Τι πιστεύεις ότι θα άλλαζες στους ανθρώπους;

nikos kant

Νεοφερμένος

Ο nikos kant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
εαν φυσικα μπορούσες..
γιατι ??
Στον εαυτο σου..
τι θα αλλαζες..??
Γιατι...??
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
θα άλλαζα όλο αυτό το αίσθημα πλεονεξίας, απληστίας και εγωισμού που διακατέχει τους σημερινούς ανθρώπους....ο ένας προσπαθεί να μειώσει τον άλλον και οι περισσότεροι είναι ικανοί να πατήσουν επί πτωμάτων προκειμένου να επιτευχθεί ο στόχος τους, μιας και κάθε είδους ευαισθησία και σεβασμός έχουν εξαφανιστεί...θα τους έκανα πιο ανοιχτόμυαλους, χωρίς κόμπλεξ και προκαταλήψεις. και τέλος αυτό που θα άλλαζα σε μένα, αλλά και στους περισσότερους είναι αυτό το συνεχές άγχος που μας βασανίζει για το τι θα φέρει το μέλλον και πώς θα αντιμετωπιστούν τα προβλήματα, γιατί πρέπει να καταλάβουμε ότι οι μικρές στιγμές με φίλους ή με την οικογένεια, τις οποίες λόγω των παραπάνω δεν υπολογίζουμε πολλές φορές, είναι αυτές που μετράνε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Είναι μερικές φορές που λέω "Γιατί να είναι ο κόσμος έτσι?' ή "Γιατί να είμαι έτσι. Να μπορούσα να αλλάξω!"
Μετά απο πολύ σκέψη κατέληξα οτι όλοι για κάποιο λόγο είμαστε έτσι...Για να ταιριάζουμε με κάποιους και για να μην ταιριάζουμε με κάποιους άλλους...Λοιπόν, δεν θα άλλαζα τίποτα στον εαυτό μου ούτε στους ανθρώπους γύρω μου επειδή δεν μπορώ (ούτε θέλω) να φανταστώ ζωή μου αλλιώς. Μπορεί να γκρινιάζω μερικές φορές για τις δυσκολίες του "τώρα" αλλά συμβιβάζομαι και βγαίνω δυνατότερη (και πιο "μυαλομένη") μέσα απο κάποιες καταστάσεις όπου είτε εγώ δεν συμπεριθέρθηκα σωστά είτε οι άλλοι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kant

Νεοφερμένος

Ο nikos kant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
θα άλλαζα όλο αυτό το αίσθημα πλεονεξίας, απληστίας και εγωισμού που διακατέχει τους σημερινούς ανθρώπους....ο ένας προσπαθεί να μειώσει τον άλλον και οι περισσότεροι είναι ικανοί να πατήσουν επί πτωμάτων προκειμένου να επιτευχθεί ο στόχος τους, μιας και κάθε είδους ευαισθησία και σεβασμός έχουν εξαφανιστεί...θα τους έκανα πιο ανοιχτόμυαλους, χωρίς κόμπλεξ και προκαταλήψεις. και τέλος αυτό που θα άλλαζα σε μένα, αλλά και στους περισσότερους είναι αυτό το συνεχές άγχος που μας βασανίζει για το τι θα φέρει το μέλλον και πώς θα αντιμετωπιστούν τα προβλήματα, γιατί πρέπει να καταλάβουμε ότι οι μικρές στιγμές με φίλους ή με την οικογένεια, τις οποίες λόγω των παραπάνω δεν υπολογίζουμε πολλές φορές, είναι αυτές που μετράνε...:)

Μηπως η πλεονεξία και ο εγωισμος μας ,
ειναι και αυτο που δημιουργει το πολυ τρεξιμο και αγχος..? :hmm:

Μηπως η αναισθησία ειναι κρυμμένη άμυνα..? :hmm:

Δεν ειναι περίεργο ,
πως ενα χαμόγελο καλμάρει καθε επιθετικη συμπεριφορά ? :)
Τελικα μηπως παιρνουμε οτι..προσφερουμε ? :D

Σε τι θα εκανες ανοιχτομυαλους τους ανθρώπους ,
και ποιες προκαταλήψεις και κομπλεξ θα εβαζες στοπ ?

