Το φαινόμενο "Je t' aime"

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ναι... αυτές τις ημέρες γίνεται σάλος στην Ολλανδία :(

@Mania... δεν σου φώναζα, ε... Ελπίζω να μην προσβλήθηκες! Απλά τα παίρνω λίγο με τέτοια θέματα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εκεί που ίσως γίνονται δύσκολα τα πράγματα είναι όταν θα πάψουν να είναι το επίκεντρο της προσοχής. Εκεί είναι που θα χρειαστούν "ανθρώπους και δομες", όπως είπε ένας φίλος μου ψυχολόγος, οι οποίοι θα τους στηρίξουν και θα τους βοηθήσουν να αντιμετωπίσουν τα προβλήματά τους και να έχουν "φυσιολογικές" δραστηριότητες. 'Ισως τελικά αν υπήρχαν αυτές οι δομές, εάν είχε η κοινωνία την ωριμότητα να ενσωματώνει τέτοια άτομα, ίσως τότε να μην έβρισκαν καταφύγιο σε τέτοιου είδους εκπομπές.

"Ο τρόπος που φέρεται μια κοινωνία στους αναπήρους δείχνει και το επίπεδο πολιτισμού της."

Μας είναι τόσο εύκολο να πούμε «έλα μωρέ, και τι έγινε, δεν καταλαβαίνει ότι γελάμε μαζί του»…
...και όμως φίλοι μου, είναι υπερευαίσθητοι. Ξέρουν και νιώθουν ότι προκαλούν γέλιο και λύπηση μαζί. Απλά συμβιβάζονται με οποιοδήποτε είδος προσοχής.. … για εκείνους δεν έχει σημασία ότι γελάμε και κοροϊδεύουμε και δεν σεβόμαστε… αρκεί κάποιος να προσέξει ότι υπάρχουν. Είναι τόσο μίζερη η ύπαρξη μας ώστε να μην έχει σημασία και για μας?

Αν εσείς γεννιόσασταν με το δικό τους πρόβλημα θα θέλατε να είστε αντικείμενο εκμετάλλευσης, να προκαλείτε λύπηση, να σας κοροϊδεύουν?

Είναι εύκολη η απάντηση όταν μιλάμε για άλλους…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ναι... αυτές τις ημέρες γίνεται σάλος στην Ολλανδία :(

@Mania... δεν σου φώναζα, ε... Ελπίζω να μην προσβλήθηκες! Απλά τα παίρνω λίγο με τέτοια θέματα :(

το κατάλαβα και για αυτό πάω πάσω, πίστεψέ με προτιμώ έτσι και να μαζέψουν κάνα φράγκο παρά να είναι πουθενα πεταμένοι, θυμάσε τον ταμπάκη; ήταν στα λούσα και την μαγκιά και όταν σταμάτησε πετάχτικε απο όλους, έτσι θα γίνει σε αυτούς που το παίζουν μάγγες, δεν προσβάλωμαι όταν ξέρω ότι ο άλλος μηλάει απο καρδιάς να το θυμάσε αυτο:)

οσο για την ολανδία που λές είναι ξευτηλα και βρομια και ύπάμε που μου το ξαναθύμησες πραγματικά, δεν ήθελα να το θυμάμε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lawnmower man

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Μας είναι τόσο εύκολο να πούμε «έλα μωρέ, και τι έγινε, δεν καταλαβαίνει ότι γελάμε μαζί του»…
...και όμως φίλοι μου, είναι υπερευαίσθητοι. Ξέρουν και νιώθουν ότι προκαλούν γέλιο και λύπηση μαζί. Απλά συμβιβάζονται με οποιοδήποτε είδος προσοχής.. … για εκείνους δεν έχει σημασία ότι γελάμε και κοροϊδεύουμε και δεν σεβόμαστε… αρκεί κάποιος να προσέξει ότι υπάρχουν.

