Μπερδεμένη με τον ''φίλο'' μου..

FallenAngel25

Νεοφερμένος

Η FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα την βοηθειά σας σε ένα θέμα που με απασχολεί χρόνια.. Πριν 3-4 χρόνια γνωρίστηκα με ένα παιδί μέσω internet κι αρχίσαμε να είμαστε μαζί, δυστυχώς αυτό κράτησε πολύ λίγο γιατί από την στάση μου του έδειξα πως είμαι επιπόλαιη και πως ίσως δεν κάνω για σχέση, ύστερα για κάποιο διάστημα αρχίσαμε να είμαστε κάτι σαν sex buddies που όμως κι αυτό δεν κράτησε για πολύ γιατί εγώ είχα πάντα στο νου μου το πως θα γίνει να ξαναείμαστε μαζί κι επειδή ήξερα ότι μέσω μίας ελεύθερης σχέσης δεν θα μπορούσα ποτέ να τον έχω κοντά μου έτσι όπως εγώ θα ήθελα... Το ''έκοψα'' ! Για να μην σας τα πολυλογώ καταλήξαμε φίλοι (μη με ρωτήσετε πως ακριβώς έγινε αυτό) όταν λέω φίλοι εννοώ να βγαίνουμε για κανένα καφέ, κανένα σινεμαδάκι κλπ.
Εννοείται ότι τον πρώτο καιρό έκανα αρκετές προσπάθειες για να ξαναείμαστε μαζί όπως στην αρχή και κατά καιρούς του είχα δηλώσει πως δεν μπορώ να τον δω φιλικά.. Αυτός όμως με την στάση του μου είχε δείξει πως δεν τον ενδιαφέρει πλέον κάτι τέτοιο.. Οπότε και το είχα αφησει τελειως στο πίσω μερος του μυαλού μου εγκαταλείποντας και την οποιαδήποτε ελπίδα στο να ξαναείμαστε μαζί..
Τελοσπάντων συνεχίσαμε σαν φίλοι σχεδόν για 2 χρόνια (ίσως και κάτι περισσότερο) και βγάζοντας έξω κάποια διαστήματα κατά τα οποία χανόμασταν από δική μου υπαιτιότητα και από δικές μου επιπολαιότητες και παιδιάστικες συμπεριφορές. Συγκεκριμένα την τελευταια φορα χαθήκαμε για ένα διάστημα 6 μηνών περίπου και αρχισαμε να μιλάμε πριν 2 μήνες όπου βγηκαμε κιόλας.
Την τελευταία φορά που βρεθήκαμε και πήγα από το σπίτι του (να σημειωθεί εδώ ότι στο παρελθον οποτε υπήρξε ''επίσκεψη'' από εκεινον στο δικό μου υπήρχε κι σεξουαλική επαφη -κατα την περιοδο βεβαια που ειτε ειμασταν μαζι, ειτε ειχαμε ελευθερη σχεση-) κάναμε έρωτα.. Ή σεξ.. Ή ξεπέτα.. Ή δεν ξέρω κι εγώ τι.. :confused: Το οποίο δεν το επιδίωξα εγώ κι όταν είδα ότι έκανε κινήσεις που έδειχναν πως το πήγαινε προς τα εκει ξαφνιάστηκα κιόλας μπορώ να πω μιάς και σύμφωνα με τα λεγομενά του κατά το παρελθόν ήταν κάτι το οποίο το είχα πλέον αποκλείσει.
Αυτό εγινε σχεδόν πριν 5 μέρες κι από τοτε δεν έχουμε μιλήσει, ούτε φυσικά και το συζητήσαμε, αλλά όπως ειναι και λογικό, εμένα με προβληματίζει και θα ήθελα και την δική σας άποψη γιατί πραγματικα το γουσταρω αυτό το ατομο κι ειτε σαν φιλο, ειτε σαν ερωτική σχεση δεν θέλω να το χασω.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Ηθικό δίδαγμα: όταν θες κάποιον για σχέση ΜΗΝ κάνεις ξεπέτα μαζί του γιατί στο μυαλό του σε καταγράφει σαν "αυτή που θα είναι εκεί όταν χρειάζομαι σεξάκι".