Οι στιγμες που αφηνουμε να φυγουν,
δυστηχως ειναι οι σημαντικοτερες (οπως σωστα γραφεις),
χανουμε το σημερα αναζητωντας το αυριο μα...
για καθε μερα υπαρχει ενα αυριο που κυνηγαμε..:(

Μετά απο πολύ σκέψη κατέληξα οτι όλοι για κάποιο λόγο είμαστε έτσι...Για να ταιριάζουμε με κάποιους και για να μην ταιριάζουμε με κάποιους άλλους..

Υπαρχουν παρα πολλοι ανθρωποι (ισως οι περισσοτεροι ),
που παντα θελουν να αλλαξουν.
Την ζωη τους ,
την σχεση τους ,
την εργασια τους .

Μηπως ο λογος που μας κρατάει πισω,
ειναι ο εγωισμός του "σε όποιον αρέσουμε" ? :hmm::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το να μην φέρονται σαν άνθρωποι αλλά σαν Άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Μηπως η πλεονεξία και ο εγωισμος μας ,
ειναι και αυτο που δημιουργει το πολυ τρεξιμο και αγχος..? :hmm:

Μηπως η αναισθησία ειναι κρυμμένη άμυνα..? :hmm:

Δεν ειναι περίεργο ,
πως ενα χαμόγελο καλμάρει καθε επιθετικη συμπεριφορά ? :)
Τελικα μηπως παιρνουμε οτι..προσφερουμε ? :D

Σε τι θα εκανες ανοιχτομυαλους τους ανθρώπους ,
και ποιες προκαταλήψεις και κομπλεξ θα εβαζες στοπ ?

Οι στιγμες που αφηνουμε να φυγουν,
δυστηχως ειναι οι σημαντικοτερες (οπως σωστα γραφεις),
χανουμε το σημερα αναζητωντας το αυριο μα...
για καθε μερα υπαρχει ενα αυριο που κυνηγαμε..:(


συμφωνώ ότι είναι ένα είδος άμυνας...άμυνα για την τρομακτική τροπή που μπορεί να πάρει η σημερινή κοινωνία, όχι μόνο για τους άγνωστους προς εμάς ανθρώπους, αλλά ακόμα και για τους γνωστούς( με τους περισσότερους από τους οποίους οι σχέσεις είναι επιδερμικές), και τις πράξεις στις οποίες ενδέχεται να προβούν....είναι πολλά απ'τα οποία οφείλει και θέλει να προστατευτεί ο σύγχρονος άνθρωπος....:/:
κι όσον αφορά το ως προς τι θα έκανα ανοιχτόμυαλους τους ανθρώπους, πιστεύω ο προβληματισμός έγκειται στο γιατί να μην μπορεί να εξαλειφθεί π.χ. ο ρατσισμός ή οι διακρίσεις που άμεσα ή έμμεσα γίνονται ακόμα και σήμερα κατά των γυναικών....γιατί να έχουν περισσότερα προνόμια οι ανώτερες κοινωνικές τάξεις κτλ :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Μηπως η πλεονεξία και ο εγωισμος μας ,
ειναι και αυτο που δημιουργει το πολυ τρεξιμο και αγχος..? :hmm:

Μηπως η αναισθησία ειναι κρυμμένη άμυνα..? :hmm:

Δεν ειναι περίεργο ,
πως ενα χαμόγελο καλμάρει καθε επιθετικη συμπεριφορά ? :)
Τελικα μηπως παιρνουμε οτι..προσφερουμε ? :D

Σε τι θα εκανες ανοιχτομυαλους τους ανθρώπους ,
και ποιες προκαταλήψεις και κομπλεξ θα εβαζες στοπ ?

Οι στιγμες που αφηνουμε να φυγουν,
δυστηχως ειναι οι σημαντικοτερες (οπως σωστα γραφεις),
χανουμε το σημερα αναζητωντας το αυριο μα...
για καθε μερα υπαρχει ενα αυριο που κυνηγαμε..:(



Υπαρχουν παρα πολλοι ανθρωποι (ισως οι περισσοτεροι ),
που παντα θελουν να αλλαξουν.
Την ζωη τους ,
την σχεση τους ,
την εργασια τους .