... Έχεις απόλυτο δίκιο... Αυτή η θεώρηση μου είχε διαφύγει εντελώς...Πρώτη φορά μου το θέτει κάποιος έτσι... Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Φαινόμενα σαν το Je t' aime πρέπει να μας προβληματίζουνε, και να μην τα αντιμετωπίζουμε δογματικά και να μην αναθεματίζουμε ελαφρά την καρδία. Αν αυτή η συζήτηση φέρνει στο προσκήνιο το θέμα της ψυχικής ασθένειας καλό είναι να συζητήσουμε για την δική μας άγνοια πάνω στο αντικείμενο και για την δική μας αδυναμία να το χειριστούμε. Μακάρι έστω και με αφορμή μια τέτοια εκπομπή να κάνουν οι δάσκαλοι και καθηγητές (κυρίως αυτοί που διδάσκουν στα σχολεία που πηγαίνουν στην εκπομπή αυτή ως μαιντανοί) τεκμηριωμένες και γόνιμες συζητήσεις με αντικείμενο την ψυχική υγεία και να πάψει πιά να είναι θέμα ταμπού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
... Έχεις απόλυτο δίκιο... Αυτή η θεώρηση μου είχε διαφύγει εντελώς...Πρώτη φορά μου το θέτει κάποιος έτσι... Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Φαινόμενα σαν το Je t' aime πρέπει να μας προβληματίζουνε, και να μην τα αντιμετωπίζουμε δογματικά και να μην αναθεματίζουμε ελαφρά την καρδία. Αν αυτή η συζήτηση φέρνει στο προσκήνιο το θέμα της ψυχικής ασθένειας καλό είναι να συζητήσουμε για την δική μας άγνοια πάνω στο αντικείμενο και για την δική μας αδυναμία να το χειριστούμε. Μακάρι έστω και με αφορμή μια τέτοια εκπομπή να κάνουν οι δάσκαλοι και καθηγητές (κυρίως αυτοί που διδάσκουν στα σχολεία που πηγαίνουν στην εκπομπή αυτή ως μαιντανοί) τεκμηριωμένες και γόνιμες συζητήσεις με αντικείμενο την ψυχική υγεία και να πάψει πιά να είναι θέμα ταμπού.

στο χερι μας ειναι να μην ασχολουμασε με αυτα ετσι οστε να μην εχουν ακροαματικοτητα κ να τα σταματησουν...
αν η πανια ειχε παιδι με τετεια προβληματα θα το εβγαζε στην εκπομπη της?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ώρες ώρες παιδιά αναρωτιέμαι... Εμείς δουλεύουμε αυτούς ή αυτοί εμάς??? Έχω την αίσθηση οτι αυτοί μας δουλεύουν κ μας αφήνουν την αίσθηση να νομίζουμε οτι τους δουλεύουμε εμείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Ρε παιδιά όταν έκανα την παρομοίωση με τα "φρικιά" του περασμένου αιώνα δεν εννοούσα ότι οι άνθρωποι αυτοί είναι φρικιά!!!! Για όνομα....

Εν πάση περιπτώσει, δεν γουστάρω αυτές τις εκπομπές γιατί μειώνουν την ανθρώπινη αξιοπρέπεια. Πάει και τέλειωσε! όπως δεν γουστάρω το ριάλιτι στην Ολλανδία όπου μία ετοιμοθάνατη θα δώσει με την θέλησή της τα όργανά της για μεταμόσχευση σε έναν από 3 υποψήφιους δότες που τα έχουν ανάγκη και το κοινό (μη τη θέλησή του) θα αποφασίσει ποιος θα πάρει τα όργανα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

όπως επίσης δεν γουστάρω τις γραφικές χαζοεκπομπές που πάει ο καθένας και νομίζει ότι θα λύσει τα πρόβλήματά του γιατί θα τον ακούσει η "ψυχολόγος" της εκπομπής ή η "κοινωνική λειτουργός". Είναι απλά Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Α!

Και λυπάμαι πραγματικά που όση κατρακύλα και αν πάρει αυτή η τηλεόραση εμείς θα την βοηθάμε να συνεχίσει παραπέρα :(

Edit: όσο για το επιχείρημα "πάνε με τη θέλησή τους" είναι σαν να αθωώνουμε έναν παιδεραστή γιατί ρωτάει ένα παιδάκι "θες να βγάλεις τα ρουχαλάκια σου για να δούμε τι κρύβεις;" και το παιδάκι, αφελές, λέει "ναι!". Με μια λέξη, "κοροϊδία" :)

