Πόσο κρατάει η προκαταρτική φάση μιας σχέσης;

BUDYSHATVA

Νεοφερμένος

Ο Angelo Attoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εισοδηματίας και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια χαρα σε ολους!
Θα ηθελα τις αποψεις σας σχετικα με καποια θεματα που αφορουν σχεσεις η την προκαταρτικη τους φαση.
Απο προσωπικες μου εμπειριες εχω ζησει αψυχολογητες η αν θελετε ακατανοητες συμπεριφορες.
Για να γινω πιο συγκεκριμενος, σε συναντησεις-γνωριμια με προοπτικη σχεσης,εχουμε βγει πολλες φορες,μεσα σε 1 μηνα ως 2 εβδομαδες περιπου 10-15 φορες.Σε club,εστιατορεια,σινεμα...κλπ
Συγκεκριμενα μου ετυχε 4 φορες με διαφορετικες γυναικες.Ολες τους νεοτερες απο 5 χρονια ως 10 χρονια,καποιες φοιτητριες η εργαζομενες και μονο μια ανεργη.
Δεν ξερω αν αυτο εχει καποια σημασια,για αυτο το παραθετω μηπως σας βοηθησει να κατανοησετε καλυτερα τις καταστασεις.
Τωρα ειμαι 32,το τελευταιο περιστατικο εγινε στα 31 μου.
Οταν ολα πανε καλα,διχως προβληματα μεταξυ μας,δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιες "παρατραβανε" την προκαταρτικη φαση μιας σχεσης.Δηλαδη το σταδιο γνωριμιας ειναι φυσιολογικο να κραταει και ενα μηνα??Για εμενα οχι,αλλα οταν η γυναικα που εχεις απεναντι σου δεν εχει πει,ουτε καν υποννοησει οτι δεν σε θελω ερωτικα η θελω να μεινουμε φιλοι τοτε τι θα μπορουσε καποιος στην θεση μου να υποθεσει?!Αν δεν γουσταρει κατι παραπανω τοτε γιατι δεν το εκφραζει,εστω και με πλαγιο τροπο?!
Αν και πιστευω πως καποια πραγματα μεταξυ ενως αντρα και μιας γυναικας ειναι αυτονοητα και ερχοντε απο μονα τους χωρις αυτα να διατυποωνοντε με λεξεις, κανω λαθος?Αρα βρεθηκα σε καταστασεις επ'αοριστου ουδετεροτητας...να μην γινεται ουτε ενα βημα εμπρος αλλα ουτε και ενα βημα πισω!και να μην ξερω ουτε καν ποσο θα μπορουσε να τραβηξει ακομα αυτη η κατασταση.Αναγκαστηκα να γινω πιο ευθυς η ομος αν θελετε και να μιλησω για το αυτονοητο επειδη ισως το αυτονοητο να μην ειναι και τοσο αυτονοητο για ολους.
Αν λοιπον καποιος η καποια δεν γουσταρει, ασχετα απο τον λογο, γιατι να μην το πει με τον Α η Β τροπο και αντ'αυτου να διαιωνιζει μια ουδετερη κατασταση??Μια τελευταια σημειωση,η γυναικες αυτες,ασχετα απο το κατα ποσο ειχαν χρηματα,θεωρουσαν δεδομενο το οτι ο ντρας πρεπει να πληρωνει τα παντα για αυτες,και οταν λεω τα παντα εννοω απο το μικροτερο μεχρι το μεγαλυτερο εξοδο που μπορει να πληρωσει κανεις βγαινοντας εξω και διασκεδαζοντας.Απλα επειδη αυτες ειναι γυναικες και εγω αντρας...Ομως εαν αυτες ειχαν μονο μια φιλικη διαθεση και τιποτα παραπανω,τοτε γιατι να πληρωνω παντα εγω εναν φιλο??Δεν ξερω για εσας, αλλα εγω με τους φιλους μου ειτε πληρωνει ο καθενας τα δικα του, ειτε ποτε κερναει ο ενας και ποτε ο αλλος.Αρα ποια φιλια?!Κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος για τιποτα και ειναι λογικο να μην ταιριαζουμε με ολους και να μην εχουμε τα ιδια θελω,αλλα ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ να χαραμιζουμε Χρονο - Χρημα και Ψυχικη Φθορα με τα λαθος ατομα?!?!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω αυτο που νομίζω απ'οσα γράφεις είναι πως δεν είναι θέμα σωστού και λάθους, αλλά ''κολλάς''στο ίδιο ή πολύ κοντινό μοτίβο γυναίκας. Γιατί δεν κινεισαι όπως νομίζεις και να είσαι ο εαυτός σου; Το να ''καταπιέζεις'' τις αντιδράσεις σου, μόνο και μόνο για να μην τρομάξεις ή να μη δυσαρεστήσεις μια γυναίκα, ίσως τελικά να σου βγαίνει μείον. Για παραδειγμα καθώς το αναφέρεις, το να δέχεσαι να ευχαριστείς μια επιθυμία μιας γυναίκας, όπως το να πληρώνεις συνεχώς, ενώ αυτό σε δυσαρεστεί, είναι σε βάρος σου. Και ισως τελικά να το διαισθάνονται πως δεν βγάζεις τον αληθινό εαυτό σου κι ενώ μπορεί να τους άρεσες και γι'αυτό να εβγαιναν μαζί σου, στο τέλος αυτό και μόνο να στράβωνε τα σκηνικά. Απο την άλλη, ίσως εσύ τελικά ασυνείδητα να ενοχλείσαι απο συγκεκριμένα χαρακτηριστικά στην προσωπικότητα μιας γυναίκας(πχ η πολλή χαλαρότητα, να θέλει να της τα πληρώνουν, όχι πολύ ξεκάθαρη στη θέση της, εμμεσότητα κλπ) και στο τέλος να ορμάς με ρίσκο χωρίς να σε ενδιαφέρει πραγματικά αν θα χάσεις την ιστορία μαζί της ή όχι. Υποθεσεις κάνω..
Γενικοτερα, αποψη μου είναι πως είναι λανθασμένη η προσεγγιση που κάνεις στον εσωτερικό σου κόσμο, ξεκινώντας αναρωτώμενος για λάθη και σωστά γιατί συνταγές στον έρωτα δεν υπάρχουν. Υπάρχει μόνο η διαίσθηση και η ανάγκη πραγμάτωσης των βαθιών επιθυμιών μας, ψάχνοντας μας στους άλλους ανθρώπους. Γενικότερα πιστεύω πως για να απαντήσεις για τα του συνόλου, θα πρέπει να έχεις πρώτα απαντήσει στα προσωπικά και δικά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BUDYSHATVA

