Πόσο σημαντικό είναι το σεξ σε μια νέα σχέση;

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σήμερα μιλησα με μια γνωστή μου που είναι 29 χρονών. Αυτή έχει σχέση τον τελευταίο ενάμισι μήνα με κάποιον που είναι 32 αν θυμάμαι καλά, μάλιστα ειχαμε βγει για καφέ/ποτό τις προάλλες μαζί με τον φίλο της (εγώ, το μωρό μου, εκείνη κι ο φίλος της). Δεν την ξέρω καλα, αλλά μου φάνηκαν αρκετά ερωτευμένοι, ταιριαστό ζευγάρι. Σήμερα έμαθα πως μάλλον πάνε για χωρισμό. Όχι, δεν στεναχωρήθηκα :P Απλά έμαθα επίσης πως τόσο καιρό δεν είχαν προχωρήσει σε ΤΙΠΟΤΑ πέρα από μερικά φιλιά στο στόμα.. :blink:
Την ρώτησα πως και αυτό.. και μου ειπε πως α) εκείνος δεν της την έπεσε, β) εκείνη δεν ήθελε (!). Κι οταν την ρωτησα γιατί αφού δεν ήθελε, έκανε σχέση μαζί του, εκείνη μου απάντησε πως της φάνηκε καλό παιδί και συγκροτημένο :blink: και με έστειλε για βρούβες. Νι, το έχω πια επιβεβαιώσει πως οι γυναικες δεν ξέρουν τι θέλουν, αλλά μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο όλο αυτό; Γιατί μπορεί κάποια να φέρεται έτσι; Πως είναι δυνατόν να είσαι με κάποιον και να μη ψάχνεις γωνία να τον στριμώξεις (ειδικά στην αρχή); Είμαι λυσσάρα; (πάντως ένιωσα λίγο εύκολη όσο μου τα έλεγε αυτά..:worry: :D ) Και μήπως τελικά κάτι τέτοια φταίνε και μερικές δυσκολεύονται τόσο να κάνουν μια σχέση της προκοπης;

(Υπαρξιακή κρίση έπαθα λέμε.. διότι δεν θέλετε να ξέρετε τι έχω κάνει με το μωρό μου στον ενάμισι μήνα της σχέσης μας! :redface: :D )

Γνώμεις, απόψεις, σχολιασμός ελεύθερος!

ΥΓ: Αν μπορείτε να βρειτε καλύτερο τίτλο, be my guest! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
1) Το να κανεις σεξ, σε μια σχεση 1,5 μηνα, πολυ σημαντικο. Εκτος και αν η συντροφος σου ειναι 15,5 χρονων, οποτε περιμενεις μεχρι τα 16. ;) :P

2) Το να κανεις τα ακατανομαστα - ολες τις φαντασιωσεις σου, για μενα εκτος απο μη απαραιτητο, ειναι και απευκταιο. Με μια ρεγουλα, και ολα θα ερθουν. Αν τα "δειξεις ολα" εξ' αρχης, τι θα κανουμε και μετα; ;)

Τωρα βεβαια, τα παντα εξαρτωνται και απο τα ατομα που μετεχουν στη σχεση, αλλα εμενα, οποιος πεφτει με τα μουτρα σε οποιαδηποτε σχεση (και σε οποιονδηποτε τομεα: επικοινωνια 10 φορες τη μερα, 753 στασεις σεξ, συγκατοικηση στον μηνα πανω, κτλ) δεν μου ταιριαζει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γι αυτό είπα τις ηλικίες.. επειδή δεν είναι 15 χρονών ούτε ο ένας ούτε ο άλλος. :)

Και μη μου το πας από τη μια άκρη στην άλλη. Δεν μιλησα για πραγματοποίηση όλων των φαντασιώσεων μέσα σε ενάμισι μήνα, αλλά αν σκεφτείς πως εκείνοι δεν εχουν καν κάνει σεξ.. ε, εγώ είμαι ήδη πολύ αμαρτωλή! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δηλαδη kajira, πες μας τι εχετε κανει! Πεεεες πεεεεες!

