Ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου για τους ελεύθερους/εργένηδες

φεγγαροντυμένη

Νεοφερμένος

Η φεγγαροντυμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μισω την ημερα του Αγιου Βαλεντινου!Παντου βλεπεις καρδουλες, ροζακια, κοκκινακια, λαγουδακια, χαδακια, μελακια!!! Αν εισαι ερωτευμενος δεν χρειαζεσαι την ημερα του Αγιου Βαλεντινου για να γιορτασεις και να παρεις τα κλασικα σοκολατακια σε σχημα καρδιας..Πιστευω πως ειναι μια μερα επιδειξιομανιας των ζευγαριων σε εμας τους ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ (και οχι μονους, μπακουρια η οπως αλλιως μας λενε)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Μισω την ημερα του Αγιου Βαλεντινου!Παντου βλεπεις καρδουλες, ροζακια, κοκκινακια, λαγουδακια, χαδακια, μελακια!!! Αν εισαι ερωτευμενος δεν χρειαζεσαι την ημερα του Αγιου Βαλεντινου για να γιορτασεις και να παρεις τα κλασικα σοκολατακια σε σχημα καρδιας..Πιστευω πως ειναι μια μερα επιδειξιομανιας των ζευγαριων σε εμας τους ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ (και οχι μονους, μπακουρια η οπως αλλιως μας λενε)!!!

Πίστεψέ με, όσο αρνητικός κι αν είμαι απέναντι σε όσα ζευγαράκια μετ' επιδειξιομανίας γιορτάζουν την 14η, άλλο τόσο αρνητικός είμαι και στους ανθρώπους που λένε "μισώ" (γιατί; Σου έχει κάνει κάτι προσωπικά εναντίον σου η γιορτή;:P) και φωνάζουν όπου σταθούν κι όπου βρεθούν τη λέξη ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ (οκ... εσύ κι άλλοι τόσοι, δε σε έπιασε κανείς με χειροπέδες να βρείς αγόρι!) που ουκ ολίγες φορές μεταφράστηκε από διάφορα άτομα και ως "Μου τη δίνουν οι σχέσεις κάτω των 4 ατόμων, εγώ θα είμαι φρι μια ζωή". ή "Δεν είναι ότι δε με κοιτάει κανένας/καμία, απλά είναι στάση ζωής".

Δε λέω ότι σε εκφράζουν τα παραπάνω, απλά αφορμή βρήκα να εκφράσω και μια αντίθετη άποψη προς συνηγορία της "διαβολικής" αυτής εορτής (που ούτε κι εγώ πολυσυμπαθώ όπως φαίνεται, εξάλλου εγώ είχα συνηθίσει στην Αποικιακή εκδοχή, δηλαδή την Eros Day.:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αιμίλιε, να σου πω εγώ τι κάνω κάθε χρόνο αυτή τη μέρα, είτε έχω σχέση είτε όχι. Απλά την αντιμετωπίζω σαν μια οποιαδήποτε καθημερινή μέρα...αν πέφτει Σ/Κ, την αντιμετωπίζω σαν ένα οποιοδήποτε Σ/Κ. Φέτος στις 14 θα ξυπνήσω στις 6:30, θα κατέβω Αθήνα για να γράψω Πεζογραφία, αργότερα θα διαβάσω για το μάθημα που δίνω λίγες ώρες αργότερα, μετά θα γράψω Αποικιοκρατία και γύρω στις 10 το βράδυ θα είμαι σπίτι μου όπου θα κάνω μπάνιο, θα φάω και θα κοιμηθώ. Ο,τι και να διαλέξεις να κάνεις, είναι σίγουρα καλύτερο από αυτό. Κι εγώ έχω και σχέση!
Σε έφτιαξα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως αν κάποιος θέλει πάρτυ για ελεύθερους σώνει και ντε και μένει Αθήνα, βρήκα αυτό.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Άμα σου πω ότι κι εγώ ήθελα να βάλω ενα forever alone comic, δεν θα με πιστέψεις... Χαχ!

