Εφηβικός έρωτας για πάντα;

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Έχει παντρευτεί κανένας από εσάς αυτόν που ερωτεύτηκε και αγάπησε στην εφηβεία? :)
Γνωρίζετε κανέναν που να το έχει κάνει αυτό???
Δώστε μου ελπίδες σας παρακαλώ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχει παντρευτεί κανένας από εσάς αυτόν που ερωτεύτηκε και αγάπησε στην εφηβεία? :)
Γνωρίζετε κανέναν που να το έχει κάνει αυτό???
Δώστε μου ελπίδες σας παρακαλώ.....
Γνωρίζω μεγάλα ξαδέρφια αλλά και γνωστούς που παντρεύτηκαν κάποιον που ερωτεύτηκαν στην εφηβεία, κάποιοι χώρισαν, κάποιοι άλλοι όχι.
Δεν είναι κάτι σίγουρο αυτό.
Σίγουρα όταν ζεις έντονες στιγμές με τον άλλον, θέλεις να είστε γα πάντα μαζί.

Μην αγχώνεσαι πάντως, ζήσε αυτό το όμορφο που έχεις και ο καιρός και η οικειότητα θα καθορίσουν τη σχέση.

(Και φυσικά μην ξεχνάς τη σοφή φράση:
Στις αγάπες ισχύει ό,τι και στις διαθήκες: η τελευταία ακυρώνει όλες τις προηγούμενες.
~Aνώνυμος~
)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Και εγώ γνωρίζω περιπτώσεις που φτάσανε σε γάμο. Είναι μια χαρά ευτυχισμένοι μέχρι στιγμής.

Όμως ποτέ δεν ξέρεις πως θα έρθουν τα πράγματα στη ζωή σου. Τι αποφάσεις θα πρέπει να πάρεις. Να είσαι ευτυχισμένη τώρα όσο μπορείς, να ζεις όμορφες εμπειρίες και ό,τι γίνει
Άλλωστε οι άνθρωποι αλλάζουν συνέχεια και μαζί με αυτούς και η ζωή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Εγώ τους φοβάμαι αυτούς τους γάμους όσο κι αν από ρομαντισμό θέλω να πιστεύω οτι μπορεί να κρατήσει. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εγώ τους φοβάμαι αυτούς τους γάμους όσο κι αν από ρομαντισμό θέλω να πιστεύω οτι μπορεί να κρατήσει. :(




Έχε πίστη!
Θα κρατήσει :)















ΝΟΤ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Αν και είμαι μικρή για γάμο θέλω να τον παντρευτώ...Τον αγαπάω πολύ πολύ πολύ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Αν και είμαι μικρή για γάμο θέλω να τον παντρευτώ...Τον αγαπάω πολύ πολύ πολύ!!!:)

Το ότι τώρα νιώθεις ότι τον αγαπάς τόσο πολύ που θα ήθελες στο μέλλον να τον παντρευτείς δεν σημαίνει ότι αυτό θα ισχύει και μετά από ν χρόνια που θα είσαι "σε ηλικία γάμου" ή που θα θελήσεις να κάνεις αυτό το βήμα. Οι άνθρωποι αλλάζουν (ειδικά όταν είναι σε τόσο μικρές ηλικίες), οι καταστάσεις αλλάζουν και πραγματικά αυτό που νιώθεις τώρα υπάρχει περίπτωση να μετατραπεί ακόμα και σε εκ διαμέτρου αντίθετο συναίσθημα.

Επιπλέον, ακόμα κι αν καταφέρεις να τον παντρευτείς, κανείς δεν σε διαβεβαιώνει ότι θα είστε τόσο αγαπημένοι κι "ευτυχισμένοι", όσο (προφανώς) είστε τώρα! Αυτό φυσικά στο λέω απλά για να το έχεις στο μυαλό σου κι όχι ως αποτρεπτικό παράγοντα, γιατί ούτως ή άλλως κανένα ζευγάρι δεν είναι απόλυτα ευτυχισμένο (κατά την γνώμη μου πάντα).

Τέλος, θα σου πρότεινα να μην σκοτίζεσαι από τώρα για το αν θα τον παντρευτείς στο μέλλον ή όχι. Απόλαυσε αυτό που ζεις αυτή τη στιγμή και... πρόσεχε τι εύχεσαι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Να φανταστώ έχεις παρόμοια εμπειρία ...Ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Να φανταστώ έχεις παρόμοια εμπειρία ...Ε?

