Εμφάνιση με προσωπικότητα vs ομορφιά

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ωραία εμφάνιση ή αλλιώς ομορφιά έχει τεράστια διαφορά από εμφάνιση που έχει προσωπικότητα. Υπάρχουν ασχημούτσικοι άνθρωποι που έχουν αυτό που αποκαλώ τον τελευταίο καιρό, "εμφάνιση που έχει προσωπικότητα". Υπάρχουν πανέμορφες παχιές γυναίκες με απίστευτη γλύκα και σεξ απήλ ή άλλες που το δέρμα τους δεν είναι αλαβάστρινο κι όμως έχουν όμορφα συμετρικά χαρακτηριστικά και βλέμα με σέξυ σπιρτίδα που σου φωνάζει "έλα !". Δύσκολα μπορώ να διακρίνω τι ακριβώς είναι αυτό που μου αρέσει στην οποιαδήποτε ατελή γυναίκα που απέχει πολύ από το να χαρακτηριστεί μοντέλο ή πρότυπο. Πάντως περισσότερο μια "εμφάνιση που έχει προσωπικότητα", και σίγουρα όχι οπωσδήποτε η αντικειμενική ομορφιά. Φυσικά με έλκει πάρα πολύ και η αντικειμενική ομορφιά, αλλά την διαχωρίζω από μια "εμφάνιση που έχει προσωπικότητα". Εσείς τί πιστεύετε ; Οι άνθρωποι μήπως κατά βάθος ποθούμε προσωπικότητες τα χαρακτηριστικά των οποίων απλώς αντικατοπτρίζονται στη φυσική τους εμφάνιση ή μήπως συμβαίνει το αντίθετο ; Γιατί αλλιώς πώς εξηγείται ότι κάποιες γυναίκες πέφτουν κεραυνοβολημένες από έρωτα όταν συναντούν ασχημούτσικους άντρες που έχουν τον τρόπο τους ή κάποιοι άντρες ομολογουμένως συμετρικοί και όμορφοι έλκονται από γυναίκες που δεν θα τις έλεγες αντικειμενικά όμορφες αλλά τους "μαγεύουν" με θηλυκότητα, σεξ απήλ ή τον τρόπο τους ; Κυκλοφορούν πολλά αταίριαστα ζευγάρια αν παρατηρήσετε στους δρόμους και πολλές φορές λες "μα αυτοί οι δυο ; Τι βρήκε ο ένας στον άλλον ;" Μήπως βρήκε "εμφάνιση που έχει προσωπικότητα" που της ταιριάζει ; Η χημεία μήπως τελικά επηρρεάζεται αποκλειστικά από αυτό ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Καταρχήν άλλο το γούστο, άλλο η χημεία κι άλλο η αντικειμενική ομορφιά. Καμία σχέση δεν έχουν μεταξύ τους.

Εγώ λέω οτι σε μια σχέση πας να καλύψεις κάποιες ανάγκες - ανασφάλειες. Και σε αυτό δεν παίζει ρόλο η εξωτερική εμφάνιση αλλά το τι σου δίνει ο άλλος πνευματικά. Προσωπικά η εμφάνιση είναι το τελευταίο που με νοιάζει τη στιγμή που νιώθω μια χημεία και μια επικοινωνία με κάποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Καταρχήν άλλο το γούστο, άλλο η χημεία κι άλλο η αντικειμενική ομορφιά. Καμία σχέση δεν έχουν μεταξύ τους.

Εγώ λέω οτι σε μια σχέση πας να καλύψεις κάποιες ανάγκες - ανασφάλειες. Και σε αυτό δεν παίζει ρόλο η εξωτερική εμφάνιση αλλά το τι σου δίνει ο άλλος πνευματικά. Προσωπικά η εμφάνιση είναι το τελευταίο που με νοιάζει τη στιγμή που νιώθω μια χημεία και μια επικοινωνία με κάποιον.

