Διαφωνίες μέσα στη σχέση

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
:rofl: :rofl:


μικρη...........ετοιμασου....

όπως έλεγε και ο μέγας Πανταζής (μεγαλ' η χάρη του):

Ετοιμάσου, ετοιμάσου, και φόρα μόοοοονο τ'αρωμά σου,
ετοιμάσου, ετοιμάσου, αυτή τη νύχτα να ξεχάσεις τ'ονομά σου...

(μεγάλα σουξέ αυτά λαίμαι) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Υπάρχουν καβγαδάκια γιατί σίγουρα δεν είστε ίδιοι το θεμα είναι να μην κανεις πιπιλα την ίδια διαφωνία και κάθε φορά διαφω΄νείς για το ίδιο πράγμα και δεν το καταλαβένεις, καλό είναι να συζητάτε και να λέτε τι σας αρέσει και τι όχι, έτσι θα γνωρίζεις τα θέλω του άλου και θα καταλαβένεστε καλύτερα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Υπάρχουν καβγαδάκια γιατί σίγουρα δεν είστε ίδιοι το θεμα είναι να μην κανεις πιπιλα την ίδια διαφωνία και κάθε φορά διαφω΄νείς για το ίδιο πράγμα και δεν το καταλαβένεις, καλό είναι να συζητάτε και να λέτε τι σας αρέσει και τι όχι, έτσι θα γνωρίζεις τα θέλω του άλου και θα καταλαβένεστε καλύτερα:)

α ρε μανια πως συφωνουμε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Πως στο καλο καταφερνετε και σαικσιζεστε μετα ακομα να το καταλαβω!
Εχεις τσαντιλες, ο αλλος στην εχει σπασει, θες να του κανεις τη μουρη κρεας, που βρισκετε την ορεξη πια, ωω!

Ουυυυυυυυυυυφφφφφφ!!!!!!!!!Ανακουφιζολ των 500mg εισαι!:D
Ειπα κι εγω...μονο εγω εκεινη την ωρα ειμαι ετσι?:|
Πεστα ντε!!!

Και εγω μαζι σας παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντως σεξ μετά από καβγά δεν μου έχει τύχει :hmm:
Αφού πάντα καβγάς μου προκύπτει όταν ο άλλος είναι μακριά...:mad: :P

Για πρώτη φορά στην ζωή μου πλακώνομαι με κάποιον από την 1η εβδομάδα :worry: Στην αρχή μου φάνηκε παράλογο...εκνευριστικό και ότι υπάρχει ένα τεράστιο πρόβλημα... Ειδικά μετά από τον τελευταίο καβγά που εγώ ήμουν 8κατά και μέσα στα νεύρα έλεγα ότι δεν αξίζει η όλη κατάσταση :redface:

Τώρα συνειδητοποιώ ότι το πρόβλημα είναι ότι αντιδράμε το ίδιο αυθόρμητα και ανεβαίνουν τα αίματα και των δυο σε κλάσματα δευτερολέπτου... ενώ παλιότερα εγώ ήμουν η νευρική και ο άλλος όχι... όπως συνειδητοποιώ ότι οι καβγάδες μας είναι για βλακείες και όχι λόγω κάποιο σημαντικού προβλήματος... Οπότε τώρα θα σου πω ότι είναι λογικό μιας και διαφορετικά άτομα συνυπάρχουν σε μια σχέση... Είναι μέχρι να βρεις την χρυσή τομή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Μαριο και ιο!
Εχει καταντησει αηδια πια αυτο το κλισε, υπαρχουμε κι οι θερμοαιμοι τελος παντων! :D
Μια φορα μονο θυμαμαι τον καημενο να δοκιμασε να μου πει να το κανουμε οσο ακομα ημασταν φορτωμενοι, και το μονο που καταφερε ηταν ενα "δε μας παρατας κι εσυ"(κι αλλα που τα κοψε η λογοκρισια :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
γεια σας παιδια. τι κανετε? να σας ρωτησω κατι? θεωρειτε φυσιολογικο μεσα σε μια φρεσκια σχεση να υπαρχουν διαφωνιες? πιστευετε οτι οταν η σχεση ειναι φρεσκια ο ενας μαθαινει τον αλλον ακομα και οι διαφωνιες αυτες προκυπτουν ακριβως απο το οτι δεν ξερεις ακριβως τι εννοει ο αλλος οταν λεει κατι, μπορει εσυ να το παιρνεις διαφορετικα και γενικα να το αντιλαμβανεσαι λαθος? ειμαι 5 μηνες με το φιλο μου και μερικες φορες προκυπτουν προβληματακια απο συμπεριφορες δικες μου η δικες του χωρις μεσα στη σχεση να υπαρχουν σοβαρα προβληματα. ειναι φυσιολογικο? σε γενικες γραμμες περναω τελεια απλα μερικες φορες υπαρχουν διαφωνιες του στυλ ειπες αυτο και καταλαβα αυτο ενω εγω το ειπα με αλλο τροπο.δενξερω εγω ειμαι και ευαισθητη και στενοχωριεμαι με κατι τετοια.