Από που προέκυψε αυτό το συμπέρασμα; :confused:

Εγώ απλά είδα ένα θέμα φτιαγμένο από ροζ τσιχλόφουσκα, ανεβασμένο πάνω σε γαλάζια συννεφάκια, με μια καλοσυνάτη πριγκίπισσα μέσα στον χρυσό πύργο της κι έναν όμορφο πρίγκιπα πάνω στο άσπρο του άλογο κι είπα...να παίξω την κακιά μάγισσα! :P

Όχι, ειλικρινά τώρα, σκοπός μου δεν ήταν να σε προσβάλλω ή να υποβαθμίσω αυτό που νιώθεις και θέλεις! Απλά σκέφτηκα ότι καλό θα ήταν να ειπωθεί και η αντίθετη άποψη καθώς (όπως θα έχεις σίγουρα ακούσει/βιώσει) η ζωή δεν είναι βγαλμένη από παραμύθι (αν και πολύ/πολλοί θα το θέλαμε), αλλά έχει ενίοτε και σκληρή πλευρά!

Παρ'όλα αυτά... οι επιθυμίες σου ευχές μου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Αφήστε τα παιδιά να κάνουν τα λάθη τους, από αυτά θα μάθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Αφήστε τα παιδιά να κάνουν τα λάθη τους, από αυτά θα μάθουν.

Σωστή!!! Μόνον που...:hmm:... ο έρωτας είναι το μόνο ...λάθος, που καταργεί τις συνέπειες των περισσότερων λαθών, αν όχι και όλων:redface:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αφήστε τα παιδιά να κάνουν τα λάθη τους, από αυτά θα μάθουν.
Πού κολλάει αυτό με το θέμα;
Δεν είπε δα ότι αύριο θα τον παντρευτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ο εφηβικός έρωτας κρατά για πάντα, αλλά νομίζω πως η αγάπη κι η τρυφερότητα προς το άτομο που αντιπροσωπεύει τον εφηβικό έρωτα είναι κάτι αληθινό κι αξεπέραστο. Ακόμα κι αν ο χωρισμός δεν έρθει με τις καλύτερες συνθήκες, και πάλι, μετά από 10 χρόνια, δύσκολα θα φτάσει κάποιος σε σημείο να μην βλέπει με αγάπη το εφηβικό του ταίρι.

Εμένα ο εφηβικός μου sweetheart έγινε πρόσφατα μπαμπάς. Η χαρά μου ήταν πραγματικά απίστευτη! Μπορεί πια να τον βλέπω αγνά και τρυφερά και καθόλου ερωτικά, η ένταση όμως των συναισθημάτων παραμένει η ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Σωστή!!! Μόνον που...:hmm:... ο έρωτας είναι το μόνο ...λάθος, που καταργεί τις συνέπειες των περισσότερων λαθών, αν όχι και όλων:redface:...

[πάμε για οφ τόπικ;:redface:]

Στον έρωτα και στον πόλεμο όλα επιτρέπονται;:hmm:

Μου είναι εφιαλτική η σκέψη οτι δε θα μου επιτρεπόταν να κάνω τα λάθη που έκανα στα ερωτικά μου στη ζωή μου. Μπορεί τότε που τα έκανα να υπέφερα, τώρα όμως τα αγαπάω κι ας μουντζώνομαι κάθε φορά που τα θυμάμαι. Ουδέν κακόν αμιγές καλού.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Απ'τη στιγμή που αγαπάς τον άλλο γιατί να μην είσαι για πάντα μαζί του....???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έχει παντρευτεί κανένας από εσάς αυτόν που ερωτεύτηκε και αγάπησε στην εφηβεία? :)
Γνωρίζετε κανέναν που να το έχει κάνει αυτό???
Δώστε μου ελπίδες σας παρακαλώ.....
Ναι γνωρίζω εμένα. :D Ήταν ο πρώτος μου μεγάλος έρωτας. Τον γνώρισα στα 16, χωριστήκαμε για κάποια χρόνια, βρεθήκαμε τυχαία όταν ήμουν 18, μείναμε μαζί μερικά χρόνια, παντρευτήκαμε, κάναμε ένα παιδί και μετά χωρίσαμε.
Πιο κοινό κι από τις λάσπες. :P

Απ'τη στιγμή που αγαπάς τον άλλο γιατί να μην είσαι για πάντα μαζί του....???
Πόσες φορές μέχρι σήμερα έχεις σκεφτεί πως θέλεις να είσαι με κάποιον για πάντα;
Εγώ στα 39 μου θα πρέπει να το έχω σκεφτεί χμμμ...let's see: :hmm: τουλάχιστον 3 φορές.
Δεν έλεγα ψέματα! Το ένιωθα με όλη τη δύναμη της ύπαρξής μου και τις τρεις φορές και βάζω στοίχημα ότι υπάρχουν κι άλλες κοπέλες και άντρες εδώ μέσα που θα σου έλεγαν πως έχουν βιώσει ακριβώς το ίδιο.
Πολύ κοινό είναι επίσης να κοιτάμε πίσω τα προηγούμενα πάντα μας και να τα βλέπουμε ...κο-άλλα. :hehe:

