Πωλητές

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Σόρι, αλλά δε σε μπηλίβ. Ούτε θα σε μπηλίβ ποτέ. Γιατί ζω έξω, έχω ζήσει Ελλάδα, και ό,τι λες μου φαίνεται λίγο εμπαθές.
Δεν είναι λάθος, αλλά μη γενικεύεις έτσι, ακούγεται λίγο κάπως...

Εμενα πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ακριβώς, διαβολίνα.

Καλό μου, σε 22 χρόνια δε γνωρίζει κανείς ΜΟΝΟ καλούς Έλληνες.
ΕΠίσης εδώ δεν έχω δει ΜΟΝΟ το ένα... βλέπω ότι παντού υπάρχουν όλα.
Γι' αυτό απορρίπτω τις γενικεύσεις και το αυτομαστίγωμα "ωιμέ είμαστε απαίσιοι, ωιμέ απαίσιοι Έλληνες".

Αγάπησε λίγο τον τόπο και τους δικούς σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Μου φαινεται οτι απλα δεν καταλαβαινεις τι λεω. Φυσικα και αγαπαω τον τοπο μου. Δεν ειπα οτι ΟΛΟΙ οι Ελληνες ειναι ετσι και ΟΛΟΙ οι ξενοι αλλιως... Μιλαω για μια γενικη νοοτροπια και υπαρχουν βεβαια και πολλες εξαιρεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ξέρεις γιατί σε κυνηγάω έτσι από ποστ σε ποστ;
Γιατί μιλάς μεν για κάτι "γενικό", αλλά γενικεύεις κιόλας...
Και τελικά όλο εκλαμβάνω από σένα ότι Ελλάδα είναι μιζέρια και μόνο στο εξωτερικό ανοίγει το μάτι μας.

Ρε συ, δες το καθαρά: μιλάμε για ΠΩΛΗΤΕΣ και πετάγεσαι και λες ΄οτι οι Έλληνες είναι έτσι και στο εξωτερικό ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ. Ε, όχι, καλό μου, δεν έχεις δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
E, ειμαστε ποιο μιζεροι πως να το κανουμε... Οχι σε ολα ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
I rest my case. Άντε τότε με το καλό να πας μόνιμα έξω να ηρεμήσεις. :)

Τουλάχιστον μείνε στο θέμα μας, ναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Συμφωνώ με όλους!

Μου τη δίνει να λένε ο Έλληνας εκείνο ό Έλληνας το άλλο, πολύ γενικό...

Αλλά! Ακόμη και στο θέμα πωλητές... Σε πολλά έξωτερικά είναι καλύτερα.

Πως να μην είναι μίζερη η άλλη και να μη σε πρήζει όταν έχει εναν εξευτελιστικό βασικό, ένα μαλάκα πάνω από το κεφάλι της να τη βρίζει και όχι και τόσο καλές σύνθηκες εργασίας (προτιμώ να δουλεύω 10 ώρες τη μέρα καθιστή από έστω και μία ώρα όρθια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κάτι που ΧΡΟΝΙΑ παρατηρώ στα μαγαζιά, είναι ότι πολλοί πωλητές νομίζουν ότι είναι ο σχεδιαστής ή ιδιοκτήτης της φίρμας στην οποία δουλεύουν. Μέσα σε ένα τουπέ, κοιτάζουν καλά-καλά την κοινή θνητή που ήρθε άβαφτη και με τοπάκι από Berska, λες κι αυτοί/ΕΣ με τα 700 ευρώπουλα που βγάζουν κυκλοφορούν πάντα στην τρίχα και ντυμένοι με τα πιο trendy μοντελάκια από τις καλύτερες κολεξιόν! Βρε άντε και μπιπ! Οι συγκεκριμένοι δεν με τσαντίζουν τόσο, όσο με κάνουν και γελώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Κάτι που ΧΡΟΝΙΑ παρατηρώ στα μαγαζιά, είναι ότι πολλοί πωλητές νομίζουν ότι είναι ο σχεδιαστής ή ιδιοκτήτης της φίρμας στην οποία δουλεύουν. Μέσα σε ένα τουπέ, κοιτάζουν καλά-καλά την κοινή θνητή που ήρθε άβαφτη και με τοπάκι από Berska, λες κι αυτοί/ΕΣ με τα 700 ευρώπουλα που βγάζουν κυκλοφορούν πάντα στην τρίχα και ντυμένοι με τα πιο trendy μοντελάκια από τις καλύτερες κολεξιόν! Βρε άντε και μπιπ! Οι συγκεκριμένοι δεν με τσαντίζουν τόσο, όσο με κάνουν και γελώ.

αυτο οντος ειναι πραγματικοτητα οταν ημουν στην σχολη κ δουλευα παραλληλα σε μαγαζι με παππουτσια οι αλλες κοπελες συνεχεια μου λεγαν δες πως ειναι αυτη κ δες πως ειναι η αλλη... γιατι δεν παει σε αλλο μαγαζι τι κανει εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Στην Ελλαδα οι περισσοτεροι εργοδοτες εχουν την νοοτροπια οτι ο εργαζομενος στην επιχειρηση τους πρεπει να δικαιολογει το μισθο του καθε στιγμη και λεπτο. Ασχετα αν χρειαζεται ή οχι, οι εργαζομενοι πρεπει να τρεχουν αλλιως... τσαμπα λεφτα παιρνουν...

Και στον αντίποδα αυτού, ο εργαζόμενος προσπαθεί όσο μπορεί να κλέψει απο τον εργοδότη. Ειδικότερα εκεί που ο μισθός είναι σταθερός και ασφαλής, βλέπε δημόσιο. Αν ο μισθός πήγαινε με το πόσους πελάτες θα εξυπηρετήσει ο εργαζόμενος και όχι με την ώρα που θα "δουλεύει" δεν θα υπήρχε αυτή η κατάσταση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top