Νεοφερμένος

Ο Angelo Attoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εισοδηματίας και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δεν εχω προβλημα να καλυπτω τα εξοδα μας,βεβαια μεσα σε λογικα πλαισια...αλλα το πολυ και το λιγο ειναι σχετικο,αρα ποια ειναι τα λογικα πλαισια?!
Για παραδειγμα μπορει να κλινεις τραπεζι στα καλυτερα μαγαζια και να ξοδευεις απο 200 ευρω την φορα πανω κατω, να κανεις βολτες με γιοτ και παρολαυτα να ακουσεις κατι οπως: "ε δεν μου αγορασες και αυτοκινητο η διαμαντι"! ...τοτε νομιζω οτι χανεται καθε αισθηση μετρου και αν μην τι αλλο,αυτο διχνει αχαριστια και απληστια!
Στο κατω κατω της γραφης,πιστευω οτι ολα κρινοντε εκ του αποτελεσματος,δηλαδη αν η καταληξη ηταν διαφορετικη,τοτε δεν θα υπηρχε θεμα τωρα.
Αρα το βασικο θεμα μου δεν ειναι τα χρηματα αλλα η εξελιξη μιας προσεγγισης για σχεση.
Με αλλα λογια,αν δεν γουσταρεις για καποιο λογο,τοτε γιατι να το κουραζουμε...?
Ποτε δεν εκανα θεμα τα εξοδα,αλλα εφτασα στο σημειο να θελω να ξεκαθαρισω μια αδρανης κατασταση με τον ενα η τον αλλο τροπο,δηλαδη να μιλησω εξω απο τα δοντια, γνωριζοντας οτι πρατωντας ετσι μπορει να παρεξηγηθω και να κλεισω οριστικα μια πορτα πισω μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Γενικοτερα, αποψη μου είναι πως είναι λανθασμένη η προσεγγιση που κάνεις στον εσωτερικό σου κόσμο, ξεκινώντας αναρωτώμενος για λάθη και σωστά γιατί συνταγές στον έρωτα δεν υπάρχουν. Υπάρχει μόνο η διαίσθηση και η ανάγκη πραγμάτωσης των βαθιών επιθυμιών μας, ψάχνοντας μας στους άλλους ανθρώπους. Γενικότερα πιστεύω πως για να απαντήσεις για τα του συνόλου, θα πρέπει να έχεις πρώτα απαντήσει στα προσωπικά και δικά σου.

Υπάρχουν όμως και κάποιες διαπιστώσεις που μας βοηθούν να οξυνθεί η διαίσθησή μας. Για παράδειγμα, η σοφή ρήση του Δημόκριτου: "Οι μεγάλες, βαθιές επιθυμίες γεννούν βαθιές ανάγκες". Το μυστικό είναι να κρατάς την ισορροπία στο κυνήγι ώστε να εστιάζεις στα πιο σπάνια είδη με τη μεγαλύτερη αξία.

Γιατί να βγεις 4 φορές στο καπάκι με σκυλούδες που σε κοιτάζουν όπως κοιτάζει το δολάριο το ευρώ; Προσπαθείς να κάνεις όμορφα πράγματα για τον εαυτό σου πρώτα και στο χαλαρό, όπως αυτές έτσι κι εσύ, ρίχνεις κανένα βελάκι εκεί που αξίζει. Αν ρίξεις λιγάκι και τα εμφανισιακά σου στάνταρ, τα πράγματα θα γίνουν πολύ ευκολότερα. Δυστυχώς εμείς οι άνδρες κοιτάμε τις γυναίκες όπως αυτές κοιτάνε τις βιτρίνες. Και όταν στο τέλος μας κάτσει μια λιγότερο εμφανίσιμη, θέλουμε να την αλλάξουμε. Αυτά δεν γίνονται...

Έχω πέσει κι εγώ συχνά σε αυτή την κατάσταση "ουδετερότητας" που περιγράφει ο φίλος. Δεν νομίζω ότι υπάρχει επιστροφή, τουλάχιστον δεν τα έχω καταφέρει ποτέ να κερδίσω κάτι περιμένοντας. Ο έρωτας ο ίδιος δεν σε περιμένει, κάνει φτερά! :loveangel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ως γυναίκα αδυνατώ να καταλάβω πως προκύπτει το πρόβλημα..

