?

Καθε σχολιο και εμπειρια ειναι καλοδεχουμενα.
Φίλε μου νομίζω οτι μπορώ να σε βοηθήσω.
Παρα την ηλικία μου γνωρίζω πολύ καλο προγραμματισμό με ιδιαίτερη κλίση στη c++ και στη c
επίσης εχω μεγάλη πειρα στις mobile εφαρμογές αφου εχω δημιουργήσει παρα πολλές.
Εγώ και η ομαδα μου μπορουμε να συνεργαστούμε.Π.χ. Εσεις βάζετε την ιδέα εμεις την υλοποιούμε.
Αν συμφώνεις εχεις οποιαδήποτε απορία η θες καποια συμβουλή επικοινώνησε μαζί μου στο:info@kostasxantho.com
Δες δυο mobile εφαρμογές μου:https://kostasxantho.com/post/5965009763/mobile-apps(εχω κανει και iphone και symbian app αλλα δεν τις εχω ανεβάσει ακομα.Μεγαλύτερη εξιδικευση εχω στις android και στις iphone εφαρμογές αλλα οπως σου ειπα ξέρω και windows phone και symbian(nokia).Eπίσης μπορώ να βρώ και αλλους προγραμματιστες να με βοηθήσουν...)
Για οποιαδήποτε αλλη πληροφορία checkare : https://www.kostasxantho.com/ ή πιο εξειδικευμένα:https://kostasxantho.com/developing.
Περιμένω mail!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top