Η γνώμη σας για το ΚΚΕ και την ΚΝΕ

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...Συγνωμη αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι σωστο σε ολα, εχει και αυτο τα λαθοι του! ...

:redface:: Δε λες τίποτα, από (ιστορικά) λάθη: είναι και το ίδιο ένα λάθος αντικειμενικό, που βολεύει τους ιδιοτελείς (επαγγελματικούς!)υποκειμενισμούς κάποιων!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
εισαι απλα προκατελλημενος

Θα χαιρομουν να μου ελεγες και γαιτι, και απο που φαινετε και που ειμαι λαθος. Ο exc συζηταει, ασχετα αν διαφωνουμε, εσυ λες μια φραση και πρεπει να μυρισουμε τα νυχια μας για ολα τα υπολιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Υποθετω απαντας στην τελευτεα μου παραγραφο. Αν προσεξες μιλισα για τις απαντισεις που δεινεις και οχι για τις ερωτησεις που σου δινονται. Στα ιδια ακριβος πραγμα που απαντας θα ηθελα διαφορετικη αντιμετωπιση απο την μερια σου. Ο τροπος που απαντας δειχνει ξεκαθαρα οτι θα κανεις τα παντα για να μην αμαυρωθει το ονομα του κομματος και οτι δεχεσε πως ειναι σωστο σε ολα. Συγνωμη αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι σωστο σε ολα, εχει και αυτο τα λαθοι του! Πρεπει ομως να τα δουν ολοι και να το κανουν να παει μπροστα! Με το να ακολουθουν ολοι πιστα οτι και αν πει, μονο φανταστιμο μπορω να μυριστω.
Φανατισμός είναι να δέχεσαι κάτι άκριτα και να το υποστηρίζεις με σθένος.
Εγώ δεν έκανα κάτι τέτοιο. Απλά συμφωνώ (μετά από μελέτη) σε όλα τα σημαντικά ζητήματα με το ΚΚΕ.
Λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να πω ψέμματα ότι διαφωνώ σε κάτι για να σε πείσω ότι δεν είμαι φανατισμένος.
Λάθη στην ιστορία του έχουν γίνει και αυτά έχουν αναγνωριστεί.

Δεν καταλαβαίνω αυτήν την εμμονή κάποιων (και δεν μιλάω για εσένα τώρα) να θέλουν να τονίζουν τα όποια λάθη του ΚΚΕ ή και του Σοσιαλισμού-Κομμουνισμού γενικότερα ως θεμελιώδη προβλήματα, αλλά τα προβλήματα που έχουμε στο υπάρχον σύστημα να τα θεωρούν επιμέρους και διαχειριστικά... (Παρά το ότι το αντίθετο συμβαίνει κιόλας!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Φανατισμός είναι να δέχεσαι κάτι άκριτα και να το υποστηρίζεις με σθένος.
Εγώ δεν έκανα κάτι τέτοιο. Απλά συμφωνώ (μετά από μελέτη) σε όλα τα σημαντικά ζητήματα με το ΚΚΕ.
Λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να πω ψέμματα ότι διαφωνώ σε κάτι για να σε πείσω ότι δεν είμαι φανατισμένος.
Λάθη στην ιστορία του έχουν γίνει και αυτά έχουν αναγνωριστεί.

Δεν καταλαβαίνω αυτήν την εμμονή κάποιων (και δεν μιλάω για εσένα τώρα) να θέλουν να τονίζουν τα όποια λάθη του ΚΚΕ ή και του Σοσιαλισμού-Κομμουνισμού γενικότερα ως θεμελιώδη προβλήματα, αλλά τα προβλήματα που έχουμε στο υπάρχον σύστημα να τα θεωρούν επιμέρους και διαχειριστικά... (Παρά το ότι το αντίθετο συμβαίνει κιόλας!)

