Νέα πρόστιμα στον ΚΟΚ

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
https://www.ethnos.gr/article.asp?catid=5348&subid=2&pubid=112225


πιστευετε οτι θα γινει καμια αλλαγη απο πλευρα παραβιασεων?

τι να το κανεις οταν δεν υπαρχει αστυνομευση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω προσωπικα παντως, ζωνη θα αρχισω να φοραω γιατι την 700αρα δεν βγαινω με τιποτα να την πληρωσω. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω ζωνη φοραω παντα, και δεν παιρνω αυτοκινητο αν ειναι να πιω πανω απο ενα-δυο ποτα. Μηπως ξερει καποιος να μου θυμισει ακριβως ποσο ειναι το οριο, σε ποσο αλκοολ αντιστοιχει δλδ?

Καλα κανουν παντως, η κατασταση ειναι τραγικη, ειδικα με το drink and drive..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ειναι καπος υπερβολικο ειναι η αληθεια, να δουμε και τι θα γινει με την αστυνομευση.... Αλλα φανταζομαι ολοι θα τα κλ@σουν και θα κυκλοφορουν με ζωνη και κρανος, και θα το σκευτονται διπλα για καθε παραβαση.... Απο την μια ειναι καλο, απο την αλλη ειναι ανοφελο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ειναι καπος υπερβολικο ειναι η αληθεια, να δουμε και τι θα γινει με την αστυνομευση.... Αλλα φανταζομαι ολοι θα τα κλ@σουν και θα κυκλοφορουν με ζωνη και κρανος, και θα το σκευτονται διπλα για καθε παραβαση.... Απο την μια ειναι καλο, απο την αλλη ειναι ανοφελο...


πριν μια βδομαδα πληρωσα 80 ευρω για κρανος χαιρομαι που δεν ηταν αυτη


χαιρομαι πολυ για την υπογραφη σου:offtopic::offtopic::offtopic::sorry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ειναι καπος υπερβολικο ειναι η αληθεια, να δουμε και τι θα γινει με την αστυνομευση...

Οσο γι΄αυτο.. Ως συνηθως.
Θα βγουν στην αρχη, θα δωσουν Χ κλησεις για να το δουμε στο δελτιο των 8, και μετα απο λιγο διαστημα θα το ξεχασουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Άκουσα πρόσφατα πως ο συνήγορος του πολίτη ξεκίνησε δικαστικό αγώνα για να βγάλει παράνομες τις κλήσεις για ζώνη και κράνος.

Υποστηρίζουν πως η μηχανή και το αυτοκίνητο είναι ιδιωτικός χώρος και δεν μπορεί η αστυνομία να επιβάλλει τί θα κάνει κάποιος εκεί. Επίσης από τη στιγμή που δεν κινδυνεύει η σωματική ακεραιότητα κάποιου άλλου έξω από το αμάξι ή τη μηχανή δεν υπάρχει λόγος να επιβάλλεται η χρήση της ζώνης και του κράνους.

Υ.Γ.: Προσωπικά φοράω πάντα ζώνη, αλλά ας φτιάξουν πρώτα σωστούς δρόμους που είναι φουλ στις κακοτεχνίες και μετά ας κοιτάξουν και την ασφάλεια μέσα στα αμάξια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Υποστηρίζουν πως η μηχανή και το αυτοκίνητο είναι ιδιωτικός χώρος και δεν μπορεί η αστυνομία να επιβάλλει τί θα κάνει κάποιος εκεί. Επίσης από τη στιγμή που δεν κινδυνεύει η σωματική ακεραιότητα κάποιου άλλου έξω από το αμάξι ή τη μηχανή δεν υπάρχει λόγος να επιβάλλεται η χρήση της ζώνης και του κράνους.


καλα αυτο ειναι πολυ κουφο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
2000 το προστιμο για κινητο? Μαμα μου. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Άκουσα πρόσφατα πως ο συνήγορος του πολίτη ξεκίνησε δικαστικό αγώνα για να βγάλει παράνομες τις κλήσεις για ζώνη και κράνος.

Υποστηρίζουν πως η μηχανή και το αυτοκίνητο είναι ιδιωτικός χώρος και δεν μπορεί η αστυνομία να επιβάλλει τί θα κάνει κάποιος εκεί. Επίσης από τη στιγμή που δεν κινδυνεύει η σωματική ακεραιότητα κάποιου άλλου έξω από το αμάξι ή τη μηχανή δεν υπάρχει λόγος να επιβάλλεται η χρήση της ζώνης και του κράνους.

