Ατάκες και τρόποι «πεσίματος»!

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Υπάρχουν κάποιες ατάκες ¨πεσίματος¨, που μάλλον τις θεωρούμε πολύ κλισέ και κοινότυπες,
και άλλες που κάτι παραπάνω μας έχουν πει και τις θυμόμαστε σαν ιδιαίτερες και όμορφες... :)
Υπάρχουν καταστάσεις (ατμόσφαιρα-περιβάλλον κτλ) που μας έχουν μείνει γλυκά στο μυαλό και έχουμε ¨μασήσει¨...:redface:
Τις θυμόμαστε με ευχάριστα συναισθήματα...
Ποιες είναι αυτές;;;
Ελάτε να βοηθήσουμε λίγο τους νεότερους!!!...:P

Η πρώτη που μου έρχεται στο μυαλό είναι μήνυμα στο κινητό, πολύ απλά και απολύτως απροσδόκητα,
από άτομο αντικειμενικά ¨απαγορευμένο¨...
Σε ώρα απόλυτης βαρεμάρας, αποσύνθεσης και κατάθλιψης... (ομιλία του κκε στο καπη, έπρεπε να είμαι παρούσα για τεχνικούς λόγους, να ανοίξω και να κλείσω τον χώρο...)
Και σκάει μήνυμα ¨Τα λίγα λόγια ζάχαρη και τα καθόλου μέλι... Γουστάρω πολύ, εσυ; Απάντησε μ'ένα ναι ή ένα όχι...¨
Δεν ξέρω! Μου άρεσε σαν τρόπος! (Προφανώς και παίζει και ρόλο το άτομο)

Εσείς;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ζαχαροπλαστης ηταν ο μπαμπας σου?:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
"Είσαι ένα άβαταρ στην μαύρη τρύπα της μέρας μου" !!!!!!!
Κουφό αλλά μου άρεσε όταν το άκουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κατι που δεν περιμενα να πιασει, και απλα ητανε μια κουβεντα για να μην υπαρχει απολυτη ησιχια, αλλα τελικα ητανε μεγαλο + στην ολη ιστορια... "Αυτη ειναι η μεγαλη Αρκτος, και εκεινη η μικρη. Και αυτο εκει το αστερι ειναι ο Πολικος αστερας, με αυτον βρισκεις παντα τον βορα για να χαραξεις πορια."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
"Αυτη ειναι η μεγαλη Αρκτος, και εκεινη η μικρη. Και αυτο εκει το αστερι ειναι ο Πολικος αστερας, με αυτον βρισκεις παντα τον βορα για να χαραξεις πορια."
:redface: :inlove:

Αν ήμουν κορίτσι θα σε ερωτευόμουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Κατι που δεν περιμενα να πιασει, και απλα ητανε μια κουβεντα για να μην υπαρχει απολυτη ησιχια, αλλα τελικα ητανε μεγαλο + στην ολη ιστορια... "Αυτη ειναι η μεγαλη Αρκτος, και εκεινη η μικρη. Και αυτο εκει το αστερι ειναι ο Πολικος αστερας, με αυτον βρισκεις παντα τον βορα για να χαραξεις πορια."
λολ ειχα γνωρισει εναν τυπο που μου ελεγε κατι τετοια (ηταν βραδυ κ τ αστρα φαινονταν πολυ καθαρα) αλλα αυτός ελεγε ψεματα για να εντυπωσιασει μαλλον. στην αρχη ειχα μεινει με το στομα ορθανοιχτο και τον θαυμαζα (:P) αλλα σε καποια φαση μου λεει: "να κ αυτος εκει ειναι ο Διας".
FAIL ελεος, αυτη ειναι η αφροδιτη. η πουλια κ ο αυγερινος που λεμε.
εκει καταλαβα οτι με δουλευε κανονικα:P
(απ οτι μου πανε μετα ο τυπος ειναι γενικα του "ψεμματος":eek::P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ρε παιδιά...

Καλά όλα... Αλλά γιατί να πάμε να φτιάξουμε κλισέ???

Οι καλύτερες ατάκες είναι οι αυθόρμητες... Κι ακόμα καλύτερες οι πράξεις...

Αλλά μιας και ανταλλάσουμε ιστορίες, εδώ μια φορά δοκίμασα με αυτό το τραγούδι... Ok, more than once, αλλά ας μην το κάνουμε θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
χαχα. τι της το επαιξες live η απλα της το κανες αφιερωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αλλά μιας και ανταλλάσουμε ιστορίες, εδώ μια φορά δοκίμασα με αυτό το τραγούδι... Ok, more than once, αλλά ας μην το κάνουμε θέμα...

Αχ τι όμορφο, Ακριβέ! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
χαχα. τι της το επαιξες live η απλα της το κανες αφιερωση?

Αν ένιωθα θα το έπαιζα... Αλλά επειδή δεν.... απλά αφιέρωση...