Το forever alone δεν ειναι comic, ειναι meme :)
Και σιγα την γιορτη :P Ειναι ανοητη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Η άποψή μου γι' αυτό που έγραψε ο άγνωστος απ' τον οποίο πήρες το ανωτέρω quote:

Μια αμερικανοειδής 90210 διαστάσεων ΜΠΟΥΡΔΑ, που συντηρεί γενεές επί γενεών την ιδέα της ιδανικής γυναίκας ως πριγκήπισσας Λαίδης Ξάνθας Μπουκλαφιόρε και του άντρα ως του Λόρδου Δον Μπασταρδάντε Ομορφάντρε, να έρχεται καβάλα στο λευκό άλογο, σέρνοντας από πίσω τους μουσικάντηδες με τα βιολιά, τις κιθάρες, το λάουτο... μες τη βαλίτσα του να χει εκατό πτυχία, σαρανταπέντε βίλες και μια βιλάρα ΝΑ, που λένε και στην Κύπρο το πέος, χωρίς να ξεχνάμε φυσικά ότι πρέπει να είναι και πρωταθλητής στο άλμα επί πέους, το οποίο όπως θα το ξετυλίγει γύρω από το σμιλεμένο του κορμί προκειμένου να γονιμοποιήσει την πριγκήπισσα, καλόν θα είναι να φτιάχνει και κανα υδραυλικό, σα γαλλικό κλειδί να ξεσφίγγει τα παξιμάδια...α και το λάουτο ε! Μην ξεχνάμε το λάουτο...

Και η πριγκηπέσσα Μπουκλαφιόρε εκεί, στο ροζουλί κρεβάτι της, με εκατό κοτσιδάκια Hello Kitty στο εφηβαίο να φωνάζουν "μιάου, μιάου, μιάου για βιλάρα πεινάου" και μόλις ο δύσμοιρος ο Μπασταρδάντε Ομορφάντρε πάει να κατεβάσει τις 100 σιδερένιες στρινγκάρες της μοσχαναθρεμένης με τις 728 παρθενοκλειδαριές, να ακούει "ΜΗΗΗΗ θα καούμε στην Κόλαση", ή "Θα μας πιάσει ο Βασιλιάς μπαμπάς μου και θα σου δείξει κι εσένα τη βιλάρα του που δεν έχει καμία σχέση μ αυτή του αδερφού μου στην αίσθηση!!!" Και μην ξεχνάμε το λάουτο ε! Μην ξεχνάμε το λάουτο...

Και έστω ότι ο τρισχαριτωμένος καθυστερημένος Λόρδος κατορθώνει και βρίσκει τη σπηλιά και μπάζει το δράκο του εκεί μέσα έτοιμον να πετάξει τις φλόγες του και να κατακάψει τα ήδη καρβουνιασμένα έλη της Μπουκλαφιόρε, έχει και τη δικιά σου από κάτω να φωνάζει "Πχιό δεξάααα, πχιό αρ'στεράααα" και να του λέει και στο τέλος "όχι αγορίνα μου, εκεί είναι το ρουθούνι μου, κάτσε να σου δείξω πως το μεταχειρίζονται το ρημάδι το εργαλείο σου, ευτυχώς δεν ξέχασα την τέχνη μετά την αλλαγή φύλου", κλατς το κομπολόι και πουφ η ροζουλιά τσίχλα μπαμπαλού με τη σταγόνα κεράσι να αναθυμιάζει μες τα μούτρα του επιβήτορα όσο αυτή επιστρέφει στην κύρια λειτουργία να βάφει τα νύχια με το σπάνιο χρώμα ...ροζ. Και μην ξεχνάμε το λάουτο ε! Μην ξεχνάμε το λάουτο!

Και δώστου, μπήξε βήξε ο καθυστερημένος την καθυστερημένη, να προσεύχονται και οι δυο να καθυστερήσει το τελείωμα, και να ρωτάει ο ανασφαλής κι αχρείος "Σα το δικό μου έχεις ξαναδεί;" και να του λέει η Μπουκλαφιόρε "Του Μήτσου, του Μπάμπη, του Γιάννη, του Κώστα *μπάντζο να παίζει γρήγορα* ....100 ονόματα μετά... του Σήφη, του Μάρκου, του Παύλου, του Ζήση, του μπαμπά μου, α και του Ντίνου, και όλα την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου!!!".


Και μην ξεχνάμε το λάουτο ε! Μην ξεχνάμε το λάουτο!

