Σε ποιο μέρος έχετε περάσει τις καλύτερες διακοπές;

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
στην λιμνη πλαστιρα... στο ξενοδοχειο ναιαδες εξω χιονη κ εμεις με το τζακι... τελεια...

αλλα κ ολλανδια ωραια περασαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
1. Στην Αντίπαρο, με τον τότε μου και ένα φίλο... Καθε πρωί παίρναμε το 4x4, φορτώναμε ψαροντούφεκα, μπισκότα, σχάρα, σκηνούλα και νερά, και βρίσκαμε κάποια χαμένη παραλία... όπου τη βγάζαμε με άραγμα, ψαροντούφεκο, και στο καπάκι ψήναμε και τρώγαμε ό,τι είχαμε πιάσει!! Αχ τι ωραία... μαγεία...

2. Στα σκάφη με τους γονείς... Ελλάδα...

3. Στα Ζαγοροχώρια με τον πρώην... Χριστούγεννα 2004, απίθανη ατμόσφαιρα, πεντανόστιμο φαΐ, βόλτες στα βουνά, είτε με τα πόδια είτε με το τζιπ... κι ένας γλυκύτατος ξενώνας, στο Πάπιγκο...

4. Στην Πράγα με τον ιχλίμπεντιχ. Τελικά αυτή η πόλη τα δικαιώνει όλα, μας μάγεψε... δεν ήθελα να φύγω, ο ιχλίμπεντιχ ακόμα με κοροϊδεύει: "de thelo na pao pisoooooo!" ;)

5. Και ό,τι εξωτικό έχω κάνει... Κίνα και Νότιος Αμερική... Άλλοι κόσμοι, άλλη ατμόσφαιρα, απομακρύνεσαι από ό,τι σου είναι γνωστό και ανακαλύπτεις εκ νέου τον εαυτό σου και τη γη μας...

6. ...αλλά οι ιδανικές μου διακοπές είναι πάντα στα νησιά μας... στην Κρήτη... όπου πάντα πάντα μα πάντα περνάω μαγικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
1. Στην Αντίπαρο, με τον τότε μου και ένα φίλο... Καθε πρωί παίρναμε το 4x4, φορτώναμε ψαροντούφεκα, μπισκότα, σχάρα, σκηνούλα και νερά, και βρίσκαμε κάποια χαμένη παραλία... όπου τη βγάζαμε με άραγμα, ψαροντούφεκο, και στο καπάκι ψήναμε και τρώγαμε ό,τι είχαμε πιάσει!! Αχ τι ωραία... μαγεία...

2. Στα σκάφη με τους γονείς... Ελλάδα...

3. Στα Ζαγοροχώρια με τον πρώην... Χριστούγεννα 2004, απίθανη ατμόσφαιρα, πεντανόστιμο φαΐ, βόλτες στα βουνά, είτε με τα πόδια είτε με το τζιπ... κι ένας γλυκύτατος ξενώνας, στο Πάπιγκο...

4. Στην Πράγα με τον ιχλίμπεντιχ. Τελικά αυτή η πόλη τα δικαιώνει όλα, μας μάγεψε... δεν ήθελα να φύγω, ο ιχλίμπεντιχ ακόμα με κοροϊδεύει: "de thelo na pao pisoooooo!" ;)

5. Και ό,τι εξωτικό έχω κάνει... Κίνα και Νότιος Αμερική... Άλλοι κόσμοι, άλλη ατμόσφαιρα, απομακρύνεσαι από ό,τι σου είναι γνωστό και ανακαλύπτεις εκ νέου τον εαυτό σου και τη γη μας...

6. ...αλλά οι ιδανικές μου διακοπές είναι πάντα στα νησιά μας... στην Κρήτη... όπου πάντα πάντα μα πάντα περνάω μαγικά...
σε λιγα μεροι εχεις παει ε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Στην ελαφόνησο, στον Αγιο Νικήτα στη Λευκάδα, στα Τριζόνια, στο Πήλιο, και φυσικά στη νότια πελοπόνησο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εις την μαγική ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑ...
Πουθενά όπως εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Io..... πριν χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Στην Νεράτζα!Είναι ένα χωριό λίγο έξω απο την Κορινθο και κοντά στο Κιάτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Στην Κεφαλλονιά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
.