Κατα τ'αλλα, το γνωστο. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, κι ο καθενας ο,τι του γουσταρει στο κρεβατι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Γι αυτό είπα τις ηλικίες.. επειδή δεν είναι 15 χρονών ούτε ο ένας ούτε ο άλλος. :)

Και μη μου το πας από τη μια άκρη στην άλλη. Δεν μιλησα για πραγματοποίηση όλων των φαντασιώσεων μέσα σε ενάμισι μήνα, αλλά αν σκεφτείς πως εκείνοι δεν εχουν καν κάνει σεξ.. ε, εγώ είμαι ήδη πολύ αμαρτωλή! :P

Εχω μια ταση να γενικολογω, και να μην μιλαω για συγκεκριμενες περιπτωσεις. :)
Αν μιλαμε για τις συγκεκριμενες περιπτωσεις:
α) Οχι, μου φαινεται τρελα υπερβολικο το να μην κανουν σεξ
β) Εξαρταται απο το τι εχετε κανει εσεις. Επειδη κατι εχω καταλαβει για τα γουστα σου, πηγε το μυαλο μου...στα ακρα! ;) :redface:

Δηλαδη kajira, πες μας τι εχετε κανει! Πεεεες πεεεεες!

+1 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ναι ρε συ ό,τι γουστάρει κάνει σαφώς. Εδώ σχολιάζουμε το κοινωνικό φαινόμενο "γυναικα-που-το-παιζει-δύσκολη-ενώ-μάλλον-γενικά-δεν-θέλει!" Γιατί μπορει μια γυναίκα να κάνει σχέση υπό αυτές τις προϋποθέσεις; :confused: Μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο αυτο δηλαδή;

(και όχι ο τυπος δεν ήταν λεφτάς και δεν βγαινανε πολύ απ όσο μου ειπε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Τότε είμαστε δύο λυσσάρες αυτή την στιγμή :P

Με μία απλή εξήγηση είναι ότι δεν τον ήθελε πολύ...δεν έλιωνε...ε...δεν...από την άλλη μπορεί απλά να κολλάει να προκαλέσει η ίδια... να αγχώνεται ότι αν γίνει γρήγορα να την περάσει ο άλλος για εύκολη... ουφ... δεν ξέρω...τόσα μπορεί υπάρχουν :hmm:

Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να θέλω κάποιον και να έχω αυτοκυριαρχία....δεν μπορώ βρε παιδί μου... 'Οταν τον θες τον άλλον, θες να είστε κολλημένοι ο ένας στον άλλον συνέχεια... Να τον βλέπεις και να θες να του ορμίξεις εδώ και τώρα... Να είστε έξω μαζί και να σκέφτεσαι πότε θα βρεθείτε στο σπίτι να κάνετε τα δικά σας ( ναι είμαι πρόστυχη το ξέρω:P)... Να συναντιέστε και να μην τον αφήνεις να πάρει ανάσα από τα φιλιά.... Να σε ανάβει μόνο επειδή σε ακουμπάει.....

Στην αρχή κάθε σχέσης μου απλά ξεχνάω να σηκωθώ από το κρεβάτι...και δεν θέλω... μου αρέσει εκεί...συνέχεια με αυτόν :redface:

Είμαι καλά γιατρέ μου; :hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Δηλαδη kajira, πες μας τι εχετε κανει! Πεεεες πεεεεες!

Κατα τ'αλλα, το γνωστο. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, κι ο καθενας ο,τι του γουσταρει στο κρεβατι του.
εαν δεν δωσω το ΟΚ εγω η μικρη δεν λεει τιποτα!!! :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εχω μια ταση να γενικολογω, και να μην μιλαω για συγκεκριμενες περιπτωσεις. :)
Αν μιλαμε για τις συγκεκριμενες περιπτωσεις:
α) Οχι, μου φαινεται τρελα υπερβολικο το να μην κανουν σεξ
β) Εξαρταται απο το τι εχετε κανει εσεις. Επειδη κατι εχω καταλαβει για τα γουστα σου, πηγε το μυαλο μου...στα ακρα! ;) :redface:



+1 :P
α) Χαίρομαι που συμφωνείς :D
β) Θα φτάσουμε κι εκεί.. κάποια στιγμή! :redface: ;)

Δεν περιγράφω άλλο! :P

Bικάκι, εσύ μια χαρά μου φαίνεσαι.. εκτός κι αν δεν ειμαι κι εγώ καλά και δεν το ξέρω! :P

