double play: Ποιά εταιρεία προσφέρει το καλύτερο;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σκέφτομαι να βάλω στο σπίτι κάποιο πακέτο double play.
Εγώ θέλω forthnet μιας και την εμπιστεύομαι πολύ σαν εταιρεία και έχω ήδη adsl απο αυτή.
Η μαμά μου όμως άκουσε οτι του ΟΤΕ (?) είναι καλύτερο γιατί υποστηρίζει και fax ενώ της forthnet διάβασα οτι δεν είναι και τα fax μέσα και τα πληρώνεις έξτρα (στέλνουμε αρκετά fax).
Εσείς τι λέτε;
Επίσης, με τις τιμές για κλήσεις προς κινητά τηλέφωνα τι παίζει με τα double play? Είναι μήπως πιο ακριβές απο τις κανονικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σαν ποιότητα υπηρεσιών καλλίτερα να διαλέξεις μεταξύ Forthnet ή Hol (Στην χειρότερη) Γενικά απέφυγε τις μικρές εταιρίες επειδή δεν έχουν πολύ μικρότερο Εύρoς Ζώνης Δικτύου με το Εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ο ΟΤΕ είναι μικρή εταιρία; :blink: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όχι αλλά OTE είναι πανάκριβος, στα ίδια λεφτά δίνω πολύ χαμηλότερες ταχύτητες για αυτό δεν το προτείνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Forthnet χαλαρά για μένα.Απ'την άλλη δεν ξέρω αν σε συμφέρει,γιατί όντως δε συμπεριλαμβάνονται τα φαξ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Επίσης, με τις τιμές για κλήσεις προς κινητά τηλέφωνα τι παίζει με τα double play? Είναι μήπως πιο ακριβές απο τις κανονικές;
Δεν ξέρω αν είναι πιο ακριβές από τις κανονικές πάντως ξέρω ότι στο Double play(Forthnet) για κλήσεις προς κινητά Cosmote είναι 0,1570,προς Vodafone 0,1575,προς Wind και Q Telecom είναι 0,1694.
Πηγή:Forthnet
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οι κλήσεις από σταθερό προς σταθερο με double play της Forthnet, επιβαρύνεται με πρόσθετη χρέωση αν το σταθερό που καλώ βρίσκεται στον ΟΤΕ, στην HOL, κλπ;
Δεν έχω δει κάτι τέτοιο στις χρεώσεις. :hmm:




Γιατί ο ΟΤΕς το επιβαρύνει τελικά. :confused:



//Υπάρχει επίσης κάπου η πλήρης σελίδα με τους όρους του συμβολαίου γιατί δεν τους έχω βρει; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
//Υπάρχει επίσης κάπου η πλήρης σελίδα με τους όρους του συμβολαίου γιατί δεν τους έχω βρει; :redface:
Ζήτα από την forthnet να σου τις στείλει με e-mail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Οτι και να αποφασίσετε πάντως... Μ Α Κ Ρ Ι Α απο την ΟΝtelecoms...

Απο οτι φαίνεται μέχρι στιγμής οι ποιο συμφέρουσες είναι η Forthnet και η HOL...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κι όπως διάβασα σε σχετικό άρθρο, έχουν φύγει ΠΟΛΛΟΙ από τον ΟΤΕ από τις αρχές του 2006. Δεν θυμάμαι νούμερο... :hmm:

Μάλλον προς Forthnet πάω.



Η ΟΝ παίζει και να βαρέσει λουκέτο με τόσα που ακούω. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εγω απορώ πως ΔΕΝ το έχει βάλει το λουκέτο ακομα...

ή μαλλον, πως δεν έχει πάει κανένας αγανακτησμένος να τους τα σπάσει και να βάλει φωτιά στα γραφεία τους...

ps. Απο εμένα πάντως την γλύτωσαν στο παρα 5!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis

Νεοφερμένος

Ο tebelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγω θα σου προτεινα να διαλεξεις HELLAS ON LINE έχει πολυ συμφερουσες τιμες και λογω του οτι δουλευω εκει τους προσεχουν πολυ τους πελατες τους.Μην διαλέξεις με τιποτα ΟΝ,ειναι η χειροτερη εταιρεια και δεν εχει καν δικτυο.Στην χειροτερη διαλεξε Vodafone που το δικτυο της ειναι της HELLAS ON LINE οποτε ειναι σαν να διαλεγεις παλι HELLAS ON LINE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Έστειλα χτες τα χαρτιά μου για το 2play της forthnet και ελπίζω να μην έχω τα παρατράγουδα που έχω διαβάσει από άλλους αγανακτισμένους πελάτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Έστειλα χτες τα χαρτιά μου για το 2play της forthnet και ελπίζω να μην έχω τα παρατράγουδα που έχω διαβάσει από άλλους αγανακτισμένους πελάτες.

Μετά το πρόστιμο λογικά θα έχουν στρώσει λίγο.
Κράτα όμως όλα τα χαρτιά και γενικά μην τους αφήνεις και πολύ λάσκα, πριν τελειώσει η ημερομηνία που σου έχουν δόσει επικοινώνησε μαζί τους, αλλιώς μπορεί και να σε γράψουν.

