Yπερχρεωμένοι αυτόχειρες, του Γιώργου Στάμκου

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Επειδή δεν θέλω να υπολείπεται η ενημέρωσή μου, ποιες είναι οι πηγές σου; Ειδικά αυτό περί ασθένειας. Για να μην έχω μαύρα μεσάνυχτα στην τελική.
οι πηγές δεν είναι δημοσιογραφικές είναι από τον Ευαγγελισμό. Αργά ή γρήγορα θα ακουστεί (τίποτα δεν κρύβεται). Απλά με αυτόν τον τρόπο θέλω να δείξω ότι οι δημοσιογραφοι σκοπίμως κρύβουν κάποιες πληροφορίες και αυτό δε το κάνουν μόνο τώρα αλλά πάντα. Οι δημοσιογράφοι διοικόυν τον κόσμο, φτιάχνουν την ιστορία, επηρεάζουν την ψήφο μας. Το κακό είναι ότι ορισμένοι θεωρούν πως κάνουν λειτουργημα και άλλοι που τους πιστεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
οι πηγές δεν είναι δημοσιογραφικές είναι από τον Ευαγγελισμό. Αρηά ή γρήγορα θα ακουστεί (τίποτα δεν κρύβεται). Απλά με αυτόν τον τρόπο θέλω να δείξω ότι οι δημοσιογραφοι σκοπίμως κρύβουν κάποιες πληροφορίες και αυτό δε το κάνουν μόνο τώρα αλλά πάντα.

Άρα φήμες.
Αν αυτά που λέμε δεν είναι τεκμηριωμένα...Καλύτερα να μην τα λέμε καθόλου.
Όπως είπε και ο Sagan:"Εxtraordinary claims,require extraordinary evidence".

Και αφού τα άκουσες,γιατί δεν τα είπες και σε έναν δημοσιογράφο να δημοσιευτούν;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Επειδή δεν θέλω να υπολείπεται η ενημέρωσή μου, ποιες είναι οι πηγές σου; Ειδικά αυτό περί ασθένειας. Για να μην έχω μαύρα μεσάνυχτα στην τελική.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!! :rofl:
...
ελπίζω να το έμαθε από συγγενείς του, γιατί όπως δήλωσε δεν εμπιστεύεται τα MME. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Άρα φήμες.
Αν αυτά που λέμε δεν είναι τεκμηριωμένα...Καλύτερα να μην τα λέμε καθόλου.
Όπως είπε και ο Sagan:"Εxtraordinary claims,require extraordinary evidence".

Και αφού τα άκουσες,γιατί δεν τα είπες και σε έναν δημοσιογράφο να δημοσιευτούν;;:hmm:


οι δημοσιογράφοι το ξέρουνε (από την πρώτη στιγμή) . Όταν έχουμε αυτοκονία το πτώμα μεταφέρεται σε νοσοκομείο και γίνεται ιατροδικαστική εξέταση καθώς εξετάζεται και ο φάκελος του νεκρού επίσης ανοίγει και φάκελος στην αστυνομία για την υπόθεση (αυτή την στιγμή είναι όλα γνωστά).

οι δημοσιογράφοι το ξέρουν και θα δημοσιευθεί αφού πρώτα γίνει ο ντόρος που θέλουν να γίνει. Το steki απλά είχε την αποκλειστικότητσ ότσν το ακούσετε θα καταλάβετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Σε τέτοιες περιπτώσεις το βουλώνεις,δεν μιλάς...Ειδικά όταν είσαι εσύ ο ηθικός και υλικός αυτουργός.
ποιος δεν πρεπει να μιλαει:S ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
οι δημοσιογράφοι το ξέρουνε (από την πρώτη στιγμή) . Όταν έχουμε αυτοκονία το πτώμα μεταφέρεται σε νοσοκομείο και γίνεται ιατροδικαστική εξέταση καθώς εξετάζεται και ο φάκελος του νεκρού επίσης ανοίγει και φάκελος στην αστυνομία για την υπόθεση (αυτή την στιγμή είναι όλα γνωστά).

