Επιλογή διανομής Linux

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Windows xp sp2. Δεν υπάρχει καλύτερο για την περίπτωσή σου.
https://www.applestore.gr/cgi-bin/We...xkmutRV0JsP5lgM/2.0.5.10.7.9.0.2.0.0.1.0.0.13
Αυτό έχω και μάλιστα σε 100% σωστή λειτουργία, απλά το έχω βαρεθεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Να πω κι εγω? Εβαλα ubuntu (βασικα kubuntu) πριν απο μερικες μερες, και ουτε τα νευρα μου εχουν σπασει, ουτε τιποτα. Δεν κανει 10 ωρες να ξεκινησει, ειναι κουκλι, και ολα δουλευουν τελεια! Και μου πηρε λιγοτερο απο μια ωρα η ολη διαδικασια....

Επισης, δεν εχω δοκιμασει ακομα το μοντεμ γιατι δεν ειμαι Ελλαδα, αλλα ολα τα υπολοιπα δουλευουν, και τα βιντεο, και η μουσικη, ακομα και την webcam αναγνωρισε με τη μια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Να πω κι εγω? Εβαλα ubuntu (βασικα kubuntu) πριν απο μερικες μερες, και ουτε τα νευρα μου εχουν σπασει, ουτε τιποτα. Δεν κανει 10 ωρες να ξεκινησει, ειναι κουκλι, και ολα δουλευουν τελεια! Και μου πηρε λιγοτερο απο μια ωρα η ολη διαδικασια....

Επισης, δεν εχω δοκιμασει ακομα το μοντεμ γιατι δεν ειμαι Ελλαδα, αλλα ολα τα υπολοιπα δουλευουν, και τα βιντεο, και η μουσικη, ακομα και την webcam αναγνωρισε με τη μια!
Για πες και άλλα...
Είδε μόνο του όλους του drivers; Έχεις και τα windows;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Να πω κι εγω? Εβαλα ubuntu (βασικα kubuntu) πριν απο μερικες μερες, και ουτε τα νευρα μου εχουν σπασει, ουτε τιποτα. Δεν κανει 10 ωρες να ξεκινησει, ειναι κουκλι, και ολα δουλευουν τελεια! Και μου πηρε λιγοτερο απο μια ωρα η ολη διαδικασια....

Επισης, δεν εχω δοκιμασει ακομα το μοντεμ γιατι δεν ειμαι Ελλαδα, αλλα ολα τα υπολοιπα δουλευουν, και τα βιντεο, και η μουσικη, ακομα και την webcam αναγνωρισε με τη μια!

Πολύ θετικά τα όσα λες, αλλά πίστεψε ότι τα windows σου έκαναν 10 ώρες να ξεκινήσουν δεν φταίνε τα windows. Η εμφάνιση είναι κάτι σχετικό όποτε δεν θα σταθώ εκεί.

Δεν κατηγορώ τα linux απλά πιστεύω ότι δεν μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες όλων τον χρηστών, ειδικά αν μιλάμε για επαγγελματική χρήση, για παράδειγμα στον γραφίστα τα linux είναι ο χειρότερος εφιάλτης.

Εμένα αυτό που προβληματίζει είναι η κοινότητα παρά τόσο οι διανομές. Όλοι οι οπαδοί των opensource λειτουργικών που έχουν πυρήνα linux, κατηγορούν τις εταιρίες ότι αδιαφορούν για το linux κτλ κτλ. Η δικιά μου απορία είναι τι έχει κάνει η opensource κοινότητα ώστε να προσελκύσει τις εταιρίες; Εγώ τις μόνες κινήσεις που βλέπω είναι από την novell και την redhat.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Για πες και άλλα...
Είδε μόνο του όλους του drivers; Έχεις και τα windows;:redface:

Δεν τα εχω τα windows, οχι, αλλα εννοειται οτι μπορεις να τα κρατησεις αν θες! Οσο για τους drivers, οπως ειπα δεν εχω ουτε μοντεμ, ουτε τιποτα αλλο, το μονο που ξερω οτι δουλευει σιγουρα ειναι ολες οι usb θυρες και τα network points. Εσυ για το μοντεμ ανησυχεις?

Πολύ θετικά τα όσα λες, αλλά πίστεψε ότι τα windows σου έκαναν 10 ώρες να ξεκινήσουν δεν φταίνε τα windows.
Και τι εφταιγε? Αφου τωρα δεν αργει!

