Forthnet

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ είμαι στον ΟΤΕ τώρα.
Για να ενεργοποιηθεί η ADSL στην Forthnet θα πρέπει υποχρεωτικά να διακόψω τον ΟΤΕ πρώτα ή μπορώ να έχω τον ΟΤΕ μέχρι να ενεργοποιηθεί και η Forthnet;

Γίνεται να τα έχω παράλληλα; (Μέχρι να προωθήσουν την αίτηση διακοπής από τον ΟΤΕ, που θα καταθέσω όταν ενεργοποιηθεί η Forthnet)
Τότε θα παίρνω τη σύνδεση βάση του ποιου Modem θα έχω συνδέσει; :S
ΟΤΕ θα έχεις μέχρι να μπει η Forthnet,εγώ αυτό ξέρω.Εμένα με πήραν τηλέφωνο και μέσα στη βδομάδα μπαίνει η σύνδεση:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ΟΤΕ θα έχεις μέχρι να μπει η Forthnet,εγώ αυτό ξέρω.Εμένα με πήραν τηλέφωνο και μέσα στη βδομάδα μπαίνει η σύνδεση:clapup: :clapup:
Α γεια σου, κι εγώ πληροφορήθηκα πως απλά τους λες να σου κόψουν τον ΟΤΕ για να σε βάλουν στο δίκτυό τους και γίνονται όλα αυτόματα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Α γεια σου, κι εγώ πληροφορήθηκα πως απλά τους λες να σου κόψουν τον ΟΤΕ για να σε βάλουν στο δίκτυό τους και γίνονται όλα αυτόματα. :D

Συμπληρώνεις αίτηση φορητότητας και την ίδια μέρα που ενεργοποιούν την σύνδεση κόβουν τον ΟΤΕ.
Προσοχή!!! Κοίτα να έχεις παραλάβει τον εξοπλισμό γιατί το νετ-μοντ του ΟΤΕ όπως είναι φυσικό σταματά να δουλεύει και αν δέν έχεις πάρει το μόντεμ της forthnet ούτε τηλέφωνο δεν θα έχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από naftemporiki.gr:
Ζημιές 17 εκατ. ευρώ εμφάνισε η Forthnet στα αποτελέσματα μετά από φόρους και δικαιώματα μειοψηφίας για το πρώτο εξάμηνο του έτους, έναντι ζημιών 5,7 εκατ. ευρώ το αντίστοιχο διάστημα του 2006.

Είναι λογικό με τόσες επενδύσεις που κάνει. Εύχομαι ωστόσο να συνεχίσει η πορεία της να μοιάζει με αυτή των starbucks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Μια χαρά τα πάει η 4net. Με αρκετό κεφάλαιο στη διάθεση της για να κάνει επενδύσεις και με ιδιόκτητο δίκτυο δεν κινδυνεύει να
μείνει εκτός συναγωνισμού.
Λογικές οι ζημιές λόγω των επενδύσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Ανακοίνωση τεχνικών εργασιών στις 11/09/2007 και 12/09/2007
03/09/2007


H Forthnet, επιθυμεί να ενημερώσει τους συνδρομητές των υπηρεσιών Forthnet 2play και Forthnet Telephony που λαμβάνουν τις υπηρεσίες μέσω του ιδιόκτητου δικτύου της, ότι την Τρίτη 11/09/2007 και την Τετάρτη 12/09/2007, μεταξύ των ωρών 05.15 π.μ. – 07.00 π.μ., θα πραγματοποιηθούν προγραμματισμένες τεχνικές εργασίες. Κατά τη διάρκεια των εργασιών, είναι πιθανόν να παρατηρηθεί ολιγόλεπτη δυσλειτουργία των υπηρεσιών σε όσους συνδρομητές υπάγονται στα ακόλουθα A/K:

• Την Τρίτη 11/09/2007 θαεπηρεαστούν τα Α/Κ: (ΑΤΤΙΚΗΣ) ΑΛΥΣΙΔΑΣ, ΒΥΡΩΝΑΣ, ΓΑΛΑΤΣΙ, ΔΑΓΚΛΗ, ΚΟΛΩΝΟΣ, ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ, ΠΑΓΚΡΑΤΙ, ΠΑΤΗΣΙΑ, ΑΚΡΟΠΟΛΗ, ΑΘΗΝΑΣ, ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ, ΚΕΡΑΜΙΚΟΣ, ΜΑΡΟΥΣΙ, ΧΟΛΑΡΓΟΣ, ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΣΟΛΩΝΟΣ, ΙΛΙΣΣΟΣ, ΚΗΦΙΣΙΑ, ΔΑΦΝΗ, ΑΙΓΑΛΕΩ, ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΙΛΙΟΝ, ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ, ΚΑΡΟΛΟΣ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ) ΤΟΥΜΠΑΣ, ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ, ΕΡΜΟΥ