οι δημοσιογράφοι το ξέρουν και θα δημοσιευθεί αφού πρώτα γίνει ο ντόρος που θέλουν να γίνει. Το steki απλά είχε την αποκλειστικότητσ ότσν το ακούσετε θα καταλάβετε.
:whatever:

Σύμφωνα με τις ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες, ο αυτόχειρας έπασχε από σοβαρή ασθένεια.
Το βράδυ της Τρίτης μάλιστα, έσπευσε να πληρώσει νωρίτερα τα κοινόχρηστα στη διαχειρίστρια της πολυκατοικίας όπου ζούσε, στην περιοχή των Αμπελοκήπων, ισχυριζόμενος πως θα έμπαινε στο νοσοκομείο.
https://news247.gr/eidiseis/koinonia...iwma_einai_h_fwnh_toy_patera_moy.1721705.html

Από χθες έχουν δημοσιευτεί αυτά. :whatever:
https://news247.gr/eidiseis/aytoktonia_sthn_plateia_syntagmatos.1719726.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:redface: δεν εχει τελικά το steki την αποκλειστικότητα. Next time
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Μαλιστα.Δεν ειχε χρεη ο ανθρωπος,ειχε ανιατη ασθενεια(καθολου δεν ξερω αν ισχυει..απλα λεω το σκεπτικο το τσακοφοκου),και εδωσε τελος στη ζωη του,απλα επειδη ηξερε οτι θα πεθανει,και ηθελε να δωσει ενα νοημα.Ωραια.Τσακοφοκο...τον ρωτησες τον ανθρωπο αν ειχε λεφτα για θεραπειες και φαρμακα;;;Αν οντως ισχυει οτι ηταν ασθενης;

Φιλε μου,σε πληροφορω οτι πλεον εμενα δεν μου φτανουν για οπτιδηποτε περιττο τα λεφτα μου,για να στο πω αλλιως..ουτε για τα βασικα.Βγαζω απο ότι ειχα μαζεψει τοσα χρονια,που αναλογουν σε 2..ναι σε 2 μισθους καθηγητριας 15 χρονων προυπηρεσιας.Αυτο σημαινει χρεωκοπια,διοτι καποια στιγμη,θα μου τελειωσουν.Αν αρρωστησω....απλα.....οχι για γατρους δεν θα εχω λεφτα,αλλα ουτε για φαρμακα.

Τωρα....πες τις θεωριες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μαλιστα.Δεν ειχε χρεη ο ανθρωπος,ειχε ανιατη ασθενεια(καθολου δεν ξερω αν ισχυει..απλα λεω το σκεπτικο το τσακοφοκου),και εδωσε τελος στη ζωη του,απλα επειδη ηξερε οτι θα πεθανει,και ηθελε να δωσει ενα νοημα.Ωραια.Τσακοφοκο...τον ρωτησες τον ανθρωπο αν ειχε λεφτα για θεραπειες και φαρμακα;;;Αν οντως ισχυει οτι ηταν ασθενης;

.

O άνθρωπος ήταν συνταξιούχος φαρμακοποιός και το ταμείο του χορηγεί δωρεάν φάρμακα για τέτοιες ασθένειες. Επίσης ήταν συνδικαλιστής και είχε μια ιδεολογία διαμορφωμένη. Οπότε ο λόγος που αυτοκτόνησε δεν είναι επειδή δεν είχε να πληρώσει φάρμακα.