Ξεκαθάρισε εσύ τι θέλεις τώρα πια και κάντο πράξη. Φίλοι; Μόνο φίλοι και πάμε γι' άλλα. Σχέση; Πες του το με κίνδυνο να τον χάσεις σαν φίλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FallenAngel25

Νεοφερμένος

Η FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Δεν έχεις κι άδικο, το θέμα είναι ότι όταν απλά είχαμε σεξ (στο παρελθόν) δεν μπόρεσα γρήγορα να διακρίνω την διαφορά ανάμεσα στο σεξ και στην σχέση.. Με λίγα λόγια επειδή εκτός από το ότι βρισκόμασταν ερωτικά μαζί παράλληλα βγαίναμε κιόλας, δεν είναι ότι συναντιόμασταν μόνο για αυτό.. Το κατάλαβα όμως κάποια στιγμή που έκανα την απόπειρα να του στείλω ένα μήνυμα (τότε) κάτι σαν : ότι μου λείπει ήδη.. Και με είχε ''γειωσει'' με μια απάντησα σαν : ''Έλα δεν θέλω υπερβολές...'' με αποτέλεσμα λίγο αργοτερα να το κόψω τελείως.
Τώρα όσο αφορά αυτό που λες : '' Ξεκαθάρισε εσύ τι θέλεις τώρα πια και κάντο πράξη. Φίλοι; Μόνο φίλοι και πάμε γι' άλλα. Σχέση; Πες του το με κίνδυνο να τον χάσεις σαν φίλο. '' Πιστεύεις ειλικρινά ότι θα μπορούσαμε ποτέ να είμαστε φίλοι?'' Ή μάλλον για να το θέσω καλύτερα : ''' Πιστεύεις ότι είμασταν ποτε όντως φίλοι!? ''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Εσύ είπες οτι είχατε φιλική σχέση, δεν ξέρω βέβαια τι σχέση μπορεί να ήταν αυτή, αλλά αν θεωρείς οτι μπορείς να τον δεις σαν φίλο, προσπάθησέ το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσωπική μου άποψη,επειδή αποτι καταλαβαίνω είναι αρκετα μπερδεμένο το ζήτημα μέχρι στιγμής,είναι να του ξεκαθαρίσεις τα συναισθήματα σου.Ανοιχτά,χωρίς να φοβάσαι για τίποτα.Πριν ομως απο αυτο καλο θα ηταν να ξεκαθαρισεις στον ιδιο σου τον εαυτο πως τον βλεπεις.Εαν καταληξεις σε ενα ξεκαθαρο συμπερασμα δε βλεπω το λογο γιατι να μη το συζητησεις μαζί του.Θα είναι ολα πιο εύκολα.Να παρεις το ρίσκο για να δεις αποτέλεσμα,διοτι τωρα βρισκεσαι σε αδιεξοδο.Και εσυ θα υποφερεις αν δε του το πεις αλλα και αυτος θα σε θεωρει αναποφασιστη και επιπολαιη.Να του μιλήσεις επομενως οσο πιο ανοιχτα μπορεις να του εξηγησεις ολα οσα αισθανεσαι και αισθανθηκες για εκεινον και απο τη μερια σου θα εισαι ξεκαθαρη,να μη φοβασαι το οποιο αποτελεσμα γιατι στην ουσια δεν εχεις να χασεις κατι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FallenAngel25

Νεοφερμένος

Η FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Εσύ είπες οτι είχατε φιλική σχέση, δεν ξέρω βέβαια τι σχέση μπορεί να ήταν αυτή, αλλά αν θεωρείς οτι μπορείς να τον δεις σαν φίλο, προσπάθησέ το.


Εγώ βασικά δεν πίστεψα ποτε ότι αυτή η σχέση είναι φιλική, ούτε δική μου ήταν η απόφαση να παραμείνουμε φίλοι, αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω αναγκαστικά συμβιβάστηκα από φόβο μην τον χάσω.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FallenAngel25