Δεν πας για να καλύψεις ανάγκες. 'Αλλο θέλω άλλο ανάγκες. Παθιάζεσαι μ'αυτό που θέλεις και κυρίως για αυτό που βλέπεις. Οπτικά. Αυτό που βλέπεις όμως και σε παθιάζει εσένα, άλλον μπορεί να τον κάνει να απορεί και να σε θεωρεί τελείως κακόγουστο ή ότι πας με μπάζα. Αυτό λέω. Ο Ζεράρ Ντεπαρντιέ λόγου χάρη δεν είναι όμορφος αλλά έχει "εμφάνιση με προσωπικότητα", δηλαδή κάτι ξεχωριστό που αρέσει σε πολλές γυναίκες και σε άλλες δεν αρεσει. Ο Χατζηνικολάου δεν είναι αντικειμενικά άσχημος, η μύτη του είναι μια χαρά σε σχέση με αυτή την πατάτα που έχει για μύτη ο Ζεράρ, και είναι και πολύ πιο στυλάκι σε σχέση με τον υπέρβαρο Ζεράρ, αλλά δεν έχει εμφάνιση με προσωπικότητα κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον. Κάποιες γυναίκες όμως την βρίσκουν με τύπους σαν τον Χατζηνικολάου. Είναι σαν γυάλινος αλλά δεν είναι άσχημος αντικειμενικά. Αυτό τώρα μπορείς να το μεταφέρεις και σε γυναίκες, και τότε θα καταλάβεις γιατί ένας άντρας μπορεί να λυσάει για μια υπέρβαρη σεξοβόμβα με γλυκά χαρακτηριστικά και προκλητικό ντεκολτέ, ενώ για μια γυάλινη κούκλα με παγωμένο ναρκισιστικό ύφος που είναι όμως πολύ πιο όμορφη να αδιαφορεί πλήρως. Λέω ότι κατά βάθος οι άνθρωποι ερωτεύονται την προσωπικότητα της εμφάνισης, και όχι την ομορφιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Νομίζω οτι εκεί που μπερδευόμαστε είναι οτι εσύ σκέφτεσαι σαν άντρας κι εγώ σαν γυναίκα - obviously:P

Σαν γυναίκα δεν ερωτεύομαι την εμφάνιση αλλά το χαρακτήρα κάποιου. Οπότε για μένα δεν έχει σημασία αν εξωτερικά είναι όμορφος ή άσχημος γιατί όπως λες "οι άνθρωποι ερωτεύονται την προσωπικότητα της εμφάνισης, και όχι την ομορφιά". Τώρα για έναν άντρα δεν ξέρω πώς είναι. Υποθέτω οτι είναι πιο οπτικοί τύποι, οπότε η εμφάνιση έχει σημασία και μεγάλη. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αυτό που λες "Παθιάζεσαι μ'αυτό που θέλεις και κυρίως για αυτό που βλέπεις. Οπτικά". Δεν το νιώθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δε ξερω τι λετε εσεις, εγω παντως απο μικρη εκοβα φλεβα για το χατζηνικολαου. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
δε ξερω τι λετε εσεις, εγω παντως απο μικρη εκοβα φλεβα για το χατζηνικολαου. :inlove:

:worry:
Αυτό παιδί μου είναι πολύ σοβαρό και οφείλεις να το ... κοιτάξεις !

Πες μας τι συνέβη στη παιδική σου ηλικία , τι τραύματα κουβαλάς , έλα, μη φοβάσαι δεν θα σου φέρω απόψε το
Πάγκαλο στον ύπνο σου :P


υγ 1 : Αλήθεια τώρα .... πέρα από τη πλάκα τείνεις να κάνεις τη γκάφα του μέσου όρου δλδ
να παντρευτείς αυτό που θα λάτρευε η μέση Ελληνίδα μάνα .
Έναν μορφονιό κοντοκουρεμένο , γραβατωμένο , με "καλή " δουλειά , που πνίγεται στα " μίτινγκ " !
Μη το κάνεις αυτό στον εαυτό σου . Ψυχαναλύσου τώρα .......μπορείς . :P