Ναι προφανώς και είναι φυσιολογικό και για τους λόγους στους οποίους αναφέρθηκες κι εσύ η ίδια. Σιγά σιγά θα μάθετε ο ένας τον άλλον και όλα θα είναι μια χαρά :)

Όσο για το σεξ μετά τον καυγά, εμένα για να μου περάσουνε τα νεύρα θέλω τουλάχιστον 3 ώρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
οι τσακωμοί είναι το αλατάκι στην σχέση, αρκεί να βρίσκεις την χρυσή τομή...
κ το σαικς μετά τον καυγά είναι το πιπέρι (φωτιά παίρνουν τα πατώματα!!!);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
οι τσακωμοί είναι το αλατάκι στην σχέση, αρκεί να βρίσκεις την χρυσή τομή...
κ το σαικς μετά τον καυγά είναι το πιπέρι (φωτιά παίρνουν τα πατώματα!!!);)


Ρε τραβελούκα μου πές μου κάτι γιατί το ακούω παντού αυτό, τι ίδους αλάτι είναι ο καβγάς; παίδες δεν καταλαβένω γιατί θερούν όλοι ότι ο καβγάς είναι το αλλάτι στην σχέση; δεν καταλαβένω, δηλαδί άν δεν καβγαδίζει το ζευγάρι η ζωή τους έιναι αναλατή; άνοστη; τι ακριβώς;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Εμεις παντος εκτος οτι οταν τσακωθουμε μετα κανουμε τον καλυτερο ε.....
γενικος ειμαστε καλυτερα ποιο πολλες αγκαλιτσες ποιο πολλες τρελιτσες ποιο πολλα απο ολα τα καλα...

λες κ ξανα γεννιεσαι ρε παιδακι μου

βεβαια δεν μιλαμε για μεγαλο καβγα...
αλλα για μικρο καβγαδακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ερώτηση: άν δεν καβγαδίζετε για πολλύ καιρό θα πεί ότι δεν έχει αγγαλιές;:hmm:

Θα με τρελάνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ερώτηση: άν δεν καβγαδίζετε για πολλύ καιρό θα πεί ότι δεν έχει αγγαλιές;:hmm:

Θα με τρελάνετε;

όχι... απλά ΜΕΡΙΚΟΙ άνθρωποι όταν ΤΙΠΟΤΑ δεν πάει στραβά ξενερώνουν...

Να πχ ένας λόγος (δεν είπα ότι όσοι είναι εδώ μέσα και λένε για αλάτια και πιπέρια έχουν αυτό στο μυαλό τους)..

διαφορετικός τρόπος σκέψης από σένα... απλώς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eγω παλι χωρις να θελω να θιξω κανεναν και χωρις φυσικα να λεω πως δεν καυγαδιζω,πιστευω πως το ρητο "Ο καβγας ειναι το αλατοπιπερο στην σχεση" περαν του οτι ειναι λιγο κλισε,εχει βγει μονο και μονο για να διακιολογησει/ωραιοποιησει/αποθυμοποιησει το γεγονος οτι σε πολλα ζευγαρια δεν ειναι διατεθημενο κανενα απο τα δυο μελη να κανει υποχωρησεις και παραχωρησεις και υπαρχουν καυγαδακια ή τσακωμοι.Φυσικα μιλαω για καταστασεις οπου ειναι τρομερα συνηθες το φαινομενο.Διαφωνιες υπαρχουν σε ολα τα ζευγαρια.
Δεν το κατακρινω ουτε λεω οτι δεν ειναι καλη η σχεση τους.
Προσωπικα οι καυγαδες στην σχεση και ποσο μαλλον για ψυλλου πηδημα με ενοχλουν αφανταστα και με κουραζουν τρομερα.
Οσο παραλογο ειναι για εμενα δυο ατομα να μην διαφωνουν σε τιποτα αλλο τοσο ειναι δυο ατομα να εχουν πολλες και συχνες διαφωνιες και καυγαδακια.

Να εξηγησω πως οταν μιλαω για υποχωρησεις και παραχωρησεις, εννοω αμοιβαιες!
γιατι αν κανει παντα ο ενας τοτε υπαρχει προβλημα το οποιο θα βγει στην επιφανεια καποτε και θα ειναι καταστροφικα τα αποτελεσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
όχι... απλά ΜΕΡΙΚΟΙ άνθρωποι όταν ΤΙΠΟΤΑ δεν πάει στραβά ξενερώνουν...

Να πχ ένας λόγος (δεν είπα ότι όσοι είναι εδώ μέσα και λένε για αλάτια και πιπέρια έχουν αυτό στο μυαλό τους)..