συμφωνω απολυτα με τις αποψεις σου μοναχε...κι οσο γι αυτο το ριαλιτι στην ολλανδια...δεν ειναι οτι κι οτι δοτες...ειναι νεφροπαθεις και το επαθλο ειναι μοσχευμα νεφρου απο ετοιμοθανατη καρκινοπαθη. :mad::mad::mad::mad: αν ειναι δυνατον!!!
οι ανθρωποι εχουν τον πονο τους με τις αιμοκαθαρσεις και την επιβιωση τους και αυτοι κοιτανε πως να αυξησουν τα νουμερα τηλεθεασης:mad::mad::mad::mad:
αν δεν το ζησεις αυτο δεν μπορεις να καταλαβεις πως ειναι να εισαι με το ενα ποδι στον ταφο...να παλευεις καθε μερα για να ζησεις.:(
αυτοι οι ανθρωποι που πηγαν στο ριαλιτι στην ολλανδια θα καναν τα παντα για να σωθουν απο την αιμοκαθαρση... γι αυτο και πηγαν προφανως.:(:(
ειλικρινα δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απ το να παλευεις για να ζησεις...:(
μιλαω εκ προσωπικης πειρας...:(

Υπαρχει κατι τετοιο? :confused:

ναι διαολινα...υπαρχει... να δεις που θα γινει μοδα και στην ελλαδα οπου να ναι... ο ξεφτιλισμος της ανθρωπινης αξιοπρεπειας.:mad::mad::mad:
εγω τα πηρα ασχημα οταν το ειδα στον αντενα που το ελεγε ο ευαγγελατος προχτες... και ευχηθηκα αυτοι που κανουν το ριαλιτι να ρθουν στη θεση του νεφροπαθη και να παρακαλανε για ενα νεφρο που θα τους επιφερει μια καλυτερη ζωη να τους βαζουν σε ριαλιτι για να δουνε πως ειναι.:mad::mad::mad:
δεν υπολογιζουν τπτ μπροστα στο βωμο του χρηματος!!!! τπτ απολυτως!!!:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Τελικά το ριάλιτι στην Ολλανδία ήταν ''μάπα''.Ήταν κάτι σαν αστείο,όπως είπανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Συγνώμη, δική μου παράλειψη:redface: . Το θέμα με το Ολλανδικό ριάλιτι είναι αυτό:

[split] Διαδικασία λήψης μοσχεύματος - σκέψεις


και έκεί έχουν μεταφερθεί όλα τα σχετικά μηνύματα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
χθες η προχθες δεν θυμαμε μια εκπομπη ειχε σαν θεμα συζητησεις το je t' aime
αν και ηταν αλλο καναλη αντ1 νομιζω ολοι ηταν υπερ...
Λεγανε οτι η Πανια δεν τους περνει με το ζορι κ οτι σε αυτους τους ανθρωπους που δεν εχουν κανενα νοημα η στοχο στην ζωη τους ειναι καλο τους κανει να νιωθουν οτι ειναι κατι κ αυτοι σε αυτην την ζωη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παραθετω μια "διαφορετικη" αποψη που βρηκα στο διαδικτυο και φιλοξενειται στο pressoffers.wordpress.com/ και αν θελετε να την σχολιασετε.
Σας λεω απο τωρα οτι χρησιμοποιει σκληρη γλωσσα αυτος/η που το γραφει.

Με ποιό δικαίωμα ρε ρατσιστόμουτρα αποκαλείτε διανοητικά ανάπηρους και άτομα με ειδικές ανάγκες συνανθρώπους σας που είχαν την ατυχία να μην ταιριάζουν με τα πρότυπα του life style που μεθοδικά έχετε στήσει εδώ και χρόνια ?

Γιατί ρε σκατοφασιστοειδή έχει δικαίωμα κάποια κοπέλα που δεν έχει πχ χέρια να πετύχει στο χορό (βλέπε Τατιάνα) και δεν έχει το δικαίωμα μιά γυναίκα με ένα δόντι (βλέπε Μαλάμω απο je t' aime) να κάνει επιτυχία ένα τραγούδι ? Δεν έχει το δικαίωμα ένας Αλβανός ένας χοντρός ένας ψευδός ένας γέρος ένας χαβαλετζής να κάνει ότι γουστάρει εσάς θα ρωτήσει ρε νεοναζί ?