Νεοφερμένος

Η FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Προσωπική μου άποψη,επειδή αποτι καταλαβαίνω είναι αρκετα μπερδεμένο το ζήτημα μέχρι στιγμής,είναι να του ξεκαθαρίσεις τα συναισθήματα σου.Ανοιχτά,χωρίς να φοβάσαι για τίποτα.Πριν ομως απο αυτο καλο θα ηταν να ξεκαθαρισεις στον ιδιο σου τον εαυτο πως τον βλεπεις.Εαν καταληξεις σε ενα ξεκαθαρο συμπερασμα δε βλεπω το λογο γιατι να μη το συζητησεις μαζί του.Θα είναι ολα πιο εύκολα.Να παρεις το ρίσκο για να δεις αποτέλεσμα,διοτι τωρα βρισκεσαι σε αδιεξοδο.Και εσυ θα υποφερεις αν δε του το πεις αλλα και αυτος θα σε θεωρει αναποφασιστη και επιπολαιη.Να του μιλήσεις επομενως οσο πιο ανοιχτα μπορεις να του εξηγησεις ολα οσα αισθανεσαι και αισθανθηκες για εκεινον και απο τη μερια σου θα εισαι ξεκαθαρη,να μη φοβασαι το οποιο αποτελεσμα γιατι στην ουσια δεν εχεις να χασεις κατι :)

Ευχαριστώ για την απάντηση,:) έχεις απόλυτο δίκιο.. Απλά φοβάμαι.. :/: Άσε που δεν είμαι κι απόλυτα σίγουρη για αυτά.
Αν με ρωτούσες ενάμιση, δύο χρόνια πριν θα σου έλεγα σίγουρα ότι ήθελα σχέση με αυτόν τον άνθρωπο..
Πλέον θα ήταν ψεμα αν σου έλεγα ότι θελω να ειμαστε μαζί, βλέπεις μετα από όλες αυτές τις προσπάθειες που είχα κάνει κάποια στιγμή το πήρα κι απόφαση, ότι απλά δεν θέλει κι έπαψα να επιμένω..
Ακόμη και το σκηνικό που έγινε και κάναμε έρωτα δεν ήταν κάτι που το επιδίωξα εγώ κι ουτε το περίμενα, για την ακρίβεια μου ήρθε πολύ απρόσμενα..
Ένας ακόμα λόγος που δυσκολεύομαι στο να του μιλήσω και να ξεκαθαρίσω το θέμα είναι:
1. Ότι ακριβώς την επόμενη του έστειλα ένα μνμ στο οποίο δεν απάντησε.. Κάτι σαν : ''Δεν ήταν κάτι που περίμενα αλλά μου άρεσε πάρα πολύ'' και
2. Ότι πριν 3 μήνες χώρισα με κάποιον για τον οποίο κι έκανα πολλά πράγματα προκειμένου να μην τον χάσω (τα οποία δεν βρήκαν την ανταπόκριση που περίμενα) και απογοητεύτηκα τόσο που στην ουσία μου ''κόπηκαν τα φτερά'' δεν ξέρω αν αξίζει να προσπαθείς τόσο.. Στο κάτω, κάτω αν ενδιαφερόταν δεν θα μπορούσε να πάρει αυτός την πρωτοβουλία να το συζητήσουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε ολο αυτο εγω βλεπω πολλα "πιθανα" στοιχεια.Τι εννοω...Λες πως "κατάλαβα" πως δεν θελει να εχουμε κατι παραπανω..στη συνέχεια "καταλαβες" πως ισως κατι να σημαινεις για εκεινον..Δε σε αμφισβτω,σιγουρα καποια δειγματα μπορει να ειναι εντονα και να τα καταλαβαινει ο οποιοσδηποτε ομως θα ηθελα να φερθεις σαν χαζη.Σαν να μην καταλαβαινεις τιποτα.Να απαιτησεις να γινουν τα πραγματα απολυτα ξεκαθαρα ωστε να τα καταλαβει και ο πιο απλος ανθρωπος.Αυτα τα νομιζω νομιζεις αλλο καταλαβα αλλο εννοουσα δεν βγαζουν πουθενα.Ναι,σου εδειξε ορισμενα πραγματα οτι δε θελει να ειστε μαζι,ειδες ομως πως μετα κανατε ερωτα και δεν επιβεβαιωνε τη προθεση του αυτη (πως δε θελει να ειστε μαζι).Οποτε αντι να βυθιζεσαι σε παρεξηγησεις και παρερμηνιες καλο θα ειναι να τα απλουστευσετε τα πραγματα.Στην ηλικια που ειστε δε νομιζω να υπαρχει χωρος για τετοια παιχνιδια με θελει δε με θελει και μαδαμε μαργαριτες..Οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλους...ή..."φιλους".Ακουσε με,ολοι μας εχουμε παθει απο τετοιες ανοησιες ενω στη πραγματικοτητα τα πραγματα ειναι τοσο απλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FallenAngel25

