Ένοπλη ληστεία στο σπίτι μου!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δίδαγμα 1: Μαμά, μπράβο για το σφυρί και το σουγιά που έχεις στο κομοδίνο σου. Θα πάψω να σε κοροϊδεύω.
Δίδαγμα 2: Δεν είμαι εντελώς παράλογη που, όταν ακούω ύποπτο θόρυβο, εφοδιάζομαι με τηγάνι και το Μαρκ πριν πάω να δω τι είναι.

Αμα έχουν πιστόλι, το τηγάνι, ο σουγιάς και το σφυρί δε σε βοηθάνε καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Λία μου, μπράβο σου, είσαι αξιοθαύμαστη:redface:! Η στάση σου μου θύμισε, μεταξύ άλλων και ένα παρόμοιο περιστατικό του μεγάλου Λάο Τσε, με κάποιους ληστές...Πάλι, εύγε σου και σου εύχομαι, να είσαι πάντα ψύχραιμη και ρεαλίστρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η στάση σου μου θύμισε, μεταξύ άλλων και ένα παρόμοιο περιστατικό του μεγάλου Λάο Τσε, με κάποιους ληστές...

Για πες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse_james

Δραστήριο μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 464 μηνύματα.
Χαρά στο κουράγιο σου. Εγώ θα ήμουνα τώρα ή στην φυλακή ή στο νοσοκομείο ή στο χώμα.
Περαστικά κι'αγύριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.

Μία μέρα, καθώς ο άγιος εκείνος άνθρωπος καθόταν και διαλογιζόταν στο τσαρδάκι του, καταφθάνουν τρεις ληστές και τον απειλούν με τα σπαθιά τους ζητώντας του να τους δώσει ό,τι χρήματα και τιμαλφή είχε στο σεντούκι του. Εκείνος, πάντα ατάραχος και χαμογελαστός, τους λέει: "Καλά μου παιδιά, έχω λίγα χρήματα και λίγα τρόφιμα, που περίμενα να ρθητε για να σας τα δώσω και να σας φιλέψω. Ελάτε λοιπόν, καθήστε να στρώσω το τραπέζι, να φάτε και έπειτα να πάτε στο καλό, με τα λ'ιγα χρήματα που κρατούσα ο φτωχός για την αφεντιά σας!".
'Ετσι και έγινε. Μόνο που μετά από λίγες ημέρες ξαναγύρισαν οι τρεις ληστές και ζήτησαν από τον Λάο Τσε, όχι μόνο να δεχθεί να του επιστρέψουν τα χρήματα, αλλά και να παραμείνουν κοντά του, για να τον προστατεύουν από τυχόν άλλους επίδοξους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι οι ληστές τώρα τελευταία έχουν σταματήσει να είναι τόσο απάνθρωποι όπως ήταν παλαιότερα:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι οι ληστές τώρα τελευταία έχουν σταματήσει να είναι τόσο απάνθρωποι όπως ήταν παλαιότερα:....

:hmm:: Ίσως να διαβάζουν Κομφούκιο, αν όχι Λάο Τσε! Γι' αυτό σας λέω , βρε παιδιά: "Κινέζοι όλου του κόσμου ενωθείτε"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Από αυτά που διαβάζουμε κατά καιρούς στις ειδήσεις, το να δολοφονούν γιαγιές π.χ. για μερικά εκατοστάρικα, δεν νομίζω να είναι λιγότερο απάνθρωποι, αλλά περισσότερο, τυχερή ήσουν, και ευτυχώς για σένα που το χειρίστηκες σωστά και ψύχραιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω ο χειρισμός ήταν σωστός και όχι ότι έπεσε σε ok ανθρώπους.
Αν αντιστεκόταν θα ενεργούσαν και αυτοί αλλιώς.
Τώρα είχαν μια άψογη ''συνεργασία'' οπότε δεν την πείραξαν.