Μέσα σε όλα τα άλλα έχετε και δίπλωμα ψυχίατρου ή ψυχολόγου ? Βγάλατε γνωμάτευση ρε υπάνθρωποι και τους την κολλήσατε στο μέτωπο και κατά τα άλλα η Πάνια τους εκμεταλεύεται ?

Πείτε μας ρε νεοελληνική ΚΟΥ ΚΛΟΥΞ ΚΛΑΝ τι πρέπει να κάνουν αυτοί οι άνθρωποι ? Να κλειστούν μέσα στο σπίτι τους, όπως στα χωριά της επαρχίας γιά να μην τους δείχνουν με το δάχτυλο ? Πείτε ρε μιλήστε δώστε ιατρικές οδηγίες και φαρμακευτική αγωγή να την ακολουθήσουν. Δώστε μας τον ορισμό του κανονικού ανθρώπου να ξέρουμε να τον ξεπατικώσουμε να γίνουμε πετυχημένοι σαν κι εσάς. Ποιός είναι ? Αυτός του ΝΙΤΡΟ του HELLO του ΟΚ και του COSMOPOLITAN σελίδα 32 ?

Γιατί ρε φίδια δε μιλάτε βλέποντας όλα αυτά τα ψώνια που στριμώχνονται στα σκουπιδοριάλιτυ και τάλεντ σόους να αγοράσουν ψεύτικες ελπίδες ? Εκεί δεν υπάρχει εκμετάλευση ?

Και πως σας έπιασε έτσι ξαφνικά ο πόνος όταν η Πάνια κάνει αυτή τη δουλειά εδώ και χρόνια ? Είναι άραγε τυχαίο ότι η μίρλα σας άρχισε όταν τα charts της IFPI κατακλύστηκαν από τα τραγούδια αυτών που εσείς αυθαίρετα αποκαλείτε διανοητικά ανάπηρους ? Ε ?

Μήπως η αηδιαστική σας σούπα που μας σερβίρετε τόσα χρόνια με χόρτα τύπου Σαρμπέλ Τάμτας Φοίβου Βίσση Βανδή Κοκκίνου Ρουβά Τσαλίκη έχει αρχίσει να χαλάει ? Μήπως τα θεμέλια του βρωμερού υποσυστήματος σας μέσα από το οποίο τρώτε και πίνετε τόσα χρόνια έχουν αρχίσει να τρίζουν ? Μήπως όλες αυτές οι κινήσεις σας όλος αυτός ο οχετός χαρακτηρισμών υπαγορεύεται από κάποια αφεντικά που δεν τους αρέσει καθόλου αυτή η νέα κατάσταση ?

Μου πήγατε μυξοκλαίγοντας στο ΕΣΡ παλιο-ιούδες φαρισαίοι υποκριτές ρουφιάνοι να μου καταγγείλετε εκμετάλευση ατόμων “διανοητικά ανάπηρων” , εσάς ρε τιποτένιοι ποιός θα σας καταγγείλει που στιγματίζετε σαν τις κυρακατίνες κουτσομπόλες αυτούς τους ανθρώπους σαν του τρελούς του χωριού ?

Αʼ ΝΑ ΧΑΘΕΙΤΕ ΠΑΛΙΟΛΑΜΟΓΙΑ

ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΣΑΣ ΛΕΩ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω τι είναι η ευτυχία για αυτά τα άτομα…μπορώ όμως να πω με σιγουριά τι είναι ή δεν είναι για μένα.
Για μένα λοιπόν είναι ντροπή να γελαω με κάποιον που δεν μπορεί να πει μια λέξη, που φτύνει όταν τραγουδαει γιατί δεν έχει δόντια και που χρησιμοποίει την αναπηρία του για να προκαλεί γέλιο.
Δεν είμαστε ψυχολόγοι, αλλά αλίμονο μας αν δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε το αυτονόητο… η αναπηρία τους είναι που μας προκαλεί γέλιο. Αυτή είναι η αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Καλά ο τύπος που γράφει την άλλη άποψη στο post του Μάριου είναι το λιγότερο ηλίθιος, όπως του αρέσει να εκφράζεται για τους άλλους έτσι μου αρέσει να εκφράζομαι και εγώ για εκείνον.
Το ότι τα τραγούδια βασίζονται στον ρατσισμό δεν το κοιτάζει κανένας? Δεν είναι ρατσιστικό δηλαδή οι στοίχοι να σχολιάζουν το χρώμα της τραγουδίστριας η το ότι έχει ένα δόντι?
Όσο για την IFPI καθώς και τα νούμερα που κάνει η ΑGB, είναι για μια ακόμα φορά η επιβαιβέωση για το επίπεδο των τηλεθεατών, εγώ για αυτό τα παίρνω όταν η πρώτη απάντηση πάντα είναι -Εγώ δεν βλέπω τηλεόραση, μόνο κανένα ντοκυματέρ στην Νετ.
Σίγουρα υπάρχουν άτομα που το κάνουν αλλα όταν το ακούς απο το σύνολο, ε τότε παραπάει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
η αναπηρία τους είναι που μας προκαλεί γέλιο.

