Χωρίζετε ή σας χωρίζουν;

Τι συμβαίνει συχνότερα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 55)
  • Με χωρίζουν

    Ψήφοι: 11 20.0%
  • Τους χωρίζω

    Ψήφοι: 20 36.4%
  • Και τα δύο εξίσου

    Ψήφοι: 16 29.1%
  • Δεν είχα ποτε σχέση

    Ψήφοι: 4 7.3%
  • Ο κουμπάκιας σε νέες περιπέτειες :P

    Ψήφοι: 4 7.3%

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Eχμ,
δυστυχως μονο εγω τις χωριζα.
Και εχω τοσο κακο ονομα που τωρα με χωριζουν πριν καν τα φτιαξουμε...

Τι να πω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Eχμ,
δυστυχως μονο εγω τις χωριζα.
Και εχω τοσο κακο ονομα που τωρα με χωριζουν πριν καν τα φτιαξουμε...

Τι να πω....
Αυτό είναι σκέτη...."καταδίκη" να το πω.....???:hmm: :D
Μα κι "εσύ"...δεν άφησες και καμία???
:P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Ασφαλώς και με χωρίζουν. Συνέχεια και διαρκώς. Μόνο η Ζανίν με έχει αντέξει μέχρι στιγμής. Για μένα η χυλόπιτα δεν είναι της στιγμής, για μένα η χυλόπιτα τρόπος είναι ζωής:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εισαι μακαρονας τι να κανουμε ; :hehe:

Το ερωτημα του τοπικ εχει νοημα γιατι αν καποιος κανει πολυ συχνοτερα (ή μονο) το ενα ή το αλλο, ειναι ενδειξη (οχι αποδειξη) για το χαρακτηρα του, τι ατομα επιλεγει, την κριση του, και το πως αντιμετωπιζει τις σχεσεις, οπως σωστα ειπε και η Ρουμανα.

Περισσοτερο απο το να αναφερουμε τι κανει ο καθενας μας παντως, βρισκω πιο ενδιαφερον το 2ο σκελος του θεματος της Λιας. Το τι σημαινει, γιατι πιστευει ο καθενας οτι το κανει, και τι μας δειχνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Οκ...αφού ψήφισα πού ψήφισα.....μαμακίες- λαλακίες....να λέμε τώρα??? ( αχ! ήθελα καιρό να το γράψω αυτό...:P :D )

Συνήθως με χωρίζουν :hmm: :hmm:...γιατί άραγε???
Μόνο πού μέχρι να το πάρω χαμπάρι εγώ.....:( :D ....διάβασα κάπου για βροχή???:redface:

@Nosaltres: Εκείνο το "κοινή συνεναίσει"....όποιος κατάλαβε...κατάλαβε!!!:/:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
με 2 άτομα είχα κάτι και τους 2 τους έδιωξα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Την πρωτη ουτε την χωρισα ουτε με χωρισε... και οι δυο θελαμε...
Η δευτερη με χωρισε
Η τριτη θα δειξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ο πρωτος με χωρισε
τους υπολοιπους τους χωρησα
τωρα κανουμε στοπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Συνήθως τους χωρίζω εγώ. Με τον τελευταίο χωρίσαμε κοινή συναινέσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
πως γινεται αυτο ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Τι σημασία έχει ποιος χωρίζει ποιον... Αυτά είναι μικρότητες.