υγ 2 : Ωχου βρε Χιμέλα κι εσύ , πας να εξηγήσεις τα ανεξήγητα του Γιατρού , μην μου τον υπεραναλύεις
δεν κάνει , ο γιατρός είναι αιθέρας στις σκέψεις δεν πιάνεται , ταυτόχρονα και απέραντος γι αυτό
και αυτοαναιρείται από ποστ σε ποστ . :)

υγ 3 : Και τώρα να σου απαντήσω δόκτωρα μου , εμένα με αρέσει μια ευθυτενής ασχήμια , που οδεύει προς
την αηδία , διαθέτουσα μακριά μαλλιά που ανεμίζουν πάνω σε ένα πενηντάρι παπί , μια κακοσχηματισμένη
προσωπικότητα χωρίς τρόπους και με πλήρη απουσία αντικειμενικής ομορφιάς και καλλιέργειας .

Το κακό είναι βέβαια πως τελικά καταλήγω με κάτι τύπους σαν τον Τζορτζ Κλούνει και τον Νικοπολίδη !

Τι να πεις ? Καταραμένο κάρμα ! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
:worry:
Αυτό παιδί μου είναι πολύ σοβαρό και οφείλεις να το ... κοιτάξεις !

Πες μας τι συνέβη στη παιδική σου ηλικία , τι τραύματα κουβαλάς , έλα, μη φοβάσαι δεν θα σου φέρω απόψε το
Πάγκαλο στον ύπνο σου :P


υγ 1 : Αλήθεια τώρα .... πέρα από τη πλάκα τείνεις να κάνεις τη γκάφα του μέσου όρου δλδ
να παντρευτείς αυτό που θα λάτρευε η μέση Ελληνίδα μάνα .
Έναν μορφονιό κοντοκουρεμένο , γραβατωμένο , με "καλή " δουλειά , που πνίγεται στα " μίτινγκ " !
Μη το κάνεις αυτό στον εαυτό σου . Ψυχαναλύσου τώρα .......μπορείς . :P



υγ 2 : Ωχου βρε Χιμέλα κι εσύ , πας να εξηγήσεις τα ανεξήγητα του Γιατρού , μην μου τον υπεραναλύεις
δεν κάνει , ο γιατρός είναι αιθέρας στις σκέψεις δεν πιάνεται , ταυτόχρονα και απέραντος γι αυτό
και αυτοαναιρείται από ποστ σε ποστ . :)

υγ 3 : Και τώρα να σου απαντήσω δόκτωρα μου , εμένα με αρέσει μια ευθυτενής ασχήμια , που οδεύει προς
την αηδία , διαθέτουσα μακριά μαλλιά που ανεμίζουν πάνω σε ένα πενηντάρι παπί , μια κακοσχηματισμένη
προσωπικότητα χωρίς τρόπους και με πλήρη απουσία αντικειμενικής ομορφιάς και καλλιέργειας .


Το κακό είναι βέβαια πως τελικά καταλήγω με κάτι τύπους σαν τον Τζορτζ Κλούνει και τον Νικοπολίδη !


Τι να πεις ? Καταραμένο κάρμα
! :pfff:


πρωτα θα απαντησω στο κοκκινο και μετα στο μπλε!!!! (ειμαι φοβερη το ξερω:clapup:)
απαντηση στο κοκκινο......
γιατι ειναι γκαφα? μπορει να μην το θελει μονο η μαμα αλλα και η κορη!
ενταξει το στυλακι γραββατα κοστουμι και να πνιγεται στα μιτινγκ ειναι λιγο υπερβολη αλλα δεν βρισκω καθολου κακο καποιος να ειναι περιποιημενος!
εμενα προσωπικα με ελκυουν ανθρωποι οι οποιοι προσεχουν την εμφανιση τους. Δεν μπορω τους χυμα πως το λενε!:P
τρελαινομαι να βγαινει ο αλλος εξω και να φοραει πχ ενα πουκαμισακι,ενα πουλοβερακι ,ενα παντελονακι το οποιο δεν θα ειναι μοιαζει σαν να του επιτεθηκε ενα κοπαδι σκυλια στο δρομο κτλπ! γενικα περιποιημενη ,ωραια εμφανιση!
αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι ψαχνω τον τελειο,τον κουκλο......σε μια σχεση μετραει σαφως περισσοτερο η προσωπικοτητα.