Η εμφάνιση είναι κάτι σχετικό όποτε δεν θα σταθώ εκεί.
Fair enough!

Δεν κατηγορώ τα linux απλά πιστεύω ότι δεν μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες όλων τον χρηστών, ειδικά αν μιλάμε για επαγγελματική χρήση, για παράδειγμα στον γραφίστα τα linux είναι ο χειρότερος εφιάλτης.

Ντεν ειμαι επαγγελματια καρντια μου....

Εμένα αυτό που προβληματίζει είναι η κοινότητα παρά τόσο οι διανομές. Όλοι οι οπαδοί των opensource λειτουργικών που έχουν πυρήνα linux, κατηγορούν τις εταιρίες ότι αδιαφορούν για το linux κτλ κτλ. Η δικιά μου απορία είναι τι έχει κάνει η opensource κοινότητα ώστε να προσελκύσει τις εταιρίες; Εγώ τις μόνες κινήσεις που βλέπω είναι από την novell και την redhat.
Δεν εχω ιδεα για το θεμα, αλλα δεν εχει και καμια σχεση με το ποσο καλα δουλευει το kubuntακι μου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και τι εφταιγε? Αφου τωρα δεν αργει!
Θέλεις να κάνουμε ένα απλό πείραμα;
Να πάμε να αγοράσουμε δύο ιδίους υπολογιστές. Να περάσουμε στον έναν XP και στον άλλο linux. Χωρίς να περάσουμε τίποτα άλλο. Μέτα να πάμε να αγοράσουμε ένα χρονόμετρο ώστε να μετρήσουμε με ακρίβεια.



Υ.γ.: Πόσα προγράμματα ανοίγουν μαζί με kubuntu? Μήπως θυμάσαι πόσα άνοιγαν μαζί με τα XP ?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Θέλεις να κάνουμε ένα απλό πείραμα;
Να πάμε να αγοράσουμε δύο ιδίους υπολογιστές. Να περάσουμε στον έναν XP και στον άλλο linux. Χωρίς να περάσουμε τίποτα άλλο. Μέτα να πάμε να αγοράσουμε ένα χρονόμετρο ώστε να μετρήσουμε με ακρίβεια.



Υ.γ.: Πόσα προγράμματα ανοίγουν μαζί με kubuntu? Μήπως θυμάσαι πόσα άνοιγαν μαζί με τα XP ?


Ακριβό πείραμα θα κάνετε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.

Θέλεις να κάνουμε ένα απλό πείραμα;
Να πάμε να αγοράσουμε δύο ιδίους υπολογιστές. Να περάσουμε στον έναν XP και στον άλλο linux. Χωρίς να περάσουμε τίποτα άλλο. Μέτα να πάμε να αγοράσουμε ένα χρονόμετρο ώστε να μετρήσουμε με ακρίβεια.



Υ.γ.: Πόσα προγράμματα ανοίγουν μαζί με kubuntu? Μήπως θυμάσαι πόσα άνοιγαν μαζί με τα XP ?



Μωρε θελω, αλλα που λεφτα?:P

Δηλαδη για να καταλαβω, μου λες οτι στον δικο μου παλιο υπολογιστη, ειναι λογικο να τρεχει linux πιο γρηγορα, ενω σε καινουριο θα ειναι τα windows πιο γρηγορα. Που το βασιζεις αυτο? Δεν σε πιανω...

Επισης, δεν καταλαβα την ερωτηση στο τελος? Με τα XP, οποτε πηγαινα να κλεισω thunderbird η itunes και ειχα και κανενα αλλο ανοιχτο, παγωναν τα παντα. Με kubuntu, δεν εχω παθει τιποτα τετοιο, και συνηθως εχω 3-4 προγραμματα ανοιχτα. Ασε που αν κολλησει κατι κανεις ενα killall και τελειωνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ερώτηση: ποιά είναι η πιό σύχρονη και συμβατή με τα περισσότερα στοιχεία διανομή του ubuntu αλλά και γενικά ποιά είναι η πιό σύχρονη Linux διανομή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Χμμ, με τα λιγα που ξερω, η ubuntu ειναι διανομη, και υπαρχουν καποιες διαφορετικες εκδοσεις της αναλογα με καποια extra που ισως εχουν. Αυτα μπορεις να τα δεις εδω. Αλλα ουσιαστικες διαφορες δεν εχουν. Οσο για την πιο συγχρονη διανομη, δεν ειμαι σιγουρη πως το εννοεις, αφου οι διαφορες τους δεν ειναι σε αυτο το επιπεδο. Καποιος πιο ειδικος μπορει να εξηγησει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μωρε θελω, αλλα που λεφτα?:P

