Οι ωραίες γυναίκες... μένουν μόνες τελικά;

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Αυτό... είναι το μόνο σίγουρο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ΓΙα μένα η τέλεια λύση είναι να βρεις κάποια όμορφη που δεν πιστεύει και πολύ στην ομορφιά της. Επίσης η σπάνια κατηγορία των ωραίων μέσα κι έξω είναι καλή περίπτωση, αλλά εμάς θα περιμένουν αυτές;:D.

Αυτός είναι λέει ο λόγος που τελευταία οι όμορφες πάσχουν από αγαμία. Γιατί καλή και άγια μια Φεράρι, όμως αν κοστίζει τόσο ακριβά, θα πάρω ένα Φίατ να τελειώνω, που να τα βγάλεις πέρα και με τα τεκμήρια...:D
:clapup: :clapup:
αν και δεν ειναι απολυτα αυτα που γραφεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Anyway,ολα αυτα ειναι λιγο μπερδεγουει και "γενικευσεις".
Μεταξυ μας, απο την στιγμη που η ομορφια ειναι κατι υποκειμενικο, ολοι μας ειμαστε ομορφοι.Πανεμορφοι ισως.
Εγω δεν θα ειχα κανενα προβλημα να τα φτιαξω με μια τρομερα ομορφη.
Ετσι κι αλλιως παντα με πανεμορφες τα ειχα...Πανεμορφες για εμενα!
Η ομορφια για εμενα ειναι ενα παζλ πολλων πραγματων
Χαρακτηριστικα προσωπου-σωματος
Ποσο περιποιημενος ειναι
Τι αερα εχει
Πως φερεται
Τι εχει μεσα στο κεφαλι της
και και και και και .....
Πρωτα βαδιζω βαση των πρωτων (λογικο μιας και μπορει να μην ξερω την αλλη,αλλα και γιατι οσο υπεροχος χαρακτηρας και να ειναι εαν δεν με ελκυει ερωτικα βαση χαρακτηριστικων δεν θα μπορεσω να κανω τιποτα) και υστερα εξερευνουμε και ολα τα υπολοιπα.

:worship: Πολύ σωστό.
Κι οπως λεει κι ο πειρατης: Την άνοιξη κι αν δεν τη βρεις, ....... τη φτιάχνεις.

Παντως για το οτι οι ωραιες γυναικες μενουν μονες φταιμε κι εμεις λιγο που φοβομαστε να τις πλησιάσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οι ωραίες είναι ακριβές (ζητάν περισσότερα απ' ότι είσαι διατεθειμένος να δώσεις), δύσκολες, με πολύ υφάκι (νο 1 λόγος για να φτύσω γυναίκα, να έχει περισσότερο υφάκι από μένα:P) και συνήθως άχαρες στο κρεβάτι (ευτυχώς όχι πάντα).
Μια γυναίκα που έχει επενδύσει πολλά στην ομορφιά, συνήθως (ευτυχώς και πάλι όχι πάντα) δεν έχει επενδύσει στο μυαλό. Στο τέλος τέλος, αν δεν τις θέλεις για να τις κυκλοφορείς (όπως συμβαίνει για παράδειγμα στην περίπτωση των παντρεμένων), δεν βλέπω λόγο να πας μαζί τους. Οι ασχημούλες έχουν συναίσθηση της κατάστασης και δίνονται εύκολα (σιγά μην κάνουν και τις δύσκολες), με πάθος (το κύριο ζητούμενο στο σεξ, από μια ηλικία και πέρα) και έχουν κάτι ν' αποδείξουν.
Ρε τον Προυστ πως τα λεει ! :P Αυτο ηθελα να γραψω, με προλαβες.

Αν δεν γαργαλάει η γυναίκα το μυαλό σου, μετά από 7 φορές (μετρημένες) τη βαριέσαι ανεπανόρθωτα.
Μπορεις 7 φορες χωρις να σε γαργαλαει στο μυαλο ; Καλο ειναι αυτο. Εγω αμφιβαλλω αν μπορω :confused:

ΓΙα μένα η τέλεια λύση είναι να βρεις κάποια όμορφη που δεν πιστεύει και πολύ στην ομορφιά της.
Υπαρχει ομως ; Και με μετρια αντιληψη, λιγο ο περιγυρος λιγο τα ΜΜΕ, θα συνηδητοποιησει οτι ειναι ανω του μετριου και το καλαμιον θα εφιππευτει επι μονιμου βασεως !

