Game of Thrones

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σε ένα κόσμο που οι εποχές διαρκούν πολλά χρόνια η κάθε μία, ένα εξαιρετικά μακρύ καλοκαίρι φτάνει στο τέλος του και ο χειμώνας έρχεται.
Εφτά οικογένειες ευγενών θα παλέψουν για τη γη Westeros.
Η σύγκρουση μεταξύ των οικογενειών θα οδηγήσει σε πόλεμο και ένα αρχαίο πνεύμα από το βορρά ξυπνάει με το μόνο πράγμα που στέκεται ανάμεσα στο φόβο και τα βασίλεια των ανθρώπων είναι οι Φύλακες της Νύχτας.



Τα πρώτα επισόδεια της σειράς καθηλώνουν τον θεατή :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Winter is coming...

Απίστευτα βιβλία, πολύ καλή μεταφορά. Κάθε Δευτέρα αναμένω πως και πως το καινούργιο επεισόδιο. Δεν ξέρω πως φαίνεται η σειρά σε κάποιον που δεν έχει διαβάσει τα βιβλία, ίσως είναι too much όλη η αυτή η ιστορία και το background (σίγουρα πιο πολύπλοκο από τις συνηθισμένες σειρές). Η παραγωγή είναι εξαιρετική, δεν έχουν τσιγκουνευθεί καθόλου και αυτό φαίνεται στις λεπτομέρειες. Στην επιμέλεια ανήκει ο ίδιος ο Martin οπότε είναι βέβαιο ότι παραμένει πιστή στο βιβλίο. Ακόμα και οι προσθήκες που έχουν γίνει είναι στο πνεύμα του, και χαρίζουν :)
To Amazon έχει τα πρώτα 4 βιβλία σε εξευτελιστική τιμή. Αξίζει να τα διαβάσετε. Για τους υπόλοιπους που έχουμε ήδη καεί, υπομονή μέχρι να βγεί το 5ο τον Ιούλιο. Τουλάχιστον έχουμε παρηγοριά ότι η σειρά δε θα σταματήσει το καλοκαίρι, και έχει πάρει και το ΟΚ για 2η σεζόν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν έχω διαβάσει τα βιβλία αλλά δε μου φαίνεται υπερβολική η ιστορία. Ίσα ίσα το γεγονός ότι δε μένει σε ένα κλασσικό background το κάνει ακόμα πιο ενδιαφέρον!

spoiler alert

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι πήγαν πολύ γρήγορα να κατηγορήσουν το νάνο :hmm:

Επίσης o Viserys Targaryen μόνο σε μένα φαίνεται αντιπαθητικός; Περιμένω πως και πως να τον βουτήξει ο άντρας της αδερφής του, αλλά μάλλον θα κάνει συμφωνία με τον διάβολο για να πάρει το θρόνο οπότε θα τον φάμε για πολύ ακόμα στη μάπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Τι γρήγορα; Βρήκαν το dagger το οποίο σύμφωνα με τον Littlefinger ανήκει στον Tyrion. Τι να υποθέσει η Cat?
Ο Viserys δεν είναι τόσο αντιπαθητικός όσο τρελός. Όπως άλλωστε πολλοί από τους Targaryens λόγω αιμομειξιών. Το καλό είναι πως η Daenerys αρχίζει και νιώθει πως δεν το'χει στην ηγεσία ο τύπος.
Άσχετο. O Syrio Forel είναι Έλληνας ηθοποιός :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Πολυ καλη παραγωγη και με καλο cast. Δεν εχω διαβασει τα βιβλια και ομως μου ειναι ευκολο να ακολουθησω την ιστορια:P Και αυτο γιατι γενικα ειναι πολυ προσεγμενη σειρα στα ολα της. Καθε Δευτερα απ'τα πρωτα πραγματα που κανω στο pc ειναι να την ψαξω:D Το καλυτερο new entry για φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Όσοι δεν είδατε το χθεσινό τρεχάαααααααααατε! Πω, πως τα καταφέρνουν καθε φορα και λεω το τελευταιο ήταν το καλυτερο, ποτε θα ερθει η επομενη Δευτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Όποια θέλει να την βάλει κάτω ο Khal Drogo :inlove:



και να της αλλάξει τα φώτα ας σηκώσει το χέρι

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Όποια θέλει να την βάλει κάτω ο Khal Drogo :inlove:



και να της αλλάξει τα φώτα ας σηκώσει το χέρι

Καλε τζζζζζζζζζζζζ κανει θηριο ειναι:eek:

P.S. Παιζει στην ταινια Conan the Barbarian https://www.imdb.com/title/tt0816462/ για ακομα πιο πολλες τζζζζζζζζζζζ αναφωνησεις :P(τον Αυγουστο ερχεται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο νάνος είναι θεός τελικά :lol:

Ο Ντρόγκο καλά έκανε στον Viserys Targaryen και του ριξε το "στέμα" στο κεφάλι. Ανακάλυψε κι ο Σταρκ ότι ο ξανθός δεν είναι γνήσιος γιος του βασιλειά. Φοβερό το τελευταίο επισόδειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Adios Viserys. Δε θα μας λείψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όσοι δεν είδατε το χθεσινό τρεχάαααααααααατε! Πω, πως τα καταφέρνουν καθε φορα και λεω το τελευταιο ήταν το καλυτερο, ποτε θα ερθει η επομενη Δευτερα;
Και το τελευταίο ακόμα καλύτερο!

Το τέλος ούτε για πλάκα δε το περίμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Aπό τις καλύτερες σειρές που έχουν βγει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
https://i55.tinypic.com/vcz193.jpg

Έτσι για να μην μπερδευόμαστε :D


Kαι η σειρά μετά και το τελευταίο επεισόδιο.. τώρα ξεκινάει!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ωραία είναι η σειρά, αν και μόνο στο τελευταίο επεισόδιο με άφησε σε αναμονή για την συνέχεια! Ελπίζω τα υπόλοιπα επεισόδια να αφήνουν την ίδια αίσθηση όπως το τελευταίο!

Κατά τα άλλα... αχ Khal Drogo αχ...! :inlove::inlove::inlove:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Μόλις ξεκίνησα να το παρακολουθώ κι έχω κολλήσει άσχημα.....

Τα βιβλία δεν τα έχω διαβάσει κι όταν ένας φίλος προσπάθησε να τα αγοράσει μου είπε οτι πλέον μετά την προβολή της σειράς πωλούνται σα φρεσκοψημένα ψωμάκια κι οτι έπρεπε να τα παραγγείλει και να μπεί σε λίστα αναμονής....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Kαι από Amazon?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν έχω δει ούτε ένα για να τα δω όλα μαζί το καλοκαίρι (γι' αυτό και δεν διάβασα κανένα από τα μηνύματά σας).
Απ' ό,τι ξέρω θέλει άλλα δύο επεισόδια για να τελειώσει η σεζόν. Θα συνεχιστεί και του χρόνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δεν έχω δει ούτε ένα για να τα δω όλα μαζί το καλοκαίρι (γι' αυτό και δεν διάβασα κανένα από τα μηνύματά σας).
Απ' ό,τι ξέρω θέλει άλλα δύο επεισόδια για να τελειώσει η σεζόν. Θα συνεχιστεί και του χρόνου;
The series was picked up for a second season on April 19, 2011, just two days after its premiere.
Σίγουρα άλλη μία,αν και νομίζω ότι θα ακολουθήσουν πολλές...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Kατώτερο των προηγούμενων το τελευταίο νομίζω. Και το είχε γράψει το σενάριο ο Martin :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Δήμητρα θα πρότεινα καλύτερα αν μπορέσεις να το βρεις να διαβάσεις πρώτα το πρώτο βιβλίο (Το τραγούδι της φωτιάς και του πάγου) τον πρώτο τόμο. Μετανιώνω που ξεκίνησα την σειρά και παράλληλα άρχισα και τα βιβλία :mad: Γούστα είναι αυτά, με ενοχλεί που παρεμβάλλονται σκηνές από την σειρά ενώ θα ήθελα να χρωματίζω εγώ τους χαρακτήρες και τα τοπία μιας και ως είναι φυσικό περιγράφονται λεπτομερέστερα και πιο όμορφα στο βιβλίο. Χωρίς να εννοώ ότι η παραγωγή υπολείπεται σε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top