Νεοφερμένος

Η FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Σε ολο αυτο εγω βλεπω πολλα "πιθανα" στοιχεια.Τι εννοω...Λες πως "κατάλαβα" πως δεν θελει να εχουμε κατι παραπανω..στη συνέχεια "καταλαβες" πως ισως κατι να σημαινεις για εκεινον..Δε σε αμφισβτω,σιγουρα καποια δειγματα μπορει να ειναι εντονα και να τα καταλαβαινει ο οποιοσδηποτε ομως θα ηθελα να φερθεις σαν χαζη.Σαν να μην καταλαβαινεις τιποτα.Να απαιτησεις να γινουν τα πραγματα απολυτα ξεκαθαρα ωστε να τα καταλαβει και ο πιο απλος ανθρωπος.Αυτα τα νομιζω νομιζεις αλλο καταλαβα αλλο εννοουσα δεν βγαζουν πουθενα.Ναι,σου εδειξε ορισμενα πραγματα οτι δε θελει να ειστε μαζι,ειδες ομως πως μετα κανατε ερωτα και δεν επιβεβαιωνε τη προθεση του αυτη (πως δε θελει να ειστε μαζι).Οποτε αντι να βυθιζεσαι σε παρεξηγησεις και παρερμηνιες καλο θα ειναι να τα απλουστευσετε τα πραγματα.Στην ηλικια που ειστε δε νομιζω να υπαρχει χωρος για τετοια παιχνιδια με θελει δε με θελει και μαδαμε μαργαριτες..Οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλους...ή..."φιλους".Ακουσε με,ολοι μας εχουμε παθει απο τετοιες ανοησιες ενω στη πραγματικοτητα τα πραγματα ειναι τοσο απλα..

Και πάλι δίκιο έχεις απλά πιστεύω ότι για'μένα μπορεί αυτό που έγινε να ήταν έρωτας (μιάς κι ήμουν τόσο καιρό κολημμένη..) αλλά για αυτόν μπορεί να μην ήταν κάτι παραπάνω από σεξ μιάς κι ύστερα από αυτό δεν έχει δείξει και κάποιο ''σημάδι'' να πεις.. Και σύμφωνα πάντα με τα παλιότερα λεγομενά του που ναι, βέβαια αφού άλλαξαν κάποιες καταστάσεις μπορεί να έχουν αλλάξει αλλά αν όντως υπάρχει κάτι δεν θα μπορούσε να είναι αυτός ο οποίος θα πρέπει να ξεκινήσει να κάνει αυτήν την συζήτηση μαζί μου? Αυτός άλλαξε όχι εγώ.. Εγώ πάντα τον ήθελα απλά συμβιβαζόμουν με το ότι αυτός δεν ήθελε. Τελοσπάντων απλά φοβάμαι.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Fallen Angel θες να σου πω κι εγώ την δική μου άποψη?Από όλα αυτά που μας έχεις πει για τη μέχρι τώρα σχέση σας εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι απλά ότι ο τύπος σε κρατάει για καβάτζα...
Τα πράγματα είναι πολύ απλά ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα..Ή είναι φίλοι ή είναι ζευγάρι ή είναι πρώην ή απλά κάνουν σεξ που και που...Το γεγονός ότι σου είχε ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει να είστε μαζί,μετά μείνατε φίλοι και μετά εκείνος επεδίωξε το να κάνετε σεξ αλλά κυρίως το γεγονός ότι μετά απλά χάθηκε δηλώνει ένα και μόνο πράγμα..."ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΗΘΦΕΙ Η ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ"
Οπότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ξεκόψεις από αυτόν εκτός κι αν θες να τον κρατήσεις και εσύ ως καβάτζα οπότε το θέμα αλλάζει...Αυτή βέβαια είναι μια καθαρά προσωπική άποψη και μπορεί να είναι τελείως λανθασμένη αλλά...για σκέψου εσένα ποια θα ήταν η άποψή σου αν σου τα έλεγε αυτά μια φίλη και μπορούσες να σκεφτείς αντικειμενικά?τι θα την συμβούλευες?την επόμενη μέρα του έστειλες μήνυμα και δεν απάντησε καν...δηλαδή νομίζω ότι οι προθέσεις του είναι προφανείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FallenAngel25