βγαίνεις το πρώτο ραντεβού, αν πέρασες όμορφα, επιδιώκεις δεύτερο ραντεβού και κάπου εκεί επιδιώκεις το πρώτο φιλί (που ξεκαθαρίζει τις αρχικές προθέσεις της κοπέλας).
Το ραντεβού (είτε πρώτο είτε εκατοστό) δεν χρειάζεται να είναι υπερπαραγωγή, ένας καφές σε ένα γουστόζικο καφέ ή ποτό σε μπαράκι είναι μια χαρά, αρκεί να αποφεύγεται σε λογικά πλαίσια η ρουτίνα.
Αν και στο 2ο ραντεβού πέρασες καλά, επιδιώκεις 3ο, όπου αναζητάς να μάθεις περισσότερα από το τι μπορεί να θέλεις εσύ και ο άλλος.

Όπως και να έχει δεν υπάρχει συνταγή, μπορεί να βλέπεις κάποιον και να τον γουστάρεις και τελικά όταν βγείτε και μιλήσετε και γνωριστείτε.. να ξενερώσεις τελείως ή να μην υπάρχει ερωτική χημεία. Δοκιμάζεις και μαθαίνεις αν υπάρχει όντως ενδιαφέρον, δεν το τραβάς βέβαια σε 10 ραντεβού.
Στο δεύτερο τουλάχιστον πρέπει να ξεκαθαρίζονται τα βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εχω δύο πιθανές υποθέσεις για την αιτία του προβλήματος: η μια είναι ότι έπεσες πάνω σε γυναίκες που το παίζουν δύσκολες για να τις πάρεις στα σοβαρά και να τις διεκδικείς (μην τις πεις και εύκολες), η άλλη είναι ότι απλά θέλουν κάποιον να πληρώνει. Από τη στιγμή που το πρώτο σενάριο είναι κάτι που μάλλον δεν ισχύει σε σένα (αντίθετα με πολλούς άντρες), ξεκαθάρισε το από την αρχή για να μην παίζουν τέτοια παιχνιδάκια. Οπότε σου μένει μόνο το δεύτερο μετά που εκεί μάλλον κάτι λάθος κάνεις στην επιλογή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχω μερικές ερωτήσεις που ίσως σε βοηθήσουν, μπορεί όμως να κατευθύνομαι και λάθος, εσύ θα το κρίνεις. Μήπως θέλοντας να δείξεις πόσο σ'αρέσει, δίνεις πολλά απο νωρίς περιμένοντας άμεσα αντάλλαγμα, δημιουργώντας άγχος και στους δύο; Μηπως σε νοιάζει περισσότερο η ταμπέλα παρά η ουσία; Γιατί υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που κινούνται με κοινωνικά κριτήρια, παρά με αληθινές επιλογές. Μήπως δε θέλεις να βλέπεις σύντομα πως τραβά μια κατάσταση ωστε να σιγουρευτείς πως όντως αξίζει να προχωρήσεις; Μήπως είσαι απο τους τύπους που με την παροχή υλικών αγαθών πιστεύουν πως αρκεί αυτό για να προσφέρουν; Μηπως πιέζεσαι και κατ'επέκταση πιέζεις; Γιατι αν στο ζυγό βάλει ο ένας ένα αχλάδι και πας εσύ και το φορτωσεις με ένα καρπούζι, το αχλάδι θα πετάξει μακρία.
Το λογικό για μένα, μιας και ρωτάς στον τίτλο είναι πως αν σου αρέσει μια γυναίκα, βγαίνετε κι όταν νιώσεις πως αξίζει τον κόπο και θες να δεις που πάει το πράμα, μιλάτε ανοιχτά. Το ποιός θα μιλήσει πρώτος, δεν έχει σημασία. Αμα νιώθει το ίδιο, καλώς, αν όχι δεκτόν και πάμε παρακάτω, δεν κολλάμε. Πιστεύω επιπλέον πως δε συνεχίζεις όταν διαπιστώνεις οτι το άτομο που έχεις απέναντί σου δεν είναι αντάξιο όσων προσδοκείς, δεν ταιριάζουν όλοι με όλους και δέκα πχ ραντεβού μου φαίνονται αρκετά καλά για να φανεί αν θ'ανοίξει ή να κλείσει μια ιστορία, εξαρτάται τα άτομα. Αλλοι στο ένα ραντεβού, άλλοι στα δεκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Κάποιοι άνθρωποι είναι γεννημένοι θύματα και κάποιοι θύτες. Και ενώ κατανοείς και εσύ ο ίδιος ότι ανήκεις στην πρώτη κατηγορία, αφού κάθεσαι και ανέχεσαι τέτοιες συμπεριφορές, συνεχίζεις να συναντάς άτομα από την άλλη κατηγορία. Αν είναι κάτι (που άργησα και εγώ να μάθω είναι η αλήθεια) είναι ότι οι άλλοι μας συμπεριφέρονται όπως εμείς τους επιτρέπουμε γιαυτό εάν δεν σου αρέσει η συμπεριφορά κάποιας, εσύ ο ίδιος σταμάτα το και μη το συνεχίζεις.

Υ.Γ. Είχα βγει με κάποια 2η φορά, αφού ως κύριος φυσικά είχα πληρώσει την πρώτη μας έξοδο, και είχε τη στόμφα του 'φυσικά και θα πληρώσεις την έξοδο μας'. Εγώ φυσικά και θα πλήρωνα υπό άλλες συνθήκες (2η θεωρώ είναι βαριά βαριά η τελευταία φορά) αλλά μόλις το κατάλαβα αυτό όχι απλά πλήρωσε το μερίδιο της αλλά γύρισε και με λεωφορειάκι σπίτι της. Δε θα ξεχάσω τη στιγμή που πάμε να πάρουμε το αμάξι και περνάμε από τη στάση και της λέω 'α να έρχεται και το λεωφορείο σου, άντε καληνύχτα τα λέμε'. Όπως επίσης μου το έπαιζε και δύσκολη. Δηλαδή εγώ μαλάκας ήμουν που της έδειξα το ενδιαφέρον μου? Να δείς πως έστρωσε μετά η λεγάμενη, αλλά για μένα ήταν ήδη αργά.