Απορία: Από που έφυγαν; 7 παρά ξυπνάνε οι άνθρωποι για δουλειά. Φορούσαν κουκούλα;
Περιττό να πω ότι όποιον θόρυβο άκουγα χτες φοβόμουν. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m(A).niC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
WOW!!καταπληκτικη ιστορια!, και πολυ πρωτοτυπη..Λια αξιζεις πολλα πολλα συγχαρητηρια!! :)και για τη σταση που κρατησες απεναντι τους,,αλλα κυριως για το ποση ψυχραιμη ησουν!!εγω στη θεση σ δεν ξερω πραγματικα τι θα εκανα..:confused: . Συγνωμη,αλλα απο ποτε αλλαξαν τοσο πολλοι οι ληστεσ?
ΜΠραβο κ παλι!!. ελπιζω μονο να μη σου ξανατυχει τιποτα παρομοιο..αν κ τωρα που τ σκεφτομαι εισαι 'αλανι'..θα καταφερεισ να το αντιμετωπισεισ.;)
..αλλα,Να ΜΗ σ ξανατυχει!!:P

Μου έλεγε ο ένας και ότι ορισμένες γυναίκες ανάβουν από την όλη φάση και κάνουν σεξ μαζί τους επειδή τις ερεθίζει το ότι κατάφεραν να παραβιάσουν τις πόρτες.

χαχαχχαχ,, ελεος!!!δεν παιζει να ισχυει κατι τετοιο,
ακομη ομωσ κ αν ισχυει,πωσ ειναι δυνατον να τις κλεβουν..και μετα αυτες να εχουν ορεξη να κανουν μαζι τουσ σεξ??τ να πωωωω:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πέφτουλας ήταν. :P
Άνδρες παιδί μου, τι περιμένεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m(A).niC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Πέφτουλας ήταν. :P
Άνδρες παιδί μου, τι περιμένεις. :P


εε σιγουρα!!!:P..
αυτες ομως??,..ποσο ηλιθιες μπορει να ειναι??:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τρικ για να τη ρίξει ήταν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Συμφώνησα λοιπόν ότι θα μείνω ήσυχη


Τους είπα "πάρτε ο,τι θέλετε, μόνο αφήστε μου το λαπτοπ σας παρακαλώ!".

Τους απάντησα ότι δεν έχω χρήματα στο σπίτι αλλά μπορούν να πάρουν την τηλεόραση, είναι αρκετά ακριβή.



Προς το τέλος άρχισαν να το παίζουν ότι θα πάρουν το λάπτοπ και πανικοβλήθηκα ελαφρώς
Μου το έφεραν στο κρεβάτι και το πήρα αγκαλιά λες και ήταν boyfriend που έχω να δω κανα μήνα. :P

Νομίζω ότι αυτό που με "έσωσε" και κατάφερα να μου αφήσουν το λάπτοπ, να μη με χτυπήσουν και να μη με παρενοχλήσουν σεξουαλικά* ήταν ότι τους αντιμετώπισα ψύχραιμα, χωρίς φωνές και κλάματα,

Εν γένει, με είχα για κότα, και πραγματικά εξέπληξα τον εαυτό μου για το πώς αντιμετώπισα την όλη φάση. Η πλάκα είναι ότι είδα σήμερα στο μπαλκόνι μια ακρίδα και πανικοβλήθηκα εντελώς, ενώ σε ένοπλη ληστεία ήμουν τόσο ψύχραιμη! Πολύ περίεργη η ανθρώπινη ψυχολογία...

* Ο ένας (ο πιο μαλάκας) μου έπιασε το βυζί σε κάποια φάση, αλλά οκ, could've been much worse. Το αντιμετώπισα με μια τελείως ξενέρωτη στάση, του στυλ "και τώρα δηλαδή τι κατάλαβες;" :P

Λαμβανοντας υποψη την ολη σου ιδιοσυγκρασια,δεν περιμενα αλλη σταση απο αυτη (την κουλ/ψυχρη/ψυχραιμη) που επεδειξες Αδμινα!:D:D:D

Ειπαμε,να εισαι παιδι της τεχνολογιας,αλλα οχι και σε σημειο να διακινδυνευεις και τη ζωη σου για ενα λαπτοπ...:D:D:D
Τι λατρεια και αυτη με τους υπολογιστες!!!!:D:D

Εδω κινδυνευες να χασεις τη ζωη σου κι εσυ σκεφτοσουν να σωσεις το λαπτοπ!!!:D:D:D:D

(εκτος και αν ειχες developing μυστικα μεσα που δεν ηθελες να πεσουν σε λαθος χερια!!:D:D:D:D)

Πιστευω πως η ψυχραιμη σταση σου,σε εσωσε αυτη τη φορα,αλλα σε συνδυασμο με την "ποιοτητα" των ληστων.
Αν οι ληστες ηταν ποιο αιμοβοροι και αποφασισμενοι,μπορει να ειχες αφεθει και βιασμενη - ανεξαρτητως δικης σου αντιδρασης.:P

Η κουλ αυτη σταση σου παντως δεν ειναι πανακεια για ολες τις περιπτωσεις. Be careful!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Νομίζω ο χειρισμός ήταν σωστός και όχι ότι έπεσε σε ok ανθρώπους.
Αν αντιστεκόταν θα ενεργούσαν και αυτοί αλλιώς.
Τώρα είχαν μια άψογη ''συνεργασία'' οπότε δεν την πείραξαν.