Τα φάρμακα αυτά είναι πανάκριβα αλλά στην Ελλάδα τουλάχιστον (σε αντίθεση με άλλες χωρες πχ. Αμερική) δε νομίζω να υπάρχει ασθενής που να επισκέπτεται νοσοκομείο με σοβαρή ασθένεια και να μην χορηγούν τετοια φάρμακα επειδή δεν έχει λεφτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ξερετε ποιο ειναι το θεμα; Κανεις δεν ξερει τα πραγματικα αιτια που "αυτοκτονησε" ο ανθρωπος αυτος. Αν και φυσικα δεν ειμαστε χαζοι. Αλλωστε και ο ιδιος δηλωσε ξεκαθαρα τους λογους της "αυτοκτονιας" στο χειρογραφο σημειωμα του.Μπορει (οπως λεει ο tsakos) να επασχε απο ανιατη ασθενεια και σου λεει θα πεθανω, που θα πεθανω ας δωσω ενα ηρωικο τελος. Ακομα κι ετσι να ειναι τα πραγματα κανεις δεν μπορει να αρνηθει το πολιτικο κινητρο της πραξης αυτης. Κανενας δεν παιρνει τοσο ευκολα μια αποφαση να αφαιρεσει την ιδια του τη ζωη μπροστα στη Βουλη. Αν ηταν θα το εκανε μονος στο σπιτι του. Επασχε ή δεν επασχε απο καποια ανιατη ασθενεια, ειχε ή δεν ειχε ψυχολογικα προβληματα κανεις δεν μπορει να αμφισβητησει το γεγονος οτι ολα αυτα διογκωνονται μεσα στο σημερινο κλιμα ανασφαλειας που βιωνουμε ολοι οποτε και οδηγουμαστε σε αυτα τα αποτελεσματα. Αρα παντα κατω απο οποιοδηποτε πρόβλημά μας σημερα υποβοσκει η κριση που χειροτερευει τα οποια προβληματα εχουμε και πολλοι ανθρωποι φτανουν σε αυτο το σημειο. Οπως και να χει η πραξη του αυτη ειναι συμβολικη στις εποχες που ζουμε και δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να προσβαλλουμε τη μνημη ενος ανθρωπου που αυτη τη στιγμη δεν ειναι κοντα μας. Πολλοι ανθρωποι εχουν αφαιρεσει τη ζωη τους εξαιτιας της οικονομικης κρισης που απλα δεν ακουστηκαν και δε μαθευτηκαν. Δεν ειναι μονο ο Δημητρης Χριστουλας. Και φυσικα δεν ειμαι υπερ μιας τετοιας αποφασης. Ομως, απο την αλλη καποια στιγμη κατι θα συνεβαινε που θα ταρακουνουσε λιγο εως πολυ τα νερα. Και ας ειναι και υπερβολες των ΜΜΕ . Δε με νοιαζει. Δυστυχως , πιστευω (δεν ξερω βεβαια τι θα γινει τις προσεχεις ημερες) οτι μονο κατι πολυ ασχημο αν θα γινει, οπως το να χαθει μια ανθρωπινη ζωη, ειναι ικανο να μας ξεσηκωσει. Ποιος δε θυμαται τι ειχε γινει εκεινες τις μερες που δολοφονηθηκε ο Αλεξης Γρηγοροπουλος; Καιγοταν ολη η Αθηνα για μερες.Και τοτε δεν βιωναμε καν την οικονομικη κριση.Κατι θα γινει καποια στιγμη που θα φερει τα πανω κατω. Αν οχι αυτο το γεγονος, καποιο αλλο ισως. Θελω να πω δηλαδη οτι ο ανθρωπος αυτος προφανως ηθελε να μας περασει ενα μηνυμα . Δεν επιβραβευω σε καμια περιπτωση τον τροπο που το εκανε αλλα τουλαχιστον καταφερε να ταρακουνησει τα βαλτωδη νερα στα οποια ειχαμε περιπεσει τον τελευταιο καιρο. Σε καμια περιπτωση ,βεβαια,δε θελω να ξανακουσω για παρομοιες "ηρωικες" πραξεις ουτε φυσικα να γινει "μοδα" αυτο.Απλα ο Δημητρης Χριστουλας,ασχετα με τα κινητρα του , εβαλε το δικο του πολυ μικρο λιθαρακι το οποιο με το δικο του τροπο θα συμβαλλει στην αναποφευκτη εκρηξη μιας ωρολογιακης βομβας που χτυπαει αντιστροφα και καποια στιγμη κατι θα την πυροδοτησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Ωχ Θεέ μου, τι διαβάζουν τα μάτια μου.