Αυτή είναι η μαγεία του έρωτα, σε κάνει να νιώθεις άτρωτος και τον πρώτο "εχθρό" που θέλεις να εξοντώσεις είναι ο ...χρόνος.
Το μόνο που μας μένει "για πάντα" είναι τελικά οι εμπειρίες μας και το πώς αυτές μας διαμορφώνουν. Κάπου μέσα σε αυτό το "για πάντα" παραμένει για πάντα (:P) κάθε άτομο που περνάει από τη ζωή μας και την επηρεάζει. Αυτός είναι ο θησαυρός μας.
Ζήσε αυτό που έχεις. Απόλαυσέ το κι άσε το "για πάντα" για τα παραμύθια... Στον έρωτα έχει μεγαλύτερη σημασία το τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Απ'τη στιγμή που αγαπάς τον άλλο γιατί να μην είσαι για πάντα μαζί του....???

Πολύ καλή ερώτηση.
Δυστυχώς όμως, η απάντηση είναι: γιατί η αγάπη από μόνη της δεν αρκεί. Αυτή είναι μια αλήθεια που όλοι πρέπει να μάθουμε με σκληρό τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Έχει παντρευτεί κανένας από εσάς αυτόν που ερωτεύτηκε και αγάπησε στην εφηβεία? :)
Γνωρίζετε κανέναν που να το έχει κάνει αυτό???
Δώστε μου ελπίδες σας παρακαλώ.....

Εννοείται ότι υπάρχουν άτομα που το έχουν κάνει αυτό αν και κάποιοι θεωρούν ότι ο εφηβικός έρωτας είναι ένα ανώριμο και όχι σοβαρό αίσθημα....Κατά την γνώμη μου, δεν έχει σημασία η ηλικία αλλά το άτομο...Αν Και άμα βρεις τον άνθρωπο της ζωής σου σε μικρή ηλικία κυνδινεύεις να τον χάσεις...Εγω σου εύχομαι κάθε ευτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ναι γνωρίζω εμένα. :D Ήταν ο πρώτος μου μεγάλος έρωτας. Τον γνώρισα στα 16, χωριστήκαμε για κάποια χρόνια, βρεθήκαμε τυχαία όταν ήμουν 18, μείναμε μαζί μερικά χρόνια, παντρευτήκαμε, κάναμε ένα παιδί και μετά χωρίσαμε.
Πιο κοινό κι από τις λάσπες. :P


Πόσες φορές μέχρι σήμερα έχεις σκεφτεί πως θέλεις να είσαι με κάποιον για πάντα;
Εγώ στα 39 μου θα πρέπει να το έχω σκεφτεί χμμμ...let's see: :hmm: τουλάχιστον 3 φορές.
Δεν έλεγα ψέματα! Το ένιωθα με όλη τη δύναμη της ύπαρξής μου και τις τρεις φορές και βάζω στοίχημα ότι υπάρχουν κι άλλες κοπέλες και άντρες εδώ μέσα που θα σου έλεγαν πως έχουν βιώσει ακριβώς το ίδιο.
Πολύ κοινό είναι επίσης να κοιτάμε πίσω τα προηγούμενα πάντα μας και να τα βλέπουμε ...κο-άλλα. :hehe:

Αυτή είναι η μαγεία του έρωτα, σε κάνει να νιώθεις άτρωτος και τον πρώτο "εχθρό" που θέλεις να εξοντώσεις είναι ο ...χρόνος.
Το μόνο που μας μένει "για πάντα" είναι τελικά οι εμπειρίες μας και το πώς αυτές μας διαμορφώνουν. Κάπου μέσα σε αυτό το "για πάντα" παραμένει για πάντα (:P) κάθε άτομο που περνάει από τη ζωή μας και την επηρεάζει. Αυτός είναι ο θησαυρός μας.
Ζήσε αυτό που έχεις. Απόλαυσέ το κι άσε το "για πάντα" για τα παραμύθια... Στον έρωτα έχει μεγαλύτερη σημασία το τώρα!

Χωρίς να θέλω να γίνω αδιάκριτη .. Χωρίσατε για κάποιον συγκεκριμένο λόγο ή σας ''χώρισε'' ο χρόνος??

Πολύ καλή ερώτηση.
Δυστυχώς όμως, η απάντηση είναι: γιατί η αγάπη από μόνη της δεν αρκεί. Αυτή είναι μια αλήθεια που όλοι πρέπει να μάθουμε με σκληρό τρόπο.

Η αγάπη δεν είναι το πιο δυνατό όπλο...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...Πολλά θα μπορούσα να σου απαντήσω και από τότε που χωρίσαμε μέχρι σήμερα, πιστεύω ότι έχω δώσει πολλές διαφορετικές εξηγήσεις στον εαυτό μου και στους γύρω μου.
Σήμερα πάντως πιστεύω πως χωρίσαμε επειδή δεν γνωρίζαμε πώς να μην χωρίσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top