Μηπως ο λογος που μας κρατάει πισω,
ειναι ο εγωισμός του "σε όποιον αρέσουμε" ? :hmm::)

Καταλαβαίνω τι εννοείς. Το "σε όποιον αρέσουμε" σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει μόνο εγωισμό. Μπορεί να σημαινει οτι τα έχουμε πολύ καλά με τον ευατό μας και δεν θέλουμε να αλλάξουμε για κανέναν (εφόσον δεν είμαστε κακεντρεχείς ε). Σε αυτη την περίπτωση δεν συμβιβάζεσαι μόνο με τον εαυτο σου αλλα και με τους γύρω σου. Βέβαια εντάξει, κάποιες φορές το "σε όποιον αρέσουμε" γίνεται καραμέλα και χάνει ολοκληρώτικα κάθε νόημα ύπαρξης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Θα τους έκανα όλους ίσους, έτσι ώστε να μην έχουν να χωρίσουν τίποτα μεταξύ τους!! Το όνειρό μου βέβαια είναι ένας κόσμος ..όπου δε θα υπήρχαν φτωχοί....αλλά ούτε και υπερβολικά πλούσιοι.... . Όχι υπερβολή και έλλειψη μόνο μεσότητα!!!Οι '' θεωρητικούρες '' :P με καταλαβαίνουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Το γεγονός ότι δε συγχωρούν κ' κρατούν κακία
Το ότι φοβούνται να εκφράσουν τα αισθήματά τους
Το ότι εστιάζουν μόνο στο εξωτερικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι ωραίο να αλλάζεις τους άλλους... Ο καθένας αποτελεί μια ξεχωριστή προσωπικότητα με τα μειονεκτήματα και τα πλεονεκτήματα του. :)

Προσωπικά... αρχικά θα προσπαθήσω να γίνω πιο οργανωμένο άτομο (:redface:) και βλέπουμε... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τους άλλους πρακτικά δεν τους αλλάζεις που να χτυπιέσαι, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βελτιώσεις τον εαυτό σου. Αυτό προέρχεται μόνο μέσω της γνώσης του κόσμου και της αυτογνωσίας.
Προσωπικά έχω βάλει στόχο κάθε μέρα να εισπράττω τουλάχιστον 1 θετικό στοιχείο από όσα βλέπω όλη την ημέρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
θα τους εκανα πιο αληθινους,ειλικρινεις και αυθεντικους στις σχεσεις τους.Αν μπορουσα επισης θα προσπαθουσα να τους απαλλαξω απο τον φοβο και τις αμφιβολιες που εχουν,οι οποιες αν και δεν καταστρεφουν τιποτα συχνα ''μολυνουν'' τα παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
θα τους έκανα λιγότερο μίζερους,κακεντρεχείς,κουτσομπόληδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Tο μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βελτιώσεις τον εαυτό σου. Αυτό προέρχεται μόνο μέσω της γνώσης του κόσμου και της αυτογνωσίας.
Το πιστεύω αυτό και στην ουσία το ίδιο υποστηρίζουν Osho & Krishnamurti
Αλλά είναι δύσκολη αλλαγή. Δεν είναι;
Προσωπικά έχω βάλει στόχο κάθε μέρα να εισπράττω τουλάχιστον 1 θετικό στοιχείο από όσα βλέπω όλη την ημέρα :)
Ωραίος στόχος ;)
Αν μπορουσα επισης θα προσπαθουσα να τους απαλλαξω απο τον φοβο και τις αμφιβολιες που εχουν,οι οποιες αν και δεν καταστρεφουν τιποτα συχνα ''μολυνουν'' τα παντα...
Ο φόβος η μεγαλύτερη αδυναμία του ανθρώπου.
Όταν φοβόμαστε απλά δεν λειτουργούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Στους άλλους θα άλλαζα πρώτα απ'όλα την σκληρότητα, την κακία κι έπειτα αυτή την τάση που έχουν να κριτικάρουν τους πάντες και τα πάντα. Αυτού του είδους η συμπεριφορά ευθύνεται για το ότι απομακρυνόμαστε όλο και πιο πολύ ο ένας από τον άλλο.