Kι εσένα αποπάνω ποιος σε ρώτησε είπαμε; :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
ΧΑχα, καλα, συνεννοηθειτε και θα περιμενουμε στην ουρα για ενα αντιτυπο οταν εκδωσετε τα απαντα!! :P (Μη το χρονισετε μονο, γιατι θα μετακομισω και δε θελω να κουβαλαω 10 τομους:P)

Στο θεμα, εγω δεν καταλαβα οτι η κοπελα το επαιζε δυσκολη επιτηδες.. Απλα οτι κανεις απ'τους δυο δεν γουσταρε τρελα(η εστω λιγο), δεν ειχε καλλιεργηθει οικειοτητα αφου δεν βρισκονταν πολυ, και δεν προχωρησε.
Τωρα το γιατι φαινοταν ερωτευμενοι και ταιριαστοι αλλα χωρισαν..μια σκεψη μου ειναι η ηλικια που βαραει καμπανα κι αν δε σε θελει στεφανωμενο σε θελει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ με μια σχεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Tον λογο που πραγματικα η κοπελα δεν προχωρησε περισσοτερο με το παλικαρι δεν μπορω να το ξερω...

-Μπορει να της ειχε φανει "ο καταλληλος" στην αρχη και με το που εγινε το οτιδηποτε (απο φιλι εως μια απλη εξοδο) να ξενερωσε απιστευτα και να μην της ερχοταν να προσωρησει περισσοτερο.Η τουλαχιστον οχι μεχρι να φτιαξει την εικονα του στο μυαλο της και να της ανεβασει την λιμπιντο.

-Μπορει εκεινος γενικα να μην την ελκυει ερωτικα...καλος αγιος,ομορφος κτλ κτλ,αλλα να μην της ξυπναει το "ζωωδες παθος της" για ερωτα.

-Μπορει η κοπελα να ειναι ιδιατερα ανασφαλης και να μην μπορει να μεινει διχως σχεση,με αποτελεσμα εκαστοτε να ειναι μαζι και με ατομα με τα οποια δεν ταιριαζει καθολου.Οποτε πως να τα δει ερωτικα.(ξερω τετοια ατομα...αρκετα!)

-Μπορει ενας απο τους δυο να ειναι εντελως ξενερωτος.

Μπορουν πολλα πραγματα.το θεμα ειναι οτι εαν η ιδια ή κι εκεινος ειναι σε μια σχεση η οποια μοιαζει με λιμναζοντα νερα σε κανα ελος, γεμισμενα με μυγακια,σκνηπες και βατραχια, τοτε τι καθονται και κανουν?
Προσωπικα παντως σε μια σχεση λειτουργω εντελως παντελως αντιθετα...τι να περιγραφω τωρα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Mιλάω για σχεση ενάμισι μήνα.. μη ξεχνιέστε! Όχι κάνα τρομερό διάστημα! Και Corpse, το να είναι σε σχεση λόγω ηλίκιας δεν νομίζω πως παίζει, διότι εκεινη ειναι που σκεφτεται να χωρίσει.. αν ισχυε αυτό που λες, μάλλον θα το προσπαθούσε λίγο περισσότερο.. ξέρω γω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Έχεις ανοίξει πολλά θέματα. Το θέμα είναι γιατί δεν έχουν κάνει σεξ στον 1 1/2 μήνα ; (Εμένα πάντως μου φαίνεται φυσιολογικότατο), γιατί χώρισαν ; (Γιατί δεν αρκεί να γουστάρεις κάποιον, αλλά να επικοινωνείς, να περνάς καλά, να ταιριάζεις (οπότε αν τα παιδιά αυτό δεν το είχαν καλώς και χώρισαν), γιατί έμπλεξαν αν δεν ήταν ερωτευμένοι ; (μα Πολλοί άνθρωποι ξεκινούν κάτι από μία απλή συμπάθεια και στην πορεία τα πράγματα εξελίσσονται!)
Για εμένα πάντως μία σχέση δεν φαίνεται αν θα είναι της προκοπής από το πόσες φορές τον βάζω ή με βάζει κάτω στο κρεβάτι τον πρώτο μήνα. Αν δεν με γαμ***ι εγκεφαλικά πρώτα ο άλλος δεν παίζει να κάνω σεξ μαζί του.
Δεν είναι θέμα δυσκολίας για μένα προσωπικά. Απλά επειδή η κάθε σχέση ξεκινάει με το που ξεκινά το σεξ, αλλά για να ξεκινήσω σχέση πρέπει να δω ότι γουστάρω όντως αυτόν τον άνθρωπο.. προφανέστατα δεν υπάρχει λόγος για σεξ αν δεν γουστάρω όντως πολύ..

