• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Άγχος ή κάτι άλλο;

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Γειά σας !!! Τελευταία βιώνω μια πολύ δύσκολη κατάσταση, και θα ήθελα τις συμβουλές σας...

Εδώ και 2 εβδομάδες έχω παραιτηθεί από την μία δουλειά μου, η άλλη δουλειά ήταν περιστασιακή, με αποτέλεσμα να είμαι άνεργη, και να έχω δυστηχώς πολλές υποχρεώσεις... Παρόλα αυτά δεν πτοούμαι, και προσπαθώ για το καλύτερο. Η αλήθεια είναι ότι τον τελευταίο έναν χρόνο ήμουν σε μια συνεχή και αδιάκοπη υπερκινητικότητα... 2 δουλειές, σχολή, προσωπική ζωή, τρέξιμο με άλλα θέματα, ξενύχτι απίστευτο, υαλαιπορία... Κοιμόμουν 4-5 ώρες την ημέρα και όλη την υπόλοιπη ημέρα ήμουν στην τσίτα, και σε πάρα πολύ καλή διάθεση... Το περίεργο άρχησε πριν 2 εβδομάδες που παραιτήθηκα από την δουλειά. Έμεινα σπίτι και άρχισα να χαλαρώνω εν όψι εξεταστικής, να κάτσω να διαβάσω και γενικά να ασχοληθώ αποκλυστηκά με εμένα.

Πλέον όμως νιώθω σιγά σιγά να εξαντλούμαι πολύ εύκολα. Νιώθω ζαλάδες, βάρος στο στήθος, υπνηλία, έλειψη διάθεσης... Επίσης με πιάνουν φοβίες για ην υγεία μου (με ενημέρωσε πριν λίγο καιρό ο παθολόγος ότι έχω ένα μικρό φύσιμα). Αλλά δεν υπάρχει κάτι που να μην μου αρέσει στην ζωή μου στην παρούσα φάση. Είμαι καλύτερα από πριν σε πολλά θέματα, και γενικά δεν υπάρχει αιτία να μην είμαι ευχαριστημένη,

Από την άλλη αιματολογικές και άλλες εξετάσεις που έκανα ειναι όλες άριστες(μόνο σε καρδιολόγο δεν έχω προλάβει να πάω). Σκέπτηκα να πάω σε ψυχολόγο, αλλά λόγο στενών οικομικών δεν κάνω τίποτα αυτόν τον καιρό !

Ποια είναι η γνώμη σας για όλο αυτό???:/:
Και αν είν άγχος - που γενικά δεν είμαι καθόλου αγχοτικός τύπος - είναι λογικό να εμφανίστηκε έτσι ξαφνικά? και πως μπορεί να ξεπεραστεί???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εχω και εγω το ιδιο ακριβως προβλημα...δε ζω πολυ εντονα βεβαια γιατι ακομα δεν δουλευω και γενικα δεν πολυκουραζομαι.και εμενα ολοι γυρω μου μου λενε να μην αγχωνομαι αλλα εγω δεν νομιζω οτι ειναι αγχος γιατι δεν υπαρχει καν λογος για να αγχωθω....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
εγώ από την άλλη, δεν είμαι καθόλου αγχώδης τρύπος !!! Τελικά πάντως το ξεπέρασα... μπήκα σε μια σειρά, άρχισα να δείνω και μαθήματα... μια χαρά... απλά το άσχημο είναι ότι ζήτησα την βοήθεια της κοινωνικής υπηρεσίας στα ΤΕΙ μου, πήρα τηλέφωνα - κανείς δεν απαντούσε, έστειλα mail - ποτέ δεν πήρα απάντηση... Απλά κρίμα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
οντως κριμα που δεν πηρες καμια απαντηση..τελικα εμαθες τι ηταν αυτο που σου το προκαλουσε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Δεν έμαθα... πάντως μου πέρασε... μάλον άγχος λόγο εξεταστικής... από την περασμένη εβδομάδα που άρχισα να βγαίνω, να δείνω εξετ'ασεις κλπ είμαι πολύ καλύτερα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παλι καλα παντως..αφου εισαι τωρα καλα..!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top