YlmF: Windows XP αλα Linux

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Το YlmF είναι ένα λειτουργικό σύστημα Linux με Interface Windows XP έχει τις κλασσικές Linux λειτουργίες wine,τερματικό κλπ


Δείτε περισσότερες πληροφορίες εδώ: https://www.ylmf.org/en/about.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν μη τι άλλο θα 'ναι χρήσιμο για όσους "φοβούνται" το linux, για να νιώθουν περισσότερο σαν το σπίτι τους.

Βέβαια εγώ πέρασα πολύ απλά ένα XP theme πάνω από το gnome στο account που έχω για τους υπόλοιπους του σπιτιού. Δεν ξέρω αν έχουν καταλάβει ότι είναι σε linux κι όχι σε Windows XP, πάντως την δουλειά του την κάνει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αν μη τι άλλο θα 'ναι χρήσιμο για όσους "φοβούνται" το linux, για να νιώθουν περισσότερο σαν το σπίτι τους.

Βέβαια εγώ πέρασα πολύ απλά ένα XP theme πάνω από το gnome στο account που έχω για τους υπόλοιπους του σπιτιού. Δεν ξέρω αν έχουν καταλάβει ότι είναι σε linux κι όχι σε Windows XP, πάντως την δουλειά του την κάνει. :P

χάχα καλή η ιδέα με το theme στο gnome:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
γιατι ομως να κανεις το pc σου σαν windows? Το linux ειναι πολυ πιο ομορφο, ειτε εισαι με gnome, ειτε με kde, ειτε με xfce!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
γιατι ομως να κανεις το pc σου σαν windows? Το linux ειναι πολυ πιο ομορφο, ειτε εισαι με gnome, ειτε με kde, ειτε με xfce!

α δεν ξέρω ποτέ δεν ξέρεις την ιδιοτροπία ενός End user :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
γιατι ομως να κανεις το pc σου σαν windows? Το linux ειναι πολυ πιο ομορφο, ειτε εισαι με gnome, ειτε με kde, ειτε με xfce!
Γιατί ίσως υπάρχουν ορισμένοι κολλημένοι που άμα δουν κάτι που να μην είναι windows βγάζουν σπυριά;
Οπότε λες "αν θες να δεις Windows, πάρε κάτι which looks just like them".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
το kde ειναι παντως φοβερο και μοιαζει αρκετα με windows... λογικα ειναι πιο ευκολο να προσαρμοστει καποιος στο kde απο οτι στο gnome... το δικο μου μοιαζει αρκετα με τα 7 :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γενικά τα Linux τα προσαρμόζεις όπως θες με τα θέματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top