Όλοι οι άνθρωποι δεν ταιριάζουν με όλους και καλό είναι να το αντιλαμβανόμαστε αυτό από νωρίς πριν μας κάνουν να εθελοτυφλούμε να αισθήματα. Αν το παραμικρό δεν σου αρέσει απο την αρχή, τότε τα χειρότερα έπονται γιαυτό ξέκοβε πριν είναι αργά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ να χαραμιζουμε Χρονο - Χρημα και Ψυχικη Φθορα με τα λαθος ατομα?!?!


μην μπερδεύεστε φίλοι αναγνώστες
και λέει ο καθείς το μακρύ και το κοντό του:
εδώ "σωστά άτομα = σεκς":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
ως γυναίκα αδυνατώ να καταλάβω πως προκύπτει το πρόβλημα..

βγαίνεις το πρώτο ραντεβού, αν πέρασες όμορφα, επιδιώκεις δεύτερο ραντεβού και κάπου εκεί επιδιώκεις το πρώτο φιλί (που ξεκαθαρίζει τις αρχικές προθέσεις της κοπέλας).

Είναι απλό. Όταν βγαίνεις το δεύτερο ραντεβού και με την συμπεριφορά της σου δείχνει ότι δεν θέλει να τη φιλήσεις (αχ είναι νωρίς ακόμα, θέλω να γουστάρω πολύυυυ...και άλλα τέτοια) αλλά θέλει να βγει μαζί σου και τρίτο και τέταρτο και πέμπτο και έκτο ραντεβού, εκεί τι κάνεις;

Κάπου δεν αρχίζεις να σκέφτεσαι μήπως τελικά απλά δεν ταιριάζετε; :hmm:Ωραία και η κουβεντούλα, ωραία και η παρέα, ωραίες και οι ιδέες, ωραίες και οι κιθάρες στην παραλία...αλλά δεν ψάχνεις φίλο, ούτε λούτρινο αρκουδάκι να το χαϊδεύεις στις μοναξιές σου. Απ' την μια μας λένε τα κορίτσια ότι δεν γουστάρουν τους δήθεν και τους πέφτουλες, απ' την άλλη υποτίθεται περιμένουν την δική σου κίνηση. Εσύ ξέρεις ότι όλα αυτά είναι βλακείες αφού αν υπάρχει πραγματική έλξη σε οδηγεί από μόνο του, αλλά απ' την άλλη λες....μπορεί το κορίτσι να μην έχει την πρέπουσα συναισθηματική εμπειρία, μπορεί όντως να μην ξέρει τι θέλει (κάτι όχι και τόσο ασυνήθιστο :P) ή μπορεί να είναι ένα θύμα του ελληνικού βλαχομπαρόκ όπου τα στερεότυπα δίνουν και παίρνουν. Εγώ τι καλύτερο έχω αυτή τη στιγμή;

Και δίνεις μια τρίτη ευκαιρία, μια τέταρτη, μια πέμπτη, κάπου στην έκτη κάνεις μισή κινησούλα παραπάνω, σου βγάζει πάλι άμυνα, ε τα παίρνεις στο κρανίο, την γράφεις στα @@ σου και προχωράς. :smoke:

Μόλις συμβεί αυτό, θα πάθει ένα ψιλοταράκουλο και θα κολλήσει, ξαναρχίζεις πάλι νέο κύκλο. Άντε, δεν γαμιέται λες, μου αρέσει, ας δούμε που το πάει. Τρως άλλα 5-6 ραντεβού και στο τέλος ξαναγυρνάτε στα ίδια. Εκεί το καταλαβαίνει και η ίδια και πριν προλάβεις να πεις 'μα' έχει εξαφανιστεί.

Θα βρει άλλο μαλάκα και πάλι απ' την αρχή! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Είναι απλό. Όταν βγαίνεις το δεύτερο ραντεβού και με την συμπεριφορά της σου δείχνει ότι δεν θέλει να τη φιλήσεις (αχ είναι νωρίς ακόμα, θέλω να γουστάρω πολύυυυ...και άλλα τέτοια) αλλά θέλει να βγει μαζί σου και τρίτο και τέταρτο και πέμπτο και έκτο ραντεβού, εκεί τι κάνεις;

γυναίκα που γουστάρει τουλάχιστον για το φιλί δεν κάνει έτσι..

γυναίκα που θέλει αυλικούς για να τονώνουν την αυτοπεποίθησή της κλπ ίσως κάνει τέτοια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
γυναίκα που γουστάρει τουλάχιστον για το φιλί δεν κάνει έτσι..

γυναίκα που θέλει αυλικούς για να τονώνουν την αυτοπεποίθησή της κλπ ίσως κάνει τέτοια..

τςτςτς, ντροπή τι είναι αυτά που λες; μισογύνης είσαι; :shifty: :lol:

μας λες δηλαδή, άντρες βγείτε ραντεβού, αν πάει και στο δεύτερο - τρίτο, κάντε κίνηση για φιλάκι. αν αποτραβηχτεί και πει..."αχ όχι ακόμα, δεν νιώθω έτοιμη :P" ξεχάστε την γιατί είτε θέλει αυλικούς, είτε δεν πρόκειται να γουστάρει ποτέ.