@tebelis 1 χρόνο που είμουν στην HOL είχα ξεχάσει τι σημένει help desk καθώς ποτέ δεν έβρισκες κανένα και αρκετές φορές έπεφτε η γραμμή, στο τέλος έριξα και έναν γερό καβγά γιατί θέλαν να μου αναναιώσουν την συνδρομή αυτόματα για 1 επιπλέον χρόνο τους έστειλα και ηρέμισα.
Τώρα το τι γίνεται δεν το ξέρω μπορει να έχουν βελτιωθεί.
Όσο αφορά την on και εμένα έχει αρχίσει να μου βρωμάει η ιστορία ειδικά απο το σημείο του ότι το 35ευρώ τον μήνα έγινε 15€ !!!! Γιατί μου μυρίζει αρπαχτή ?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
i call εχει βαλει κανεις? απο αλτεκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aligator21

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Θα σου συστήσω Tellas, ειδικά τώρα με την χαμηλότερη τιμή της.

Γενικότερα θα σου έλεγα να απέφευγες την ForthNET, μιας και έχω κακή εμπειρία από την εταιρία (τρομάρα της) αυτή.

Όμως δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να πάρεις υπόψιν σου οποιαδήποτε παράπονα ακούς από άλλους χρήστες.
Πάντα θα υπάρχουν δυσαρεστημένοι πελάτες σε όλους τους εναλλακτικούς πάροχους.

Αυτό που μπορώ με σιγουριά να σου πω, είναι "Παρακάλα μην σου κάτσει στραβή!" σε οποιοδήποτε πάροχο και να διαλέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα σου συστήσω Tellas, ειδικά τώρα με την χαμηλότερη τιμή της.

Γενικότερα θα σου έλεγα να απέφευγες την ForthNET, μιας και έχω κακή εμπειρία από την εταιρία (τρομάρα της) αυτή.

Όμως δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να πάρεις υπόψιν σου οποιαδήποτε παράπονα ακούς από άλλους χρήστες.
Πάντα θα υπάρχουν δυσαρεστημένοι πελάτες σε όλους τους εναλλακτικούς πάροχους.

Αυτό που μπορώ με σιγουριά να σου πω, είναι "Παρακάλα μην σου κάτσει στραβή!" σε οποιοδήποτε πάροχο και να διαλέξεις.
Tellas ποτέ.
Αργεί τόσο να ανανεώσει τα DNS της που έτσι και κάποιο site αλλάξει πάροχο hosting, δεν θα μπορείς να μπεις για κανα δεκαήμερο!
Το αντιμετωπίσαμε αυτό το πρόβλημα στο e-steki με πολλά μέλη πρόσφατα που αλλάξαμε hosting.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aligator21

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Tellas ποτέ.
Αργεί τόσο να ανανεώσει τα DNS της που έτσι και κάποιο site αλλάξει πάροχο hosting, δεν θα μπορείς να μπεις για κανα δεκαήμερο!
Το αντιμετωπίσαμε αυτό το πρόβλημα στο e-steki με πολλά μέλη πρόσφατα που αλλάξαμε hosting.
Το πρόβλημα που λες δεν το έχω συναντήσει :)
Μια χαρά ενημερώνονται οι DNS τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Θα σου συστήσω Tellas, ειδικά τώρα με την χαμηλότερη τιμή της.

Γενικότερα θα σου έλεγα να απέφευγες την ForthNET, μιας και έχω κακή εμπειρία από την εταιρία (τρομάρα της) αυτή.

Όμως δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να πάρεις υπόψιν σου οποιαδήποτε παράπονα ακούς από άλλους χρήστες.
Πάντα θα υπάρχουν δυσαρεστημένοι πελάτες σε όλους τους εναλλακτικούς πάροχους.

Αυτό που μπορώ με σιγουριά να σου πω, είναι "Παρακάλα μην σου κάτσει στραβή!" σε οποιοδήποτε πάροχο και να διαλέξεις.

εγώ πάντως έβαλα forthnet...
η αλήθεια είναι ότι ταλαιπωρήθηκα ελαφρώς μέχρι να λυθεί το μικρό πρόβλημα που είχα με τη σύνδεση (συνεχείς διακοπές) αλλά τελικά τώρα που λύθηκε... όλα είναι μια χαρά και είμαι πολύ πολύ ικανοποιημένη
Βέβαια... μέχρι να λυθεί το πρόβλημα μου έβγαλαν την ψυχή και αναγκάστηκα να απειλήσω με αγωγές κλπ αλλά... όπως λες κι εσύ, όποιον πάροχο κι αν διαλέξεις... αν σου κάτσει στραβή, τρέχεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Χθες έστειλα στη HOL για HOL Double Play (GR Unlimited + 24mbps Net ).

Όοοοοοταν έλθει θα σας πω εντυπώσεις. :)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top