Μονόπετρο... παρεξηγημένο ή όχι;

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ θα το έχανα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kαι για μένα μετράει περισσότερο η πρόταση, παρά τα καράτια. Δεν θα μου χάλαγε την ζαχαρένια η παντελής έλλειψη μονόπετρου, κάπου στο βάθος όμως, ο σαχλορομαντικός μου εαυτός μου χαζοχαίρεται με κάτι τέτοιες σκέψεις.. νι, ξέρω, έχω δει πολλές ταίνιες! :P Αλλά τι να κάνω; Η ιδέα ότι έρχεται με λελουδα και ένα δαχτυλίδι ανά χείρας (ας μην είναι πανάκριβο, αλλά όχι κι από το folie folie), με κάνει να λιώνω.. (γενικά μιλάω τώρα ε; Μην αρχίσετε τπτ σενάρια ότι πετάω σπόντες για τον κάφρο μου!:inlove: :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Kαι για μένα μετράει περισσότερο η πρόταση, παρά τα καράτια. Δεν θα μου χάλαγε την ζαχαρένια η παντελής έλλειψη μονόπετρου, κάπου στο βάθος όμως, ο σαχλορομαντικός μου εαυτός μου χαζοχαίρεται με κάτι τέτοιες σκέψεις.. νι, ξέρω, έχω δει πολλές ταίνιες! :P Αλλά τι να κάνω; Η ιδέα ότι έρχεται με λελουδα και ένα δαχτυλίδι ανά χείρας (ας μην είναι πανάκριβο, αλλά όχι κι από το folie folie), με κάνει να λιώνω.. (γενικά μιλάω τώρα ε; Μην αρχίσετε τπτ σενάρια ότι πετάω σπόντες για τον κάφρο μου!:inlove: :P)
καφρος mode on -

δηλαδη εαν ερθω με ενα δακτυλιδι απο κουτακι coca cola δεν θα πεις ναι;;;;;


και με ενα αγριολουλουδο απο κανα χωραφι για να μην ξεχνιομαστε ε; :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τωρα θες απάντηση; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δείτε την ταινία Ματωμένο Διαμάντι και μετά μάλλον δε θα θέλετε μονόπετρο!!

Είδα και εγώ πρόσφατα το blood diamond και κατάλαβα πόσο μάταιος είναι ο κόσμος. Σιχάθηκα τον εαυτό μου πραγματικά.

Εάν κάνω ποτέ πρόταση θα είναι με πλαστικό δαχτυλίδι από παγωτό.

Καθώς έκανα scroll down πέρασε απ' το μυαλό μου η ταινία..ναι.:mad:

Μ'αρέσει η ιδέα μια ρομαντικής στιγμής που θα θυμάσαι για καιρό, τώρα αν θα έχει μονόπετρο, βόλτα στο φεγγαρόφωτο, μια μακαρονάδα στο κρεβάτι, ή ένα SMS καθόλου δε με νοιάζει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
όταν πήραμε τις βέρες μας, κάναμε δώρο ο ένας στον άλλον ένα δαχτυλίδι και μανικετόκουμπα...κανένα από τα δύο δε ξεπερνούσε τα 100 ευρώ. Τα έχουμε χαρεί όσο τίποτα στα πιο επίσημά μας.

Μετά βέβαια έκανε δώρο στο σπίτι κουζίνα/απορροφητήρα/φούρνο και ομολογώ ότι ένιωσα ριγμένη:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Τις τελευταίες μέρες με αφορμή ένα dvd που είχαμε δει έχει γίνει μεγάλο θέμα συζήτησης. Ότι το μονόπετρο είναι η νέα μόδα που έχει έρθει στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια.

Την επόμενη φορά να δείτε το "The count of Monte Cristo" που
της ζητάει να παντρευτούν και της δένει στο δάκτυλο μία κλωστή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
νομιζα οτι ηταν παλοιο εθημο... κ οτι εμεις τωρα τινουμε να το ελλατωσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
νομιζα οτι ηταν παλοιο εθημο... κ οτι εμεις τωρα τινουμε να το ελλατωσουμε...
μωρέ παλιό έθιμο ναι... αλλά ποιανού?
γιατί ελληνικό δεν είναι!
στην Ελλάδα άντε να έδιναν κάνα δυο προβατίνες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
μωρέ παλιό έθιμο ναι... αλλά ποιανού?
γιατί ελληνικό δεν είναι!
στην Ελλάδα άντε να έδιναν κάνα δυο προβατίνες :P

:D :D :D :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ή ελιές....:P

παλιά δεν δίνανε φλουριά και τέτοια?

ποιοι είχανε μωρέ φλουριά?
στο χωριό μου πάντως αν έπαιρνες και μια προβατίνα ήσουν άρχοντας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ποιοι είχανε μωρέ φλουριά?
στο χωριό μου πάντως αν έπαιρνες και μια προβατίνα ήσουν άρχοντας :P

θα ρωτήκσω τη μαμά μου και θα σε πω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ειναι τελειως τυπικο...
δε θα με χαλαγε αν γινοταν, αλλα με τιποτα δε θα το θεωρουσα απαραιτητο, η "καλο" να γινει σαν διαδικασια πριν το γαμο..
επισης ειμαι κατα των μπιχλιμπιδιων, δε φοραω σκουλαρικια, δαχτυλιδια και λοιπα χαιμαλια...
σε καλυψα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
σε ενα χωριο εδω στην ροδο στην αρχαγγελο δινουν φλουρια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Μονόπετρο--- άλλη μια Αμερικανιά χωρίς νόημα που υοθετήσαμε...:mpliaks:


Προτιμώ τα φλουριά..........:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The_Steve

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Τι πιο όμορφο από ένα μονόπετρο δαχτυλίδι; Μια τέχνη ολόκληρη σε ένα μικροσκοπικό αντικείμενο

Η γυναίκα μου σίγουρα θα αξίζει τουλάχιστον ένα τέτοιο δαχτυλίδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μονόπετρα, αγορά το νυφικό, μπάτσελορ πάρτυ κτλ βοηθάνε την βιομηχανία γάμων για να πλουτίσει
Πρέπει δηλαδή να έχει 5.000? ή πρέπει το νυφικό να το πληρώσεις 4.500? για να το φορέσει μια μέρα? Το πιο κλασσικό είναι όταν πάς να αγοράσεις ένα κουστούμι, αν τολμήσεις να πεις γαμπριάτικο σε ξεκινάνε απο 700 - 1.000? και πάνω
Δεν είπα να μην το κάνεις όλα καλά είναι απλά όχι να πληρώσεις και κερατιάτικα!
Συμφωνώ απόλυτα!
Είπες όσα ήθελα να πω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα!
Είπες όσα ήθελα να πω.:)
συμφωνω κ εγω αλλα δεν τα ονειρευεστε απο μικρες αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
συμφωνω κ εγω αλλα δεν τα ονειρευεστε απο μικρες αυτα?
Όχι, άντρας είμαι...:P
Από μικρός ονειρευόμουν άλλα πράγματα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top