Συλλογή από αγαπημένες και εντυπωσιακές διαφημιστικές καμπάνιες

Fox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Fox, θενξ για το κειμενακι αλλα η δεν απανταει σ'αυτο που ρωταω η εχω παρει πολυ λαθος τη λεξη "διαδραση".. Το κειμενακι λεει για την αναπτυξη του ιντερνετ μαρκετινγκ αλλα οχι του interactive. Μια διαφημιση μεσω νετ μπορει να ειναι διαδραστικη γιατι διευκολυνει το μεσο σ'αυτο(πολλες επιλογες με ενα κλικ)..μια διαφημιση που βλεπεις στην τιβι και δεν μπορεις να αλλαξεις κατι πως μπορει να ειναι διαδραστικη; Εκτος αν το λες με την εννοια της διαδρασης "βλεπω-αγοραζω", οποτε καθετι μπορει να θεωρηθει διαδραστικη διαφημιση.. πχ για interactive advertising στο net https://www.xs4all.nl/~marcg/blogbeeld/amnestyturkey/amnesty_international_torture.html ..τσεκαρε το βιντεακι στο πλαϊ.

Ίσως δεν το διατύπωσα καλά και κόλλησες στην λέξη Interactive ή όπιο είναι το πρόσωπο της μετάφρασης της στην Ελληνική γλώσσα.


Στις 28 Ιουλίου λοιπόν έχουμε συμβούλιο στην εταιρία. Θα παρουσιάσω μια έκθεση σχετικά με World Wide Web Plus Advestising. Και θα αναφερθώ με παραδείγματα Videosκαι εικόνες στο Interactive Advartising. Θα σου το στείλω με emailνα μου πεις την γνώμη σου κατά πόσο έχω δίκιο ή άδικο... Πράγμα που δεν μπορώ να κάνω με καλύτερο τρόπο αυτήν την στιγμή.

Χαιρετώ προς το παρών γιατί είμαι με τα μάτια στο πάτωμα κα ι θέλω ύπνο. (Δουλειά αύριο).
Καλό βραδύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
άκυρο το μήνυμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κι όμως είναι σαν μια ταινία μικρού μήκους τόσο όμορφη και πρωτότυπη σαν ιδέα
Ομορφη ηταν η ταινιστρια θα λεγα :P Πρωτοτυπη δε θα το λεγα, απλα πηραν μια παλια ιδεα μιουσικαλ και την εβαλαν σε διαφημιση (αν και νομιζω εχει ξαναγινει και σε διαφημισεις). Και τελικα τι σου εδωσε η διαφημιση ; Τι ειπε τελικα ο ποιητης και πως συνδεεται με το προιον ;


Corpse Bride Ναι αυτο ηθελα να πω κι εγω για το interactive. Ισως δεν ειναι ο πιο δοκιμος ορος, αλλα επιφυλλασομαι γιατι δεν ειμαι του τομεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν και δεν είναι η αγαπημένη μου, πιστεύω ότι έχει ενδιαφέρον να την δει κανείς :)
https://www.youtube.com/watch?v=nNo2iuzAIvk
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Αν και δεν είναι η αγαπημένη μου, πιστεύω ότι έχει ενδιαφέρον να την δει κανείς :)
https://www.youtube.com/watch?v=nNo2iuzAIvk

Τα σπάει :D : "Στη μάνα σου το πες ;;;" !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lala

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άσπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Τα σπάει :D : "Στη μάνα σου το πες ;;;" !


Ναι ναι καλά έχει πολύ γέλιο
Κυρίως επειδή φαντάζομαι την αντίδραση της μητέρας μου αν της έλεγα κάτι παρόμοιο...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=u_fUVqp_eqY

αν και δεν ξερω αν μπορει να χαρακτηριστει ως διαφημιση η ως κοινωνικο μνμ

μου τραβιξε την προσοχη παντος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=lxOtwB7r784

Τρέξε τρέξε μικρούλη.

Τα σπάει άσχημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

Fox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 198 μηνύματα.