Γιατί καλή και άγια μια Φεράρι, όμως αν κοστίζει τόσο ακριβά, θα πάρω ένα Φίατ να τελειώνω,
Unintenional pun :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Γιαυτο μπορει να δεις κοπελες που δεν ειναι και τοσο ομορφες ή εχουν ατελειες σωματικες ή παραπανω κιλα, να ειναι πιο χαλαρες, πιο cool, το οποιο οχι σπανια τις κανει πιο εκλυστικες. Επισης συχνα εχουν ασχοληθει και λιγο με το μεσα τους, οποτε δεν ειναι τουβλα.

Απορροια: Τα ψωνια και των δυο φυλων καταληγουν με ανασφαλεις πιθηκους που ανεχονται τα καπριτσια τους γιατι "κοιτα τι ωραιος/α που ειναι και ειναι ΜΑΖΙ ΜΟΥ" και "να δω που θα βρεις καλυτερα".

Συμπερασμα: Οσοι δεν το χουν καβαλησει θα καταληξουν ειτε με ωραιους ειτε με μετριους ειτε με ασχημους, δεν εχει σημασια, αρκει να ταιριαζουν στο συνολο.

Α, και για το αν τις πλησιαζουν πιο ευκολα οι ανδρες.. Μονο απ'αυτα που βλεπω γυρω μου, το παν ειναι τι αερα βγαζει η αλλη. Μια ωραια που ειναι εξω καρδια, εχει χιουμορ, ειναι ανετη..ποιος θα την απορριψει η δε θα την πλησιασει μονο επειδη ειναι ωραια?!
Μια ωραια που χαζευεται με τις ωρες στο τζαμι του μετρο μεχρι να φτασει στη Δουκισσης, εχει τη μυτη μεχρι τον ουρανο κι ειναι σνομπ γιατι να την πλησιασουν, επειδη ειναι αφημενη στις δαφνες της ομορφιας της?
Εννοειται οτι το ενα δεν αποκλειει αναγκαστικα το αλλο, υπαρχουν και ωραιες προσγειωμενες..απλα οχι παρα πολλες :P
Κράτησα όσα απο τα προηγούμενα καλύπτουν μεγάλο μέρος της άποψης μου. Δυστυχώς κοπέλες που ήταν και είναι όμορφες μεγάλωσαν κατά κύριο λόγο με την ομορφιά τους να είναι το κύριο γνώρισμά τους. Το συγκεκριμένο μάλιστα, τις έκανε αποδεχτές στο σύνολο χωρίς καμία άλλη προσπάθεια. Τελικά καταλήγουν (συνήθως) να είναι όντως είτε τούβλα, είτε άχαρες και χωρίς χαρακτηριστικά έντονης κοινονικοποίησης (αλλιώς σνομπ και ψηλομύτες). Αυτό όμως, για να δώσω και απάντηση στην ερώτηση του θέματος, σε καμία περίπτωση δεν τις κάνει να μένουν μόνες, αφού ΠΑΝΤΑ θα βρίσκουν κάποιον που θα του είναι αρκετή μόνο η ομορφιά τους.
Το γενικότερο συμπέρασμα όμως είναι ότι κατά κανόνα (που ευτυχώς έχει εξαιρέσεις) οι πολύ όμορφες, είναι ξενέρωτες (και στο sex) σνομπ και ψηλομύτες... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ελπίδα δηλ.. ή θα είσαι όμορφη και χαζή ή έξυπνη κι ασχημούλα!! :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ελπίδα δηλ.. ή θα είσαι όμορφη και χαζή ή έξυπνη κι ασχημούλα!! :P:P:P