Και από ανίατη ασθένεια να έπασχε, ΤΙ σημασία έχει?

Η πράξη του ήταν φύσει απόλυτη αντίδραση στην πολιτική που εφαρμόζεται και
δεν τελέστηκε τυχαία στο Σύνταγμα.

Ήθελε να στείλει ένα ξεκάθαρο μήνυμα και σε μάς και στους π@απ@ρες που μας κυβερνάνε.


Σήμερα διάβασα αυτοκτόνησε και άλλο άτομο στη Θεσσαλονίκη λόγω χρεών.


Ρε, είναι η απολύτη κατάντια και ξεφτίλα ενός κράτους να αυτοκτονούν σωρηδόν οι πολίτες του γιατί βρίσκονται σε απόγνωση.
Και καθόμαστε και μιλάμε για την ξεδαντροπιά που είπε ο ένας και ο άλλος για να μαζέψει τα ασυμάζευτα?

Οι άνθρωποι είναι στυγνοί εγκληματίες σε εντεταλμένη υπηρεσία καταστρατηγούν το Νόμο, παραβιάζουν το Σύνταγμα, καταπατούν θελεμιώδη ανθρώπινα δικαιώματα, εκμηδενίζουν το βιοτικό επίπεδο, ασφάλεια και μέλλον όλων μας.
Ξεπουλάνε τα πάντα χωρίς καμιά αιδώ και εμφανίζονται και ως σωτήρες.
Θα κ@λ@σουν μπροστά σε μία αυτοκτονία?
Τι είναι στο κάτω κάτω της γραφής ένας 77χρονος που τίναξε τα μυαλά του στον αέρα?
Ένας ακόμα αριθμός. Αλλά πριν τον κατατάξουμε στην στατιστική των αυτοκτονιών να βρούμε να πετάξουμε και λίγη λάσπη.

Και υπάρχουν ακόμα ζώα που θα τους ψηφίσουν?

Τι να πω...ΕΛΕΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πολλοι ανθρωποι εχουν αφαιρεσει τη ζωη τους εξαιτιας της οικονομικης κρισης που απλα δεν ακουστηκαν και δε μαθευτηκαν. Δεν ειναι μονο ο Δημητρης Χριστουλας.

Σήμερα διάβασα αυτοκτόνησε και άλλο άτομο στη Θεσσαλονίκη λόγω χρεών.

Προσπάθησα να ενημερώσω νωρίτερα τον Φόκο κορίτσια μου, αλλά κανείς πιο τυφλός από αυτόν που δεν θέλει να δει:
Αρχική Δημοσίευση από isiliel:
...οδηγούνται στην αυτοκτονία τουλάχιστον δύο άτομα την ημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Το video το είδα και ο Μπεγλίτης λέει ξεκάθαρα ότι τέτοια περιστατικά συμβαίνουν λόγω οικονομικών προβλημάτων. Μίλησα για τη συγκεκριμένη δήλωση και όχι για κάθε συνέντευξη που έκαναν οι ΠΑΣΟΚΟΙ πολιτικοί.

Κατά τη γνώμη υπεύθυνοι για την αυτοκτονία είναι αυτοί που σπέρνουν το κλίμα απαισιοδοξίας σε όλη τη χώρα δηλαδή τα ΜΜΕ και οι δημοσιογράφοι.

Ο αυτόχειρας με την αυτοκτονία δεν σεβάστηκε το παιδί του. Έβαλε υλικά αγαθά πάνω από άλλα πράγματα ανεκτίμητης αξία.