διαφορετικός τρόπος σκέψης από σένα... απλώς ;)

τότε γιατί παραπονιούντε ότι άσε καβγάδισα πάλι;

Μάριο συμφωνώ μαζί σου απόλυτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Eγω παλι χωρις να θελω να θιξω κανεναν και χωρις φυσικα να λεω πως δεν καυγαδιζω,πιστευω πως το ρητο "Ο καβγας ειναι το αλατοπιπερο στην σχεση" περαν του οτι ειναι λιγο κλισε,εχει βγει μονο και μονο για να διακιολογησει/ωραιοποιησει/αποθυμοποιησει το γεγονος οτι σε πολλα ζευγαρια δεν ειναι διατεθημενο κανενα απο τα δυο μελη να κανει υποχωρησεις και παραχωρησεις και υπαρχουν καυγαδακια ή τσακωμοι.Φυσικα μιλαω για καταστασεις οπου ειναι τρομερα συνηθες το φαινομενο.Διαφωνιες υπαρχουν σε ολα τα ζευγαρια.
Δεν το κατακρινω ουτε λεω οτι δεν ειναι καλη η σχεση τους.
Προσωπικα οι καυγαδες στην σχεση και ποσο μαλλον για ψυλλου πηδημα με ενοχλουν αφανταστα και με κουραζουν τρομερα.
Οσο παραλογο ειναι για εμενα δυο ατομα να μην διαφωνουν σε τιποτα αλλο τοσο ειναι δυο ατομα να εχουν πολλες και συχνες διαφωνιες και καυγαδακια.

Να εξηγησω πως ωταν μιλαω για υποχωρησεις και παραχωρησεις, εννοω αμοιβαιες!
γιατι αν κανει παντα ο ενας τοτε υπαρχει προβλημα το οποιο θα βγει στην επιφανεια καποτε και θα ειναι καταστροφικα τα αποτελεσματα.

Συμφωνώ απόλυτα.
Οι καυγάδες με ξενερώνουν όσο τίποτε άλλο και για μένα το ... "αλατοπίπερο" είναι μάλλον το αντίθετο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ερώτηση: άν δεν καβγαδίζετε για πολλύ καιρό θα πεί ότι δεν έχει αγγαλιές;:hmm:

Θα με τρελάνετε;

οχι ρε απλα ειναι αλλιος τεσπα εγω δεν μπορω να το εξηγισω αν καποιος αλλος συμφωνει ας με βοηθησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
δηλαδη δεν σας εχει κανει να τσακωθητε κ μετα να κανετε καλυτερο... σεχ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
δηλαδη δεν σας εχει κανει να τσακωθητε κ μετα να κανετε καλυτερο... σεχ?

Δεν ξερω αν ρωτας γενικα αλλα εαν μου επιτρεπεις να σου πω, μπορω να σου πω πως εξαρταται το "μετα" kakerlaki...
Και τι εννοω...προσωπικα οταν θα τσακωθω,επειδη δεν τσακωνομαι (ή μαλλον κανω τα παντα για "να μην") για ανουσια θεματα, δεν μπορω να ειμαι στο καπακι αγκαλιτσες και φιλακια και sex...
Το "καλυτερο sex" που -και καλα- ακολουθει ειναι γιατι απλουστατα μετα τον καβγα και οταν ηρεμησουν τα πνευματα το ζευγαρι βλεποντας οτι εχουν "ηρεμισει" ή βλεποντας οτι πρεπει να τα ηρεμισει, του βγαινει αυτο το νταχτιρντι.
Και το το sex ειναι "καλυτερο" γιατι εχει την λιγο περισσοτερη τρυφεραδα (αμυντικος μηχανισμος των ατομων γαι να δειξουν οτι ολα πανε καλα αναμεσα στο ζευγαρι και να ξεχαστει ο καβγας) και πιο εντονο γιατι υπαρχει υπερενταση απο την "μαχη".
Αλλα προσωπικα ειμαι οπως η corpe's bride.
Εαν τσακωθω, απο την μια θελω παση θυσια να λυθει το θεμα (κι αυτο μπορει να παρει ωρες) και απο την αλλη πρεπει να ηρεμησω.
Ο χρονος δηάδη του sex μετα απο καβγα ειναι πολυ πλασματικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Πιστεύω ότι όταν τα καυγαδάκια δεν γίνονται με σκοπό να θίξουν τον άλλο, αλλά εξαιτιας κάποιας ψιλοπαρεξηγησούλας, δεν πειράζουν και τόσο. Εγώ με το αγόρι μου τυχαίνει καμιά φορά και πλακωνόμαστε μέχρι τις 3 τα ξημερώματα!! Λέμε πως θα κοιμηθούμε χώρια και όλοκαι ένας από τους δυο ξυπνά για να πάρει τον άλλο στο κρεβάτι!!! :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top