Νέα πρόστιμα στον ΚΟΚ

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Νομίζω μία μπύρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ενα ποτο ειναι τυπου "ουισκι".(αν δεν κανω λαθος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Νομίζω μία μπύρα

δεν νομιζω αν κ δεν ξερω...

για μενα μια ειναι η λυση επιδη ο ελληνας δεν αλλαζει περισσοτερη αστυνομευση κ βεβαια ποιο εξυπνη εγω στην ροδο ξερω ακρυβος που κανουν τα μπλοκα κ πριν περασω απο αυτο το σημειο βαζω κρανος (μην με κραξετε γιατι δεν το φοραω
εδω κ μια βδομαδα μετα απο ενα ατυχημα το φοραω)
κ ποιο χαμηλα προστημα

κ βεβαια μπλοκα σαββατο κ παρασκευει βραδυ οπου δεν εχω δει κανενα μπλοκο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
εντάξει ρε παιδιά, δεν το βρίσκω υπερβολικό! Μια μπύρα ή ένα ουίσκι είναι καλή αναλογία για να βγεις έξω με το αυτοκίνητο κ να πιεις ένα ποτάκι να χαλαρώσεις το βράδυ! Αν θες να ξεσαλώσεις στα μπουζούκια ή σε κανένα μπαράκι κ να γίνεις φέσι, ε δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να πάρεις ταξί ή να κανονίσει ένας από την παρέα να μην πιει (το έχουμε κάνει με την παρέα μου και μια χαρά τα καταφέρνει ο οδηγός να επιβιώσει με το ποτάκι του...).

Αλλά καλό μέτρο θα ήταν και η χρήση ΜΜΕ τις μεταμεσονύκτιες ώρες...


ΧΑΧΑΧΑΧΑ Γελάω όσο σκέφτομαι ότι στην Κύπρο τα πράγματα είναι τραγικότατα καθώς τα "λεωφορεία" (ο Θεός να τα κάνει με ένα δρομολόγιο ανά 40 λεπτά) σταματάνε στις 18,00 και τα ταξί είναι απλά... φωτιά!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Και το ενα ουισκι ή μια μπυρα ειναι πλασματικα...
Εαν περασει ενα "α" χρονικο περιθωριο,πιειες και νερακι,τσιμπησεις και κατι, μπορεις ναπιεις και 2 ποτα π.χ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Το 0,25 σε πόσο ποτό αναλογεί; Ας πούμε για μπύρα...

Σωστά, για να είμαστε πιο σαφής, παραθέτω κάτι που βρήκα στο σε άλλο site:

Η κατανάλωση ενός και μόνο ποτού υψηλής περιεκτικότητας σε αλκοόλ (όπως 250 ml μπύρας, ή 100 ml κρασί, ή 70 ml απεριτίφ, ή 30 ml ούζο, ουίσκι, βότκα ή απεριτίφ) ισοδυναμεί με ποσοστό αλκοόλ 0,2 χιλ για τους άνδρες και 0,3 χιλ για τις γυναίκες, όταν το επιτρεπτό όριο από τον ΚΟΚ είναι 0,25 χιλ/λίτρο εκπνεόμενου αέρα στην αναπνοή μας ή 0,5 χιλ στο αίμα μας!
Άρα το όριο σε μπύρα είναι πάνω κάτω τα 3/4 ενός μικρού κουτιού (330 ml). :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Μπορεί να κουράσω λίγο τώρα, αλλά 8α αναφέρω άλλη μια περίπτωση για τις τακτικές που ακολουθούν για να γράψουν κλήσεις.

Σε πολλές περιπτώσεις ξεκινάει κατοικημένη περιοχή (50 χλμ) αλλά ακόμη ο δρόμος είναι ανοιχτός, αφού θεωρείται πως μπαίνεις σε κατοικημένη περιοχή, αλλά δεν είναι κατοικημένη περιοχή ακόμη.
Τη στήνουν λοιπόν σε στροφές που δεν φαίνονται και περιμένουν ποιός 8α περάσει με 60-70-80 χλμ για να γράψουν για υπερβολική ταχύτητα!!!:confused::confused::confused:

Άμα αυτό δεν είναι κοροϊδία και καθαρή είσπραξη χρημάτων, τότε τί μπορεί να είναι??:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
αν ειναι να γραψουμε της μ@#$%^*&
που κανουν οι αστυνομικοι...
θα φτασουμε δυστηχος στα 1000 ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
χτες πρεπει να παραβιασα τον κοκ πανω απο 4 φορες.
περασα με δυο κοκκινα, δεν φορεσα ζωνη για ολη τη διαδρομη και εκανα μια γαματη αναστροφη στη μαραθωνος.
στα διαλα ρε απο κει, με τους ηλιθιους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Μ@λ@κίες.Να τα μαζέψουν πάλι χοντρά θέλουν!
Αααααχ,που είναι το παλιό καλό σύστημα?Κύριε μου,βγείτε από το αμάξι και περπατήστε στην ευθεία γραμμή.Αυτά ήταν αντικειμενικά τεστ!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βασικά δεν πιστέυω ότι θα κρατήσει σαν νόμος άλλα άν κρατήσει χέρομαι για αυτό, καλά να πάθουν, όσοι δεν φοράνε ζώνη ή περνάνε στόπ και κόκκινα, πολλά άτυχήμτα θα αποφευχθούν έτσι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
χτες πρεπει να παραβιασα τον κοκ πανω απο 4 φορες.
περασα με δυο κοκκινα, δεν φορεσα ζωνη για ολη τη διαδρομη και εκανα μια γαματη αναστροφη στη μαραθωνος.

Σε πιο υψος και τι ωρα? Πηγα να τρακαρω με μια τρελη που εκανε αναστροφη.. :whistle:

Εμαθα κι αυτο με το μπλουτουθ. Ειναι το μονο που επιτρεπεται τελικα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
πολλά άτυχήμτα θα αποφευχθούν έτσι:)

Δεν νομίζω Μάνια μου.Όσο και να ακριβαίνουν τα πρόστιμα δεν είδα ποτέ καμία μείωση στα τροχαία.Δεν είναι αυτή η λύση.

Και μία κάφρικη απορία μεταξύ σοβαρού και αστείου:Για τη ζώνη γιατί να τρως τόσο μεγάλο πρόστιμο ρε παιδιά?Αφού μόνο την δική σου ζωή βάζεις σε κίνδυνο,δεν είναι όπως το στοπ ή το φανάρι που μπορεί να πάρεις κόσμο στο λαιμό σου!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Βασικά δεν πιστέυω ότι θα κρατήσει σαν νόμος άλλα άν κρατήσει χέρομαι για αυτό, καλά να πάθουν, όσοι δεν φοράνε ζώνη ή περνάνε στόπ και κόκκινα, πολλά άτυχήμτα θα αποφευχθούν έτσι:)

αν αναφερεσαι σε μενα ντιαρ, παρτο πισω πλιζ.:)
επισης, δε νομιζω οτι ειναι αυτη η λυση.:)

Σε πιο υψος και τι ωρα? Πηγα να τρακαρω με μια τρελη που εκανε αναστροφη.. :whistle:

Εμαθα κι αυτο με το μπλουτουθ. Ειναι το μονο που επιτρεπεται τελικα. :)

μην αγχωνεσαι δεν ημουν εγω. εγινε χτες περιπου στο γερακα, μεσημερακι, και δεν κινδυνεψε κανεις - εγινε με απολυτη ασφαλεια. :)

Δεν νομίζω Μάνια μου.Όσο και να ακριβαίνουν τα πρόστιμα δεν είδα ποτέ καμία μείωση στα τροχαία.Δεν είναι αυτή η λύση.

Και μία κάφρικη απορία μεταξύ σοβαρού και αστείου:Για τη ζώνη γιατί να τρως τόσο μεγάλο πρόστιμο ρε παιδιά?Αφού μόνο την δική σου ζωή βάζεις σε κίνδυνο,δεν είναι όπως το στοπ ή το φανάρι που μπορεί να πάρεις κόσμο στο λαιμό σου!:hmm:

δε διαφωνω. σιγουρα τα προστιμα ειναι καλα, αλλα ρε νταξει... 700 ευρω ειναι υπερβολικο το ποσο....
ενας μεσος ανθρωπακος τοσα παιρνει για να ζησει ενα μηνα!
σκατα στο λακο αυτουνου που θα παει να του τα παρει! σκατα!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
αν αναφερεσαι σε μενα ντιαρ, παρτο πισω πλιζ.:)
επισης, δε νομιζω οτι ειναι αυτη η λυση.:)

όποιος έχει την μύγα....:whistle:

ρε σύ ότι και να είναι τουλάχιστον θα υπάρχει η φοβία, έστω 5 άτομα στους 1000 να το ΄'εφαρμόσει κάτι είναι και αυτό,,απο το τίποτα;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω σφιγγα εχω μανια μου :P παω μια τουαλετιστα κι ερχομαιιι!!! :P

στο θεμα μας ομως..