(Φυσικά δεν μιλάω για free καταστάσεις αλλά για την δική μου προσωπική άποψη στην κατάσταση που ανέφερες και στο πως βλέπω εγώ γενικότερα το θέμα)

*** Το σεξ το θεωρώ το Νο1 σε μία σχέση αλλά φροντίζω να το απολαμβάνω επιλεκτικά μόνο με αυτούς που αξίζει να ασχοληθώ μαζί τους και εκείνοι με εμένα φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
δεν εχουν χωρισει χαμστερακι (ακομα αποτι λεει η καγιρα) αλλα εναμιση μηνα; ελεος, τσιγκινα θα εχουν γινει του ανθρωπου λεμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εμένα πάντως αν δεν συναντιόντουσαν συχνά δεν μου φαίνεται παράξενο που δεν έχουν κάνει ακόμα σεξ... Σημασία έχει οταν κάνεις σεξ να νιώθεις αρκετή οικειότητα ώστε να μπορείς να εκδηλώθείς και να περάσεις καλά :)

Το οτι δεν ήταν ερωτευμένη πάντως είναι όντως απαράδεκτο :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ ξέρω πάντως πως σε πρωτη φάση συναντιόντουσαν πολύ συχνά.. καμιά εβδομάδα τώρα τελευταία είναι που έχουν αραιώσει απ' όσο κατάλαβα (και εν μέρει μου φαινεται και λογικό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eναμιση μηνα...στα 29 και τα 32 ειναι μια χαρα διαστημα για να εχουν ερωτικη επαφη.
Δεν μιλαμε για εφηβους οπου μπαινουν ταμπου,φοβιες κι ανασφαλειες μπροστα.
Εγω στην ηλικια που ειμαι για να κανω με καποια σχεση θα πρεπει να με ελκυει και ερωτικα φυσικα.
Αλλιως εχω και φιλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ ξέρω πάντως πως σε πρωτη φάση συναντιόντουσαν πολύ συχνά.. καμιά εβδομάδα τώρα τελευταία είναι που έχουν αραιώσει απ' όσο κατάλαβα (και εν μέρει μου φαινεται και λογικό).
Τι να σου πω, εξαρτάται πολύ απο το πόσο είχαν γνωριστεί και πόση οικοιότητα είχε αναπτυχθεί. Διότι οκ, κι εγώ με το σύντροφο μου κάναμε σεξ στις πρώτες 4 μέρες σχέσης, αλλά πριν γνωριζόμασταν φιλικά 3-4 μήνες, και αυτές τις 4 μέρες ήμασταν μαζί 24/7, οπότε είχε ανεπτυχθεί μεγάλη οικειότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε καλά κι εγω τον Θοδωρή τον ήξερα φιλικά από πριν για ..24 μέρες! :D

(Δεν ξέρω τόσες λεπτομέρειες Μισέλ μου. Δεν την ξέρω καλα, νομίζω πάντως πως δεν προϋπήρχε φιλική σχέση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω οτι εξαρτάται από τον άνθρωπο. Πόσες σχέσεις έχει κάνει πριν, αν όντως είναι άνθρωπος που θέλει να κάνει σεξ (κάποιοι άνθρωποι δε θέλουν να κάνουν πολύ σεξ, απλά δεν είναι του σεξ), αν νιώθει κάποιος ανασφάλεια σε μια σχέση (ιδιαίτερα για τις γυναίκες αυτό ισχύει περισσότερο) κλπ κλπ. Παίζουν πολλά γενικότερα.

Για να είμαι ειλικρινής αρχικά διάβασα 1,5 χρόνο κι όχι 1,5 μήνα και φρίκαρα λιγάκι. :P

Σε μια σχέση όμως θεωρώ οτι το σεξ είναι αρκετά σημαντικό. Ίσως όσο σημαντική είναι και η επικοινωνία σε ένα ζευγάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top