Το γενικότερο συμπέρασμα όμως είναι ότι κατά κανόνα (που ευτυχώς έχει εξαιρέσεις) οι πολύ όμορφες, είναι ξενέρωτες (και στο sex) σνομπ και ψηλομύτες... :P
Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. Δυστυχώς όμως σπάνια θα βρεις ελεύθερη μια τέτοια εξαίρεση. Οπότε είμαστε μια χαρά με την οχι (αντικειμενικά) κουκλάρα, αλλά για εμάς πανέμορφη κοπέλα της διπλανής πόρτας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
:/: ..τι ειδαν τα ματακια μου....:/: περι χαζης-ομορφης & ασχημης-εξυπνης......αλλα anyway....
αυτες που μενουν μονες τους ...ειναι εκεινες που δεν εχουν συναισθηση του τι ειναι και τα θελω τους δεν συμβαδιζουν με αυτο που πραγματικα μπορουν να εχουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
:/: ..τι ειδαν τα ματακια μου....:/: περι χαζης-ομορφης & ασχημης-εξυπνης......αλλα anyway....
Τραγικο οντως αλλα χροοοοοοοοοονια υπαρχει αυτο το μπουζουριασμα...μαζι με ποσα αλλα!:/:
αυτες που μενουν μονες τους ...ειναι εκεινες που δεν εχουν συναισθηση του τι ειναι και τα θελω τους δεν συμβαδιζουν με αυτο που πραγματικα μπορουν να εχουν....
Συμφωνω παρα παρα πολυ!Εγραψες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
αυτες που μενουν μονες τους ...ειναι εκεινες που δεν εχουν συναισθηση του τι ειναι και τα θελω τους δεν συμβαδιζουν με αυτο που πραγματικα μπορουν να εχουν....

Γιατί κάποιος πρέπει να συμβιβάζεται; Επειδή έχει μεγάλα θέλω; Ακόμη και αν συμβιβαστεί δυστυχισμένος θα είναι. Ο συμβιβασμός πότε δεν φέρνει την ευτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Επιτρέψτε μου να συμμετάσχω και εγώ στην κουβέντα σας.

Υπάρχουν αναμφίβολα πολλές όμορφες γυναίκες (αναλόγως πάντα και τα κριτήρια κάποιου) που μπορούν να σε κάνουν να χαθείς πραγματικά όταν τις αντικρίσεις. Και ναι εκεί φτάνεις στο σημείο να πεις πως αυτήν θα ήθελα δίπλα μου,όμως δεν αρκεί μόνο αυτό. Μια γυναίκα παιδιά κατά την δική μου γνώμη, όσο όμορφη κι αν είναι, όσο πλούσια εξωτερικά χαρακτηριστικά και αν διαθέτει δίνω μεγάλη βάση και στον εσωτερικό της κόσμο.

Δεν κρύβω πως αν όχι πάντα, σχεδόν πάντα το πρώτο πράγμα που θα κοιτάξω σε κάποια είναι η εξωτερική ομορφιά της. Από εκεί ξεκινάνε όλα. Στην συνέχεια όμως βλέπω και πιο πέρα… εκεί που το καλλίγραμμο κορμί, τα ξανθά μαλλιά και τα γαλανά της μάτια δεν μπορούν να φτάσουν.. και αυτό είναι ο εσωτερικός της κόσμος πάντα με βασικό κριτήριο την συμπεριφορά και τον τρόπο σκέψης. Από εκεί και πέρα, υπάρχουν άλλοι παράγοντες για να την θεωρήσω πραγματικά όμορφη. Μπορεί να είναι το περπάτημα της, ο αέρα της, ο τρόπο που μου μιλά και με κοιτάζει.

Σίγουρα παίζουνε πολλά ρόλο για να φτάσεις στο σημείο να πεις πως ΝΑΙ, αυτήν η γυναίκα είναι πραγματικά όμορφη. Όσο ωραία κι αν είναι μια γυναίκα όμως, πρέπει νά'χει λίγο αλάτι στο πνεύμα και λίγη τρικυμία στην καρδιά της.

Με βάση όμως τον τίτλο στον οποίο έδωσε ο hamsterakiστο theardτου, στο αν “Οι ωραίες γυναίκες... μένουν μόνες τελικά;” η απάντηση μου είναι η εξής: Μόνες δεν μένουν, αλλά δεν είναι και με αυτόν που θα θέλανε πραγματικά να είναι.. γιατί και αυτές αλλά και εμείς πολλές φορές μένουμε μόνο σε κάτι.. στην ομορφιά ίσως και γιατί τα δικά τους κριτήρια ήτανε κάτι παραπάνω από φυσιολογικά.