Σ'εμένα...αν μπορούσα θα μου έδινα λίγη αυτοπεποίθηση και λιγότερη ζήλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Σκέφτομαι ουτοπικά αλλα αν μπορούσα να αλλάξω τους ανθρώπους κ εμενα θα ήθελα να φύγει η απληστία,η χαιρεκακία.Να ζούμε σε ενα κόσμο χωρίς χρήματα,όπου όλοι θα είναι ίσοι κ ο καθένας θα δίνει στον άλλον αυτό που χρειάζεται .
Αυτό ειναι αδυνατον οπότε :-P :
Όσον αφορά τον εαυτό μου θα ήθελα να μπορούσα να μετριάσω την ευαισθησία μου. Να έχω περισσότερο σθένος για να έχω τη δυνατότητα να τα καταφέρνω μόνη μου.
Να μην υποκύπτω σε μικροπρέπειες τύπου να σχολιάσω άσχημα κάποιον που μου φέρθηκε καπως ή ειναι γενικά σκαρτο άτομο .
Να ήμουν πιο σταθερός χαρακτήρας. Θέλω να με γνωρίσω καλα και να καταλάβω τις πραγματικές μου επιθυμίες και απόψεις που αλλάζουν συνέχεια ανάλογα με τα συναισθήματα μου και τις επιρροές μου. Ώρες ώρες ειναι λες και ειμαι φτερό στον άνεμο. Μια από δω μια άπο κει.

Πιστεύω οτι αυτό που όλοι χρειαζόμαστε ειναι αυτογνωσία κ κατανόηση στους γύρω μας. Να είμαστε προσγειωμένοι...
Και κατι που προσωπικά θα ήθελα να έχουν όλοι ειναι ευγένεια..Ειδικά προς τους αγνώστους.
Οταν συναναστρέφομαστε με τους άλλους έστω κ για λίγο εχει μεγάλη αξία η ειλικρινής ευγένεια κ οχι η τυποποιημενη...

Σκάστε ένα χαμόγελο και ίσως βοηθήσετε κάποιον να δει την μέρα πιο αισιόδοξα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Τελικά μάλλον αυτό που θα άλλαζα θα ήταν η υπερβολική γαιδουριά και αδιαφορία που διακατέχει μερικούς.Θα τους έκανα να σκέφτονται και το συνάνθρωπο, όχι μόνο το τομάρι τους!Νιώθω ότι ζω σε μια ζούγκλα όπου ο πιο ηλίθιος-''πονηρός'' θα επιβιώσει και με θλίβει..δεν υπάρχει πλέον κανένα ενδιαφέρον για τον άλλο!
Το βλέπω παντού να συμβαίνει!Παρατηρώ γενικά γύρω μου ανθρώπους και το εντοπίζω πάρα πολλές φορές!Κανείς δε παρέχει τη βοήθειά του σε κάποιον που τυχαία είδε στο δρόμο, όλοι φοβούνται και στη τελική αδιαφορούν και λοξοκοιτάζουν τον άλλον που βρίσκεται σε ανάγκη..αλλά δε του δίνουν το χέρι τους, απλά ''γελάνε'' ή αηδιάζουν και ''ενοχλούνται''.Τραγικό! :(
Απλά θα ήθελα να μπορούσα κάποια στιγμή να επέμβω στον ανθρώπινο εγκέφαλο (ειδικά του Έλληνα) και να το εξαλείψω!
όνειρο θερινής νυκτός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θα άλλαζα την αχαριστία. Αυτό θα με έφτανε νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Το πρώτο πράγμα που θα άλλαζα είναι η αμορφωσιά.
Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Θα αλλαζα την ασυνειδησια και κυριως οσον αφορα τα ζωα. Το οτι δεν τους καιγεται καρφι και προτιμουν αντι να πατησουν φρενο να πατησουν ενα αδεσποτο ζωακι. Αλλα αυτο ειναι για να φανερωσουν πως και αυτοι ειναι ζωακια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top