Απορίες για τα Blogs

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πώς γίνεται το υδατογράφημα ? Μπορείς να μου πεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κοίτα, ένας πολύ απλός τρόπος είναι χρησιμοποιώντας το photoshop na γράψεις ό,τι θέλεις στο μέσον της φωτογραφίας με λευκό και Opacity 10-15.
Δεν είναι επίσημο watermark, αλλά δε μπορεί και κανείς να αντιγράψει τη φώτο σου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Κοίτα, ένας πολύ απλός τρόπος είναι χρησιμοποιώντας το photoshop na γράψεις ό,τι θέλεις στο μέσον της φωτογραφίας με λευκό και Opacity 10-15.
Δεν είναι επίσημο watermark, αλλά δε μπορεί και κανείς να αντιγράψει τη φώτο σου. ;)

Πώς θα τα κάνω όλα αυτά όμως, είμαι τελείως άσχετος. Ε ? Φανταστική Isiliel ? :D Οpacity 10-25 ? Tι ναι πάλι αυτό ? 'Ενα ένα μου τα πετάτε, είμαι στάνταρ άσχετος λέμε. 'Επειτα αν γράψω πάνω, θα αλλοιωθεί η φώτο, και αυτό που μου πρότεινε ο σύντροφος Μοναχός πάλι δεν μου βγάζει την φώτο όπως ακριβώς είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θα κρατήσεις δεύτερα αρχεία φωτογραφιών ειδικά για το blog, και τις πρωτότυπες ανέπαφες.
Με αυτόν τον τρόπο θα μπορέσεις να θέλεις να έχεις μικρότερα αρχεία ειδικά για Web χρήση χωρίς να χάσεις από ποιότητα! ;)
Θα σου κάνω ένα ιδιωτικό PM σεμινάριο, αλλά όχι αυτή τη στιγμή γιατί βιάζομαι.
Πες μου ότι έχεις κάποιο πρόγραμμα που κάνει επεξεργασία είκόνας? :worry:

Le Photographeur will help you. Don't worry! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Θα κρατήσεις δεύτερα αρχεία φωτογραφιών ειδικά για το blog, και τις πρωτότυπες ανέπαφες.
Με αυτόν τον τρόπο θα μπορέσεις να θέλεις να έχεις μικρότερα αρχεία ειδικά για Web χρήση χωρίς να χάσεις από ποιότητα! ;)
Θα σου κάνω ένα ιδιωτικό PM σεμινάριο, αλλά όχι αυτή τη στιγμή γιατί βιάζομαι.
Πες μου ότι έχεις κάποιο πρόγραμμα που κάνει επεξεργασία είκόνας? :worry:

Le Photographeur will help you. Don't worry! ;)

έχω το Adobe έκδοση 3.0, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν ποτέ. Οκευ, ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Wow ! Τι κατάφερα και είμαι πασιχαρής. Γύρισα την εικόνα σε slidshow σύμφωνα με τις υποδείξεις του Μοναχού με το ImageSchack ! Ευχαριστώ πολύ Μοναχέ. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
εννοείς το photobucket... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
με το imageschuck το πέτυχα, αλλά τώρα βλέπω ότι πάλι έχει κολλήσει. Είμαι σούπα και πολύ φασαρία για το τίποτα γιατί και έτσι να βγαίνουν κουνιστές οι φώτο (slideshow) δεν μου αρέσει και πολύ όσο το σκέφτομαι. Θα δω μήπως το κάνω με το υδατογράφημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ναι, μπορείς να κάνεις ένα blog το οποίο μπορούν να το βλέπουν μόνο συγκεκριμένα πρόσωπα, αν το ανοίξεις στο Wordpress.com

Πιο συγκεκριμένα η πλατφόρμα αυτή σου δίνει τις εξής δυνατότητες:
1)Να προστατεύεις συγκεκριμένα posts με password (μπορείς παντού να βάλεις το ίδιο ή σε κάθε Post διαφορετικό) ώστε μόνο όσοι έχουν το password να μπορούν να τα δουν
2)Να επιλέξεις το blog σου να είναι κλειστό για το κοινό και μόνο συγκεκριμένοι χρήστες του wordpress να μπορούν να το δουν. Για να το δουν οι φίλοι σου θα πρέπει να εγγραφούν (δωρεάν) στο wordpress.com


Ναι. Οι μηχανές καταχώρησης blogs (ελληνικές και ξένες) βρίσκουν αυτόματα blogs κατά καιρούς και τα προσθέτουν στο αρχείο τους. Επίσης τα bots των μηχανών αναζήτησης θα ανακαλύψουν το blog σου αργά ή γρήγορα.

Και τα δύο όμως μπορείς να τα αποφύγεις κάνοντας το blog σου κλειστό με τους τρόπους που εξήγησα πιο πάνω. Βέβαια το blog σου αργά ή γρήγορα θα καταχωρηθεί σε κάποιον κατάλογο blogs, αλλά δεν θα μπορεί να διαβαστεί, εφόσον το έχεις κλειδώσει!