:<...>

Για τον αυτόχειρα από διάφορες πηγές και πληροφορίες ξέρω ότι δε χρωστούσε πουθένα μάλιστα είχε τακτοποιήσει όλες τις οικονομικές του εκκρεμότητες και πρόσφατα είχε διαγνωστεί με μια πολύ σοβαρή (ανίατη) νόσο, ενώ ήταν συνδικαλιστής. Αν τα συνδιασουμε όλα αυτά ο καθένας μπορεί να καταλάβει τον λόγο της αυτοκτονίας του. Έδωσε νόημα στον θανατό του υποστηρίζοντας αυτό που ήξερε και το πέτυχε παρόλα αυτά δε θεωρώ το οικονομικό κύριο λόγο για την πράξη του αυτή.

και μετά αναρωτιέμαι εγώ (και όχι μόνο) πώς στο καλό προκύπτουν τέτοια ποσοστά στις δημοσκοπήσεις για τα 2 κόμματα...

Προφανώς, αυτά που εγώ ακούω και με βγάζουν από τα ρούχα μου/θέλω να σπάσω την τηλεόραση για κάποιους είναι πηγή ...έμπνευσης και αφορμή να γίνουν...βασιλικότεροι του βασιλέως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

https://www.theinsider.gr/images/stories/MPASKET/874415.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ο καιόμενος

Κοιτάχτε μπήκε στη φωτιά! είπε ένας από το πλήθος.
Γυρίσαμε τα μάτια γρήγορα. Ήταν
στ’ αλήθεια αυτός που απόστρεψε το πρόσωπο, όταν του
μιλήσαμε. Και τώρα καίγεται. Μα δε φωνάζει βοήθεια.

Διστάζω. Λέω να πάω εκεί. Να τον αγγίξω με το χέρι μου.
Είμαι από τη φύση μου φτιαγμένος να παραξενεύομαι.

Ποιος είναι τούτος που αναλίσκεται περήφανος;
Το σώμα του το ανθρώπινο δεν τον πονά;

Η χώρα εδώ είναι σκοτεινή. Και δύσκολη. Φοβάμαι.
Ξένη φωτιά μην την ανακατεύεις, μου είπαν.

Όμως εκείνος καίγονταν μονάχος. Καταμόναχος.
Κι όσο αφανίζονταν τόσο άστραφτε το πρόσωπο.

Γινόταν ήλιος.

Στην εποχή μας όπως και σε περασμένες εποχές
άλλοι είναι μέσα στη φωτιά κι άλλοι χειροκροτούνε.

Ο ποιητής μοιράζεται στα δυο.

ΤΑΚΗΣ ΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ (1917-1981)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
και μετά αναρωτιέμαι εγώ (και όχι μόνο) πώς στο καλό προκύπτουν τέτοια ποσοστά στις δημοσκοπήσεις για τα 2 κόμματα...

Προφανώς, αυτά που εγώ ακούω και με βγάζουν από τα ρούχα μου/θέλω να σπάσω την τηλεόραση για κάποιους είναι πηγή ...έμπνευσης και αφορμή να γίνουν...βασιλικότεροι του βασιλέως...

Αυτό το thread με έκανε να δώσω τις 2 πρώτες μου αρνητικές ψήφους στο forum. Εδώ και εδώ.

Η τηλεόραση φταίει ή το διαδίκτυο. Απορώ πότε θα σταματήσετε να αναπαράγεται σαχλαμάρες. Ορισμένους σας κάνουν ότι θέλουν οι δημοσιογράφοι.

