Ο αγενής ταξιτζής

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Τις προαλλες, ημουν κεντρο αργα το βραδυ και ηθελα να παρω ταξι για να γυρισω σπιτι. Σταματησα λοιπον ενα και μπηκα, χαιρετισα και ειπα τον προορισμο. Ο ταξιτζης δεν μιλησε. Ουτε γεια ουτε τιποτα. Ηταν πολυ ψυχρος. Τον κοιτουσα λιγο μεσα απο το τζαμι και τα ματια του ηταν αγριεμενα! Δε μιλουσε και φαινοταν τσατισμενος. Οχι πως ηθελα να μου πιασει κουβεντα, καλα εκανε και δε μιλαγε. Μολις φτανουμε στον προορισμο, του δινω 20 ευρω, πρεπει να ηταν 5 ευρω η ταριφα. Αυτος παιρνει το 2οευρω μου δινει ρεστα και μου λεει "Αντε δρομο!". "Οριστε;" λεω εκπληκτος. "Δρομο ειπα...". "Συγγνωμη, γιατι ειστε ετσι αγενης;" ρωταω. "Ελα, δινε του που θες και κουβεντα...". Απορημενος βγαινω κλεινω την πορτα και αμεσως φευγει με μεγαλη ταχυτητα!
What the hell?? Γιατι μιλησε ετσι; Ειχε τα νευρα του και ξεσπασε σε μενα; Τον πειραξε που του εδωσα 20ευρω; Με θεωρησε κακομαθημενο που πηρα ταξι για μια μικρη (οχι και τοσο μικρη) αποσταση; Μισει την περιοχη που μενω; Μηπως με ξερει; Μυγα τον τσιμπησε; Δεν ξερω. Και ουτε θα μαθω. Εκτος κι αν δει αυτο το ποστ (ποτε δεν ξερεις) και θελησει να μου απαντησει.
Τελος παντων...
Εχω και μια απορια : Υπαρχουν πολλοι αγενεις ανθρωποι σε αυτη τη χωρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Εχω και μια απορια : Υπαρχουν πολλοι αγενεις ανθρωποι σε αυτη τη χωρα;
Τι ρωτάς κι εσύ;; Φυσικά!!!!:redface::P Τι νομίζεις ότι έπεσες στον ένα και μοναδικό αγενή που έχουμε στην Ελλάδα;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τις προαλλες, ημουν κεντρο αργα το βραδυ και ηθελα να παρω ταξι για να γυρισω σπιτι. Σταματησα λοιπον ενα και μπηκα, χαιρετισα και ειπα τον προορισμο. Ο ταξιτζης δεν μιλησε. Ουτε γεια ουτε τιποτα. Ηταν πολυ ψυχρος. Τον κοιτουσα λιγο μεσα απο το τζαμι και τα ματια του ηταν αγριεμενα! Δε μιλουσε και φαινοταν τσατισμενος. Οχι πως ηθελα να μου πιασει κουβεντα, καλα εκανε και δε μιλαγε. Μολις φτανουμε στον προορισμο, του δινω 20 ευρω, πρεπει να ηταν 5 ευρω η ταριφα. Αυτος παιρνει το 2οευρω μου δινει ρεστα και μου λεει "Αντε δρομο!". "Οριστε;" λεω εκπληκτος. "Δρομο ειπα...". "Συγγνωμη, γιατι ειστε ετσι αγενης;" ρωταω. "Ελα, δινε του που θες και κουβεντα...". Απορημενος βγαινω κλεινω την πορτα και αμεσως φευγει με μεγαλη ταχυτητα!
What the hell?? Γιατι μιλησε ετσι; Ειχε τα νευρα του και ξεσπασε σε μενα; Τον πειραξε που του εδωσα 20ευρω; Με θεωρησε κακομαθημενο που πηρα ταξι για μια μικρη (οχι και τοσο μικρη) αποσταση; Μισει την περιοχη που μενω; Μηπως με ξερει; Μυγα τον τσιμπησε; Δεν ξερω. Και ουτε θα μαθω. Εκτος κι αν δει αυτο το ποστ (ποτε δεν ξερεις) και θελησει να μου απαντησει.
Τελος παντων...
Εχω και μια απορια : Υπαρχουν πολλοι αγενεις ανθρωποι σε αυτη τη χωρα;

