Κολυμπώντας στη πισίνα του διαβόλου.(Vid)

parabasvat

Νεοφερμένος

Ο parabasvat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Στους καταρράχτες της Βικτώρια στη Ζιμπάμπουε σε ύψος 108 μέτρων υπάρχει μια φυσική κοιλότητα γνωστή σαν η πισίνα του διαβόλου (Devil’s pool). Από το Σεπτέμβριο ως το Δεκέμβριο μπορεί κανείς να κολυμπήσει πολύ κοντά στην άκρη του καταρράχτη, εκεί που τα νερά του ποταμού Ζαμβέζη πέφτουν με ορμή στο κενό! Οι καταράχτες της Βικτώρια θεωρούνται ένα από τα επτά θαύματα του φυσικού κόσμου και οι εικόνες από τους κολυμβητές στην «πισίνα του διαβόλου» πραγματικά κόβουν την ανάσα.



Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
εγω θα ηθελα να κολυμπησω!!!!!!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Τέλειο, κολυμπάς ουσιαστικά στο χείλος του γκρεμού! Δε νομίζω να το τολμούσα ποτέ μου βέβαια, αλλά φαίνεται συναρπαστικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top