Φυσικα και δεν σου ζηταω να πεις ψεμματα, στην τελικη απλα εχουμε διαφορετικες οπτικες. Για πες μου ομως, μια και λες οτι συμφωνεις σε ολα τα σημαντικα ζητηματα, υπαρχουν ζητηματα λιγοτερης σημασιας στα οποια διαφωνεις; Υπαρχει οποιοδηποτε σφαλμα του ΚΚΕ την δεδομενη περιοδο κατα την γνωμη σου η το ΚΚΕ ειναι απολυτα ιδιο με τον δικο σου τροπο σκεψης; (και αν υπαρχει κατι στο οποιο διαφονεις θα ηθελα, αν θες, να μας πεις και τι ειναι αυτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Φυσικα και δεν σου ζηταω να πεις ψεμματα, στην τελικη απλα εχουμε διαφορετικες οπτικες. Για πες μου ομως, μια και λες οτι συμφωνεις σε ολα τα σημαντικα ζητηματα, υπαρχουν ζητηματα λιγοτερης σημασιας στα οποια διαφωνεις; Υπαρχει οποιοδηποτε σφαλμα του ΚΚΕ την δεδομενη περιοδο κατα την γνωμη σου η το ΚΚΕ ειναι απολυτα ιδιο με τον δικο σου τροπο σκεψης; (και αν υπαρχει κατι στο οποιο διαφονεις θα ηθελα, αν θες, να μας πεις και τι ειναι αυτο)
μιλας λες και βρισκομαστε σε δικαστηριο , δεν καταλαβαινω το ανακριτικο αυτο υφος . οσο για τις προκαταληψεις σου φαινονται περιτρανα και απο αυτο το ποστ στον τροπο που μιλας και σε αυτα που ζητας να σου απαντησει ,κανεις δεν ειναι εδω για να απολογειται σε κανενα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Εγώ σε πιστεύω, και οι δικοί μου έχουν ζήσει στην ΕΣΣΔ :)

Τι να πεις.

Κάποιοι νομίζουν ότι τα βιβλία που έχουν γράψει καπιταλιστές για το τι γινόταν στην Ρωσία είναι πιο σωστά από αυτά που λέμε εμείς.

Κάποιοι νομίζουν ότι επειδή ρίξανε το καθεστώς εκεί, δεν είναι καλό.

Κάποιοι νομίζουν ότι οι άνθρωποι ζούσαν σε άσχημες συνθήκες ζωής, χωρίς να έχουν την παραμικρή ιδέα.

Κάποιοι νομίζουν ότι είναι πιο γαμάτα τώρα στην Ελλάδα (κούνια που τους κούναγε).

Μια λεπτομέρεια μόνο, η εγκληματικότητα ήταν (και παραμένει) πολύ υψηλή. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με τον τρόπο ζωής, αλλά το βράδυ (μεσάνυχτα και μετά) δεν κυκλοφορούσες.

Δεν ξέρω πως ήταν σε όλη τη σοβιετική ένωση,πάντως εκεί που ζουσαν οι γονείς μου και οι συγγενείς μου ήταν καλά,ήσυχα.Και δεν φοβόντουσαν να κυκλοφορήσουν μετά τις 12.Ίσως να διαφέρει από πόλη σε πόλη.Τι να σου πω.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
θα βγω λιγο οφφ αλλα μιας κ μιλαμε για συνθηκες διαβιωσης στην εσσδ, σιγουρα απο θεμα μορφωσης και κουλτουρας κλπ ήταν πολυ πολυ καλα σε σχεση με εδω. αρμενιοι, λευκορωσοι, γεωργιανοι μεταναστες που ξερω και μεγαλωσαν στην εσσδ έχουν πολυ καλη κλασικη και μουσική παιδεια.

πιο αναλυτικα, η πλειοψηφια - απο αυτους που ξερω - παιζει καποιο μουσικο οργανο, τσελο κλπ.
και εχω πιασει κουβεντα για ιστορικα θεματα και αρχαιους ελληνες συγγραφεις ουκ ολιγες φορες. (οι καημενοι θεωρουσαν πως απλα κ μονο επειδη ειμαι ελληνιδα θα ξερω :P)
μια βιβλιοθηκη ΝΑ, μια δισκοθηκη ΝΑ. και μιλαμε για μεροκαματιαρηδες ανθρωπους - εδω στην ελλαδα.