Είναι ένας άθλιος λαός χωρίς τρόπους στην πλειοψηφία του δυστυχώς, ειδικά οι μεγάλες ηλικίες. Ακόμα και υποκριτική να ήταν η ευγένεια όπως σε κάποιες βόρεις χώρες, θα την προτιμούσα. Είναι μια αγένεια που με πληγώνει καθημερινά και εμένα, από τον περιπτερά και τον υπάλληλο της δημόσιας υπηρεσίας μέχρι την χωριάτα κυρία που αφήνει τον σκύλο να γαβγίζει όλη μέρα φυλακισμένος στο μπαλκόνι κι από την μαντάμ που μου λέει "μα με τι μαλακίες φιλοσοφίες και μπούρδες χρυσέ μου ασχολείστε χρυσέ μου" μέχρι τον οδηγό λεοφωρείου που σου μιλάει σαν να του έχεις σκοτώσει τη μάνα χωρίς λόγο. Ψιλά γράμματα. Και δυστυχώς σε εποχές κρίσεις, τα γαιδούρια γίνονται δυο φορές γαιδούρια χωρίς να αντιλαμβάνονται την ευθύνη τους για την συνολική κατάντια μιας χώρας που κάποτε ήταν γαμάτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
anisixe, το βράδυ που παίρνω καμιά φορά ταξί, έχει τύχει να αντιμετωπίσω ακριβώς την ίδια συμπεριφορά: αμίλητος οδηγός, με ένταση που τη νιώθεις, είναι υπαρκτή. Αναρωτιόμουν, μήπως ευθυνόταν η ώρα. :PΣτο τέλος της διαδρομής, όμως, επειδή ήδη έχω φουντώσει, του λέω : στόμα δεν έχετε; Εκτονώνομαι. Πολλές φορές έχει τύχει να μου μιλούν με αγένεια, με ύφος δηλαδή, αλλά μετά την πρώτη πρόταση που ξεστομίζω, με πολλή ευγένεια, αλλάζουν τρόπο. :angelnot: Έχω ευγενική φυσιογνωμία και θένε να εκτονωθούν.:P Στα διάλα, πια.:P
Να σου πω, άποψή μου, αν επιτρέπεται: άλλαζέ τους το ταμ τιριρίμ. Με ευγένεια πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
συμπεριφορά: αμίλητος οδηγός,

Το μόνο καλό που έχουν όποιοι το έχουν. Απολαμβάνω τις σιωπηλές διαδρομές, αλλά είναι σπάνιες. Με ποιό δικαίωμα μας απευθύνουν το λόγο ; πιστεύω ότι ο ταξιτζής πρέπει να είναι σιωπηλός. Δεν έχει διάθεση ο καθένας να πιάνει κουβέντα με αγνώστους ούτε να ακούει την ιστορία της ζωής τους, τις πολιτικές τους απόψεις και κυρίως την μόνιμη γκρίνια και μιζέρια τους για την καταστροφή των πάντων και την κλάψα τους. Κι έπειτα, σε ρωτάνε τα πάντα. Ξεκινάνε με την κλασσική ερώτηση "από πού γυρίζεις !" ειδικά αν είναθι αργά. 'Ελεος. "Ησουν σε παρέα ή σε δουλειά ;" Που πας ; Σε γκόμενα ή σε δουλειά ; 'Ύστερα σε ρωτάνε που δουλεύεις, αν ζεις μόνος κι ό,τι άλλη αδιάκριτη ερώτηση μπορεί να φανταστεί άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μου χουν τυχει πολλοι οτι να ναι ταξιτζηδες κατα καιρους! ενας θυμαμαι γυρναει και με ρωταει αν ξερω κατι νεκροφιλους που πριν χρονια ειχαν μπει φυλακη. τον κοιταω περιεργα και του λεω οχι. και μου απανταει "και εσυ κοπελια μεσα στα μαυρα που εισαι ντυμενη σα νεκροφιλη μοιαζεις μια χαρα κοπελα." και μενω να τον κοιταω απορημενα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
μου χουν τυχει πολλοι οτι να ναι ταξιτζηδες κατα καιρους! ενας θυμαμαι γυρναει και με ρωταει αν ξερω κατι νεκροφιλους που πριν χρονια ειχαν μπει φυλακη. τον κοιταω περιεργα και του λεω οχι. και μου απανταει "και εσυ κοπελια μεσα στα μαυρα που εισαι ντυμενη σα νεκροφιλη μοιαζεις μια χαρα κοπελα." και μενω να τον κοιταω απορημενα. :confused:
:hehe::hehe::hehe::hehe:

Εχω και μια απορια : Υπαρχουν πολλοι αγενεις ανθρωποι σε αυτη τη χωρα;