πσ:https://www.youtube.com/watch?v=eocCPDxKq1o&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Χωρίζουμε γενικώς. Δεν μου αρέσει να κλαψομουνι@ζω γενικά αλλά είμαι τόσο χώμα εδώ και 1 μήνα που θα γκρινιάξω και εδώ που έχω να γράψω 10 χρόνια και 2 μήνες φάση.
Πολλά χρόνια μαζί, με μπρέηκς, τρελαίνομαι στη σκέψη ότι περνάει ΦΙΝΕΣ διακοπές με γκομενίτσες κι εγώ μέρα παραμέρα μυξοκλαίω τη μοίρα μου. Βασικά τον τελευταίο μισό μήνα πίστευα ότι το είχα ξεπεράσει αλλά ήρθα σε επαφή με διάφορα που ΔΕΝ θα ήθελα να είχα δει και έκλαιγα όλη νύχτα (δούλευα και το επόμενο πρωί). Θέλω να σβήσω από τη μνήμη μου ό,τι δικό του έχω. Και έχω πολλά. 4 χρόνια σαβούρα. ΣΑΒΟΥΡΑ. Δεν θέλω ούτε τις καλές στιγμές ούτε τίποτα. Εκεί που έλεγα ότι τον αγαπώ και "ας τον αφήσεις να φύγει, καιρός ήταν, νέα παιδιά είστε", ε αγ@μήδια. Γκο ντάη.

Αυτά, γεια σας κι όλας, χαίρετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlina20423

Νεοφερμένος

Η pavlina20423 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Χωρίζουμε γενικώς. Δεν μου αρέσει να κλαψομουνι@ζω γενικά αλλά είμαι τόσο χώμα εδώ και 1 μήνα που θα γκρινιάξω και εδώ που έχω να γράψω 10 χρόνια και 2 μήνες φάση.
Πολλά χρόνια μαζί, με μπρέηκς, τρελαίνομαι στη σκέψη ότι περνάει ΦΙΝΕΣ διακοπές με γκομενίτσες κι εγώ μέρα παραμέρα μυξοκλαίω τη μοίρα μου. Βασικά τον τελευταίο μισό μήνα πίστευα ότι το είχα ξεπεράσει αλλά ήρθα σε επαφή με διάφορα που ΔΕΝ θα ήθελα να είχα δει και έκλαιγα όλη νύχτα (δούλευα και το επόμενο πρωί). Θέλω να σβήσω από τη μνήμη μου ό,τι δικό του έχω. Και έχω πολλά. 4 χρόνια σαβούρα. ΣΑΒΟΥΡΑ. Δεν θέλω ούτε τις καλές στιγμές ούτε τίποτα. Εκεί που έλεγα ότι τον αγαπώ και "ας τον αφήσεις να φύγει, καιρός ήταν, νέα παιδιά είστε", ε αγ@μήδια. Γκο ντάη.

Αυτά, γεια σας κι όλας, χαίρετε.
γκο νταη?? τι εννοεις 4 χρονια σαβουρα? δε γινεται 4 ολοκληρα χρονια της ζωης σου να τα πεταξεις στα σκουπιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FallenAngel25

Νεοφερμένος

Η FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Συνήθως με χωρίζουν! :P
Έχει τύχει βέβαια να χωρίσω κι εγώ (μιλάμε για οριστικούς χωρισμούς, όχι για ''νάζια'' και ψευτοχωρίσματα έτσι? :P) που φυσικά ένας απ'τους λόγους του χωρισμού ήταν η απιστία.. (οπότε δεν μπορούσα να κάνω και διαφορετικά) :devil: αλλά κατά κύριο λόγο με χωρίζουν.. :D
Η αιτία που συνήθως με χωρίζουν αυτοί κι όχι εγώ πιστεύω πως οφείλεται στο χαρακτηριστικό μου να μη το βάζω εύκολα κάτω, πιστεύω πως αν θέλεις πολύ κάποιον (που για να έχω επιλέξει να είμαι με κάποιον σημαίνει κι ότι τον θέλω) μπορείς να ''δουλέψεις'' την σχέση, να προσπαθήσεις και να λύσεις το όποιο πρόβλημα.. Απο'κει άλλωστε (ή μάλλον κι απο'κει) νομίζω ότι φαίνεται και το κατά πόσο θες τον άλλον κι είσαι έτοιμος να προσπαθήσεις.. ;)
Άσε που πάντα θα πιστεύω ότι αν σε χωρίσει ο άλλος το ''κρίμα'' είνα πάντα στο δικό του λαιμό.. Κι όχι στο δικό σου! Μην ξεχνάμε πως έχει φορτωθεί μια απόφαση που αφορά δύο αλλά την πήρε μόνος του.. Ακόμα και στην περίπτωση που θα γυρίσει (εννοώ μετανιώσει) θα έχεις πάντοτε κάτι να του πεις.. (Με λίγα λόγια θα είσαι από πάνω! ;)) ή και απολύτως τίποτα....... Επιλογή του και συνέπεια της αποφασής του...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν έχει τόση σημασία ποιός χωρίζει ποιόν αλλά ποιός το θέλει και προκαλεί τον αποχωρισμό, αναφέρομαι σε κάθε είδους σχέση, όχι απαραίτητα ερωτική