Νεοφερμένος

Η FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Fallen Angel θες να σου πω κι εγώ την δική μου άποψη?Από όλα αυτά που μας έχεις πει για τη μέχρι τώρα σχέση σας εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι απλά ότι ο τύπος σε κρατάει για καβάτζα...
Τα πράγματα είναι πολύ απλά ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα..Ή είναι φίλοι ή είναι ζευγάρι ή είναι πρώην ή απλά κάνουν σεξ που και που...Το γεγονός ότι σου είχε ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει να είστε μαζί,μετά μείνατε φίλοι και μετά εκείνος επεδίωξε το να κάνετε σεξ αλλά κυρίως το γεγονός ότι μετά απλά χάθηκε δηλώνει ένα και μόνο πράγμα..."ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΗΘΦΕΙ Η ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ"
Οπότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ξεκόψεις από αυτόν εκτός κι αν θες να τον κρατήσεις και εσύ ως καβάτζα οπότε το θέμα αλλάζει...Αυτή βέβαια είναι μια καθαρά προσωπική άποψη και μπορεί να είναι τελείως λανθασμένη αλλά...για σκέψου εσένα ποια θα ήταν η άποψή σου αν σου τα έλεγε αυτά μια φίλη και μπορούσες να σκεφτείς αντικειμενικά?τι θα την συμβούλευες?την επόμενη μέρα του έστειλες μήνυμα και δεν απάντησε καν...δηλαδή νομίζω ότι οι προθέσεις του είναι προφανείς...


Το σκέφτομαι κι αυτό και η αλήθεια είναι ότι περνάει έντονα από το μυαλό μου γιατί μου το είπε και κάποιος άλλος σαν άποψη, το θέμα είναι ότι ερωτικές επαφές είχαμε πάψει να έχουμε τουλάχιστον 2 χρόνια (ίσως και λίγο παραπάνω) οπότε δεν είναι λίγο δύσκολο 2 ολόκληρα χρόνια να κρατάς κάποιον μόνο και μόνο ως καβάντζα? :hmm:
Για να μην συζητήσω και το γεγονός ότι με βάση τον χαρακτήρα του δεν μου έχει δείξει πως θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο.. Επίσης το ''χάθηκε'' είναι και πάλι σχετικό βλέπεις αν δεν γινόταν ότι έγινε κι απλά πηγαίναμε για έναν καφέ ως συνήθως το πιο πιθανό είναι ότι θα μιλούσαμε πάλι μετά από μια ίσως και δύο εβδομάδες δεν είναι δηλ. ότι έτσι κι αλλιώς μιλούσαμε κάθε μέρα να πεις.. Τώρα για το μήνυμα ναι, είναι ένα θέμα.. Αχ! Δεν ξέρω έχω μπερδευτεί !! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Βρε κοπέλα μου άλλο το να πάτε για έναν καφέ και άλλο το να κάνετε σεξ έχει πολύ μεγάλη διαφορά..
ναι όντως αυτό που λες ότι δεν είχατε σεξουαλικές επαφές για 2 χρόνια μπάζει νερά στην άποψή μου αλλά και πάλι...όταν κάνεις έρωτα με έναν άνθρωπο και θέλεις να το συνεχίσεις τότε την επόμενη μέρα ή τη μεθεπόμενη του στέλνεις ένα μήνυμα,τον παίρνεις ένα τηλέφωνο κάτι κάνεις τελοσπάντων
Τώρα σχετικά με αυτό που λες ότι δεν σου έχει δείξει ότι μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο οκ πάω πάσο δεν τον ξέρω τον άνθρωπο αλλά εμένα προσωπικά το συμβάν που μας παρέθεσες προηγουμένως για τότε που είχατε αρχίσει και το μήνυμα που του είχες στείλει ότι σου λείπει και η απάντηση που σου είχε δώσει μόνο με αυτό εγώ καταλήγω στο ότι δεν θα μου έκανε καμία εντύπωση το να κάνει κάτι τέτοιο δηλαδή να σε κρατήσει για καβάντζα...από αυτό το περιστατικό δείχνει ότι δεν είναι ο άνθρωπος που επιζητά αποκλειστικά μια σχέση και αφού δεν είναι τέτοιος το πιο πιθανό είναι ότι είναι από τους ανθρώπους που φροντίζουν να κρατούν το back up plan τους...Που στην τελική οι περισσότεροι λίγο πολύ το έχουν κάνει κάποια στιγμή..
Ξαναλέω βέβαια πως αυτή είναι μια καθαρά προσωπική άποψη οπότε μπορεί να είναι και τελείως λάθος...
Κοίτα εγώ θα σου δώσω 2 συμβουλές...1η συζήτησε το με άντρες φίλους σου...θα ξέρουν καλύτερο πως λειτουργεί ένας άντρας.. 2η συζήτησε το μαζί του χωρίς περιστροφές...πες του εγώ σε θέλω εσύ τι?
Απλά εν ολίγοις ξεκαθάρισε το για να μην ταλαιπωρήσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Α και κάτι ακόμα...κανείς δεν αμφισβητεί ότι σε θέλει...σίγουρα σε θέλει γι αυτό και έκανε κάτι μαζί σου...το θέμα είναι πόσο σε θέλει και ως τη σε θέλει...σαν φίλη πάντως σίγουρα όχι εκτός κι αν ήταν ένα λάθος της στιγμής...
Βασικά όχι...μπορεί να σε θέλει και σαν φίλη αλλά συγχρόνως να σε γουστάρει κιόλας και τώρα να μετάνοιωσε που δεν κρατήθηκε..το σίγουρο είναι ότι δεν θέλει να το συνεχίσετε...βασικά τώρα που το ξανασκέφτομαι μπορεί να μην σε κρατάει ως καβάντζα αλλά να το είδε όντως φιλικά μαζί σου και απλά εκείνο το βράδυ να παρασύρθηκε για τον χ ψ λόγο και τώρα να το έχει μετανοιώσει..
Πάντως και σε αυτή την περίπτωση καλό θα ήταν να ξεκόψεις γιατί συνήθως τέτοιες καταστάσεις οδηγούν στο ούτε φίλοι ούτε ζευγάρι απλά που και που βρισκόμαστε και δεν νομίζω πως εσύ θέλεις κάτι τέτοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FallenAngel25