μάλιστα, δεν ξέρω. αν συμφωνούν και τα υπόλοιπα κορίτσια, να το υιοθετήσουμε. 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BUDYSHATVA

Νεοφερμένος

Ο Angelo Attoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εισοδηματίας και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Συμφωνω με τα περισσοτερα και εν τελει ηταν δικο μου λαθος που επετρεψα αυτη την κατασταση να συνεχιστει.
Αλλα ηθελα να ημουν σιγουρος οτι δεν κανω λαθος κρινοντας επιπολαια την υποψηφια.
Μπορει να ακουστει παραξενο αλλα εχω συνειδητοποιησει οτι προτιμω να δοσω την ευκαιρια να με αποριψουν παρα να πω αντιο και να το μετανιωσω κατοπιν εορτης...
Απο την φυση μου εχω μια δυσκολια στο να λεω οχι γενικα και αυτο εχει αποδιχτει εις βαρος μου αρκετες φορες.
Ευχαριστω ολους για την ανταποκριση και αν επρεπε να ξεχωρισω μονο μια απαντηση ως προς το κατα ποσο καταλαβαινει την κατασταση μου,θα ελεγα την απαντηση του χρηστη parafernalia / Nικος.
Δυστυχως η ευτυχως δεν εχουμε τα ιδια κριτιρια,ουτε τα ιδια θελω και προσδοκιες ολοι.
Το after math η ηθικο διδαγμα για εμενα ειναι το κατα ποσο εισαι διατεθημενος να συμβιβαστεις με τις προσδοκιες του αλλου και αν τελικα αξιζει τον κοπο συνυπολογιζοντας τα συν και πλην του συνολικου "πακετου"...Ναι πιαστηκα λαλακας,κοροιδο η θυμα,οπως θελετε πειτε το και αυτο επιβεβαιωνει το ρητο: "οταν πας με τον σταυρο στο χερι..."Αρα κατα καποιο τροπο συντελειτε μια αδικια στην ζωη,καθως την πληρωνουν ατομα που δεν φταινε.
Και φιληθηκαμε και αγκαλιαστηκαμε,περιμενα να δω τα σημαδια που θα μου διξουν το..."πρασινο φως", μου ειχαν πει ξεκαθαρα οτι τους αρεσω σαν αντρας...αρα μετα απο ολα αυτα δεν υπηρχε η αναμενομενη εξελιξη.Επισης ειχα ριξει την προταση να παμε στο διαμερισμα μου μετα απο βραδυνη διασκεδαση αλλα δεν ενεδωσε!Εκανα κατι που δεν επρεπε η μηπως δεν εκανα κατι που επρεπε??Για εμενα αν εκανα ενα λαθος ηταν η αρχικη εκτιμηση και η καθυστερημενη αντιδραση μου...αλλα για μια ακομα φορα "τα φαινομενα απατουν"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Είναι απλό. Όταν βγαίνεις το δεύτερο ραντεβού και με την συμπεριφορά της σου δείχνει ότι δεν θέλει να τη φιλήσεις (αχ είναι νωρίς ακόμα, θέλω να γουστάρω πολύυυυ...και άλλα τέτοια) αλλά θέλει να βγει μαζί σου και τρίτο και τέταρτο και πέμπτο και έκτο ραντεβού, εκεί τι κάνεις;
Κάπου δεν αρχίζεις να σκέφτεσαι μήπως τελικά απλά δεν ταιριάζετε; :hmm:Ωραία και η κουβεντούλα, ωραία και η παρέα, ωραίες και οι ιδέες, ωραίες και οι κιθάρες στην παραλία...αλλά δεν ψάχνεις φίλο, ούτε λούτρινο αρκουδάκι να το χαϊδεύεις στις μοναξιές σου. Απ' την μια μας λένε τα κορίτσια ότι δεν γουστάρουν τους δήθεν και τους πέφτουλες, απ' την άλλη υποτίθεται περιμένουν την δική σου κίνηση. Εσύ ξέρεις ότι όλα αυτά είναι βλακείες αφού αν υπάρχει πραγματική έλξη σε οδηγεί από μόνο του, αλλά απ' την άλλη λες....μπορεί το κορίτσι να μην έχει την πρέπουσα συναισθηματική εμπειρία, μπορεί όντως να μην ξέρει τι θέλει (κάτι όχι και τόσο ασυνήθιστο :P) ή μπορεί να είναι ένα θύμα του ελληνικού βλαχομπαρόκ όπου τα στερεότυπα δίνουν και παίρνουν. Εγώ τι καλύτερο έχω αυτή τη στιγμή;

Και δίνεις μια τρίτη ευκαιρία, μια τέταρτη, μια πέμπτη, κάπου στην έκτη κάνεις μισή κινησούλα παραπάνω, σου βγάζει πάλι άμυνα, ε τα παίρνεις στο κρανίο, την γράφεις στα @@ σου και προχωράς. :smoke:

Μόλις συμβεί αυτό, θα πάθει ένα ψιλοταράκουλο και θα κολλήσει, ξαναρχίζεις πάλι νέο κύκλο. Άντε, δεν γαμιέται λες, μου αρέσει, ας δούμε που το πάει. Τρως άλλα 5-6 ραντεβού και στο τέλος ξαναγυρνάτε στα ίδια. Εκεί το καταλαβαίνει και η ίδια και πριν προλάβεις να πεις 'μα' έχει εξαφανιστεί.

Θα βρει άλλο μαλάκα και πάλι απ' την αρχή! :whistle:

Ο μόνος τρόπος να κρατήσει κανείς σχέση με γυναίκα είναι να της υποταχθεί ή να την υποτάξει. Εγώ πραγματικά πια δεν αντέχω να κάνω τίποτα από τα δυο, γέρασα, δεν ασχολούμαι.