Συνήθως με χωρίζουν! :P
Έχει τύχει βέβαια να χωρίσω κι εγώ (μιλάμε για οριστικούς χωρισμούς, όχι για ''νάζια'' και ψευτοχωρίσματα έτσι? :P) που φυσικά ένας απ'τους λόγους του χωρισμού ήταν η απιστία.. (οπότε δεν μπορούσα να κάνω και διαφορετικά) :devil: αλλά κατά κύριο λόγο με χωρίζουν.. :D
Η αιτία που συνήθως με χωρίζουν αυτοί κι όχι εγώ πιστεύω πως οφείλεται στο χαρακτηριστικό μου να μη το βάζω εύκολα κάτω, πιστεύω πως αν θέλεις πολύ κάποιον (που για να έχω επιλέξει να είμαι με κάποιον σημαίνει κι ότι τον θέλω) μπορείς να ''δουλέψεις'' την σχέση, να προσπαθήσεις και να λύσεις το όποιο πρόβλημα.. Απο'κει άλλωστε (ή μάλλον κι απο'κει) νομίζω ότι φαίνεται και το κατά πόσο θες τον άλλον κι είσαι έτοιμος να προσπαθήσεις.. ;)
Άσε που πάντα θα πιστεύω ότι αν σε χωρίσει ο άλλος το ''κρίμα'' είνα πάντα στο δικό του λαιμό.. Κι όχι στο δικό σου! Μην ξεχνάμε πως έχει φορτωθεί μια απόφαση που αφορά δύο αλλά την πήρε μόνος του.. Ακόμα και στην περίπτωση που θα γυρίσει (εννοώ μετανιώσει) θα έχεις πάντοτε κάτι να του πεις.. (Με λίγα λόγια θα είσαι από πάνω! ;)) ή και απολύτως τίποτα....... Επιλογή του και συνέπεια της αποφασής του...:whistle:


Χμ, ενδιαφέρουσα τοποθέτηση αλλά ακρως εγωιστική...
Με το μπαρδόν, ε;
Τελικά αξίζει κανείς να φτάνει στα άκρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FallenAngel25

Νεοφερμένος

Η FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
:eek: Άκρως εγωϊστικό το ότι συνήθως δεν χωρίζω γιατί θέλω να προσπαθήσω για αυτήν την σχέση!!!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:eek: Άκρως εγωϊστικό το ότι συνήθως δεν χωρίζω γιατί θέλω να προσπαθήσω για αυτήν την σχέση!!!?