Νεοφερμένος

Η FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Α και κάτι ακόμα...κανείς δεν αμφισβητεί ότι σε θέλει...σίγουρα σε θέλει γι αυτό και έκανε κάτι μαζί σου...το θέμα είναι πόσο σε θέλει και ως τη σε θέλει...σαν φίλη πάντως σίγουρα όχι εκτός κι αν ήταν ένα λάθος της στιγμής...
Βασικά όχι...μπορεί να σε θέλει και σαν φίλη αλλά συγχρόνως να σε γουστάρει κιόλας και τώρα να μετάνοιωσε που δεν κρατήθηκε..το σίγουρο είναι ότι δεν θέλει να το συνεχίσετε...βασικά τώρα που το ξανασκέφτομαι μπορεί να μην σε κρατάει ως καβάντζα αλλά να το είδε όντως φιλικά μαζί σου και απλά εκείνο το βράδυ να παρασύρθηκε για τον χ ψ λόγο και τώρα να το έχει μετανοιώσει..
Πάντως και σε αυτή την περίπτωση καλό θα ήταν να ξεκόψεις γιατί συνήθως τέτοιες καταστάσεις οδηγούν στο ούτε φίλοι ούτε ζευγάρι απλά που και που βρισκόμαστε και δεν νομίζω πως εσύ θέλεις κάτι τέτοιο

