Αναζητήσεις κομματιών!

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
ok.
δε ξερω ποιο ειναι καλο μου. ειναια πο το τρειλερ του 3.
ολα αυτα που παραθετεις ειναι απο το 3ο μερος των πειρατων?

Οχι τα 2 πρώτα είναι αλλά έλεγα μήπως είναι κάποιο που επαναλαμβάβεται (το κάνουν συχνά στα σηκουαλς) οπότε θα υπάρχει εδώλλιώς θα περιμένουμε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εμ, και πως να τα ακυσω ολα αυτα καλο μου, για να βρω αν ειναι μεσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
ειληκρινή αφού ξέρεις δές ρε το τραγούδι που ψάχω, έλα καμάρι μου εσώ θα το ξέρεις ειναι πάνω στην ίδια σελήδα, φένεσε γνώστης:D :redface:
Μαρίνα μου χωρίς τίτλο η ερμηνευτή δεν μπορώ να βρω τίποτα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μαρίνα μου χωρίς τίτλο η ερμηνευτή δεν μπορώ να βρω τίποτα!:)

Ούτε εγώ τα ξέρω άλλα έστο το όνομα της ηθοποιού; λέει ακριβώς που ακούστηκε, δεν μπορεί θα έχεις δεί την ταινεία:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αστον ρε τον ειλικρινη τωρα, μην το ενοχλεις το παιδι :P:P:P


:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
αστον ρε τον ειλικρινη τωρα, μην το ενοχλεις το παιδι :P:P:P


:whistle:

Ασε καμάρι μου να τον ζωρίσω, χρειάζομαι τις γνώσεις του, έεεεεελαααα καμάααααριιιιι μουυυυ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Ούτε εγώ τα ξέρω άλλα έστο το όνομα της ηθοποιού; λέει ακριβώς που ακούστηκε, δεν μπορεί θα έχεις δεί την ταινεία:) :)
Δεν δουλεύει έτσι το σύστημα δυστυχώς!:)
αστον ρε τον ειλικρινη τωρα, μην το ενοχλεις το παιδι :P:P:P


:whistle:
Μη χαίρεσαι εσύ!:P Θα περιμένουμε να κυκλοφορήσει το sound track της 3ης συνέχειας...δεν υπάρχει ακόμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μωρε μηπως να παρω κανα σι ντι με το σαουντρακ να τελειωνουμε?
παρτον μανια μου, παρτον!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Ασε καμάρι μου να τον ζωρίσω, χρειάζομαι τις γνώσεις του, έεεεεελαααα καμάααααριιιιι μουυυυ:D

παρτον μανια μου, παρτον!:)

Κοίτα σουξέ ο παντρεμένος!:P:D:D
Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας...με ένα τραγούδι γίνεται χαλί!:P:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κοίτα σουξέ ο παντρεμένος!:P:D:D
Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας...με ένα τραγούδι γίνεται χαλί!:P:clapup::clapup::clapup:
Οι άλες γυναίκες εγώ πάντα ειμαι γλυκιά όμορφη χαριτομένη:redface: :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κυρα ομορφηγλυκιαχαριτωμενη, θα σου λεγα για καμια γλαστρα τωρα αλλα τεσπα:whistle:

τους πειρατες θα μου τους δωσει ο φιλτατος που με ξεκουφανε χτες (προσπαθει να εξιλεωθει το ατιμουλικο!)
οεοε!! ευχαριστω παντως!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Αντιγραψτε αυτο στο google search
Κώδικας:

"index of/mp3" -playlist -html -lyrics

Πολυ καλο αποτελεσμα για αναζητηση
Αν δεν μεινατε ικανοποιημενοι απο το παραπανω δοκιμαστε και αυτο
Κώδικας:

"index of/" mp3 -playlist -html -lyrics

Αν θελετε να ψαξετε συγκεκριμενο καλλιτεχνη η αλμπουμ μπορειτε να βαλετε αυτο
Κώδικας:

"index of/mp3" -playlist -html -lyrics beatles

Αλλαζοντας μονο τον ονομα του συγκροτηματος οπως εχω βαλει παραπανω beatles σε οτιδηποτε θελουμε εχουμε και το αναλογο search για να βρουμε αυτο που ψαχνουμε