Ολη σου η τελευταία παράγραφος και πιο συγκεκριμένα οι φράσεις σου
Άσε που πάντα θα πιστεύω ότι αν σε χωρίσει ο άλλος το ''κρίμα'' είνα πάντα στο δικό του λαιμό.. Κι όχι στο δικό σου! Μην ξεχνάμε πως έχει φορτωθεί μια απόφαση που αφορά δύο αλλά την πήρε μόνος του.. Ακόμα και στην περίπτωση που θα γυρίσει (εννοώ μετανιώσει) θα έχεις πάντοτε κάτι να του πεις.. (Με λίγα λόγια θα είσαι από πάνω!
Χωρίς παρεξήγηση, διαφωνούμε- δε διαφωνούμε στο οτι συμβαίνει αυτό που γράφεις, σαφώς και συμβαίνει- διαφωνώ ως προς το σκεπτικό σου- κι ευελπιστώ να ναι αποδεκτή η διαφωνία μας κι απο πλευράς σου.
Θεωρώ μια σχέση ν'αξίζει ειρηνική κι όχι πολεμική, για το ποιός στο τέλος ή στη μέση-δεν έχει σημασία- θα'χει το πάνω χέρι. Ωραία και που το έχεις, τι καταλαβαίνεις;(γενικο το ''εσύ'') Νιώθεις καλύτερα; Αλλά ακόμα και να νιώθεις καλύτερα, είναι επειδή πέρασε το δικό σου (επικίνδυνο συναίσθημα μακροπρόθεσμα) ή για κάποιον άλλο, σοβαρότερο-για μενα- λόγο, όπως το να πήρες το μάθημά σου, να έζησες την πληρότητα γιατί γι αυτό τον λόγο υπάρχεις; Γιατί τελικά η μεγαλύτερη μάχη που αξίζει δεν είναι μια μάχη ανάμεσα σε δύο, αλλά αυτή που συμβαίνει ενάντια σε σένα. Γιατί αν σε έναν χωρισμό ''νιώθεις καλά'' που χεις το ''πάνω χέρι'' τότε έρχεσαι σε μιαν αντίφαση ερωτα/ Τελικά είσαι ερωτευμένος; Η παίζεις πόλεμο με τα φαντάσματα;
Οι εγωιστές όταν ερωτευτούν πληγώνονται θανάσιμα και χρειάζεται να ψάχνουν το νόημα του να κάνουν σχέσεις αληθινές πολύ πιο σύντομα απο άλλους πιο ταπεινούς, λιγότερο εγωιστές και που δεν τους νοιάζει αν θα έχουν ένα.. πάνω χέρι, αλλά η ομαλή πορεία μιας κατάστασης, είτε μέσα σε μια σχέση είτε μακριά απο αυτήν...

Και τελικά ... τι θα πει προσπάθεια; Προσπάθεια για έναν άλλον χωρίς να την θέλει ο ίδιος; Αρα είναι καθαρά ατομική. Προσπάθεια, θυσία; Γιατί θυσία δεν είναι επιλογή, είναι μοιραία κατάληξη μιας αγάπης, κι όλα τα άλλα να τονώνουμε την αυτοπεποίθησή μας, το υπέρμετρο Εγώ μας
Φιλικά έτσι; Κουβέντα κάνουμε, μερικές απόψεις παραθέτουμε ;)
Αλλά δε μου είπε καποιος αν τελικά αξίζει κανείς να φτάνει στα άκρα και γιατί/ Εγώ νομίζω πως αξίζει ο,τιδήποτε σε ωθεί προς την αλήθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ets32kate

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μεχρι στιγμης δεν εχει καταφερει ποτε κανεις να με χωρισει και πραγματικα δεν ξερω αν θα το κανει ποτε κανεις!! (χαχα)
Ολος τους πρωην μου εγω τους εχω χωρισει ειτε για δικη μου βλακεια, ειτε για δικη τους μαλακια!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Άσε που πάντα θα πιστεύω ότι αν σε χωρίσει ο άλλος το ''κρίμα'' είνα πάντα στο δικό του λαιμό.. Κι όχι στο δικό σου! Μην ξεχνάμε πως έχει φορτωθεί μια απόφαση που αφορά δύο αλλά την πήρε μόνος του.. Ακόμα και στην περίπτωση που θα γυρίσει (εννοώ μετανιώσει) θα έχεις πάντοτε κάτι να του πεις.. (Με λίγα λόγια θα είσαι από πάνω!

Φταίτε και οι δύο μαζί ο άλλος ίσως λίγο περισσότερο αλλά φταίς και εσύ άθελα σου, κάτι θα του έχεις κάνει για να μήν σε θέλει όπως σε ήθελε παλιότερα ακόμα και άν μένατε μαζί δέν θα είχε κανένα νόημα να το κάνετε με το ζόρι χωρίς να το θέλετε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top