προσθηκη: επισης σε επιστημονικό επιπεδο νομιζω οτι είχαν κ αυτοι πολλους μεγαλους επιστημονες. (σε μαθηματικά, φυσική, ενδεχομενως κ σε αλλα πεδια)

προσφατα σε διαμαρτυριες στη Ρωσια για το εκπαιδευτικό σύστημα υπηρχε πανώ που ελεγε πως "ο Γκαγκαριν σπουδασε σε δημοσιο πανεπιστημιο" . θα ψαξω τη φωτογραφια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
μιλας λες και βρισκομαστε σε δικαστηριο , δεν καταλαβαινω το ανακριτικο αυτο υφος . οσο για τις προκαταληψεις σου φαινονται περιτρανα και απο αυτο το ποστ στον τροπο που μιλας και σε αυτα που ζητας να σου απαντησει ,κανεις δεν ειναι εδω για να απολογειται σε κανενα .



Αν το να κανεις συζητηση ειναι ανακριση τι να πω;...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
θα βγω λιγο οφφ αλλα μιας κ μιλαμε για συνθηκες διαβιωσης στην εσσδ, σιγουρα απο θεμα μορφωσης και κουλτουρας κλπ ήταν πολυ πολυ καλα σε σχεση με εδω. αρμενιοι, λευκορωσοι, γεωργιανοι μεταναστες που ξερω και μεγαλωσαν στην εσσδ έχουν πολυ καλη κλασικη και μουσική παιδεια.

πιο αναλυτικα, η πλειοψηφια - απο αυτους που ξερω - παιζει καποιο μουσικο οργανο, τσελο κλπ.
και εχω πιασει κουβεντα για ιστορικα θεματα και αρχαιους ελληνες συγγραφεις ουκ ολιγες φορες. (οι καημενοι θεωρουσαν πως απλα κ μονο επειδη ειμαι ελληνιδα θα ξερω :P)
μια βιβλιοθηκη ΝΑ, μια δισκοθηκη ΝΑ. και μιλαμε για μεροκαματιαρηδες ανθρωπους - εδω στην ελλαδα.

προσθηκη: επισης σε επιστημονικό επιπεδο νομιζω οτι είχαν κ αυτοι πολλους μεγαλους επιστημονες. (σε μαθηματικά, φυσική, ενδεχομενως κ σε αλλα πεδια)

προσφατα σε διαμαρτυριες στη Ρωσια για το εκπαιδευτικό σύστημα υπηρχε πανώ που ελεγε πως "ο Γκαγκαριν σπουδασε σε δημοσιο πανεπιστημιο" . θα ψαξω τη φωτογραφια.