Τρικ Νο3
Με αυτον τον τροπο μπορουμε να βρουμε apache σερβερς γεματους με μπ3
Κώδικας:

+("index of") +("/mp3"|"/mp3s"|"/music") +(mp3|zip|rar) +apache

Τρικ Νο4
Αν θελουμε να βρουμε καποια τραγουδια ψαχνοντας με τον τιτλο γραφουμε στο search του google το παρακατω
Κώδικας:

allinurl: +(mp3|rar|zip|tgz) TheTitle


Αντε...καλα ψαξιματα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τι εισαι εσυ παιδι μου?
οχι,ομολογουμενως αυτα ΔΕΝ τα φανταζομουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Το φέρνω στην επιφάνεια για να δουν κι άλλα μέλη αλλά και οι Διαχειριστές το ποστ Νο193 και ίσως να το "καρφιτσώσουν" ώστε να το δουν όσο πιο πολλοί γίνεται!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πριν από λίγες μέρες άκουσα στο ραδιόφωνο μελοποιημένο το ποίημα του Καρυωτάκη '''Οταν κατέβουμε''. Μου έκανε εντύπωση η μουσική, μοντέρνο άκουσμα για τέτοιο ποίημα, πολύ όμορφη μουσική. :)Το τραγουδούσε μια γυναίκα και πρέπει να'ναι πολύ πρόσφατη κυκλοφορία. 'Οποιος ξέρει το όνομα της τραγουδίστριας και σε ποιό CD μπορώ να το βρω ας μου πει, πολύ μου άρεσε.

Όταν κατέβουμε τη σκάλα, τι θα πούμε
στους ίσκιους που θα μας υποδεχτούνε,
αυστηροί, γνώριμοι, αόριστοι φίλοι,
μ' ένα χαμόγελο στ' ανύπαρκτά τους χείλη;
Τουλάχιστον δωπέρα είμαστε μόνοι,
περνάει η μέρα μας, η άλλη ξημερώνει,
και μες στα μάτια μας διατηρούμε ακόμα
κάτι που δίνει στα πράγματα χρώμα.
Αλλά εκεί κάτου τι να πούμε, πού να πάμε;
Αναγκαστικά ένας τον άλλο θα κοιτάμε,
με κομμένα τα χέρια στους αγκώνες,
ασάλευτοι σαν πρόσωπα σε εικόνες.
Αν έρθει κανείς την πλάκα μας να χτυπήσει,
θα φαντάζεται πως έχουμε ζήσει.
Αν πάρει ένα τριαντάφυλλο ή αφήσει χάμου,
το τριαντάφυλλο θα 'ναι της άμμου.
Κι αν ποτέ στα νύχια μας ανασηκωθούμε,
τις βίλες του Posilipo θα ιδούμε,
Κύριε, Κύριε και το τερραίν του Παραδείσου
όπου θα παίζουν κρίκετ οι οπαδοί Σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MANINA27

Νεοφερμένος

Η MANINA27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
νομιζω πως λεγεται "το δαχτυλιδι" και το λεει ο σχοινας.. αλλα δεν παιρνω κι ορκο... παντως πολυ ωραιο τραγουδι... :)


Πρώτα το είπε ένα συγκρότημα " Τα παιδιά του Οδυσσέα" (καταπλήκτική εκτέλεση) και μετά το "εκτέλεσε" και ο Σχοινάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Πριν από λίγες μέρες άκουσα στο ραδιόφωνο μελοποιημένο το ποίημα του Καρυωτάκη '''Οταν κατέβουμε''. Μου έκανε εντύπωση η μουσική, μοντέρνο άκουσμα για τέτοιο ποίημα, πολύ όμορφη μουσική. :)Το τραγουδούσε μια γυναίκα και πρέπει να'ναι πολύ πρόσφατη κυκλοφορία. 'Οποιος ξέρει το όνομα της τραγουδίστριας και σε ποιό CD μπορώ να το βρω ας μου πει, πολύ μου άρεσε.