Και γι΄αυτο θεωρεις οτι εκεινοι ειναι αυτοι που "πρεπει" να ντρεπονται? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Και γι΄αυτο θεωρεις οτι εκεινοι ειναι αυτοι που "πρεπει" να ντρεπονται? :confused:

όχι... εγώ πιστεύω ότι πρέπει να ντρέπονται όσοι γελάνε με την αναπηρία του άλλου κι όσοι βγάζουν χρήμα και εκμεταλλεύονται την βλακεία του άλλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
όχι... εγώ πιστεύω ότι πρέπει να ντρέπονται όσοι γελάνε με την αναπηρία του άλλου κι όσοι βγάζουν χρήμα και εκμεταλλεύονται την βλακεία του άλλου

+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Και γι΄αυτο θεωρεις οτι εκεινοι ειναι αυτοι που "πρεπει" να ντρεπονται? :confused:
...ειπα οτι για μενα ειναι ντροπη να γελαω με την αναπηρια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger...

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Διάβασα το θέμα εν τάχει και συμφωνώ με όσα έγραψαν τελευταία η Κακή Επιρροή και η roumana. Δεν έχω παρακολουθήσει σε μεγάλο βαθμό τις εκπομπές αυτές (μιας και ζω στο εξωτερικό), έχω, όμως, δει διάφορα βιντεάκια, όταν άκουγα συνέχεια για τα άτομα αυτά και τα τραγούδια τους. Το φαινόμενο, κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι θλιβερό, γιατί νομίζω πως γνώμονας της Πάνια (και της όποιας Πάνια) είναι η εκμετάλλευση αυτών των ανθρώπων, για να έχει ακροαματικότητα η εκπομπή της. Σαν θεατής, δεν μπορώ να την δω παραπάνω από μία φορά. Δεν μπορώ να γελάσω με ανθρώπους που νιώθω ότι τους εκμεταλλεύονται. Μερικοί από αυτούς, απλά χαίρονται που ο κόσμος ασχολείται μαζί τους, δεν νομίζω ότι έχουνε καταλάβει το μέγεθος της κοροϊδίας.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Παραθετω μια "διαφορετικη" αποψη που βρηκα στο διαδικτυο και φιλοξενειται στο pressoffers.wordpress.com/ και αν θελετε να την σχολιασετε.
Σας λεω απο τωρα οτι χρησιμοποιει σκληρη γλωσσα αυτος/η που το γραφει.

Άψογο το άρθρο.

Σε μια χώρα όπου τραγουδίστρια γίνεται η κάθε χαζή ξανθιά (η οποία έχει βεβαίως μεγάλα βυζιά κτλ κτλ),σε μια χώρα όπου η παρακμή του τραγουδιού είναι εντονότερη από ποτέ (ξεφυτρώνουν Πετρέληδες κτλ κτλ),δεν με πειράζει σε καμία περίπτωση να βλέπω τα αστέρια του je taime

Και όσο για τα θέματα περι εκμετάλλευσης κτλ κτλ έχω να πω πως

Η εκμετάλλευση της Πάνια δείχνει ακόμα μια φορά την στάση της χώρας μας,στους συνανθρώπους μας που δεν μπορούν να πορευτούν μόνοι τους στην ζωή.ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΕΒΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ,ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΠΑΝΙΑ?

Η κοινωνική αναπηρία της χώρας μας,σε όλο της το μεγαλείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top