τωρα απανταω στο μπλε!!!!
γουστα ειναι αυτα!!!
τωρα για το τελευταιο πες και εμας πως το κανεις αυτο...να σου αρεσουν αλλοι και να φτιαχνεις με αλλους να το εχουμε στα υπόψιν μας!!!!!



γενικα για το θεμα!
το ποιντ ειναι οτι σε μια σχεση μετραει το συνολο.
σαφως η προσωπικοτητα παιζει μεγαλο ρολο αλλα πρεπει να σου αρεσει και εμφανισιακα..
στην συγκεκριμενη περιπτωση λεμε περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...τον καθενα απο εμας ελκυουν διαφορετικα ατομα με διαφορετικη εμφανιση και συμπεριφορα. Το σημαντικο ειναι να υπαρχει χημεια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Mπορει οταν δεις καποιον να προσεξεις την εξωτερικη εμφανιση του,την ''ομορφια''του αλλα μονο αυτο δεν ειναι αρκετο...!! Μετα απο ενα σημειο ποσο θα καθεσαι να το καμαρωνεις;;;)Εξαλλου η τελειοτητα δεν μου αρεσει,θελεις και ενα ελαττωματακι!!
Αλλα μεγαλυτερη σημασια εχει η προσωπικοτητα και η χημεια,επομενως ψηφιζω ''εμφανιση με προσωπικοτητα''!!:)Δεν θελω τα μοντελα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειναι αυτο που εκπεμπει ο αλλος-η βασικα..

που χρησιμοποιει και την εξωτερικη εμφανιση,,προσωπο κυριως αλλα ερχεται απο το μυαλο..και εκπεμπεται περισσοτερο μεσα απο τα ματια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,801 μηνύματα.
Τη μεγαλύτερη σημασία την έχει η τεχνική στο κρεβάτι. Γιατί είμαστε και μιας ηλικίας πια και έχουμε βαρεθεί να διδάσκουμε! 8) :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γιατί είμαστε και μιας ηλικίας πια και έχουμε βαρεθεί να διδάσκουμε! 8) :hehe:
οπα βρε Μπαμπινιωτη..:worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τη μεγαλύτερη σημασία την έχει η τεχνική στο κρεβάτι. Γιατί είμαστε και μιας ηλικίας πια και έχουμε βαρεθεί να διδάσκουμε! 8) :hehe:
Aν υπάρχει χημεία, δεν χρειάζεται καμία τεχνική. Όλα βγαίνουν πολύ φυσικά πολύ γρήγορα, αν όχι την πρώτη φορά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
O ωραιότερος άνδρας που γνώρισα κατάντησε να μοιάζει τόσο άσχημος όπως και η συμπεριφορά του. Πλέον ο ομορφότερος άνθρωπος που έχω στη ζωή μου είναι αυτός που βρέθηκε δίπλα μου στα δύσκολα, με στήριξε και ξέρω ότι θα συνεχίσει να με προσέχει και να με φροντίζει για αρκετό καιρό ακόμη.