Αστα βραστα.. Μη τα ρωτας αυτα και εσυ..:P Ενα πραγμα δεν ξεχναει ποτε ο Ελληναρας: το θερμοαιμο κεφαλι του:verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
και μου απανταει "και εσυ κοπελια μεσα στα μαυρα που εισαι ντυμενη σα νεκροφιλη μοιαζεις μια χαρα κοπελα." και μενω να τον κοιταω απορημενα. :confused:

:worry:

To προσπερνώ.:PΕίναι αλήθεια ότι και σε αυτό το επάγγελμα,πολλοί δεν είναι σωστοί επαγγελματίες.Ο πατέρας μου είναι οδηγός ταξί(Από αυτούς που αρέσουν στον Dr Strangelove,εκτός κι αν τον ρωτήσει κάτι ο πελάτης).Δεν είναι καθόλου εύκολη δουλειά(δεν υπάρχει ωράριο,δεν υπάρχει οχτάωρο και Κυριακή,δεν υπάρχει εγγυημένο κέρδος,δεν υπάρχει ζήτηση τον περισσότερο χρόνο,αν πάθει κάτι το αυτοκίνητο η ζημιά στοιχίζει πολύ και παράλληλα δε δουλεύεις,και το κυριότερο,είσαι εκτεθειμένος διαρκώς σε κίνδυνο)ακόμα κι αν φαίνεται,και όχι και τόσο προσοδοφόρα,όσο φαίνεται-εκτός κι αν είσαι πρόθυμος να μπεις μέσα στις κλίκες (υπάρχουν μέχρι και οδηγοί που κάνουν συμφωνίες με γραφεία κηδειών -.-)Έχω ακούσει πολλά για τον κλάδο,αλλά άλλα τόσα και για τους πελάτες.(Ο πατέρας μου κατηγορήθηκε μέχρι και για βιασμό στο έτσι)Μια καλή κίνηση,είναι,αφού βγείτε να κρατάτε τον αριθμό του ταξι (όχι την πινακίδα,καλύτερα αυτόν που είναι πάνω στο τζάμι,συνήθως με κόκκινα ψηφία),ώστε να προχωρήσετε σε καταγγελία για τυχών παραβάσεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Είναι ένας άθλιος λαός χωρίς τρόπους στην πλειοψηφία του δυστυχώς, ειδικά οι μεγάλες ηλικίες.
Είναι λίγο εώς πολύ οφ αλλά έχεις απόλυτο δίκιο! Αυτό που μου την σπάει απίστευτα είναι οι γιαγιάδες(γιατί οι παπούδες δεν είναι έτσι), ηλικίας 65-75+, που μπαίνουν στο λεωφορείο ως εξής:
-1η περίπτωση, το λεωφορείο είναι σχεδόν άδειο παρ'όλα αυτά θα χωθούν μπροστά σου θα σε σπρώξουν(παρ'ότι θα κάνουν μια ώρα να ανέβουν) για να μπουν πρώτες.
-2η περίπτωση, το λεωφορείο είναι ψιλογεμάτο, έχει καμιά δεκαριά θέσεις άδειες και εκεί θα σε πατήσουν για να προλάβουν να καθήσουν.
-3η περίπτωση, το λεωφορείο ζήτημα να έχει δύο θέσεις άδειες. Αυτή είναι η περιπτωση στην οποία πρέπει να απομακρυνθείς από οποιαδήποτε γιαγιά καραδοκεί. Ειλικρινά θα σε σκοτώσει για να ανέβει πρώτη.
-4η περίπτωση, καθεσαι ήδη στο λεωφορείο το οποίο είναι φίσκα. Η γιαγια θα έρθει εκεί δίπλα και θα αρχίσει να λεει:τς τς τς νέα παιδιά σου λεει μετά. Δεν ντρέπονται λίγο. Τόσοι μεγάλοι άνθρωποι εδώ γύρω και αυτά δεν σηκώνονται. Δεν το λέω για εμένα, εκείνη η κυρία εκεί όμως δεν μπορεί να στέκεται όρθια(σε πιστεψαμε ρε).
-5η περίπτωση, φίσκα πάλι το λεωφορείο, εσύ κάθεσαι και έρχεται η γιαγιά και λέει: Δεν θα σηκωθείς κορίτσι μου να κάτσω δεν βλέπεις ότι δεν μπορω??
Αυτά γίνονται και μου ανάβουν τα λαμπάκια. Δεν είμαι αγενής, όταν βλέπω μεγάλο άνθρωπο σηκώνομαι από μόνη μου αλλά κάτι τέτοιες κυρίες τις αγνοώ και το παίζει γουρούνα. Αυτές είναι χειρότερες.
Και κάτι όν:redface::redface::redface::
Εμένα δεν μου έχει τύχει αγενής ταξιτζής! Το καλύτερο μου είναι όταν γυρνάμε βράδυ Σαββάτου(κυρίως) με τις φίλες μου, γύρω στις 4-5(όταν βγαίνουμε), έχουμε πιει λιγάκι και μέσα στο ταξί λεμε ΤΙΣ μ@λακίες. Όσοι ταξιτζήδες μας έχουν πάει σπίτι γελούσαν οι καημένοι, τι να κάνουν. Εγώ μόνη μου όμως ψιλοφοβάμαι να μπω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εγώ μόνη μου όμως ψιλοφοβάμαι να μπω!