αμα ηταν δικαιοι κι εκεινοι, δεν αντιλεγω.
να πας με 80 στην αττικη ομως, επειδη κατι τετοιο ειναι υποτιθεται στον κοκ για το δικο σου οχημα, ΟΧΙ! με 110 θα παω ρε! θα με σκοτωσουν ακομα και αυτοι που ειναι στη δεξια λωριδα!!
να μην φορας ζωνη στην αττικη, παλι οχι..!!
να στηνονται (οπως ειπωθηκε παραπανω) σε συγκεκριμενα σημεια που ξερουν οτι ΟΛΟΙ, αυξανουν ταχυτητα αναγκαστικα, και να γραφουν ασυστολα, ΟΧΙ δεν το δεχομαι.
να φορας ζωνη παντου... αυτο ειναι το μονο που μπορω να δεχτω. με εξαιρεση τα στενα της γειτονιας μου, (και αντιστοιχα ισως της δικης σας) που γυρνας γυρω γυρω με μισο χιλιομετρο ταχυτητας και παρκινκο-θηρεις... ε οχι...!

ρε σύ ότι και να είναι τουλάχιστον θα υπάρχει η φοβία, έστω 5 άτομα στους 1000 να το ΄'εφαρμόσει κάτι είναι και αυτό,,απο το τίποτα;:)

5 ατομα στα 1000?
δε λεω οχι.
αρκει αυτα τα 5 ατομα, αν ειναι φτωχαδακια, να εχουν καποιο γνωστο να τους ταισει για το μηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ΡΕ παιδιά, αν ανέβαζαν όλα τα πρόστιμα και άφηναν τη ζώνη με μικρό πρόστιμο, θα την υποτιμούσαν ακόμα περισσότερο όλοι!

Εγώ το ξαναλέω, καλά κάνουν. Κακώς, αν παραφυλάνε σε παρερμηνεύσιμες περιπτώσεις, αλλά καλά να πάθουν όσοι παρανομούν. Μπας και με ένα γερό πρόστιμο το καταλάβουν, ότι οι δρόμοι δεν είναι παιχνίδι... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Η ζωνη ειναι πολυ σημαντικη.
Αλλα όχι να μη εχει ο αλλος να φαει για ενα μηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω παντως δεν θεωρω οτι "καλα κανουν".
Και ενταξει, εμενα μπορει να με υποχρεωσαν να φορεσω ζωνη -αν και τους τελευταιους μηνες φορουσα αναγκαστικα γιατι το γκλιν γκλιν δεν αντεχετε- γιατι αν με γραψουν θα τσουξει ο.. απο πισω μου, αλλα εγω δεν ειδα καμια διαφορα.
Χθες κατεβαινα Λουτσα και συναντησα 3 ατυχηματα, και οταν ανεβαινα αλλα 2. Οπως επισης, και τις κοντρες που στηνουν καθε Κυριακη βραδυ στον Γερακα, μια χαρα τις εκαναν και χθες. Σε ραντεβου που οι μπατσοι γνωριζουν ετσι κι αλλιως..

Τι να λεμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αν δεν έχει να φάει, θα τα έχει προκαλέσει μόνος του, ρε σεις... Ένα κλικ είναι, πόσο χρόνο θέλει πια;;;
Είναι θέμα συνήθειας. Γι' αυτό και, διαβολίνα μου, δε βλέπεις αυτόματα διαφορά. Αλλοίμονο αν από τη μία μέρα στην άλλη δούμε πολιτισμό στην άσφαλτο, οι βλάκες πάντα υπάρχουν. Κι εδώ βλέπεις ατυχήματα.

Ειδικά η ζώνη, είναι το πλέον χαζό λάθος που μπορείς να κάνεις...
Να τρακάρεις, δε, με κάποιον, κι επειδή αυτός είναι βλάκας και δε φοράει ζώνη, να εκτοξευτεί από το τζάμι και να τραυματιστεί πολύ πιο σοβαρά ή και να σκοτωθεί και να βρεθείς να τρέχεις...
Έχει γίνει, δεν κάνω σενάρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top