Προφυλάξεις

Παίρνετε προφυλάξεις στις ερωτικές σας επαφές;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 132)
  • Πάντοτε

    Ψήφοι: 56 42.4%
  • Δεν παίρνω μόνο σε μακροχρόνιες σχέσεις κι αφού έχουν προηγηθεί εξετάσεις

    Ψήφοι: 24 18.2%
  • Παίρνω, μέχρι να αποφασίσω ότι θέλω να κάνω παιδί

    Ψήφοι: 19 14.4%
  • Πάντοτε, πριν τον γάμο

    Ψήφοι: 4 3.0%
  • Πάντοτε, εκτός από κάποια "ατυχήματα" που είχα

    Ψήφοι: 6 4.5%
  • Μόνον όταν το ζητήσει ο/η συντροφός μου.

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Μόνον με περιστασιακούς ερωτικούς συντρόφους.

    Ψήφοι: 6 4.5%
  • Για λίγο καιρό στην αρχή της σχέσης. Μετά τραβιέται/μαι.

    Ψήφοι: 11 8.3%
  • Ποτέ! Δεν πιστεύω ότι χρειάζονται ή ότι με προστατεύουν.

    Ψήφοι: 4 3.0%

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θα βάλω και Δημοσκόπηση, το είχα σκοπό. Ψάχνω λίγο τις ερωτήσεις στο κεφάλι μου (με διακοπές διότι δουλεύω παράλληλα)
Όποιος θέλει να βοηθήσει ας στείλει PM. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μήπως κάτι σε στιλ... 1. ναι, κάνω χωρίς προφύλαξη τακτικά... 2. Ναι, το έχω κάνει αλλά ποτέ ξανά... 3. ανι, έτυχε μία φορά... κλπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
έχω κάνει, μετά από μεγάλο διάστημα με τον πρώην σύντοφό μου, αλλά με όλους τους άλλους ανεξαιρέτως με προφύλαξη.
φυσικά εκτός των σμν υπάρχει κ η πιθανότητα εγκυμοσύνης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ ψήφισα πάντοτε, αλλά άλλο το τώρα... κι άλλο κάτι βλακείες που έκανα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Στις προφυλάξεις συμπεριλαμβάνονται και τα αντισυλληπτικά; (διότι απο ΣΜΝ δεν προφυλάσσουν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Είναι ουσιαστικά ο δεύτερος άνδρας στη ζωή μου που κάνω χωρίς προφύλαξη με κάθε συνέπεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Στις προφυλάξεις συμπεριλαμβάνονται και τα αντισυλληπτικά; (διότι απο ΣΜΝ δεν προφυλάσσουν)

Εγώ θα 'λεγα ναι, αλλά ΑΝ έχουν προηγηθεί εξετάσεις και μιλάμε για μακροχρόνια σχέση...

Είναι ουσιαστικά ο δεύτερος άνδρας στη ζωή μου που κάνω χωρίς προφύλαξη με κάθε συνέπεια.

Τι εννοείς με κάθε συνέπεια;
Γιατί ακούγεται σα να ήταν όχι και τόσο ανεπιθύμητο, αν "κατά τύχη" έμενες.

Επίσης, ελπίζω να έχετε κάνει εξετάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βασικά δεν χρησιμοποιούμε καμία προφύλαξη απο την πρώτη μας επαφή, άν και δεν με πολυκαλήπτει κάποιο απο τα παραπάνω έβαλα ότι στις αρχές και μετά τραβιέτε, άν και δεν είναι 100% αυτό αυτό έβαλα, πάντος κανένα μέτρο δεν πήρα ποτέ μου, δεν χρειάστηκε άλοστε, ήταν ο πρότος μου και εκείνος είχε περάσει χειρουργείο και ήταν πεντακάθαρός στις εξετάσεις.

Αν ήταν αλιώς τα πράγματα θα κάναμε και οι δύο εξετάσεις για να παντρευτούμε, όχι ότι δεν θα το παντρευόμουνα απλά για να γνωρίζω γενικά τα πάντα για εκείνον και εκείνος για μένα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ θα 'λεγα ναι, αλλά ΑΝ έχουν προηγηθεί εξετάσεις και μιλάμε για μακροχρόνια σχέση...