Απολαμβάνοντας τον καφέ μου σήμερα σε ένα απόγευμα χαλάρωσης στο σπίτι μου, διαβάζοντας κάποια ενδιαφέροντα reviews στο διαδίκτυο , είχα την τύχη να δω στο YouTube μια εξαιρετική διαφήμιση της 180 Amsterdam (μια από της μεγαλύτερες εταιρίες διαφήμισης παγκοσμίως).

Μετά την αξιοθαύμαστη καμπάνια της για την Αdidas “NOTHING IS IMPOSSIBLE” επιστρέφει με ένα νεο project το “Every Year Counts”. Με μάγεψε η απλότητα και η ικανότητα της να σου περάσει μηνύματα, δημιουργώντας σου διάφορα συναισθήματα γι'αυτό και την μοιράζομαι μαζί σας.

Σας παρουσιάζω το Every Year Counts Glenfiddich:
Για να δείτε το Video Κάντε κλικ "εδώ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πράγματι πολυ ωραία.Σε τραβάει να την παρακολουθήσεις και οπτικα αλλα και ακουστικα.Καταπληκτικη δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παρα πολυ καλη! ψαγμενη και αντισυμβατικη θα ελεγα... οχι απλα πρωτοτυπη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ωραια, αλλα μεχρι εκει που συνησητοποιεις οτι ειναι απλα για ενα ουισκι.:sick:

Παντα εχω αναμεικτα συναισθηματα, οταν ενεργεια και ωραιες ιδεες, χρησημοποιουνται για να προωθησουν ευτελη πραγματα.

Μπραβο για τις ιδεες και το μονταζ.
Κριμα, που δεν προωθει κατι σημαντικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πολύ καλή όμορφη διαφήμιση αλλά πιο πολλά μηνύματα ένιωσα ότι πήρα από την διαφήμιση του Jonnie Walker (με το android)

Υ.γ.: Πραγματοποιήθηκαν κάποια merge έτσι ώστε τις αξιοθαύμαστες διαφημίσεις να τις έχουμε σε κοινό thread
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Fox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Πολύ καλή όμορφη διαφήμιση αλλά πιο πολλά μηνύματα ένιωσα ότι πήρα από την διαφήμιση του Johnny Walker (με το android)

Ναι Παναγιώτη, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Σαφώς και η Διαφήμιση του Jonnie Walker περνάει περισσότερα μηνύματα και είναι μία από τις καλύτερες γιατί χρησιμοποιεί μια παντοτινή ανάγκη εκφρασμένη με την τελευταία λέξη της τεχνολογίας (σε σημείο βέβαια που φαίρνει στο μυαλό μας τις ταινίες του RoboCop). Πάντως βασίζεται πάνω στην ιδέα πως “αυτά που θέλουμε να έχουμε είναι αναμφισβήτητα αυτά που δεν έχουμε” με εικόνα ένα ανδροειδές να αναρωτιέται πως είναι η ανθρώπινη ζωή μέσα από της μεγάλες της χάρες και διατίθεται να ανταλλάξει τις αρετές του είδους του με “αντάλλαγμα” να γίνει άνθρωπος.

Με τα προλεγόμενα σίγουρα θα έχετε προσέξει πως υπάρχουν κάποιες ομοιότητες σε αυτές τις δύο διαφημίσεις αλλά η μεγαλύτερη είναι πως και οι δύο περνάνε κάποιο μήνυμα που θα μας “προβληματίσει” με αποτέλεσμα να το σκεφτούμε και να τις χρησιμοποιούμε ως παράδειγμα προς τον τρόπο σκέψης μας. Βασικό επίσης είναι το ότι δεν υπάρχει λογοπαίγνιο και η εικόνα μιλάει από μόνη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ανατριχιαστικη και πολυβραβευμενη:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πολύ καλή!!! Μπράβο!! Να την υποτιτλίσουν και να την δείξουν σε όλες τις χώρες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
:| :eek: Απίστευτη.. Ανατριχιαστική.. Μακάρι να έχει βοηθήσει να σωθεί έστω μία ζωή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.


Χωρίς Λόγια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Την έχω ξαναβάλει αλλά πραγματικά μου δίνει ρυθμό!


Και μία που έχει κάνει θραύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top