Δηλαδη για να καταλαβω, μου λες οτι στον δικο μου παλιο υπολογιστη, ειναι λογικο να τρεχει linux πιο γρηγορα, ενω σε καινουριο θα ειναι τα windows πιο γρηγορα. Που το βασιζεις αυτο? Δεν σε πιανω...

Επισης, δεν καταλαβα την ερωτηση στο τελος? Με τα XP, οποτε πηγαινα να κλεισω thunderbird η itunes και ειχα και κανενα αλλο ανοιχτο, παγωναν τα παντα. Με kubuntu, δεν εχω παθει τιποτα τετοιο, και συνηθως εχω 3-4 προγραμματα ανοιχτα. Ασε που αν κολλησει κατι κανεις ενα killall και τελειωνεις.

Αυτό που εννοώ είναι ότι στα linux σπάνια μαζί με το ξεκίνημα ανοίγουν πολλές εφαρμογές σε αντίθεση με τα Windows. Γενικά έχω προσέξει ότι η προγραμματιστές των linux αποφεύγουν μαζί με το linux να ξεκινάει το πρόγραμμα τους σε αντίθεση με των προγραμματιστών των windows.

Είμαι σίγουρος, επειδή το έχω δοκιμάσει, ότι τα windows και μόνο τα windows bootάρουν πιο γρήγορα από το Linux
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αυτό που εννοώ είναι ότι στα linux σπάνια μαζί με το ξεκίνημα ανοίγουν πολλές εφαρμογές σε αντίθεση με τα Windows. Γενικά έχω προσέξει ότι η προγραμματιστές των linux αποφεύγουν μαζί με το linux να ξεκινάει το πρόγραμμα τους σε αντίθεση με των προγραμματιστών των windows.

Είμαι σίγουρος, επειδή το έχω δοκιμάσει, ότι τα windows και μόνο τα windows bootάρουν πιο γρήγορα από το Linux

Κοιταξε να δεις, οταν εγω ανοιγω τα windows και μαζι φορτωνουν internet explorer, outlook κλπ κλπ ολες οι βλακειες της Microsoft που δεν χρησιμοποιω ποτε, λογικο ειναι να μου αργουν. Γιαυτο και το θεωρω καλο το οτι δεν συμβαινει το ιδιο με Linux. Προφανως και αυτος ειναι ο λογος που τα Linux μου bootαρουν πιο γρηγορα. Δεν ειπα το αντιθετο. Τωρα, αφου το εχεις δοκιμασει που λες, να μη σε αμφισβητησω, αλλα στον ΔΙΚΟ μου υπολογιστη, ειναι αλλιως. We will never know the truth.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ubununtu άμα έχεις όρεξη για unix
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν αναφέρομαι σε αυτά. Αναφέρομαι σε προγράμματα τρίτον κατασκευαστών και το γελοίο είναι ότι πότε δεν τα χρησιμοποιούμε.
Ένας συνηθισμένος υπολογιστής με Windows όταν ξεκινάει ανοίγουν προγράμματα:
*Antivirius
*Firewall
*Nero
*2-3 ΙΜ
*3-4 Drivers

Στα linux δεν ανοίγει τίποτα τέτοια προγράμματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Μην τα θεοποιείς τα λίνουξ δεν είναι τόσο απλά.Μπορώ να σου πω ένα κάρο εφαρμογές που δεν κάνουν.Τα χρησιμοποιώ λόγω σχολής αλλά εντάξει όση ανάπτυξη και να φάνε user friendly σαν τα windows δεν γίνονται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μην τα θεοποιείς τα λίνουξ δεν είναι τόσο απλά.Μπορώ να σου πω ένα κάρο εφαρμογές που δεν κάνουν.Τα χρησιμοποιώ λόγω σχολής αλλά εντάξει όση ανάπτυξη και να φάνε user friendly σαν τα windows δεν γίνονται....
Ακριβώς. Πιστεύω ότι τα linux δεν θα αγγίξουν πότε mac ή Windows. Για το λόγο ότι η προσπάθεια που κάνει η Apple και η Μicrosoft δεν συγκρίνεται με αυτή των linux επειδή οι προγραμματιστές εκεί έχουν ένα φοβερό κίνητρο, την δόξα και το χρήμα.