Όπως και ναʼχει, ένα τέτοιο θέμα θέλει πολύ συζήτηση και ένα σύνολό από διάφορες γνώμες. Αυτήν ήταν πάντως η δική μου μικρή παρέμβαση! Λόγος να γίνετε!

Υ.Γ. Σας χαιρετώ όλους και καλώς ήρθα στο e-steki! Δέν κρύβω πως είναι ένας πολύ όμορφος τρόπος να περάσεις λίγο ευχάριστα την ώρα σου και να ανταλλάξεις γνώμες σε μικρά θέματα που σε απασχολούν και μή. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Γιατί κάποιος πρέπει να συμβιβάζεται; Επειδή έχει μεγάλα θέλω; Ακόμη και αν συμβιβαστεί δυστυχισμένος θα είναι. Ο συμβιβασμός πότε δεν φέρνει την ευτυχία

To σχόλιο της νεράιδας με πόνεσε λίγο!


Παρόλαυτα... Δεν είναι πάντα συμβιβασμός όμως, είναι αίσθηση του μέτρου. Και μερικές φορές μπορεί να προσφέρει ασύγκριτα πιο σημαντικές στιγμές και εμπειρίες από το να κυνηγάς το άπιαστο ή ιδανικό για σένα, το οποίο μεταξύ μας συχνά πυκνά σε απογοητεύει πολύ περισσότερο από αυτό πουτ εσύ βαφτίζεις συμβιβασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Εδώ ίσως το καλύτερο Vido σαν μια ιδέα στα όσα είπαμε περί γυναικεία ομορφιά και σε όσα αναφέραμε και αναλύσαμε εδώ.
Δείτε το απλός σαν μια γνώμη. Δεν είμαι απόλυτος πως αυτήν είναι η ομορφιά της γυναίκας.. δεν λέω πως είναι ψεύτικη και πλαστική. Αντιθέτως μάλιστα.

Όπως και ναʼ χει ρίξτε μια μάτια αν θέλετε. Είναι σε ένα theard που άνοιξα ο ίδιος σε ένα άλλο section του forum μας.
  • Δείτε το Theard (Σε έναν τομέα του online advertising που με ενδιαφέρει άμεσα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Μπορεις 7 φορες χωρις να σε γαργαλαει στο μυαλο ; Καλο ειναι αυτο. Εγω αμφιβαλλω αν μπορω :confused:

Ε, κοίτα, αφού αναφέρομαι σε Φερράρι, αν η πίστα έχει δύσκολες στροφές και καμπύλες με ανάποδες κλίσεις, θέλεις μερικούς γύρους για να τη συνηθίσεις:D .

Αυτό... είναι το μόνο σίγουρο!!!

Πολλές έχουν μέχρι τώρα παραπονεθεί στο έτσι. Τόσες όμορφες έχει ρε παιδιά αυτό το στέκι, γιατί δεν το κάνουμε μπαράκι να έχουμε και θέα; Είναι και μόνες, ορμάτε Μακεδονομάχοι...:P :P :D . Αν κάναμε θρεντ "Οι άσχημες μένουν α***ητες τελικά" θα τολμούσε άραγε καμία να παραπονεθεί;:clapup:

όσο πλούσια εξωτερικά χαρακτηριστικά και αν διαθέτει δίνω μεγάλη βάση και στον εσωτερικό της κόσμο.

. Από εκεί και πέρα, υπάρχουν άλλοι παράγοντες για να την θεωρήσω πραγματικά όμορφη. Μπορεί να είναι το περπάτημα της, ο αέρα της, ο τρόπο που μου μιλά και με κοιτάζει.

Σίγουρα παίζουνε πολλά ρόλο για να φτάσεις στο σημείο να πεις πως ΝΑΙ, αυτήν η γυναίκα είναι πραγματικά όμορφη. Όσο ωραία κι αν είναι μια γυναίκα όμως, πρέπει νά'χει λίγο αλάτι στο πνεύμα και λίγη τρικυμία στην καρδιά της.