Α! Επίσης, αν θέλεις να αποφύγεις οι μηχανές αναζήτησης να ψάχνουν στο blog σου και να το βγάζουν στα αποτελέσματα αναζήτησης, υπάρχει σχετική επιλογή στο wordpress.com που δεν επιτρέπει το scan των σελίδων σου από τα bots των μηχανών αναζήτησης, είτε το έχεις δημόσιο, είτε κλειδωμένο ;)


Thank you thank you thank you!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Παρακαλώ παρακαλώ παρακαλώ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ερώτηση γιατί έιμαι σπασμένη, φωτογραφείες στο μπλόγκ γιατί δεν μπένουν; είναι μόνο κείμενο και έχω σπαστεί λέμεειναι βαρετό στο μάτι και τα ανέκδοτα γίνοντε βαρετά, δεν ξέρω γιατί άλλα μου κάνει περίεργα, λέει ότι δεν μπένει φώτο, :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
ερώτηση γιατί έιμαι σπασμένη, φωτογραφείες στο μπλόγκ γιατί δεν μπένουν; είναι μόνο κείμενο και έχω σπαστεί λέμεειναι βαρετό στο μάτι και τα ανέκδοτα γίνοντε βαρετά, δεν ξέρω γιατί άλλα μου κάνει περίεργα, λέει ότι δεν μπένει φώτο, :mad:

Στον μπλογκερ? :confused: Μπορεις να βαλεις φωτογραφια.
Εκει που πας να κανεις νεο ποστ υπαρχει και επιλογη να ανεβασεις φωτογραφια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Στον μπλογκερ? :confused: Μπορεις να βαλεις φωτογραφια.
Εκει που πας να κανεις νεο ποστ υπαρχει και επιλογη να ανεβασεις φωτογραφια. :)

Το κάνω και δεν μπορεί λέει να το κάνει, έχω βάλει και την ποιο μικρή φώτο που έχω και τίποτα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Το κάνω και δεν μπορεί λέει να το κάνει, έχω βάλει και την ποιο μικρή φώτο που έχω και τίποτα:mad:

Εμενα την παιρνει κανονικα. :hmm:
Να σου πω ομως.. Αυτο στο κανει τωρα ή εχεις δοκιμασει γενικοτερα και δεν στην ανεβαζει? Αν στο κανει τωρα, μπορει να ειναι κανενα κολλημα στον μπλογκερ. Δοκιμασε παλι αργοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εμενα την παιρνει κανονικα. :hmm:
Να σου πω ομως.. Αυτο στο κανει τωρα ή εχεις δοκιμασει γενικοτερα και δεν στην ανεβαζει? Αν στο κανει τωρα, μπορει να ειναι κανενα κολλημα στον μπλογκερ. Δοκιμασε παλι αργοτερα.


Το προσπάθησα 5-6 διαφορετικές ώρες και μέρες άλλα τίποτα, λές να κάνω κανένα περίεργο λάθος; Δεν θέλω να είναι βαρετό, κάθε μέρα κάνω ότι καλύτερο μπορώ για να περνάει όποιος μπεί μέσα άλλα άν δεν είναι ξεκούραστο τι να το κάνω;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καμάρι μου, αυτό που γράφεις κάποια λίνκ με θέμα στάνταρ άσχετα τις ημερομηνίες πώς το κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Το προσπάθησα 5-6 διαφορετικές ώρες και μέρες άλλα τίποτα, λές να κάνω κανένα περίεργο λάθος; Δεν θέλω να είναι βαρετό, κάθε μέρα κάνω ότι καλύτερο μπορώ για να περνάει όποιος μπεί μέσα άλλα άν δεν είναι ξεκούραστο τι να το κάνω;:(

Καλα, αυτο δεν ισχυει.
Σιγουρα μπορει να γινει πιο ομορφο με εικονα, αλλα αν δεν εχει δεν σημαινει οτι ειναι βαρετο.

Εγω και παλι που δοκιμασα στο ασχετο, την παιρνει κανονικα.
Πας να κανεις νεο ποστ, ναι?
Και τι κανεις για να ανεβασεις φωτογραφια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καλα, αυτο δεν ισχυει.
Σιγουρα μπορει να γινει πιο ομορφο με εικονα, αλλα αν δεν εχει δεν σημαινει οτι ειναι βαρετο.

Εγω και παλι που δοκιμασα στο ασχετο, την παιρνει κανονικα.
Πας να κανεις νεο ποστ, ναι?
Και τι κανεις για να ανεβασεις φωτογραφια?



Υπάρχει ένα εικονίδιο με μια φώτο βάζω εκεί το λίνκ που θέλω και μου λέει ότι δεν γίνετε και ότι κάτι λείπει:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Καμάρι μου, αυτό που γράφεις κάποια λίνκ με θέμα στάνταρ άσχετα τις ημερομηνίες πώς το κάνεις;

Το ποιο? Δεν καταλαβα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εχεις στο μπλόγκ σου κατηγορίες με 3 λίνκ, πώς βάζεις κατηγορίες και βάζεις και πόστ μέσα; ούτε αυτό κατάφερα:redface:

Μήπως τελικά είμαι τελείως άχριστη;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top