Κούκλες

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.


Περιγραφή
4 γυναίκες ηλικίας από 30 ως 40 (και κάτι... λίγα, όχι πολλά...). 'Ωριμες και κατασταλαγμένες; 'Οχι και τόσο... Αν ήταν, όμως θα ήταν πολύ λιγότερο γοητευτικές και ενδιαφέρουσες...
Η 'Αννα, νοικοκυρά από την επαρχία, παίρνει μια ασυνήθιστη απόφαση: να το σκάσει από τη ζωή της. Ανεβαίνει σε ένα τρένο κι έρχεται στην Αθήνα ψάχνοντας ένα νέο νόημα. Στο δρόμο της συναντά την Κορίνα, τη Μιμή και την Κατερίνα. Η Κορίνα, ανερχόμενη δημοσιογράφος, ψάχνει την ολοκλήρωσή της μέσα από έναν άντρα. Η Μιμή, δυναμική μεγαλοαστή και ολίγον cougar, προσπαθεί να πατήσει γερά στα πόδια της, κόντρα στα δύσκολα. Και τέλος, η Κατερίνα, πρότυπο μητέρας και συζύγου, πρόκειται να νιώσει ισχυρές αναταράξεις στη ρόδινη ζωή της.
Συνδετικός κρίκος στη φιλία που θα αναπτυχθεί ανάμεσα στις 4 γυναίκες, ένας γοητευτικός γυναικολόγος. Σημαντικό όμως ρόλο στις ιστορίες τους θα παίξουν και τα παιδιά, οι σύζυγοι, σύντροφοι, πρώην, επόμενοι...
'Οταν η ζωή σου ανατραπεί ξαφνικά κοντά στα 40, στην αρχή σίγουρα θα πεις πως είναι αργά να ξαναρχίσεις. 'Ομως η 'Αννα, η Κορίνα, η Μιμή και η Κατερίνα θα σου δείξουν μαζί πως είναι πολύ νωρίς για να σταματήσεις. Η ζωή βάζει μόνο το δρόμο, εσύ, θα βρεις το κέφι να τον περπατήσεις...

Η σειρά βασίζεται στο ιταλικό σίριαλ «Amica Mia».
Οι ηρωίδες
Η Δήμητρα Ματσούκα υποδύεται την Κορίνα, μια γυναίκα που πέφτει συνέχεια σε λάθος άντρες. Η Ράνια Σχίζα είναι η Μιμή, που βρίσκεται ένα βήμα πριν από το διαζύγιο, καθώς ανακαλύπτει ότι ο σύζυγός της την απατά. Ωστόσο και εκείνη δεν κάθεται ήσυχα, καθώς φλερτάρει με νεότερους άντρες. Η Λίνα Σακκά (Κατερίνα) έχει κάνει έναν γάμο πρότυπο, αλλά γρήγορα θα χάσει τον κόσμο κάτω από τα πόδια της. Τέλος, η Μαρία Ζορμπά (Άννα) ζει στην επαρχία και πνίγεται μέσα σε έναν συμβατικό γάμο, οπότε και αποφασίζει να αλλάξει σελίδα στη ζωή της.

Πηγή

________________________________________
Το παρακολουθείτε;
Προσωπικά το βλέπω πριν κοιμηθώ, ναι-δεν μπορώ να κοιμηθώ αλλιώς, και μου αρέσει.
Ωστόσο δεν έχω καταλάβει γιατί την έχουν στις κωμικές σειρές. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Προσωπικά το βλέπω πριν κοιμηθώ, ναι-δεν μπορώ να κοιμηθώ αλλιώς, και μου αρέσει.

Δε φαίνεται πάντως να κοιμάσαι από τις 11 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
(Γύρισες; :D)

Όχι καλέ, μέσω internet το βλέπω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εγώ άμα το πετύχω στην τηλεόραση το βλέπω, αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας!
Αυτό που με εκνευρίζει είναι ο τρόπος που παίζει η Ματσούκα! Μου φαίνεται πολύ χαζός και υπερβολικός! Από την άλλη, βέβαια, αν της έχουν πει να παίζει έτσι, όχι πως δεν παίζει με τον ίδιο άθλιο τρόπο κάθε φορά, δίνει μια κωμική πλευρά στην σειρά!
Πάντως γενικά την σειρά κωμική δεν θα την χαρακτήριζα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι το κωμικό βρήκαν στην ταινία.
Άρχισα να ανησυχώ για την αίσθηση του χιούμορ μου. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
τι τελειααα σειρααα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
δεν μπορω αλλες γυναικες-θυματα αντρων σας παρακαλω. κατι πιο φυσιολογικο-μεσο δεν υπαρχει? πολλη μιζερια αυτο σιριαλ!
πραγματικα οποτε το χω πετυχει στην τηλεοραση ψαχνω να βρω με το τουφεκι εναν φυσιολογικο αντρικο χαρακτηρα και δεν μπορω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
φυσιολογικο αντρικο χαρακτηρα
σωστή!! ολοι ακυροι ειναι!
εγω το βλεπω επειδη παιζει η ματσουκα!!!ειναι κατεμε απλα θεα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Χτες το βράδυ είδα το 16 επεισόδιο και έλεγε από δίπλα τελευταίο. :worry:
Τελείωσε;

Ήταν 05:30 και δδεν κατάλαβα και καλά τι έγινε. Γινόταν όλα πολύ γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαγμένος

Νεοφερμένος

Ο Ψαγμένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ρε παιδιά πώς μπορείτε και βλέπετε τέτοιες σειρές? Είναι αληθινός πονοκέφαλος. Κακοσκηνοθετημένες, με μέτριες ερμηνείες ΚΑΙ βαρέτο σενάριο. Δεν έχετε τίποτα καλύτερο να κάνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
05:30 η ώρα το βράδυ όχι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top