Κόψε το CSI. :P

Αν ήθελε να κλέψει,ή να σκοτώσει,θα μπορούσε να το κάνει υπό άλλες συνθήκες πολύ ευκολότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Κόψε το CSI. :P

Αν ήθελε να κλέψει,ή να σκοτώσει,θα μπορούσε να το κάνει υπό άλλες συνθήκες πολύ ευκολότερα.
Που το ξέρεις ότι βλέπω?:redface::P
Απλά είμαι επηρεασμένη απ'ότι ακούω γύρω μου. Προσπαθώ να το καταπολεμήσω όμως!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Που το ξέρεις ότι βλέπω?:redface::P
Εκείνο το επεισόδιο με τον ταξιτζή φονιά ήταν το κάτι άλλο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Εκείνο το επεισόδιο με τον ταξιτζή φονιά ήταν το κάτι άλλο:D
Δεν το έχω δει και μην μου βάζεις ιδέες τώρα αντε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Στο τέλος της διαδρομής, όμως, επειδή ήδη έχω φουντώσει, του λέω : στόμα δεν έχετε;

:eek:

Πήγα να σχολιάσω αλλά με πρόλαβε ο δόκτωρας

Από πού κι ως πού φούντωσες και του την είπες κιόλας;;; Είναι υποχρεωμένος να σου μιλήσει;!;!;

Εντάξει, εμένα συχνά μου πιάνουν την κουβέντα και συνήθως άμα είμαι σε ανάλογο mood συνεχίζω τη συζήτηση, αν δεν είμαι σε φάση το κόβω, αλλά σε καμία περίπτωση δεν το θεωρώ υποχρεωτικό να μου μιλήσει ο επαγγελματίας οδηγός που με πηγαίνει στον προορισμό μου :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Προτιμώ ο κάθε ταξιτζής να μην μου μιλήσει σε όλη τη διαδρομή, παρά να με ζαλίζει με χαμηλού επιπέδου συζητήσεις μέχρι χυδαιολογίες όπως κάνουν μερικοί.

Θυμάμαι μια φορά, μπήκα σε ένα ταξί, είχε μια γυναίκα μέσα, όσο ήταν εκείνη μέσα μιλούσε σαν τον πιο έντιμο οικογενειάρχη, όταν εκείνη κατέβηκε από το ταξί, άρχισε να λέει γι αυτήν τα πιο χυδαία, όπως, είναι παντρεμένη και ποιος ξέρει με πόσους το έχει κάνει, και εγώ έχω τρεις παντρεμένες και όλες είναι μπλα, μπλα, μπλα, με ζάλισε μέχρι να κατέβω, οπότε χίλιες φορές να έχει πιει το αμίλητο νερό παρά να με ζαλίζει με συζητήσεις και φλυαρίες που δεν μου αρέσουν, και φυσικά αυτό δεν αφορά όλους τους ταξιτζήδες, έχω κάνει και ωραίες συζητήσεις μαζί τους, μια φορά κάποιος μου λέει, να κάνουμε μερικά στενά ακόμα να συνεχίσουμε την συζήτηση χωρίς να σε χρεώσω; :D

Είναι και που θα πέσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
μια φορά κάποιος μου λέει, να κάνουμε μερικά στενά ακόμα να συνεχίσουμε την συζήτηση χωρίς να σε χρεώσω; :D

Χαχαχα γαμάτο! Κι εμένα μου έχει τύχει να μη με χρεώσουν καν ή να μου πάρουν λιγότερα μερικές φορές που μέσα στη γενικότερη συζήτηση "κλαίγομαι" ότι είμαι άφραγκη :whistle: :D
αλλά αυτό απέχει από το να ζητήσω τα ρέστα σε όποιον δε μου μιλήσει :P

Μια φορά ήμασταν με μια φίλη και μας έλεγε ο οδηγός ότι θέλει να μας γνωρίσει το γιο του! Μήνες μετά πετύχαμε τον ίδιο (μα πόοοοσο πιθανό είναι αυτό στη Θεςς; ) και ευτυχώς η φίλη μου θυμόταν τα ονόματά τους (πατρός και υιού), του θυμίσαμε ποιες είμαστε και δε μας πήρε λεφτά !!!