• Την Τετάρτη 12/09/2007 θα επηρεαστούν τα Α/Κ: (ΑΤΤΙΚΗΣ) ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ, ΚΑΛΛΙΘΕΑ, ΧΑΛΑΝΔΡΙ, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ, ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ, ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΨΥΧΙΚΟ, ΡΕΝΤΗ, ΠΕΝΤΕΛΗ, ΚΩΛΛΕΤΗΣ, ΑΡΗΣ, ΤΕΡΨΙΘΕΑ, ΒΟΥΛΑ, ΚΑΛΑΜΑΚΙ, ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ, ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΜΕΓΑΡΟ, ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ, ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ, (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ) ΧΑΡΙΛΑΟΥ, ΡΟΣΤΑΝ, ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ, ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ, Ν. ΒΑΡΝΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

Ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση.

forthnet
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Ενεργοποιήθηκε το 2play όσον αφορά το internet, σε λίγες μόνο μέρες. Πραγματικά έμεινα άφωνος!!:D

Έπιασα γραμμή στις 7 του μηνός και μου είπαν πως η αίτησή μου καταχωρήθηκε. Το Σάββατο είδα πως η σύνδεσή μου πήγε στο 1mb που είναι η ταχύτητα του 2play αν είσαι ακόμη στο δίκτυο του ΟΤΕ. Τελικά μου ήρθε μήνυμα χτες, πως η σύνδεση αναβαθμίστηκε και θα με ενημερώσουν πότε ξεκινάν και τα δωρεάν τηλέφωνα! Τώρα περιμένω τον εξοπλισμό που στέλνει forthnet.

Ελπίζω και όταν μπω στο ιδιόκτητο να είναι το ίδιο γρήγορη η όλη διαδικασία!! Με εντυπωσίασαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ενεργοποιήθηκε το 2play όσον αφορά το internet, σε λίγες μόνο μέρες. Πραγματικά έμεινα άφωνος!!:D

Έπιασα γραμμή στις 7 του μηνός και μου είπαν πως η αίτησή μου καταχωρήθηκε. Το Σάββατο είδα πως η σύνδεσή μου πήγε στο 1mb που είναι η ταχύτητα του 2play αν είσαι ακόμη στο δίκτυο του ΟΤΕ. Τελικά μου ήρθε μήνυμα χτες, πως η σύνδεση αναβαθμίστηκε και θα με ενημερώσουν πότε ξεκινάν και τα δωρεάν τηλέφωνα! Τώρα περιμένω τον εξοπλισμό που στέλνει forthnet.

Ελπίζω και όταν μπω στο ιδιόκτητο να είναι το ίδιο γρήγορη η όλη διαδικασία!! Με εντυπωσίασαν.


Είδες μετά απο 2 πρόστιμα 300.000 ευρώ έκαστο πώς στρώνουν τα πράγματα?
Πάντως η 4νετ άλλαξε μετά το τελευταίο πρόστιμο, μπράβο τους!
Τώρα το μόνο ερώτημα είναι σε ποιά ταχύτητα θα κλειδώσει η σύνδεση σου (είναι ανάλογα το που βρίσκεσε).
Εμένα πιάνει στα 16mbps για να πιάσει 24 θα πρέπει να μένει μέσα στα γραφεία της 4νετ :P (και να μην μπαίνεις σε πικ ώρες!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
να σας την σπασω λιγο ε;

εστειλα την αιτηση 5/5/2007 (σημειωση εταιρικος πελατης ειμαστε χρονια με μισθωμενα κυκλωματα και τηλεφωνια με 4 PRI γραμμες)

και ιδου η κατασταση της αιτησης απο το site της forthnet

Τηλέφωνο Ενεργοποίησης Πρόσβασης: 2106858XXX



13/06/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet
13/06/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

1. ο εταιρικος μας πωλητης ειναι αφαντος
2. η "ξανθιες" στο κεντρο τους δεν μπορουν να βοηθησουν γιατι ειμαστε εταιρικοι πελατες


αντε βγαλε ακρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Ναι αυτό το ξέρω. Είναι αναλόγως πόσο κοντά στον ΟΤΕ της περιοχής σου είσαι και πόσοι χρήστες είναι συνδεδεμένοι στο dslam.