Είναι τελείως διαφορετικό να προγραμματίζεις για το 8% και τελείως διαφορετικό για το 90%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν αναφέρομαι σε αυτά. Αναφέρομαι σε προγράμματα τρίτον κατασκευαστών και το γελοίο είναι ότι πότε δεν τα χρησιμοποιούμε.
Ένας συνηθισμένος υπολογιστής με Windows όταν ξεκινάει ανοίγουν προγράμματα:
*Antivirius
*Firewall
*Nero
*2-3 ΙΜ
*3-4 Drivers

Στα linux δεν ανοίγει τίποτα τέτοια προγράμματα

Για να καταλαβω, προσπαθεις να πεις οτι τα linux δεν ανοιγουν αλλα προγραμματα γιατι δεν τα χρειαζονται, η εννοεις οτι κακως δεν ανοιγουν? :confused:

Μην τα θεοποιείς τα λίνουξ δεν είναι τόσο απλά.Μπορώ να σου πω ένα κάρο εφαρμογές που δεν κάνουν.Τα χρησιμοποιώ λόγω σχολής αλλά εντάξει όση ανάπτυξη και να φάνε user friendly σαν τα windows δεν γίνονται....

Κοιτα, εγω οτι εκανα και με τα windows, κανω και με τα linux. Ξεκαθαρισα απο την αρχη οτι δεν χρησιμοποιω επαγγελματικα προγραμματα και γιαυτο και δεν ξερω αν υπαρχουν προβληματα. Αλλα οσο user-friendly ειναι τα windows, αλλο τοσο ειναι και το kubuntu μου, τουλαχιστον μεχρι τωρα.

Ακριβώς. Πιστεύω ότι τα linux δεν θα αγγίξουν πότε mac ή Windows. Για το λόγο ότι η προσπάθεια που κάνει η Apple και η Μicrosoft δεν συγκρίνεται με αυτή των linux επειδή οι προγραμματιστές εκεί έχουν ένα φοβερό κίνητρο, την δόξα και το χρήμα.

Είναι τελείως διαφορετικό να προγραμματίζεις για το 8% και τελείως διαφορετικό για το 90%

Ναι, αλλα τα linux ειναι free. Τελειως διαφορετικη φιλοσοφια. Και στο κατω κατω, δεν προσπαθω να πεισω κανεναν. Αλλα νερο πινω απο τη βρυση, και ας μυριζει χλωριο καμια φορα. Σιγα μην αγορασω μπουκαλια.:P

Επισης, μηπως ξερεις το ποσοστο των Mac χρηστων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Απλά ίσως να μπορούμε να πούμε ότι οι προγραμματιστές δεν νοιάζονται για τις επιδόσεις του λειτουργικό παρά μόνο για τις επιδόσεις του κώδικα που δημιουργήσαν αυτοί, με αποτέλεσμα να επιλέγουν μάζι με το λειτουργικό να φορτώνει και ένα μέρος του προγράμματος που δημιουργήσαν.

Επίσης επειδή στο linux δεν υπάρχουν ακόμη ιοί δεν χρειάζεται να τρέχεις κάποιο antivirius.

Στο e-steki το 0.5% χρησιμοποεί mac ενοώ το 0.3% χρησιμοποίει linux
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν ενδιαφέρεσαι για προγραμματισμό σε Unix (παράδειγμα σε γλώσσα C!!!), αυτά έρχονται μαζί με τη διανομή των Linux.


Απλά το γνωστό πρόβλημα με τα Linux είναι ότι οι χρήστες πετάνε τις οθόνες απ' τα παράθυρα, όταν κρασάρει.
Στα Windows έχουμε το γνωστό blue screen.
Στα Mac το grey screen που δεν είναι και τόσο κατατοπιστικό βέβαια.
Στα Linux... recompile your kernel. :hehe:

Και δες κι αυτό. ;)
Windows Vista Aero vs Linux Ubuntu Beryl

Έχω μείνει! [smilie=1,41,11]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top