Με λίγα λόγια, έχω σταματήσει να κοιτάζω την εμφάνιση. Πλέον δίνω (ή έδινα μέχρι πρίν μερικούς μήνες) ευκαιρίες σε κάθε ενδιαφέροντα τύπο που γνωρίζω. Η εμφάνιση χαλάει πάρα πολύ εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
λοιπόν...η εμφάνιση σαφώς και μετράει γιατί στην πλειοψηφία των περιπτώσεων δεν θα δώσεις τν ευκαιρία να σε πλησιάσει κάποιος τν οποίο δεν τον βλέπεις και λές "σε θέλω"...απλά αντικειμενικά η εμφάνιση είναι τελείως υποκειμενική αλλιώς θα ερωτευόμασταν όλοι τους ίδιους ανθρώπους...συνεπώς θεωρώ δεδομένο ότι η εμφάνιση με προσωπικότητα μετράει πολύ περισσότερο από τν αντικειμενικά ωραία εμφάνιση...σημασία έχει το κλικ!και φυσικά για να μην κοροιδευόμαστε...το κλικ,η χημεία,το κάτι γενικά όπως και αν το ονομάζει ο καθένας αυτό που του βγάζει ένας άνθρωπος και διαφέρει έχει άμεση σχέση με το σεξ και σίγουρα το πόσο καλός είναι ο άλλος σε αυτό τον τομέα επηρεάζει απίστευτα πολύ την σχέση...οπότε και η εμπειρία καλή και σημαντική είναι!!!όσο για τον χαρακτήρα...σίγουρα παίζει ρόλο και σίγουρα παίζει τον σημαντικότερο ρόλο όχι όμως τόσο σε σχέση με το να ερωτευτείς τον άλλο όσο σε σχέση με το να τον αγαπήσεις και να θελήσεις να μείνεις μαζί του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Αν η εμφάνιση παίζει τόσο σημαντικό ρόλο οσο την παρουσιάζουν κάποιοι, τότε πώς γίνεται να ερωτευτείς κάποιον μέσω ίντερνετ ή τηλεφώνου χωρίς να τον έχεις δει ποτέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Η εμφανιση παιζει ρολο κυριως στην πρωτη επαφη. Μετα αναλαμβανουν τα υπολοιπα. Αλλα κι αυτο δεν ειναι απολυτο, γιατι εμφανιση δεν ειναι μονο τα ωραια ματια ή το στρογγυλο προσωπο αλλα και το ποσο καθαρος και περιποιημενος ειναι ενας ανθρωπος. Αμα ο αλλος ειναι βρωμιαρης, οσο γαματη προσωπικοτητα και να εχει, δε γινεται χωριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotini_mp

Νεοφερμένος

Η Fotini_mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πάνω απο όλα μετράει ο χαρακτήρας.
Σίγουρα αν δεις κάποιον πρώτη φορά που δεν είναι στα δικά σου πρότυπα ομορφιάς δεν θα σκεφτείς "πωπω ένας κούκλος, ερωτεύτηκα".
Όμως συνήθως ερωτευόμαστε τον χαρακτήρα του άλλου και φυσικά αυτός μετράει και μελλοντικά.
Μου έχει τύχει να βρεθώ σε μια παρέα που ήταν κάποιος που αν τον έβλεπα τυχαία στο δρόμο δεν θα τον κοιτούσα ποτέ , αλλά ήταν τόσο καλό άτομο και με χιούμορ που μου άρεσε και φυσικά στην πορεία τον έβλεπα και όμορφο !!!
Νομίζω εμένα με κερδίζει ο χαρακτήρας του άλλου και να έχει ωραίο ζεστό βλέμμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ κοιτάω πάντα τον χαρακτήρα σε κάποιον είτε πρόκειται για φιλική είτε για ερωτική σχέση . Τι να το κάνω το ωραίο περιτύλιγμα με το φιόγκο όταν ο εσωτερικός κόσμος είναι άβυσσος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,987 μηνύματα.
Η εμφανιση πιστευω απο την εμπειρια μου στις γυναικες ειναι το πρώτο πράγμα που κοιτάει κάποια για να προχωρησει στο επομενο βημα που ειναι να γνωρισει και τον χαρακτηρα του.