Αχ τι όμορφο, Ακριβέ! :inlove:

Φτου γαμώτο, το έκαψα αυτό!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
κλασσικά...

έχω και κότερο, πάμε μια βόλτα;;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
To ''ατάκες πεσίματος'' πώς το εννοούμε;
Από τα γέλια; :P

(sorry αλλά τα κλισέ με χαλάνε :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Bασικά, σκεφτόμουν εκτός από ¨ατάκες¨ και ¨τρόπους¨... :hmm:
Δηλαδή το όλο σκηνικό... Ατμόσφαιρα, μέρος, συνθήκες... Γενικά το κλίμα που επικρατούσε...
Γιατί ίσως να μην υπάρχουν λόγια σε τέτοιες στιγμές, και να ήταν χωρίς λόγια...
Αλλά να μας έμεινε το όλο κλίμα σαν κάτι όμορφο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κι έλεγα η ρουφιάνα να μην κάνω login και να πα να διαβάσω, αλλά βλέπω αυτό:

Bασικά, σκεφτόμουν εκτός από ¨ατάκες¨ και ¨τρόπους¨... :hmm:
Δηλαδή το όλο σκηνικό... Ατμόσφαιρα, μέρος, συνθήκες... Γενικά το κλίμα που επικρατούσε...
Γιατί ίσως να μην υπάρχουν λόγια σε τέτοιες στιγμές, και να ήταν χωρίς λόγια...
Αλλά να μας έμεινε το όλο κλίμα σαν κάτι όμορφο...

..και λέω ασταδιαλα.

Όπως τα λες, χωρίς λόγια, μέρος ησάπ και στη συνέχεια μετρό, συνθήκες απροσδιόριστες. Οι λεπτομέριες εδώ. Αυτός είναι τρόπος πεσίματος, τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. :D
Αν και ακόμη δεν έχω καταλάβει ποιος την έπεσε σε ποιον εχμ.

Δε βαριέσαι, σαν κάτι πολύ όμορφο έχει μείνει.. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Κι έλεγα η ρουφιάνα να μην κάνω login και να πα να διαβάσω, αλλά βλέπω αυτό:



..και λέω ασταδιαλα.

Όπως τα λες, χωρίς λόγια, μέρος ησάπ και στη συνέχεια μετρό, συνθήκες απροσδιόριστες. Οι λεπτομέριες εδώ. Αυτός είναι τρόπος πεσίματος, τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. :D
Αν και ακόμη δεν έχω καταλάβει ποιος την έπεσε σε ποιον εχμ.

Δε βαριέσαι, σαν κάτι πολύ όμορφο έχει μείνει.. :happy:
Θεέ μου, Χριστέ μου , Παναγιά μου!!!!!! (κοίτα να δεις τί με έκανες να επικαλεστώ τώρα.......)
:clapup::clapup::clapup:
Αλλά και :(... Τόση ένταση στην ατμόσφαιρα και τον άφησες-σε άφησε να φύγει;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
..και μετά; Και μετά;;;; Μη μας αφήνεις με την απορία και ΜΗ τολμήσεις να πεις πως δεν έχει και μετά γιατί ..δεν θα ξέρω τι να πω, εκτός από ντροπή σας που το αφήσατε έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
OMG, και τον άφησες να φύγει; Ένα όνομα, ένα τηλ, ένα μσν, ένα φβ;
Στο 2011 ζούμε θα τον έβρισκες ξέρω γω. >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμ...
Ενα πρωινο του Ιουλιου στα 17 μου ανοιγω την μπαλκονοπορτα αγουροξυπνημενη με τον καφε στο χερι και καθομαι να τον πιω στη βεραντα.
Απεναντι ενας νεαρος (αν και φαινοταν γυρω στα 22-23, ηταν 27 και γερος για μενα τοτε :P) να κοιταζει επιμονα, αλλα ως ντροπαλο κοριτσακι που ημουν τοτε οταν τον αντιληφθηκα καθησα με την πλατη μου προς αυτον.
Τα μπαλκονια μας σε αρκετα κοντινη αποσταση. Καποια στιγμη αρχισε να μου φωναζει "δεσποινις". Μια δυο τρεις, ωσπου ειδε οτι εγω δε γυριζω καν και σταματησε.
Περασαν καποια λεπτα και τον ακουω ξανα να μου λεει "δεσποινις, απλα γυρισε προς το μερος μου και ας μην πεις κουβεντα". Ε, γυρισα κι εγω να δω τι ηθελε επιτελους και βλεπω να εχει ακουμπησει μια ταβλα κρεββατιου πανω στο καγκελο οπου πανω ειχε γραψει με μαρκαδορο πως θελει να με γνωρισει. Αν και ημουν αρκετα αμηχανη, σκαω ενα χαμογελο και εγιναν τελος παντων οι συστασεις...

Αυτααααα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top