Πάντως είμαι κοντά στον ΟΤΕ, ούτε 200 μέτρα σε ευθεία. Θα δούμε όταν φτάσει κ εδώ το ιδιόκτητο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Τότε θα κλειδώσεις σε αρκετά υψηλή ταχύτητα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Πόσο είναι περίπου η ταχύτητα upload άμα έχεις πχ.10mbps??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
1mbps. Δυστυχώς πάνω κάτω έτσι είναι όλα τα broaband που βασίζονται στο ADSL 2 +
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Είναι αξιόπιστα αυτά τα broadband speed tests?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρκετά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Τελικά συνδέθηκα στην forthnet, με προβλήματα όμως ακόμα.

Στις 23/10 κόπηκε το τηλέφωνο όπως μου είχαν πει και περίμενα να συνδεθώ ξανά στο το δίκτυο της forthnet. Επιστρέφω στο σπίτι το απόγευμα και βλέπω πως πράγματι το internet έχει συνδεθεί κανονικά και έπιανα πολύ καλή ταχύτητα. Το τηλέφωνο όμως νεκρό. Περιμένω μέχρι την άλλη μέρα το πρωί, τίποτα. Τελικά τους στέλνω mail to βράδυ και αφού περιμένω ήδη 30 και πλέον ώρες χωρίς τηλέφωνο, απειλώντας πως θα κάνω καταγγελία αν δεν συνδεθώ μέχρι αύριο.

Την άλλη μέρα στην 1 με παίρνει τηλέφωνο μια κοπέλα και μου λέει πως έπρεπε να στείλουν σήμα στη γραμμή και μάλλον το ξέχασαν:confused: Μου είπε πως σε 3-4 ώρες θα έχω συνδεθεί και πως σε καμία περίπτωση δεν θα πάει μέχρι την επόμενη μέρα. Επιστρέφω σπίτι το απόγευμα και πάλι τα ίδια.. Η ώρα έχει πάει 8 και ακόμη τίποτα.:mad: Στέλνω και πάλι mail με την απειλή της καταγγελίας και τελικά σε 1 ώρα μου έρχεται μήνυμα πως έχω συνδεθεί.

Δύο μέρες μετά την ενεργοποίηση της υπηρεσίας το internet δουλεύει κανονικά, αλλά το τηλέφωνο κάνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ διακοπές. Εκεί που μιλάμε κόβεται η γραμμή. Το βράδυ έφτασε σε σημείο να μην μπορούμε καν να καλέσουμε ούτε να μας καλέσουν..
Ξαναέστειλα mail και περιμένω να δω τί θα γίνει τελικά.

Είμαι μες τα νεύρα γιατί εκτός από μένα αντιμετωπίζει πρόβλημα και η οικογένειά μου. Αν δεν μπορούν ας μην ταλαιπωρούν τον κόσμο τζάμπα!! Ας με βάζαν 2,3,4 βδομάδες αργότερα αν είχαν πρόβλημα και όχι να τρέχω εγώ από πίσω τους για πράγματα που έπρεπε να έχουν έτοιμα από πριν.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μετα απο 1 ακόμα ταλαιπωρία απο την 4νετ, αποφάσισα να τους ρίξω 5 φάσκελα, μια επώνυμη καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ και να την κάνω για Vodafone:mad:
Οι τύποι είναι γελίοι, κάθε 3 και λίγο χαλάει το τηλέφωνο, ο ΟΤΕ μπροστά τους ήταν υπόδειγμα αν είναι δυνατόν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Προσφατα πηγα σε ενα καταστημα ΟΤΕ και ακουσα 2-3 ατομα που ηταν ΟΤΕ και πηγαν σε Forthnet,Vivodi κλπ, να ξαναγυρνανε ΟΤΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εγώ δε λέω τπτ :whistle:.

γιάννη, ψάχτο λίγο και το πακέτο της vodafone... έχει κάτι μαργαριταρούμπες μέσα (π.χ. 89 ευρώπουλα επίσκεψη τεχνικού, ντόινκ!? :eek:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Ο παροχέας μου είναι forthnet. Υποτείθεται, ότι θα μας αναβάθμιζαν την ταχύτητα απο 1MB σε 24 ΜΒ μέσα Σεπτεμβρίου. Κι όμως, έχει περάσει ένας μήνας, κι ακόμα ούτε μία ενημέρωση ρε παιδί μου :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top