Στην Άνδρο, πέρσι το Σεπτέμβριο.

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σε πολλά μέρη.. Σκόπελο, Βόλο, Κω, Ήπειρο, Αγκίστρι, Χαλκιδική, Πάρο.. είμαι εύκολος άνθρωπος εγώ! :D

Αλλά οι καλύτερες θα είναι φέτος μόνο και μόνο γιατί με δυσκόλεψαν τόσο πολύ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Στη Κεφαλλονιά μέχρι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Στη Μύκονο όλες τις φορές που έχω πάει, στην Καλαμάτα απίστευτα Καλοκαίρια και ειδικά εκείνο του 2001, στο Ντουμπάι, στη Μονεμβασιά και ελπίζω σε όλα τα νησιά που θα πάω φέτος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Στη Μύκονο όλες τις φορές που έχω πάει, στην Καλαμάτα απίστευτα Καλοκαίρια και ειδικά εκείνο του 2001, στο Ντουμπάι, στη Μονεμβασιά και ελπίζω σε όλα τα νησιά που θα πάω φέτος:)
Θα σου αρέσει και στην Ελαφόνησο τώρα που θα πάς.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Στα Γιάννενα 6 χρόνια φοιτητικής ζωής!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Έχω περάσει καλά σε πολλές διακοπές, αλλά μερικές ήταν τέλειες:

Λευκάδα 2001: οι πρώτες μου σαν φοιτήτρια. Με πολύ ωραία παρέα, περνούσαμε τέλεια, κολύμπι, χαβαλές, τέλειες.

Νορβηγία 2001: οικογενειακά, αλλά παρόλα αυτά ήταν τέλεια. Από τις πιο ωραίες χώρες που έχω πάει!

Αμοργός 2003: τεράστια παρέα, ΠΟΛΥΣ χαβαλές κι ένα πανέμορφο νησί το οποίο γυρνάγαμε ανακαλύπτοντας κάθε μέρα κάτι διαφορετικό. Εκεί ξεκίνησε κι ένας τρελός έρωτας που με ταλαιπώρησε 1 χρόνο.

Αίγυπτος 2004: από τα ταξίδια που πρέπει ο καθένας να κάνει. Οι άπειρες δραστηριότητες συνδυασμένες με τον χαβαλέ φοιτητικής εκδρομής. Και μια κουλτούρα που συναντούσα πρώτη φορά έντονα.

Μπέργεν, Νορβηγία 2006: στην αδερφή μου που έκανε Erasmus. Τέλεια, φοιτητικά. Η πρώτη φορά που έμεινα σε νορμάλ εστία και είδα τι με περίμενε.

Ίος 2006: μπάνιο, φαγητό και τρελές νύχτες. Είχα πάει με την κολλητή μου, αν και τις νύχτες τις περνάγαμε πάντα χωριστά.:P


Το ξέχασα:
Αγγλία 1996: οι πρώτες μου διακοπές στο εξωτερικό με τα αγγλικά που πήγαινα! Ήμασταν πολλοί έφηβοι μέσα στην τρέλα, οι συνοδοί χύμα, μέναμε Λονδίνο και γυρίσαμε πάρα πολλά μέρη. Γέλιο, βλακείες, έκπληξη για το καινούριο. Μαζί και μια αγαπημένη φίλη που δεν υπάρχει πια.:(


Αλλά οι καλύτερες είναι αυτές που θα έρθουν. Πότε; Δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Εάν εξαιρέσω, την συντροφιά του ανθρώπου που με ενδιαφέρει...

Τις ωραιότερες διακοπές τις πέρασα στην Γαύδο !!!

Υπάρχει μια τεράστια παραλία με τρεις - τέσσερεις ταβέρνες με γεννήτριες... και ένα πλήθος από αλμυρίκια, τα οποία δημιουργούν ακόμα και σπηλιές..., που μέσα μπορεί να χωρέσουν και σκηνές...
Αλλά βέβαια, αυτές δεν είναι αρκετές για όλους...
Υπάρχουν όμως για όλους, αρκετά δέντρα, ώστε να έχουν όλοι σκιά...
Η παραλία είναι υπέροχη με λεπτή ξανθή άμμο και τα νερά κρύσταλα...