O αυτόχειρας αυτό που έκανε ήταν πολιτική πράξη και όχι λόγω απελπισίας εξαιτίας των οικονομικών του. Η κατάσταση στην υγεία του τον βοήθησε στην τελική του απόφαση που ήθελε κότσια. Ότι ήταν πολιτική πράξη φαίνεται και στο κείμενο που έγραψε η κόρη του το οποίο με καλύπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
O αυτόχειρας αυτό που έκανε ήταν πολιτική πράξη και όχι λόγω απελπισίας εξαιτίας των οικονομικών του.
Είτε το έκανε από απελπισία, είτε από ιδεολογία, πάλι πολιτική πράξη είναι. Τι προσπαθείς να πεις μ' αυτό;
Ώρες είναι να μας πεις ότι ήταν προβοκάτσια...
---

To Insider αναδημοσιεύει επιστολή του Μίλτου Πασχαλίδη που γνώριζε καλά τον Δημήτρη Χριστούλα που αυτοκτόνησε με μια σφαίρα στο κεφάλι το πρωί της Τετάρτης στην πλατεία Συντάγματος. Ακολουθεί η επιστολή:


Τον κύριο Δημήτρη Χ. τον ήξερα από παιδί. Στην ίδια γειτονιά, στους Αμπελόκηπους, εγώ στην Αργολίδος, εκείνος στη Βελεστίνου. Με την κόρη του ήμαστε συμμαθητές απ' το Δημοτικό μέχρι τη Γ Λυκείου, φίλοι εγκάρδιοι, μεγαλώσαμε σαν αδέρφια, κολλητοί στη γειτονιά και στο σχολείο, παρέα στα πάρτι, σύντροφοι στις πορείες, μετά χαθήκαμε, εκτός από κάτι σποραδικά τηλέφωνα και καφέδες, αλλά πάντα με την επίγνωση ότι είμαστε παιδιά του ίδιου Θεού, σ' ένα παρελθόν τόσο ακαθόριστα μακρινό που νομίζω ότι το έζησε άλλος.



Ο κύριος Δημήτρης Χ. είναι ο τελευταίος άνθρωπος που θα φανταζόμουν μ' ένα όπλο στο χέρι. Μειλίχιος, πράος, μ' ένα αινιγματικό χαμόγελο στα χείλη, λες και ήξερε κάτι που εμείς αγνοούσαμε, μας αγαπούσε και μας καμάρωνε- δεν το λέω γιατί έφυγε, το λέω γιατί είναι η αλήθεια.


Ένας κοντός, μικροκαμωμένος ανθρωπάκος, λιπόσαρκος, μ' ένα ανεπαίσθητο ψεύδισμα που τον έκανε ακόμα πιο συμπαθή, βαθιά καλλιεργημένος, βαθιά πολιτικοποιημένος, βαθιά τρυφερός- δεν μπορεί, κάπου πολύ βαθιά θα 'χε κρυμμένα και τα κουσούρια του, αλλά εγώ δεν τα έβλεπα.


Με τον πατέρα μου ήταν συνάδελφοι, φαρμακοποιοί, είχαν πάντα έναν καλό λόγο ο ένας για τον άλλο- ο μπαμπάς μου δεν μπορεί να το χωνέψει. Κανείς μας δεν μπορεί να το χωνέψει.


Ο κύριος Δημήτρης Χ. έγραψε στο τελευταίο του σημείωμα ότι «αν ένας Έλληνας έπαιρνε το καλάσνικοφ, ο δεύτερος θα ήμουν εγώ». Ο κύριος Δημήτρης Χ. με καλάσνικοφ στο χέρι, είναι η απόλυτη ανορθογραφία.


Αν δεν είχε δώσει τέρμα στη ζωή του, στρέφοντας το όπλο στον εαυτό του στις 9 το πρωί στο Σύνταγμα, θα έλεγα ότι είναι μια απ' τις πιο αστείες εικόνες που μπορώ να φανταστώ. Κανείς δε γελάει. Πως τα φέρνει η ζωή- αν υπάρχει Θεός, έχει πολύ κακό χιούμορ.


Όταν έγραφα πριν δέκα μέρες για τα γερόντια που σαλτάρουν, δεν θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι θα επιβεβαιωνόμουν τόσο σύντομα- και μάλιστα από έναν «δικό μου» προσφιλή ηλικιωμένο.