Λοιπόν σου επιτρέπουμε, ΟΚ...:D

Για το πρώτο boldιασμένο. (Αυτό θεωρείται γκρήκλις και απαγορεύεται ή όχι;:P )

Λέει μια νεαρά σε κάποιον: "Μα γιατί δεν με προσέχεις, εγώ έχω περιεχόμενο"
Και αυτός της απαντά: "Ναι, αλλά μπορώ να το βρω και με καλύτερο περιτύλιγμα" (μήπως γίνομαι τώρα λίγο οφτοπικός;):D

Για τα άλλα boldιασμένα μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι...Ειδικά η τρικυμία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Μια πολύ όμορφη ή πολύ σέξυ γυναίκα (αν και αντικειμενικά δεν υπάρχουν ορισμοί τί είναι όμορφο και σέξυ, αυτά είναι συνήθως προσωπικά γούστα), έχει ακριβώς τις ίδιες πιθανότητες να απομείνει μόνη, όσο και μια άσχημη γυναίκα , με τη διαφορά ότι η πρώτη μπορεί πολύ πιο εύκολα να ξεγελάει την μοναξιά της απ'ότι μια άσχημη γυναίκα. Με μια ελάχιστη κίνηση έχει όλους τους άντρες στα πόδια της και λογικά κάποιον θα διαλέξει να περάσει την ώρα της. Μπορεί να έχει και έναν εραστή την εβδομάδα αν το θελήσει, οπότε τί μοναξιά θα νοιώσει ? Από τα πιο αποτελεσματικά όπλα για να ξεγελάει κανείς τη μοναξιά, είτε άντρας, είτε γυναίκα, είναι η ομορφιά και το χρήμα. Η ομορφιά καμμιά φορά σκοτώνει την ηθική και την ταπεινότητα μιας γυναίκας, και το χρήμα καμμιά φορά σκοτώνει τον χρόνο της, αλλά αυτό δεν είναι κανόνας.

DrStrangelove:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Πολλές έχουν μέχρι τώρα παραπονεθεί στο έτσι. Τόσες όμορφες έχει ρε παιδιά αυτό το στέκι, γιατί δεν το κάνουμε μπαράκι να έχουμε και θέα; Είναι και μόνες, ορμάτε Μακεδονομάχοι...:P :P :D . Αν κάναμε θρεντ "Οι άσχημες μένουν α***ητες τελικά" θα τολμούσε άραγε καμία να παραπονεθεί;:clapup:

:rofl::hehe::rofl::hehe::hehe::rofl::rofl: Με πέθανες...... respect!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γιατί κάποιος πρέπει να συμβιβάζεται; Επειδή έχει μεγάλα θέλω; Ακόμη και αν συμβιβαστεί δυστυχισμένος θα είναι. Ο συμβιβασμός πότε δεν φέρνει την ευτυχία


το θεμα ειναι οτι ή θα εχεις συναισθηση της πραγματικοτητας και δε θα εισαι μαγκουφης...ειτε θα εχεις ψευδαισθησεις και θα μενεις μονος και αραχνος...κοινως κατσαριδες και αραχνες!
και οσον αφορα στο αν κανεις ειναι δυστυχισμενος κανοντας συμβιβασμους..καλως ή κακως η ζωη ειναι γεματη απο αυτους....χωρις αυτους τπτ δεν προχωραει....γιατι πως να το κανουμε...κανεις δεν ειναι κομμενος και ραμμενος στα μετρα μας....οπως επισης και τιποτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι ή θα εχεις συναισθηση της πραγματικοτητας και δε θα εισαι μαγκουφης...ειτε θα εχεις ψευδαισθησεις και θα μενεις μονος και αραχνος...κοινως κατσαριδες και αραχνες!
και οσον αφορα στο αν κανεις ειναι δυστυχισμενος κανοντας συμβιβασμους..καλως ή κακως η ζωη ειναι γεματη απο αυτους....χωρις αυτους τπτ δεν προχωραει....γιατι πως να το κανουμε...κανεις δεν ειναι κομμενος και ραμμενος στα μετρα μας....οπως επισης και τιποτα....