καλά αυτό δεν παίζει με την καμία να το κερδίσουν που να χτυπάνε τον κώλο τους σε σαρανταδύο ταβάνια
και επιπλέον, όταν δε φοράς εγώ ζώνη, ναι μπαίνει σε κίνδυνο κάποιος έξω απ το αμάξι
Γιατί αν σε μια μετωπική, το κορμί μου σπάσει το παρμπριζ (καθόλου σπάνιο αυτό... όλη την ώρα συμβαίνει) και πεταχτεί εκτός αυτοκινήτου τότε θα προκαλέσει επιπλέον ζημιές και το κυριότερο... μεγαλύτερο ατύχημα
και επειδή μου αρέσει κάποιες φορές να τραβάω τα πράγματα απ τα μαλλιά θα πω ότι ακόμα και το κράνος είναι για την ασφάλεια των άλλων
αν αδειάσουν τα μυαλά μου στον δρόμο... θα γλιστρήσει κανένας και θα πέσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ΔΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ!!! και hands free?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
καλά αυτό δεν παίζει με την καμία να το κερδίσουν που να χτυπάνε τον κώλο τους σε σαρανταδύο ταβάνια
και επιπλέον, όταν δε φοράς εγώ ζώνη, ναι μπαίνει σε κίνδυνο κάποιος έξω απ το αμάξι
Γιατί αν σε μια μετωπική, το κορμί μου σπάσει το παρμπριζ (καθόλου σπάνιο αυτό... όλη την ώρα συμβαίνει) και πεταχτεί εκτός αυτοκινήτου τότε θα προκαλέσει επιπλέον ζημιές και το κυριότερο... μεγαλύτερο ατύχημα
και επειδή μου αρέσει κάποιες φορές να τραβάω τα πράγματα απ τα μαλλιά θα πω ότι ακόμα και το κράνος είναι για την ασφάλεια των άλλων
αν αδειάσουν τα μυαλά μου στον δρόμο... θα γλιστρήσει κανένας και θα πέσει :P

Πολύ δύσκολο αυτό που λες για να φύγεις από το παρμπρίζ. Δεν το έχω δει ποτέ εγώ τουλάχιστον. Αφού είναι σε γωνία τα πόδια, λογικά θα σκαλώνουν και δε θα πεταχτείς. Αλλά και αυτό να γίνει, θα κόψει την ορμή του σώματος τόσο η στάση που έχεις στο αμάξι, όσο και το παρμπρίζ που θα σπάσει πρώτα και θα απορροφήσει πολύ δύναμη. Οπότε το πολύ πολύ να φύγεις στο καπώ.;)
Πιστεύω πως αν πραγματικά το κάνουν θα έχουν ελπίδες αφού είμαι σε ιδιωτικό χώρο. Πώς μπορεί να μου πουν τί 8α κάνω? Πρώτα απ' όλα είναι αντισυνταγματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
και επειδή μου αρέσει κάποιες φορές να τραβάω τα πράγματα απ τα μαλλιά θα πω ότι ακόμα και το κράνος είναι για την ασφάλεια των άλλων
αν αδειάσουν τα μυαλά μου στον δρόμο... θα γλιστρήσει κανένας και θα πέσει :P

:lol::lol::lol::lol::lol:

ΔΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ!!! και hands free?

Κι απ' αυτο.
Μονο μπλουτουθ επιτρεπεται. Παλι καλα. :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εμενα το κιν μου δεν παιρνει μπλουτουθ ρε.
να πανε στο δι@ολο λεω γω!
να μου αγορασουν καινουριο κινητο και αν με ξαναπιασουν με χαντςφρι, τοτε πληρωνω.
αμ πως.


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
εμενα το κιν μου δεν παιρνει μπλουτουθ ρε.
να πανε στο δι@ολο λεω γω!
να μου αγορασουν καινουριο κινητο και αν με ξαναπιασουν με χαντςφρι, τοτε πληρωνω.
αμ πως.

Ποιο μπλουτουθ λες εσυ? Αυτο που μπαινει στο αυτι?
Α, δεν ξερω. Δεν ειμαι σιγουρη οτι επιτρεπεται αυτο. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ΠΟΛΥ χάρηκα, όταν έμαθα πόσο αυστηρές έγιναν οι ποινες... πολύ!!!
Καλά να πάθει όποιος ξανακυκλοφορήσει με ζώην, εγώ ούτε περίπτερο δεν πάω χωρίς...

Και το αλκοόλ, και όλα...

Άντε μπας και συμμορφωθούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
γιατι εσυ για ποιο μπλουτουθ λες βρε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εως και 1.200 ευρώ θα πληρώνουν οι οδηγοί που θα συλλαμβάνονται να οδηγούν υπό την επήρεια αλκοόλ, ενώ για τους υπότροπους της παράβασης το πρόστιμο θα φτάνει τα 2.000 ευρώ.

ΟΕΟΟΟΟ.. Παρτε τους το σκαλπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω ελεγα το αλλο που συνδεεται με το αυτοκινητο. Παντως, αυτο που λες εσυ λογικα δεν πρεπει να επιτρεπεται, αφου ειναι κατι παρομοιο με το χαντς φρι. Θα μαθω, και θα σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πωωωω!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top