Έχω να πω πολλά. Δεν θα τα πω. Μόνο ένα ερώτημα απευθύνω προς όλους εκείνους που, αφού πρώτα έστειλαν τους γονείς, τους παππούδες και τις γιαγιάδες μας στο φόβο, στην εξαθλίωση και την απόγνωση, έχουν και το θράσος να δηλώνουν συγκλονισμένοι απ' το συμβάν:


Ρε κουφάλες, ο καθρέφτης σας, έχει αρχίσει να σας φτύνει ή ακόμα το σκέφτεται;


Μίλτος Πασχαλίδης
5 Απρίλη 2012
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
O αυτόχειρας αυτό που έκανε ήταν πολιτική πράξη και όχι λόγω απελπισίας εξαιτίας των οικονομικών του. Η κατάσταση στην υγεία του τον βοήθησε στην τελική του απόφαση που ήθελε κότσια. Ότι ήταν πολιτική πράξη φαίνεται και στο κείμενο που έγραψε η κόρη του το οποίο με καλύπτει.

Εσυ για το ΠΑΣΟΚ σου θα πέθαινες πρασινοφρούρι; Όχι.

Αυτός για την ιδεολογία του πέθανε όμως.


Και τώρα συνέχισε να ποστάρεις μπούρδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,859 μηνύματα.
Άλλο ένα θύμα αστυνομικής βίας στα χθεσινά έκτροπα εναντίων διαδηλωτών που είχαν συγκεντρωθεί για δεύτερη συνεχή ημέρα με αφορμή την αυτοκτονία του συνταξιούχου φαρμακοποιού Δημήτρη Χριστούλα.

Χαροπαλεύει σε κρίσιμη κατάσταση ο πρόεδρος της Ένωση Φωτορεπόρτερ Ελλάδος, Μάριος Λώλος, ο οποίος δέχτηκε πισώπλατα και εντελώς απρόκλητα, χτύπημα με ανάποδο γκλοπ από ματατζή.



Ο Μάριος χειρουργείται σήμερα το πρωί. Μακάρι να πάνε όλα καλά. :worry:

Η Ένωση Φωτορεπόρτερ Ελλάδας καταγγέλλει τη νέα βάρβαρη και απρόκλητη επίθεση από τους άνδρες των ΜΑΤ ενάντια σε συναδέλφους που κάλυπταν τόσο τη χθεσινή συγκέντρωση στο Σύνταγμα, όσο και τη σημερινή με θύμα αυτή τη φορά και τον ίδιο τον πρόεδρο της Ένωσής μας Μάριο Λώλο, που εισήχθηκε ήδη σε Νοσοκομείο «με κρανιοεγκεφαλική κάκωση από πλήξη με γκλομπ, (κάταγμα-εμπίεσμα κρανίου), το οποίο χρήζει χειρουργικής παρέμβασης»! Θυμίζουμε πως δεν είναι η πρώτη φορά που ο Πρόεδρος της ΕΦΕ στοχοποιείται και μάλιστα με τον ίδιο τρόπο, όταν στις 15-12-10 χτυπήθηκε πισώπλατα στο κεφάλι από άνδρα των ΜΑΤ, ενώ ασκούσε το λειτούργημά του, ενώ την επομένη η Ένωσή μας με ανακοίνωσή της είχε επιστήσει την προσοχή στους αρμόδιους Υπουργούς «να αναλάβουν και αυτοί τις ευθύνες τους, γιατί φοβόμαστε ότι στο τέλος θα θρηνήσουμε θύματα»!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εσυ για το ΠΑΣΟΚ σου θα πέθαινες πρασινοφρούρι; Όχι....
Όχι πρώην (και νυν) μπλε παιδί και πρώην κουμουνιστή δεν θα πέθαινα γι αυτούς τους μαλάκες όπως ο αυτόχειρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top