Η γυναίκα γίνεται σκοτάδι που σε καταπίνει αν δεν έχει δύναμη μόνο να την υποτάξεις πρέπει ή να την εξοντώσεις ή να πας αλλού. Η γυναίκα πρέπει να είναι ισχυρή - αυτόνομη εσωτερικά, πνευματικά και οικονομικά, διαφορετικά είναι μάστιγα και βαμπίρ. Μια πόρνη ή μια γραία. Αυτές με την τετράγωνη λογική, όπως αυτές που έχουν μαθηματική ή φιλοσοφική σκέψη, είναι οι μόνες που δεν είναι επικίνδυνες. Οι σκληρές "εργάτριες" του φωτός είναι οι μόνες σωστές. Τα μυαλά. Η Υπατία ας πούμε ήταν μια τέτοια. 'Ολες οι άλλες είναι βαμπίρ, ηλίθια κοριτσάκια, πόρνες ή γριές μιας γερασμένης άρρωστης διεστραμμένης κοινωνίας φαρισαίων που θέλει χίλια πράγματα για να αγαπήσει, που αγαπά υπό όρους. Μια που το ποτήρι της είναι άδειο, στείρα δηλαδή, και θέλει να το γεμίσει με το δικό σου δυνατό αίμα και ενέργεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
" ξεχάστε την γιατί είτε θέλει αυλικούς, είτε δεν πρόκειται να γουστάρει ποτέ.

1ον. ουκ ολίγες φορές έχω ακούσει τις ιστορίες των ανδρών φίλων μου για γυναίκες που υπάρχει έκδηλο το ερωτικό ενδιαφέρον από πλευράς τους και περιμένουν το πράσινο φως και περιμένουν και περιμένουν, ε μη περιμένεις ρε φίλε ή αν περιμένεις μη γκρινιάζεις γι' αυτό.. ή απόλαυσε τη θέα ή άλλαξέ την.

2ον. Υπάρχουν γυναίκες που καθυστερούν το κρεβάτι, γιατί έτσι έχουν την εντύπωση ότι θα τις πάρει στα σοβαρά (= γάμο) ο ενδιαφερόμενος.

Το καλό είναι ότι υπάρχουν πολλοί και πολλές πορτοκαλιές, μηλιές, βερυκοκιές κλπ. οπότε μη χαλάτε τη ζαχαρένια σας.. next!
Βέβαια αν έχετε το κόλλημά σας, συνεχίστε όσο αντέχετε..

Απλά ΜΗ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τςτςτς, ντροπή τι είναι αυτά που λες; μισογύνης είσαι; :shifty: :lol:

μας λες δηλαδή, άντρες βγείτε ραντεβού, αν πάει και στο δεύτερο - τρίτο, κάντε κίνηση για φιλάκι. αν αποτραβηχτεί και πει..."αχ όχι ακόμα, δεν νιώθω έτοιμη :P" ξεχάστε την γιατί είτε θέλει αυλικούς, είτε δεν πρόκειται να γουστάρει ποτέ.

μάλιστα, δεν ξέρω. αν συμφωνούν και τα υπόλοιπα κορίτσια, να το υιοθετήσουμε. 8)

και γω πιστευω οτι μεσες ακρες αυτό ισχυει:P

τουλαχιστον αν οχι στο 1ο, 2ο, 3ο ραντεβου, στο 4ο να ειστε σιγουροι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Το καλό είναι ότι υπάρχουν πολλοί και πολλές πορτοκαλιές, μηλιές, βερυκοκιές κλπ. οπότε μη χαλάτε τη ζαχαρένια σας.. next!
Βέβαια αν έχετε το κόλλημά σας, συνεχίστε όσο αντέχετε..

Απλά ΜΗ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ

Εντάξει, κάνε μας και κήρυγμα τώρα. Αυτό το "έχει κι αλλού πορτοκαλιές" είναι ότι πιο εγωιστικό έχει γραφτεί στην ιστορία των σχέσεων. Να γκρινιάξουμε γιατί; Επειδή είστε πουτάνες και υπάρχουν για σας πολλές πορτοκαλιές, μηλιές, βερυκοκιές; :P Εγώ πάντως θα υιοθετήσω τη συμβουλή σου. Κωλόχερο στο τρίτο ραντεβού κι ας με πουν ρεμάλι. :hehe:

Ο μόνος τρόπος να κρατήσει κανείς σχέση με γυναίκα είναι να της υποταχθεί ή να την υποτάξει. Εγώ πραγματικά πια δεν αντέχω να κάνω τίποτα από τα δυο, γέρασα, δεν ασχολούμαι.

Η γυναίκα γίνεται σκοτάδι που σε καταπίνει αν δεν έχει δύναμη μόνο να την υποτάξεις πρέπει ή να την εξοντώσεις ή να πας αλλού. Η γυναίκα πρέπει να είναι ισχυρή - αυτόνομη εσωτερικά, πνευματικά και οικονομικά, διαφορετικά είναι μάστιγα και βαμπίρ. Μια πόρνη ή μια γραία. Αυτές με την τετράγωνη λογική, όπως αυτές που έχουν μαθηματική ή φιλοσοφική σκέψη, είναι οι μόνες που δεν είναι επικίνδυνες. Οι σκληρές "εργάτριες" του φωτός είναι οι μόνες σωστές. Τα μυαλά. Η Υπατία ας πούμε ήταν μια τέτοια. 'Ολες οι άλλες είναι βαμπίρ, ηλίθια κοριτσάκια, πόρνες ή γριές μιας γερασμένης άρρωστης διεστραμμένης κοινωνίας φαρισαίων που θέλει χίλια πράγματα για να αγαπήσει, που αγαπά υπό όρους. Μια που το ποτήρι της είναι άδειο, στείρα δηλαδή, και θέλει να το γεμίσει με το δικό σου δυνατό αίμα και ενέργεια.