Όταν κατέβουμε τη σκάλα, τι θα πούμε
στους ίσκιους που θα μας υποδεχτούνε,
αυστηροί, γνώριμοι, αόριστοι φίλοι,
μ' ένα χαμόγελο στ' ανύπαρκτά τους χείλη;
Τουλάχιστον δωπέρα είμαστε μόνοι,
περνάει η μέρα μας, η άλλη ξημερώνει,
και μες στα μάτια μας διατηρούμε ακόμα
κάτι που δίνει στα πράγματα χρώμα.
Αλλά εκεί κάτου τι να πούμε, πού να πάμε;
Αναγκαστικά ένας τον άλλο θα κοιτάμε,
με κομμένα τα χέρια στους αγκώνες,
ασάλευτοι σαν πρόσωπα σε εικόνες.
Αν έρθει κανείς την πλάκα μας να χτυπήσει,
θα φαντάζεται πως έχουμε ζήσει.
Αν πάρει ένα τριαντάφυλλο ή αφήσει χάμου,
το τριαντάφυλλο θα 'ναι της άμμου.
Κι αν ποτέ στα νύχια μας ανασηκωθούμε,
τις βίλες του Posilipo θα ιδούμε,
Κύριε, Κύριε και το τερραίν του Παραδείσου
όπου θα παίζουν κρίκετ οι οπαδοί Σου.

Πρέπει να λες για το cd της Μαρίας Βουμβάκη "Το τερραίν του Παραδείσου"



tracklist

1. ΕΝΑ ΚΡΥΜΜΕΝΟ ΠΟΙΗΜΑ
2. Ο ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΙΗΤΗΣ - ΜΙΛΤΟΣ ΣΑΧΤΟΥΡΗΣ
3. ΤΡΟΙΑ - ΝΑΝΟΣ ΒΑΛΑΩΡΙΤΗΣ
4. ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΟΥΜΕ... - ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΥΩΤΑΚΗΣ
5. ΣΕΜΝΟΤΗΣ -ΜΑΡΙΑ ΠΟΛΥΔΟΥΡΗ
6. ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΣΟΥ - ΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΗΣ ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ
7. ΦΑΝΤΑΣΙΑ - ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΚΑΡΙΜΠΑΣ
8. Η ΣΤΕΡΝΑ-ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ - ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ
9. ΤΟ ΠΡΟΕΟΡΤΙΟΝ-ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ7 - Δ.Π.ΠΑΠΑΔΙΤΣΑΣ
10. ΜΥΧΙΟΘΗΚΗ-ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ 15 - ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΟΥΖΟΣ
11. ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΙΣ - ΚΙΚΗ ΔΗΜΟΥΛΑ
12. ΤΕΙΧΗ - Κ.Π.ΚΑΒΑΦΗΣ
13. ΤΟ ΚΟΧΥΛΙ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΕΛΥΤΗΣ

θα το βρεις εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πονταρω σε φουνες και ρωταααω..
Ενα κομματακι μπιτατο, αλλα οχι τρεντομπιτια, πιο ψυχεδελοταξιδιαρικο..το λεει μια τυπισσα, στην αρχη ειναι ησυχο και ειναι σαν να μιλαει, και στο ρεφραιν τα παιρνει και λεει "and i want youuuuuu, i want you i waaaant youuuu buUUT(?)" τριλιλι.. σας λεει τιποτα; Ειμαι απελπισμενη, το θελω! :(
(Επισης το βαζει ολη την ωρα ο best, αν το χει ακουσει κανεις εκει!)

(Εντιτ: το κομματι λεγεται σιγουρα "i want you" αλλα δεν ξερω ποια/ποιο γκρουπακι το λεει, και δεν το βρισκω με ο,τι εψαξα μεχρι τωρα..!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ξέρει κανείς ποιο είναι το τραγούδι που έχει ως soundtrack στη διαφήμιση ενός αυτοκινήτου που τα παιχνίδια κρύβονται το βράδυ στο αυτοκίνητο και το πρωί τα βρίσκει ο μπαμπάς και 'κατηγορεί' το γιο; Νομίζω seat αμάξι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top