Κοίτα, στην περίπτωση μου, δεν έχουμε κάνει εξετάσεις αλλά ήμουν η πρώτη του και ήταν ο πρώτος μου. Και είναι μακροχρόνια σχέση. Θεωρείται οτι παίρνουμε προφυλάξεις ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κοίτα, στην περίπτωση μου, δεν έχουμε κάνει εξετάσεις αλλά ήμουν η πρώτη του και ήταν ο πρώτος μου. Και είναι μακροχρόνια σχέση. Θεωρείται οτι παίρνουμε προφυλάξεις ή όχι;

Συγνώμη που μπλέκομαι άλλα προσωπικά δεν θα έπερνα, μόνο στην περίπτωση φοβίας εγγυμοσίνης κατα τα άλλα δεν θα έπερνα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συγνώμη που μπλέκομαι άλλα προσωπικά δεν θα έπερνα, μόνο στην περίπτωση φοβίας εγγυμοσίνης κατα τα άλλα δεν θα έπερνα:)
Ούτε εμείς χρησιμοποιούμε προφυλακτικό, μόνο αντισυλληπτικά για λόγους εγκυμοσύνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Εγώ θα 'λεγα ναι, αλλά ΑΝ έχουν προηγηθεί εξετάσεις και μιλάμε για μακροχρόνια σχέση...



Τι εννοείς με κάθε συνέπεια;
Γιατί ακούγεται σα να ήταν όχι και τόσο ανεπιθύμητο, αν "κατά τύχη" έμενες.

Επίσης, ελπίζω να έχετε κάνει εξετάσεις...
Έχουμε κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις και προσέχουμε και οι δύο. Αν προκύψει κάτι, ναι δεν θα είναι ανεπιθύμητο αλλά και οι δύο είμαστε υπέρ των φυσικών εξελίξεων και όχι στα "αν προκύψει.." (και καλά). Προσέχει ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, στην περίπτωση μου, δεν έχουμε κάνει εξετάσεις αλλά ήμουν η πρώτη του και ήταν ο πρώτος μου. Και είναι μακροχρόνια σχέση. Θεωρείται οτι παίρνουμε προφυλάξεις ή όχι;

Δεν ξέρω να σου πω...


Έχουμε κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις και προσέχουμε και οι δύο. Αν προκύψει κάτι, ναι δεν θα είναι ανεπιθύμητο αλλά και οι δύο είμαστε υπέρ των φυσικών εξελίξεων και όχι στα "αν προκύψει.." (και καλά). Προσέχει ιδιαίτερα.

Δεν είναι ανεπιθύμητοοο; Αχααα! :) Άρα δεν ισχύει ένα παλιό σου θεματάκι, εεε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ούτε εμείς χρησιμοποιούμε προφυλακτικό, μόνο αντισυλληπτικά για λόγους εγκυμοσύνης.

Πιστέυω ότι αφού ξέρετε ο ένας τον άλλο δεν υπάρχει πρόβλημα, πάντα δική μου γνώμη λέω έτσι; εδώ εγώ που είμουν παρθένα και άντρας πήγε με άλλες άσχετα που τον παντρέυτηκα πάλι χωρίς προφύλαξη είμαστε, όχι ότι δεν υπάρχει ανάγκη αυτής στις ελέυθερες σχέσης, μην το ξεφτηλήσουμε κιόλας άλλα στην περίπτωση σου και εγώ αυτό θα έκανα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μάνια μου, αν ο άλλος έχει εμπειρία, ΠΡΕΠΕΙ να έχουν προηγηθεί εξετάσεις. Απλά πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάνια μου, αν ο άλλος έχει εμπειρία, ΠΡΕΠΕΙ να έχουν προηγηθεί εξετάσεις. Απλά πρέπει.

Αυτό είναι στάνταρ καμάρι μου, δεν το συζητω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α οκ, γιατί κατάλαβα ότι ο άντρας σου δεν εκανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Παιδιά καλό είναι να τηρούνται τα απαραίτητα μέτρα.Όσο κι αν ακούγεται περίεργο δεν είναι να παίζεις με αυτά τα θέματα, παίζεις με την ζωή σου.Από τη στιγμή δε όμως που υπάρχουν διαπιστευτήρια περί των παρασήμων που δεν κουβαλάει κανείς εκ των δύο τότε περνάει το ζευγάρι σε άλλη διάσταση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Α οκ, γιατί κατάλαβα ότι ο άντρας σου δεν εκανε...

Εκανε έγχήρηση πρίν το γάμο και ήταν καθαρός στις εξετάσεις οπότε είμουν μια χαρά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
'Εχω κάνει κι εγώ την βλακεία μου στο παρελθόν :redface:
Πλέον πάντα προφυλακτικό στην αρχή και κάνω και σαν υστερικιά γι' αυτό το θέμα...:P
Το προφυλακτικό θα βγει μόνο μετά από εξετάσεις και από τους δύο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top