Εάν όλοι σκέφτονταν όπως η Νεράιδα, που στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν αναδεικνύεται αντάξια του Τοτέμ της, η αν θέλετε του νικ της, δεν θα υπήρχε καμμία εξέλιξη στο σύμπαν εδώ και μερικά εκατομμύρια χρόνια. Δεν θα ήθελα να παρεξηγηθώ ότι πρέπει να κάνουμε ότι μας σηκωθεί. Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι το συγκεκριμένο ποστ δεν αντιμετωπίζει τις όποιες υποχωρήσεις ως στρατηγικές και συντεταγμένες κινήσεις προσαρμογής στην πραγματικότητα, για τις οποίες ο Σουν Τζου λέει ότι δεν περιέχουν καμμία ντροπή, αλλά ως αναγκαστικές επιλογές υπό το κράτος του φόβου και δη του χειρότερου απ' όλους, του υπαρξιακού φόβου της μοναξιάς. Ο κινέζος στρατηγός διδάσκει ότι με τον "πόλεμο", τη "μάχη", τη στρατηγική, μπορείς να κατακτήσεις βασίλεια κατατροπώνοντας υπέρτερους αντιπάλους.

Ποιος είναι άραγε εκείνος που μας έπεισε πως αν δεν συμβιβαστούμε θα δυστυχίσουμε; Ξέρουμε τι ακριβώς είναι αυτό που θα μας έκανε ευτυχισμένους, χωρίς την πικρή αίσθηση του συμβιβασμού στο στόμα; Έχουμε προσπαθήσει να το πετύχουμε και ηττηθήκαμε; Αποτύχαμε και δεν το γνωρίζουμε; Είμαστε έτοιμοι να γονατίσουμε και να δεχθούμε τη μοίρα που άλλοι έχουν τάξει για μας; Ποιος τελικά μας λέει ότι θα αποφύγουμε τη δυστυχία και τη μοναξιά, αυτήν μάλιστα που πονάει περισσότερο, τη μοναξιά μέσα σε μια σχέση ή σε μια παρέα, με το συμβιβασμό; Μήπως ο Φιδόγλωσσος του θεϊκού Τόλκιν;

Αγαπητή μου Νεράιδα, φοβάμαι πως, κατά την ταπεινή μου άποψη, έχεις χάσει το δρόμο σου. Η δική μου στάση απέναντι στα πράγματα λέει ότι γι' αυτά που πραγματικά θέλεις μέσα σου βαθιά, για όσα πιστεύεις κι αγαπάς, πρέπει να μάθεις να πολεμάς σκληρά, όπως η μαμά γάτα που αντιμετωπίζει κάποιο κίνδυνο για τα μικρά της. Σε τελική ανάλυση προτιμώ να πεθάνω ελεύθερος πάνω στην έξαψη της μάχης, παρά πνευματικά σακάτης και υπόδουλος στο μαλακό μου κρεβάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πωωω....μα καλα αυτος ο Great Chaos....τι να πω?
Εκπληκτικος...ειλικρινα εξαιρετικος.

Παντως τελικα στο αρχικο ερωτημα, υπαρχει απαντηση?
Για εμενα δεν υπαρχη σαφης απαντηση...πιστευω πως το να μεινει καποιος μονος ειναι θεμα χαρακτηρα κι οχη εμφανισης.
Τωρα το ποσο συσχετιζονται αυτα τα δυο ειναι πολλες φορες αδικο γιατι διακρινω μια ταση (ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ!) τους ομορφους εξωτερικα ανθρωπους να τους εχουμε λιγο στην μπουκα.
Και προσωπικα αν κρινω απο τα πανεμορφα παιδια που εχω δει απο εδω μεσα (και μονο) και τον χαρακτηρα τους καθε αλλο παρα αυτο ισχυει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πωωω....μα καλα αυτος ο Great Chaos....τι να πω?
Εκπληκτικος...ειλικρινα εξαιρετικος.
Σσστ, και συ τωρα, το παιρνει απανω του ! Να φανταστεις πιο παλια ειχε nickname "chaos" σκετο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top