Την χρονιά που ήμουν εγώ εκεί και μάλιστα, είχα την τύχη να καθίσω 3 ολόκληρους μήνες, όλοι οι κατασκηνωτές γνωριζόμασθαν και φθάσαμε να γίνουμε μια παρέα...

Κάθε βράδυ, γινόντουσαν γλεντάκια και πολλές βραδυές, υπήρχαν και ψάρια τσάμπα..., από παρέες που πήγαιναν για ψαροντούφεκο και επειδή δεν είχαμε ψυγεία, δεν γινόταν να κρατηθούν τα ψάρια..., οπότε τα δίνανε στην ταβέρνα και τα έψηνε και τρώγαμε όλοι και πληρώναμε μόνο τις σαλάτες και τις μπίρες...
Δεν ήταν όμως το φαγητό το θέμα, ήταν ότι τέτοιες φάσεις..., γινόντουσαν ευκαιρία για να μαζευτούμε όλοι και να κάνουμε γλεντάκι..., που κατά κανόνα τελείωνε το ξημέρωμα...

Αξέχαστες διακοπές...!!!!

Την Γαύδο, αξίζει να την επισκεφθεί κανείς, το πρόβλημα είναι ότι είναι αρκετά μακριά... και ότι δεν έχει και δρόμους...

Όλες οι μετακινήσεις πάνω στο νησί, γίνονται με τραχτέρ, γιατί όλο το νησί είναι σκεπασμένο με άμμο...
Άντε και κανένα εντούρο...

Να πω και το άλλο..., εγώ πήγα εκεί και ήταν έτσι πριν 10 χρόνια, αλλά δεν νομίζω ότι οι συνθήκες θα είναι και τώρα πολύ διαφορετικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Οι καλύτερες διακοπές μεχρι τώρα ήταν στον Πόρο (μακράν οι καλύτερες!!), Σύρο και στην Κύθνο (λόγω παρέας περισσότερο)
μετά Κεφαλονια και Λευκάδα.
και από χειμερινές διακοπές Αυστρία και Παρισι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
οι καλύτερες διακοπές :
1. η πενθήμερη στην δευτέρα λυκείου στην Ελλάδα ( λόγω συμμαθητών)
2. Χριστούγεννα στο Λονδίνο το 2000 ( μου άρεσε πολύ που ήταν στολισμένο λόγω Χριστουγέννων)
3. μια κρουαζιέρα 12 μέρες ( σε νησιά της Ελλάδας και στην Ιταλία ) με τον άντρα μου και δυο πολύ καλούς φίλους βασικά περάσαμε τέλεια ωραία αξιοθέατα, τοπία, μπαράκια και ψώνια
4. άλλη μια κρουαζιέρα 14 ημέρες ( σε νησιά Ελλάδας , στην Ρουμανία στην Κροατία και στο Ουκρανία) πάλι με τον άντρα μου και με τους δυο μας κολλητούς .
Βασικά μου αρέσουν πολύ οι κρουαζιέρες ...
5. 7 μέρες στην Βουλγαρία , ήταν τέλεια κάναμε σκι αλλά πολύ κρύο και τα ψώνια πάμφθηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
  • Άμστερνταμ και Βρυξέλες με την κολλητή μου (απίστευτο γέλιο, μας περνούσαν για ζευγάρι!!!)
  • Παρίσι με φλογερό αίσθημα! (αχ βαχ...)
  • Θεσσαλονίκη με όλους τους τρελλούς φίλους τους Θεσσαλονικιούς!! (με έπιασε νοσταλγία :( )
Τελικά δεν είναι το μέρος που κάνει τις διακοπές ξεχωριστές... αλλά το με ποιόν/ούς είμαστε....


και πρέπει να προσθέσω το περισυνό καλοκαίρι με την κοιλιά τούμπανο στο Αγκίστρι με τον Αργύρη και ήρθε και για δύο μέρες το Ντινάκι παρέα μας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top