Ή ήπια παραπάνω σήμερα, ή ήπια παραπάνω σήμερα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
παντα μου αρεσε να ακουω τετοια μερα τις αφιερωσεις στο ραδιοφωνο,τις ερωτικες εξομολογησεις...τα κειμενα που γραφουν για τον ερωτα ....και κυριως με τον ενθουσιασμο των πιτσιρικαδων....ναι αν δεν ημουν μπακουρι θα γιορταζα κ αυτην την μερα...γιατι οχι...
ειδικα τα τελευταια χρονια που εχει πεσει στα ταρταρα με την κριση η ψυχικη μας ευμαρεια....μπορω να πω οτι περιμενω εκεινη την μερα που θα ακουσω να μιλανε για τον ερωτα:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Κάθε χρόνο,αγχωνόμουν που θα ρθει αυτή η μέρα και γω θα την περάσω μόνη μου..
Απο την μια,δεν συμφωνούσα με όλη αυτή τη βαβούρα και την επίδειξη, αλλά απο την άλλη κρυφογούσταρα να το ζήσω και γω αυτό. (υποκριτικό,ε? ίσως..)
Επίσης, μου ακουγόντουσαν πολύ ψεύτικα τα "μην περιμένεις την 14.2 να δείξεις τον έρωτα σου.. γιόρταζε τον κάθε μέρα" (ναι,άλλη δουλειά δεν είχα)

Τώρα όμως δεν το βλέπω έτσι. Όλη αυτή η διαδικασία μου φαίνεται ξενέρωτη, απο την μια αρνούμαι να παίξω το παιχνιδάκι τους και να τρέχω να πάρω δώρο/κάρτα/οτιδήποτε, απο την άλλη λέω "μήπως να φτιάξω μόνη μου μια κάρτα?".. μετά σκέφτομαι οτι αυτά τα ζω συνέχεια, κάνουμε εκπλήξεις ο ένας στον αλλον πολύ συχνά, οπότε αυτή η μέρα δεν μου λέει απολύτως τίποτε,δεν με ενοχλεί αλλά δεν με συγκινεί..
άρα έπρεπε να βρω κάποιον για να καταλάβω οτι δεν έχει ουσία η μέρα αυτή?

και μετά αυτό το "ελεύθερος" μου χτύπαγε πάντα άσχημα στα αυτιά.. τι σημαίνει ελεύθερος? πάντα ήμουν ελεύθερη! είτε ήμουν σε σχέση είτε όχι!
την ελευθερία μας λοιπον, την ορίζουμε μόνοι μας.. εγω και παντρεμένη με παιδιά, ελεύθερη θα μαι!

εσείς οι "ελεύθεροι", "singles", "μπακούρια" ή όπως αλλιώς θέλετε.. μια βλακία είναι όλο αυτό, και η 14η είναι μια μέρα σαν όλες τις άλλες.. μη χαλιέστε λοιπόν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
εσείς οι "ελεύθεροι", "singles", "μπακούρια" ή όπως αλλιώς θέλετε.. μια βλακία είναι όλο αυτό, και η 14η είναι μια μέρα σαν όλες τις άλλες.. μη χαλιέστε λοιπόν! :)



και τα μπακουρια εχουν ψυχη :clapup::clapup:

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Οχι, είναι η καλύτερη γιορτή, αξιολάτρευτη, υπέροχη! Μια μέρα αφιερωμένη στις ανθρώπινες σχέσεις! Μια μέρα ανταλλαγής χαριτωμενων δώρων!

Γιορτάστε ρε σεις, κάπως πρέπει να ζήσουν και οι ιδιοκτήτες καταστημάτων χαριτωμένων δώρων.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
.. και μιας και υπάρχει ατμόσφαιρα μασκαρέματος, για τους δεσμευμενους υπαρχουν για όλα τα γούστα στολές που φωτίζουν τη συνέχεια της βραδιάς... :shifty:
Για τους εργενηδες υπαρχουν τα μαγαζια με χορευτριες και χορευτες! Ολοι μπορουν να περασουν καλα αυτή τη μέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
- Που θα με πας του αγίου Βαλεντίνου;
- έχει ανοίξει ένα καταπληκτικό εδω στη γειτονιά.....
- κινέζικο;
- συσσίτιο.........!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Sorry, αν τη χαλάω σε κάποιους, μα τι χαζή γιορτή είναι αυτή?
Δηλαδη οι ερωτευμένοι γιορτάζουν μονο του Αγιου Βαλεντίνου? Ποτέ δεν με ενθουσίασε σα γιορτή, το μόνο γλυκό που έχει είναι οι βιτρίνες των καταστημάτων που είναι γεμάτες καρδούλες, μέχρι εκεί όμως, τίποτε παραπάνω. Ολα για τον καταναλωτισμό και για τους μικρούς ερωτευμένους που περιμένουν πως και πως να έρθει η 14 Φλεβάρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Oπως περναει τις αλλες μερες καλα,ετσι μπορει να περασει και αυτη τη μερα...σιγα τι μερα κιολας!!! μια εμπορευματοποιημενη γιορτη ειναι...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Αφιερωμενο στους bachelors και τις bachelorettes της ημερας:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top