Πολύ βαθυστόχαστη η ανάλυσή σου. Τα παιχνίδια εξουσίας των σχέσεων κουράζουν κάθε νοήμων άνθρωπο, είτε είναι γυναίκα, είτε άνδρας και στο τέλος καταλήγουν να μην ασχολούνται, ούτε οι μεν, ούτε οι δε. Κρίμα γιατί....θα ταιριάζανε. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Με κάνετε να νιώθω πως έχω γεράσει. :P
Εγώ η γριά λοιπόν έχω να πω αυτό που είπε κι ο Νίκος: Άμα το πράγμα τσουλάει από μόνο του, είσαι σε καλό δρόμο. Αλλιώς κλάψ' τα Χαράλαμπε. Άμα το σκέφτεσαι, το ζυγίζεις, το περιμένεις, το σπρώχνεις, το αναθεωρείς, του κάνεις τσαλιμάκια κ.ο.κ. κάτι δεν πάει καλά και δεν μπορεί να πάει και πολύ μακριά έτσι κι αλλιώς. Το βασικό λάθος που κάνουν συνήθως αυτοί που βγαίνουν ραντεβού, είναι που ξεχνάνε να είναι ο εαυτός τους.
Γουστάρεις κυρία μου να το κάνεις από το πρώτο ραντεβού; Κάν'το. Άμα σε χαρακτηρίσει πουτάνα, δεν κάνει για σένα. Γουστάρεις κύριέ μου να μην πληρώσεις, φράγκο; Μην το κάνεις. Αν σε χαρακτηρίσει τσιγκούνη, δεν κάνει για σένα.
Γουστάρεις κυρία μου να βγαίνεις μαζί του κάνα μήνα πριν του κάτσεις; Κάνε το. Άμα δεν το αντέχει, δεν κάνει για σένα. Θεωρείς κύριέ μου πως μετά από 1-2 ραντεβού, πρέπει να καταλήξετε στο κρεββάτι; Ζήτα το. Αν δεν θέλει κι εκείνη, δεν κάνει για σένα.

Απλό δεν είναι ρε παιδιά; :hmm:(Νομίζω προσπάθησε να το πει και η mindcircus πιο πάνω...).

Δύο πράγματα χρειάζονται λοιπόν:
1. Να ξέρεις τι θέλεις, τι ζητάς, και
2. Να ξέρεις να το ζητήσεις.

Οτιδήποτε κάνει ένας άντρας ή μια γυναίκα μόνο και μόνο για να είναι comme il faut και να ακολουθεί τις κοινωνικές και ηθικές επιταγές, τον και την απομακρύνουν από το στόχο, που είναι να βρει τον άνθρωπο που του ταιριάζει. Τον άνθρωπό του!


Εγώ πάντως θα υιοθετήσω τη συμβουλή σου. Κωλόχερο στο τρίτο ραντεβού κι ας με πουν ρεμάλι. :hehe:
Ναι Νικολάκη μου, αν νιώθεις ότι θέλεις να της βάλεις χέρι στο 2ο ραντεβού, by all means, DO IT. Μπορεί και να της αρέσει. :D
Αν δεν της αρέσει και σε πει ρεμάλι, δεν είναι για σένα.

Στο κατω κατω της γραφης,πιστευω οτι ολα κρινοντε εκ του αποτελεσματος,δηλαδη αν η καταληξη ηταν διαφορετικη,τοτε δεν θα υπηρχε θεμα τωρα.
Αρα το βασικο θεμα μου δεν ειναι τα χρηματα αλλα η εξελιξη μιας προσεγγισης για σχεση.
Αν καταλαβαίνω σωστά αυτό που λες εδώ, να με συμπαθάς, αυτό δεν λέγεται προσέγγιση για σχέση, παρά μόνο...συναλλαγή. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν καταλαβαίνω σωστά αυτό που λες εδώ, να με συμπαθάς, αυτό δεν λέγεται προσέγγιση για σχέση, παρά μόνο...συναλλαγή. :hmm:
Εγώ το είπα αυτό κάπου παραπίσω αυτό αλλά δεν ξέρω αν το είδε κανείς. Δεν ξέρω γιατί, αλλά απ΄ολο αυτό, μου βγαίνει αυτό το περι ανταλλάγματος και πίεσης γι'αυτό. Δεν είδα να γράφει για την ποιότητα της κάθε σχέσης, τις αλήθειες των πρώτων επαφών και συναντήσεων, τα συναισθήματα του για την καθεμία απο αυτές τις γυναίκες, τα συναισθήματα αυτών των γυναικών, τι ένιωσε, τι έλαβε, τι αποκόμισε, πως εξηγει ο ίδιος την απομάκρυνσή τους (στην κακή τύχη, στις επιλογές του; ) Δεν ένιωσα να συζητάμε για ποιότητα, αλλά περισσότερο για ποσότητα (αριθμός γυναικών, αριθμός ραντεβού, αριθμός σε ευρώ, υπολογισμός ημερών, ετών, φορών) ..
μεσα σε 1 μηνα ως 2 εβδομαδες περιπου 10-15 φορες.
4 φορες με διαφορετικες γυναικες.
5 χρονια ως 10 χρονια
Τωρα ειμαι 32,το τελευταιο περιστατικο εγινε στα 31 μου.
το σταδιο γνωριμιας ειναι φυσιολογικο να κραταει και ενα μηνα??
200 ευρω