Η εμφάνιση ειναι το πρώτο πράγμα για να ξεκινησει κάτι και ο χαρακτηρας για να σταματήσει. Αν δεν ειναι καλος. Η εμφανιση βεβαια δεν ειναι μονο το προσωπο αλλα ενας συνδυασμος απο προσωπο - σωμα και ντυσιμο - γενικοτερο στυλ. Οποτε ένας αντρας αν θέλει να βελτιώσει την εμφανιση του κατα 30-40% προς το καλυτερο μπορεί

αν αλλάξει τα ρουχα του , να κάνει μια ανανεωση στην γκαρνταρομπα του
να αρχισει να γυμναζεται προφανως και μαζι με τη γυμναστική πάει και μια καλή διατροφη
να κάνει ενα ωραιο κουρεμα
το να ειναι πάντα καθαρος ειναι αυτονοητο αλλα υπάρχουν και κάποια μυστικά εδω
πχ τα νυχια και τα παπουτσια. Που θα πρέπει ΠΑΝΤΑ να ειναι καθαρα και τα νυχια καλά κομενα και οχι φαγωμένα
βάλε και ενα ρολοϊ που σου πηγαινει στο χέρι και εισαι οκ. Ρωτα και καμια φιλη να κανεις κανεναν καλο συνδυασμο στα ρουχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotini_mp

Νεοφερμένος

Η Fotini_mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Η εμφανιση πιστευω απο την εμπειρια μου στις γυναικες ειναι το πρώτο πράγμα που κοιτάει κάποια για να προχωρησει στο επομενο βημα που ειναι να γνωρισει και τον χαρακτηρα του.

Η εμφάνιση ειναι το πρώτο πράγμα για να ξεκινησει κάτι και ο χαρακτηρας για να σταματήσει. Αν δεν ειναι καλος. Η εμφανιση βεβαια δεν ειναι μονο το προσωπο αλλα ενας συνδυασμος απο προσωπο - σωμα και ντυσιμο - γενικοτερο στυλ. Οποτε ένας αντρας αν θέλει να βελτιώσει την εμφανιση του κατα 30-40% προς το καλυτερο μπορεί

αν αλλάξει τα ρουχα του , να κάνει μια ανανεωση στην γκαρνταρομπα του
να αρχισει να γυμναζεται προφανως και μαζι με τη γυμναστική πάει και μια καλή διατροφη
να κάνει ενα ωραιο κουρεμα
το να ειναι πάντα καθαρος ειναι αυτονοητο αλλα υπάρχουν και κάποια μυστικά εδω
πχ τα νυχια και τα παπουτσια. Που θα πρέπει ΠΑΝΤΑ να ειναι καθαρα και τα νυχια καλά κομενα και οχι φαγωμένα
βάλε και ενα ρολοϊ που σου πηγαινει στο χέρι και εισαι οκ. Ρωτα και καμια φιλη να κανεις κανεναν καλο συνδυασμο στα ρουχα.


Ωραία τα λες -γενικά απο το λίγο που είμαι στο φόρουμ μου αρέσει να διαβάζω τις απαντήσεις σου γιατί συμφωνώ σε πολλά πράγματα μαζί σου- , όμως εδώ δεν είναι ακριβώς έτσι.
Αν μου αρέσει κάποιος δεν θα κοιτάξω αν φοράει ρολόι ή ωραία ρούχα και ειδικά αν το κάνει απλά για να αρέσει στις κοπέλες τότε αν βρεί κάποια θα γίνει πάλι ο παλιός του εαυτός :P
Σίγουρα κάποιος που έχει το ντύσιμο που θεωρώ εγώ ωραίο θα μου κάνει ένα κλικ παραπάνω, αλλά οι σχέσεις που είχα μέχρι στιγμής δεν είχαν ούτε το ντύσιμο που μου αρέσει, ούτε το μαλλί που μου αρέσει κι όμως με έκαναν να τους ερωτευτώ (άλλος περισσότερο , άλλος λιγότερο) και περνούσαμε πολύ όμορφα!!
Χαρακτήρας και πάλι χαρακτήρας!!! Είναι αυτός που πολλές φορές καθορίζει και το πως σε βλέπουν οι άλλοι :empathy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top