Απορία: Από που έφυγαν; 7 παρά ξυπνάνε οι άνθρωποι για δουλειά. Φορούσαν κουκούλα;
Περιττό να πω ότι όποιον θόρυβο άκουγα χτες φοβόμουν. :redface:

Από την πόρτα έφυγαν.
Φορούσαν αθλητικές κουκούλες που απλά τις είχαν τραβήξει ώστε να κρύβουν όσο το δυνατόν περισσότερο πρόσωπο, όχι καλσόν και τέτοια που βλέπουμε στις ταινίες.

χαχαχχαχ,, ελεος!!!δεν παιζει να ισχυει κατι τετοιο,
ακομη ομωσ κ αν ισχυει,πωσ ειναι δυνατον να τις κλεβουν..και μετα αυτες να εχουν ορεξη να κανουν μαζι τουσ σεξ??τ να πωωωω:blink:

Υποθέτω ότι αποτελεί φαντασίωση για αρκετές γυναίκες. Προσωπικά αν και δεν έχω τέτοια γούστα, δεν τις θεωρώ ούτε ηλίθιες ούτε ανώμαλες. As long as it's consensual, καμιά σεξουαλική προτίμηση δεν κατηγορώ. :)

Πάντως τους πιστεύω ότι θα έχει τύχει έστω μια φορά (άντε 2, παραπάνω δε νομίζω). Νέοι ήταν, άσχημους απ'όσο είδα δεν τους έλεγες (αν και καθόλου του γούστου μου, πολύ μελαχρινοί), δεν μου φαίνεται και απίθανο κάποια να το είδε έτσι. Ή μπορεί να νόμιζε ότι έτσι θα κερδίσει την έυνοια τους και/ή θα γλιτώσει τα υπάρχοντα της. Ή συνδυασμός και των 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Να φανταστώ και τα ρούχα δεν ήταν μαύρα ε;
Δεν έχω δει από κοντά και ελπίζω να μη δω.

Να ρωτήσω και μια άλλη απορία;
Η αστυνομία τα αποτυπώματα που παίρνει πώς τα διασταυρώνει και γενικά πώς τα χρησιμοποιεί;

Πάντως ήταν έξυπνοι. :P
Αν έφευγαν από την μπαλκονόπορτα όλο και κάποιος θα τους έβλεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να φανταστώ και τα ρούχα δεν ήταν μαύρα ε;
Όχι, αν και ήταν εν γένει σκούρα. Αθλητικά, σε στυλ φόρμας.

Να ρωτήσω και μια άλλη απορία;
Η αστυνομία τα αποτυπώματα που παίρνει πώς τα διασταυρώνει και γενικά πώς τα χρησιμοποιεί;

No idea, το μόνο που ξέρω είναι το πώς τα παίρνει. Τώρα τι τα κάνει μετά... δε μου είπε κανένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
"Θρασύβουλαααααααααααααααααα, που είσαι μωρό μου; Θέλω πάλι σεξ!"
εγω θα έλεγα θρασυβουλοι..να νομίζουν οτι είναι πολλοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Mεταξύ μας, δε νομίζω να έπιανε.
Παρακολουθούν γενικά και κόβουν κίνηση.
Πχ πώς ήξεραν ότι το συγκεκριμένο διαμέρισμα έχει ξεκλίδωτη πόρτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
To ληστή και να τον πιάσουν δεν θα του κάνουν τίποτα εκτός αν κάνει μήνυση ο ιδιώτης που τον έκλεψαν. Όταν του κάνει μήνυση όμως τότε πλακώνει όλο το σόι των κλεφτών και σε αρχίζουν στα παρακάλια. Αν δεν πιάσουν τα παρακάλια τότε αρχίζουν τις ανώνυμες απειλές για να κάνουν τον ιδιώτη να αποσύρει την μήνυση. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να τριγυρνάνε ελεύθεροι και να συνεχίζουν να κλέβουν και να μην μπορεί να τους κάνει η αστυνομία τίποτα γιατί είναι ζήτημα μεταξύ ιδιωτών.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top