....μου έβγαλε λίγο, χωρίς αλλοίμονο να θέλω να θίξω τον άνθρωπο ή να βιαστώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα- άλλωστε δεν μπορούμε να ξέρουμε σε τι φάσεις γράφει ο καθένας, ο χρόνος μας αποκαλύπτει και τον συγκεκριμένο τον διάβασα παρά σε αυτά τα ποστς και φυσικά οι άνθρωποι μεταξύ μας διαφέρουμε και γι'αυτό είμαστε εδώ, να βλέπουμε κι απ' άλλες ματιές- Μου'ρθαν λοιπόν στο μυαλό κάτι τύποι που δείχνουν απέραντη επιθυμία για μια γυναίκα, σκίζονται να της τα προσφέρουν όλα απλόχερα, ζητάει δε ζητάει εκείνη, και μόλις έρθει η ώρα ενός... ταμείου -που έχουν ορίσει μόνο οι ίδιοι για το ποσό και την ώρα- και η άλλη δεν ήξερε πως υποχρεούται να πληρώσει, αντιλαμβάνεται τα νούμερα και πως ίσως κι εκείνη καταλήξει νούμερο κι αρνηθει να ''πληρώσει'', αρχίζουν τα... ομορφα κοπλιμέντα. Θέλω να ελπίζω πως η όλη κουβέντα που άνοιξε ο θεματοθέτης, αναφερόμενος και στο χρήμα και τον χρόνο, που είναι τα εντελώς ακατάλληλα για συζήτηση για τον έρωτα και τις αληθινές σχέσεις, να μην καταλήξει σε άλλο έναν θρήνο ενός γλυκούλικου αρσενικού που έπεσε θύμα μια πορνης ξελογιάστρας...
Επισης ειχα ριξει την προταση να παμε στο διαμερισμα μου αλλα δεν ενεδωσε!
Ναι πιαστηκα λαλακας,κοροιδο η θυμα,οπως θελετε πειτε το και αυτο επιβεβαιωνει το ρητο: "οταν πας με τον σταυρο στο χερι..."
Είσαι όλ'αυτά επειδή δεν ενέδωσε; Η επειδή μετά μερικά ραντεβού δεν πρόχωρησε όπως εσύ ήθελες; Αδικημένος θα ήσουν αν σου έταζαν και δεν έπρατταν, αν υποκρίνονταν ή αν σου έλεγαν ψέμματα. Αν κάνω κάπου λάθος, διορθώστε με παρακαλώ
ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ να χαραμιζουμε Χρονο - Χρημα
Γιατί το θέλεις! Κι όταν θέλεις αληθινά, το κάνεις με όλης σου την ψυχή! Κι αν κάπου δεις πως δε σου αρκεί και δεν ταιριάζεις, φεύγεις με αξιοπρέπεια, χωρίς να μετανιώνεις για καμμία στιγμή! Γιατί οι επιλογές μας είναι ο καθρέφτης μας, αγαπάμε αυτές και μαθαίνουμε απο αυτές, ελπίζω να σου απάντησα στα 3 ΓΙΑΤΙ

Και μην ξεχνάμε πως και πόρνες γυναίκες υπάρχουν αλλά και πούστηδες άνδρες επίσης. Σκοπός είναι μόλις γίνουν αντιληπτοί οι λάθος δρόμοι, ν'αλλάζει το μονοπάτι προς τη σωστή για τον καθένα κατεύθυνση, χωρίς αιματοχυσίες.. διότι η ζωή είναι πολύ μικρή για να'ναι θλιβερή ! (ΤΡΥΠΕΣ)

Αυτό το τελευταίο είναι της νύστας (!)
Καληνύχτα σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Εντάξει, κάνε μας και κήρυγμα τώρα. Αυτό το "έχει κι αλλού πορτοκαλιές" είναι ότι πιο εγωιστικό έχει γραφτεί στην ιστορία των σχέσεων. Να γκρινιάξουμε γιατί; Επειδή είστε πουτάνες και υπάρχουν για σας πολλές πορτοκαλιές, μηλιές, βερυκοκιές; :P Εγώ πάντως θα υιοθετήσω τη συμβουλή σου. Κωλόχερο στο τρίτο ραντεβού κι ας με πουν ρεμάλι. :hehe:

γιατί μόνο για μας υπάρχουν πορτοκαλιές, μηλιές, βερυκοκιές; Εσάς δηλαδή σας έχουν κλείσει την πόρτα στο περιβόλι;
και στις σχέσεις, τις πετυχημένες τουλάχιστον, δε λείπει ο εγωισμός, ο καλώς εννοούμενος που προβάλλει την αξιοπρέπεια και τη μοναδικότητα του καθενός και τον αποτρέπει να υιοθετεί το ρόλο του θύματος..

Κι αν σε γουστάρει η κοπέλα δε θα σε κατατάξει ως ρεμάλι κι ας είναι το πρώτο ραντεβού, αλλά ως τύπο με πάθος που το ξύπνησε αυτή.. αν δε σε γουστάρει είσαι ένα ακόμη λιγούρι.
Όπου βέβαια αν σου επιτρέψει το κωλόχερο το πιθανότερο είναι να την κατατάξεις ως πουτάνα αν όχι θα την κατατάξεις ως ανέραστη.
Όπως και να έχει το αστέρι είσαι εσύ :whistle:

Όπως είπαν και αρκετοί νωρίτερα το θέμα είναι να τσουλάει από μόνο του γιατί δένει το γλυκό, αλλιώς πολλή φασαρία για το τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top