Skype

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
To skype το βρίσκω ακριβό

Eγώ χρησιμοποιώ το voipdiscount είναι πολύ καλό χρεώσεις του μπορείτε να δείτε εδώ https://www.voipdiscount.com/en/calling-rates.html
το χρησιμοπιώ μόνο για σταθερά αλλά και για κινητά είναι αρκετά φτηνότερο από το skype το οποίο βρίκσω αρκετά ακριβό.

Έχω βάλει 10 ευρώ από πέρσι και δεν έχω αλλάξει ακόμα....
Και δε χρησιμοποιώ το Pc για τηλεφωνήματα έχω πάρει συσκευή (ασύρματο ) και την συνδέω στο router και είναι σαν κανονικό τηλέφωνο (και ένας που δεν ξερει από υπολογιστές) το χρησιμοποιεί άνετα.

Voipdiscount
Greece (Landline) FREE*
Greece (Mobile) 0.183

Skype
All rates: Price exc. VAT: Price incl. VAT:
Greece 1.9 cents 2.2 cents
Greece - Athens 1.9 cents 2.2 cents
Greece - Mobile - Cosmote 19.5 cents 22.4 cents
Greece - Mobile - Others 19.5 cents 22.4 cents
Greece - Mobile - Q Telecom 30 cents 34.5 cents
Greece - Mobile - Telestet 19.5 cents 22.4 cents
Greece - Mobile - Vodafone 19.5 cents 22.4 cents
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
το Free εχει αστερακι... πρεπει να αγορασεις credit... ποσο ομως; :hmm: Επισης εχει οριο τα 300 λεπτα την εβδομαδα. Στο skype πληρωνω τον μηνα $5 και κατι (canadian dollars) και εχω unlimited (ok, εχει αστερακι, 6000 λεπτα τον μηνα):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Eγώ πληρώνω 10 ευρώ τον 1,5 χρόνο. (φυσικά δε παίρνω κινητά αλλά μόνο σταθερά στο εξωτερικό)

Τα 2 χρόνια που έχω τον λογαριασμό 2 φορές τον έχω γεμίσει με 10 ευρώ (1 φορά όταν το πηρα και μια φορά σε 1,5 χρόνο). Το καλύτερο με αυτό είναι ότι το χρησμιοποιεί και όλη η οικογένεια αφού το έβαλα σε s.i.p. ( να πείσω τους γονείς μου να ανοίξουν τον υπολογιστή για να τηλεφωνήσουν είναι αδύνατο).

Max 300 minutes per week of free call και η περίοδος αν δε κάνω λάθος είναι 120 μέρες πολύ καλό deal.

Ειδικά για τηλέφωνα σε Ελλάδα και Κύπρο το voipdiscount αξίζει με το παραπάνω. Και πάλι αν τελειώσει το τζάμπα είναι 0,016ευρώ /λεπτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Πρόσφατα, κατέβασα το skype για να μιλάω με τους φίλους και συγγενείς μου, στο εξωτερικό (εδώ κανείς δεν έχει:P). Έχω κάποιες ερωτήσεις:worry:

  1. Το group video calling θα είναι δωρεάν, ακόμη κι αν περάσει στην κανονική του έκδοση;
  2. Υπάρχει όριο συνετούς χρήσης σε skype-to-skype (video)κλήσεις;
  3. Πώς φαίνεται η οθόνη μου όταν κάνω screen-sharing; (Όπως όταν πατάω prinτ screen για παράδειγμα;:P)
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Ειναι ωραιο το skype! Το msn ειναι για να γραφεις. Εμενα στο βιντεο του μσν δεν μου εχει ηχο. Ενω με το skype ηταν ολα μια χαρα. Το skype το χρησιμοποιω για να μιλαω με τους συγγενεις μου απο το εξωτερικο.

Για τις χρεωσεις δεν ξερω... Ποτε δεν εχω μιλησει απο υπολογιστη σε κινητο/τηλεφωνο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει τη χρησιμότητα της κατάστασης αποσυνδεδεμένος. :redface:
Anyone; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει τη χρησιμότητα της κατάστασης αποσυνδεδεμένος. :redface:
Anyone; :redface:

ούτε εγώ :redface:
λένε ότι βλέπεις τον ήλιο από το παράθυρο (το κανονικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει τη χρησιμότητα της κατάστασης αποσυνδεδεμένος. :redface:
Anyone; :redface:

Τι δεν έχεις καταλάβει δηλαδή; Όταν η κατάστασή σου είναι αποσυνδεδεμένος, απλά δεν είσαι συνδεδεμένος στο skype... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τι δεν έχεις καταλάβει δηλαδή; Όταν η κατάστασή σου είναι αποσυνδεδεμένος, απλά δεν είσαι συνδεδεμένος στο skype... :hmm:
Και η διαφορά από τον αόρατο πια είναι;
Διότι μου μίλησαν ως αποσυνδεδεμένος ο άλλος χρήστης και δεν το κατάλαβα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Και η διαφορά από τον αόρατο πια είναι;
Διότι μου μίλησαν ως αποσυνδεδεμένος ο άλλος χρήστης και δεν το κατάλαβα. :hmm:

Σου μίλησε ο άλλος ενώ ήταν εκείνος αποσυνδεδεμένος ή ενώ ήσουν εσύ;

Γιατί, λογικά, όταν είσαι αποσυνδεδεμένος δεν μπορείς να δεις τους συνδεδεμένους χρήστες κι ούτε μπορεί να σου μιλήσει κανείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σου μίλησε ο άλλος ενώ ήταν εκείνος αποσυνδεδεμένος ή ενώ ήσουν εσύ;

Γιατί, λογικά, όταν είσαι αποσυνδεδεμένος δεν μπορείς να δεις τους συνδεδεμένους χρήστες κι ούτε μπορεί να σου μιλήσει κανείς...
Ο άλλος ήταν αποσυνδεδεμένος. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Μόλις το δοκίμασα και δεν γίνεται! Δεν μπορείς να στείλεις σε κάποιον όταν είσαι αποσυνδεδεμένος(δηλαδή στέλνεις, αλλά ο άλλος δεν μπορεί να τα λάβει). Επίσης, δεν μπορείς να δεις ποιοι είναι συνδεδεμένοι από τις επαφές σου όταν είσαι αποσυνδεδεμένος...

Μήπως αυτός που σου έστειλε είχε καταλάβει κάτι λάθος; Μήπως ήταν αόρατος και μπερδεύτηκε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Μήπως αυτός που σου έστειλε είχε καταλάβει κάτι λάθος; Μήπως ήταν αόρατος και μπερδεύτηκε;


:redface:

πάλι γκάφα έκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μόλις το δοκίμασα και δεν γίνεται! Δεν μπορείς να στείλεις σε κάποιον όταν είσαι αποσυνδεδεμένος(δηλαδή στέλνεις, αλλά ο άλλος δεν μπορεί να τα λάβει). Επίσης, δεν μπορείς να δεις ποιοι είναι συνδεδεμένοι από τις επαφές σου όταν είσαι αποσυνδεδεμένος...

Μήπως αυτός που σου έστειλε είχε καταλάβει κάτι λάθος; Μήπως ήταν αόρατος και μπερδεύτηκε; :hmm:
Δεν ξέρω, πάνω έλεγε αποσυνδεδεμένος.
Θα ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να μένω με απορίες. :redface:

Thanks! :redface:

Ps: Sid, thanks για την τιμή που μου κάνεις να είμαι στην υπογραφή σου. :redface::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Δεν ξέρω, πάνω έλεγε αποσυνδεδεμένος.
Θα ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να μένω με απορίες. :redface:

Thanks! :redface:

Βασικά μπορείς να το τσεκάρεις και μόνη σου με κάποιον φίλο σου που είναι ονλάιν αυτή τη στιγμή... Εγώ αυτό έκανα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Τα μάθατε; Το skype εξαγοράστηκε από τη microsoft (περιμένω απάντηση Γιώργου υπέρ του linux:P). Μια χαρά πιστεύω θα είμαστε, φτάνει να μη ρίξει την υποστήριξη για τα windows xp και τα windows vista (όπως κάνει με τον IE).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η microsoft είπε ότι θα συνεχίσει να υποστηρίζει βασικά τις άλλες πλατφόρμες... Βέβαια εδώ η Skype έβγαζε ένα update κάθε 18 μήνες, πόσο χειρότερα μπορεί να γίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τα μάθατε; Το skype εξαγοράστηκε από τη microsoft (περιμένω απάντηση Γιώργου υπέρ του linux:P). Μια χαρά πιστεύω θα είμαστε, φτάνει να μη ρίξει την υποστήριξη για τα windows xp και τα windows vista (όπως κάνει με τον IE).
Ααα μην το κάνουν σαν το WLM 2011 γιατί εξαιτίας τους δε χρησιμοποιώ πλέον το msn. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αυτό έγινε μετά την κίνηση της google Να υποστηρίξει google talk στο νέο android, ωστέ να έχει ανταγωνιστικό προιόν για τα windows phone 7. Όπως καταλαβαίνετε σε 3-4 χρόνια θα παίρνουμε μονο data plan απο τους mobile phone providers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τι διαστάσεων πρέπει να είναι η εικόνα προφίλ έτσι ώστε να καλύπτει όλο το πλαίσιο;

΄
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top