Ομολογώ ότι τώρα μπερδεύτηκα ακόμα πιο πολύ.. Τελοσπάντων, μάλλον θα του μιλήσω, το θέμα είναι το πότε.. :worry: Σε ευχαριστώ πολύ για την αποψή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το ότι δεν έκανε καμία κίνηση για να επικοινωνήσει μαζί σου μετά από εκείνη την βραδιά, καταλαβαίνεις κι εσύ πως μάλλον υποδεικνύει πως για εκείνον ήταν κυρίως σεξ η φάση. Αλλιώς δεν νομίζω να σε άφηνε να περιμένεις τόσο. Και όσο για το ότι μεσολάβησαν δύο χρόνια που δεν είχατε κάποια ερωτική επαφή, αυτό δεν νομίζω πως μπορεί να σημαίνει κάτι - αν έχετε χημεία, δεν βρίσκω κάποιο λόγο να μην επιδιώξει σεξ μαζί σου σε οποιαδήποτε πιθανή ευκαιρία, τη στιγμή μάλιστα που δεν είστε και πολύ φίλοι, ώστε να ρισκάρει να χαλάσει κάποια καλή σχέση που σας συνδέει. Δεν έχει τίποτα να χάσει, θεωρώ πως κακώς εσύ δεν τον έκοψες, αφού ήθελες κάτι παραπάνω ή τουλάχιστον, δεν έκανες μια συζήτηση όταν τελειώσατε και πριν χαιρετηθείτε, ώστε να μάθεις τι σήμαινε η βραδιά για εκείνον.

Συγνώμη αν ακούγομαι σκληρή ή σε πληγώνω, αλλά εγώ ξέρω πως αν ένας άντρας ενδιαφέρεται.. δεν εξαφανίζεται έτσι αφού περάσει μια βραδιά μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Συγνώμη αν ακούγομαι σκληρή ή σε πληγώνω, αλλά εγώ ξέρω πως αν ένας άντρας ενδιαφέρεται.. δεν εξαφανίζεται έτσι αφού περάσει μια βραδιά μαζί σου.
Απεναντίας, ο σωστός ο Άντρας όχι μόνο δεν εξαφανίζεται, αλλά θα συνεχίσει να βρίσκεται εκεί, για σένα. Ειδικά απ' τη στιγμή που έχετε καλή επικοινωνία και χημεία, κάτι που δεν το βρίσκεις και κάθε μέρα.

Ωστόσο, φαίνεται ότι μάλλον ήσουν γι' αυτόν ένα απλό πήδημα, αλλιώς θα έκανε πολύ περισσότερα για να είναι μαζί σου. Μες στη ζωή είναι κι αυτά. Εσύ προχώρα μέχρι να βρεις το κάτι διαφορετικό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σ'εχει ''εύκολη'' να ικανοποιεί τις σαρκικές του επιθυμίες (εχμ κ...). Αισθάνεται κάτι αφού τόσο καιρό σε γνωρίζει και για κάποιους λόγους ταιριάξατε, το τι όμως νιώθει ο ίδιος ξέρει και καλό κατά τη γνώμη μου θα ήταν να μην ασχοληθείς με αυτό. Εκτός αν ''σπούδασες'' παραψυχολογία, μαντική κλπκλπ :P

Εσύ ξέρεις τον εαυτό σου για να πεις με ακριβεία αν προτιμάς να είσαι γκόμενα ή σύντροφος του εν λόγω κυρίου. Εμφανώς δια ποστ σου θέλεις το δεύτερο. Μπορεί όμως ασυνείδητα να θες το πρώτο και να μην το'χεις αντιληφθεί. Δεν είναι κατακριτέο. Αλλωστε σώσαμε με τα πρέπει και τα δαχτυλοδειχτούμενα. Βέβαια τον έχεις κι εσύ ''εύκολο'' στο κομμάτι του σεξ, αφού αν του κουνηθείς, πρόβλημα πιστεύω ουδεν θα χει. :P

Το βασικότερο όμως θαρρώ είναι πως ενώ το επιχειρείς να το καταπιείς, αφού τον θες, κάτι μεταξύ πόθου/πάθους και λογικής/συνείδησης σε αποτρέπει.