'Εχω γνωρίσει κι ένα πολύ γοητευτικό παιδάκι γύρω στα 24 πριν 3-4 χρόνια που σπούδαζε στην Καλών Τεχνών :inlove: και έκανε μερικές βάρδιες για να βοηθήσει τον πατέρα του. Βασίλη, ακόμα σε ψάχνω :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
:eek:

Πήγα να σχολιάσω αλλά με πρόλαβε ο δόκτωρας

Από πού κι ως πού φούντωσες και του την είπες κιόλας;;; Είναι υποχρεωμένος να σου μιλήσει;!;!;

Εντάξει, εμένα συχνά μου πιάνουν την κουβέντα και συνήθως άμα είμαι σε ανάλογο mood συνεχίζω τη συζήτηση, αν δεν είμαι σε φάση το κόβω, αλλά σε καμία περίπτωση δεν το θεωρώ υποχρεωτικό να μου μιλήσει ο επαγγελματίας οδηγός που με πηγαίνει στον προορισμό μου :confused:
Ήμαρτον, my dear. Διάβασε, και τα υπόλοιπα που είπα. Γιατί απομονώνεις τα γραφόμενά μου; Αναφέρθηκα στην περίπτωση που είναι αμίλητος λόγω έντασης και δεν απαντά ΟΥΤΕ στην καλησπέρα μου, - και όταν του αναφέρω τον προορισμό μου δείχνει έτοιμος να μου τα χώσει. Θεωρείς λογικότερο να διεκδικώ συζήτηση με έναν άγνωστο; Προσωπικά, όταν συνομιλώ με κάποιους, καλή ώρα όπως εμείς εδώ, δεν τους αποδίδω τόση βλακεία όση απέδωσες εσύ σε εμένα, έχω καλύτερη διάθεση απέναντί τους. Κακώς βιάστηκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Είναι και που θα πέσεις...
Yes.
Αν και 1-2 φορές μου έχει τύχει να είναι κάπως πιο "απότομοι" είναι η αλήθεια.
Δεν ξέρω γενικά όσες φορές έχει τύχει να μπώ σε ταξί,οι άνθρωποι ήταν ευγενέστατοι.

Τώρα γενικότερα όσο αφορά τις συζητήσεις...
Δεν μου έχει τύχει να μιλήσω πολύ ώρα με κάποιον,εκτός από μια φορά.
Γύριζα στις 3-4 το πρωί και είχα πάρει ταξί,τον Οκτώβρη ήταν νομίζω. Γιάννενα.
Στην αρχή με είχε ρωτήσει απλά τον προορισμό μου και αν ήμουν καινούργια στην περιοχή.
Τέλος πάντων,δεν ξέρω πως ήρθε η συζήτηση,κάτι λέγαμε για την λίμνη των Ιωαννίνων,
για τα ζευγαράκια που αράζουν εκεί.
Και άρχισε να μου λέει διάφορα πράγματα για τον έρωτα,ποίηση,έλεγε στιχάκια δικά του.

Υπό κανονικές συνθήκες έπρεπε να έκοβα την συζήτηση,αλλά μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον τύπος.
Μου πρότεινε διάφορους ποιητές να διαβάσω,
μου έλεγε ότι είναι και σπάνιο κοπέλα στην ηλικία μου να ασχολείται με ποίηση. :P

Διάφορα τέτοια.

Δεν ξέρω αλλά τον βρήκα συμπαθή και πολύ διαβασμένο,γενικά.
Ήταν ενδιαφέρουσα συζήτηση. :redface:

Aπό τότε έχει μείνει κάπως στην μνήμη μου αυτό το περιστατικό.
Δεν σου τυχαίνει και κάθε μέρα. =P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
μια φορά κάποιος μου λέει, να κάνουμε μερικά στενά ακόμα να συνεχίσουμε την συζήτηση χωρίς να σε χρεώσω; :D

αν ΔΕΝ φορούσες μίνι φούστα και τακούνια , χρειάζομαι το τηλέφωνο αυτού του ταξιτζή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top