Χμ, νομίζω θα πρέπει να βρεις το μπαλανς που λέμε. Λεν, μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα.... οπερ σημαίνει ή θα το αποδεχτείς ως έχει, δηλ. τηλεφωνιέστε και παίζετε μπάλα όταν έχετε όρεξη ο ένας απο τους δύο ή και οι δύο σημασία λίγη έχει τούτο, μην κάνοντας όνειρα με φρου κι αρώματα ή.. αναλαμβάνεις την απόλυτη ευθύνη της κατάστασης, δικαιώνεις τον εαυτό σου εμμένοντας στις βαθιές σου επιθυμίες (:τον θέλω εξ'ολοκλήρου ΔΙΚΟ ΜΟΥ κι αφού δεν μπορώ, προχωράω γι αυτά που ζητάω, αναμαλλιασμένη μπροστά σε εναν καθρέφτη). Κι αφού ξεφωνίσεις, έχεις πια συνειδητοποιήσει κι αντιληφθεί πως αυτό ΔΕ γίνεται τώρα (να τον έχεις εξ'ολοκλήρου ΚΑΤΟΧΗ Σου).
---->Η προυπόθεση στις καλές σχέσεις είναι η θέληση και των δύο να ανήκει ο ένας στον άλλο με ο΄τι αυτό συνεπάγεται πληρώντας, για να πετυχαίνει σταδιακά και να προχωρά εξελικτικά αυτή η σχέση, βασικά επίσης κριτήρια που συζητιούνται σε άλλο θέμα (αυτονομία, σεβασμός κοκ).

Ξες, η μαλακία με μερικούς ανθρώπους και ιδίως οι γυναίκες έχω παρατηρήσει το χουν... ελπίζουν. ΣΤΗΝ αλλαγή. Ενω θεωρώ μαγκιά και ευστροφία να λειτουργεί και να πράττει κάποιος/α ανάλογα τις συγκεκριμένες συνθήκες ώστε να μη χάνει ούτε χρόνο, αλλά να πατά και στη γη, απαραιτητο και λυτρωτικό στις σχέσεις που δε συγχρονίζονται.
Σε αυτές που συγχρονίζονται, οι βόλτες στον αέρα είναι μαγικές..... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

FallenAngel25

Νεοφερμένος

Η FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας απλά για την πληροφόρησή σας, το θέμα έληξε όντως με είχε για εύκολη από ότι κατάλαβα από την απαντησή του σε ένα μήνυμα που του έστειλα.. Το μηνυμά μου είχε ως εξής :
''Κάποια στιγμή που θα μπορείς κι εσύ θα ήθελα να μιλήσουμε, εκτός αν θες να το αφήσουμε έτσι οπότε και μου το λες'' κι αυτός απάντησε :
''Πλάκα κάνεις έτσι? Τι έχουμε και τι να αφήσουμε....''
Απο'κει κι ύστερα δεν του απάντησα κι ούτε πρόκειται.. Η σιωπή καμιά φορά δίνει τις τις καλύτερες απαντήσεις.. :)
Τελοσπάντων το σίγουρο είναι πως δεν θα κάτσω να σκάσω κιόλας.. Ίσως αν ήταν λίγο καλύτερος στο σεξ να το έκανα.. :P Πλάκα κάνω, βασικά η αλήθεια είναι ότι ψιλοπληγώθηκα αλλά ύστερα από ώριμη σκέψη καταλήγω να λέω στον εαυτό μου πως αν κάθομαι να στεναχωριέμαι για τον κάθε ... (μη πω!) που κραταει καβατζες ή το παιζει φίλος επειδη ειναι ανασφαλής χανω φαία ουσία και πολύτιμο χρόνο.. Πολύτιμο χρόνο που δεν διαθέτω ύστερα μάλιστα από την τελευταία μου σχέση που έκανα σχεδόν 2 μήνες να την ξεπεράσω.. Σας ευχαριστώ όλες και κυρίως ένα μεγάλο ευχαριστώ σου μ@κ@κες που βρίσκονται κάθε τόσο στον δρόμο μας για να μας δείχνουν ότι πρέπει να πάμε από άλλον δρόμο.. !!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το γραπτο μηνυμα του ηταν αυτο που αφηνε τοσο καιρο και δεν ηθελες να αντιληφθεις. Σκεφτηκες ορθως, αφου ζητας κατι διαφορετικο. Λογικο να αισθανεσαι πληγωμενη, αλλα αν εισαι εξυπνη, θα το ξεπερασεις συντομα και θα εχεις το μαθημα που σου δοθηκε μεσα στο Ευαγγελιο σου.
Οι παρακατω σελιδες ειναι σιγουρα πολυ πιο συναρπαστικες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Α ρε Θεέ, τι απίστευτο τρολλάρισμα έκανες στην εύα, δημιουργώντας τον αδάμ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top