Αυτά είναι γεγονότα, facts. :) Εδώ η ζωή είναι πιο δύσκολη, έχεις πρόσβαση σε αγαθά τελευταίας τεχνολογίας ps3 και γαμώ κλπ αλλά σου βγαίνει η πίστη στο ρεύμα στην διατροφή και στην θέρμανση, και γενικά πιο αγχώδης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Φυσικα και δεν σου ζηταω να πεις ψεμματα, στην τελικη απλα εχουμε διαφορετικες οπτικες. Για πες μου ομως, μια και λες οτι συμφωνεις σε ολα τα σημαντικα ζητηματα, υπαρχουν ζητηματα λιγοτερης σημασιας στα οποια διαφωνεις; Υπαρχει οποιοδηποτε σφαλμα του ΚΚΕ την δεδομενη περιοδο κατα την γνωμη σου η το ΚΚΕ ειναι απολυτα ιδιο με τον δικο σου τροπο σκεψης; (και αν υπαρχει κατι στο οποιο διαφονεις θα ηθελα, αν θες, να μας πεις και τι ειναι αυτο)
Συμφωνώ σε όλα τα σημαντικά/κεντρικά ζητήματα και αυτό θα έπρεπε να σου αρκεί.
Οτιδήποτε πέρα από αυτό βοηθάει μόνο συζητήσεις όμοιες με αυτές των μεσημεριανών εκπομπών του star...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Επειδή είμαι σε θέση να γνωρίζω από ανθρώπους που ζούσαν επί Στάλιν,Χρουσώφ,Γκαρμπατσόφ
και τώρα με τον Πούτιν και επειδή έχω μεγάλη σχέση με την Ρωσία και γενικά με την πρώην σοβιετική ένωση,οι άνθρωποι εύχονται τα πράγματα να γίνουν όπως ήταν παλιά.Στη σοβιετική ένωση,το επιπεδο ζωης ηταν πολυ υψηλο.Οι άνθρωποι μορφώνονταν,πηγαίνανε κινηματογράφο,διάβαζαν βιβλία,αθλούνταν,διασκέδαζαν χωρίς άγχη,χωρίς στρες.Δεν φοβόντουσαν,υπήρχε ασφάλεια έξω στους δρόμους.Ήταν άνθρωποι άλλου επιπέδου.Αν ποτε γνωρίσετε ,πραγματικά γνωρίσετε ανθρώπους από κει που μεγάλωσαν εκεί και μορφώθηκαν θα καταλάβετε τι εννοώ.Για νορμάλ ανθρώπους,η ζωή εκεί ήταν σχεδόν παράδεισος.Και φυσικά δεν τους απασχολούσε το θέμα της ελευθερίας του λόγου γιατί φυσικά εκφράζονταν ελεύθερα.Όσους έχω γνωρίσει και έχω γνωρίσει πολλούς γιατί η μαμά μου αν και ελληνίδα μεγάλωσε εκεί,κανείς δεν ένιωσε ποτέ πως του στερούνταν το παραμικρό δικαίωμα.Δυστυχώς κανείς δεν πρόκειται να πιστέψει όσα λέω γιατί φυσικά κανείς δεν πιστεύει πως μπορεί να υπάρξει τέτοια ζωή.Πως υπάρχει τέτοια ελευθερία.Τέλος πάντων,ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει ή καλύτερα ότι τον βολεύει.

Όσον αφορά την κατάσταση στην Ρωσία σήμερα,ο Πούτιν κερδίζει τις εκλογές γιατί έχει καταφέρει να ενώσει όλους όσους ζούνε στην Ρωσία.Όχι τους Ρώσους αλλά όσοι ζουν στην Ρωσία.Στην Ρωσία υπάρχουν 150 διαφορετικές εθνικότητες και 480 περίπου φυλές.Εκφράζει και τους κομμουνιστές,και τους πατριώτες και τους φιλελεύθερους και τους δημοκράτες και τους σοσιαλιστές.Θέλει να ξαναδημιουργήσει την σοβιετική ένωση και να κανει την ζωη των Ρωσων όπως ακριβώς ήταν πριν.Το έχει πει ο ίδιος αοιχτά όπως ακριβώς το γράφω.

Στις τελευταίες εκλογές δημιουργήθηκε αυτή η μικροφασαρία στην μόσχα με τις συγκεντρώσεις (και λέω μικροφασαρία γιατί ούτε οι ρώσοι δεν καταλαβαν ακριβως τι έγινε...λίγες χιλιάδες άνθρωποι βγήκαν στους δρόμους φωναζοντας τίποτα συγκεκριμένο όπως μου είπαν μοσχοβίτες) επειδή οι άθρωποι θέλουν ακριβώς εκείνη την ζωή που είχαν πριν την κατάρευση της σοβιετικής ένωσης και ελπίζουν ότι το κομμουνιστικό κόμμα θα μπορέσει να γυρίσει το χρόνο πίσω.Τα ποσοστα τουκομμουνιστικού κόμματος στη ρωσία είναι 18% και είναι δευτερο κόμμα.

Εγώ θα έλεγα καλύτερα να μην διαβάζεται βιβλία που τα έχουν γράψει άνθρωποι που δεν ζούσαν εκεί και δεν έχουν πάει ούτε μία φορά στην ζωή τους.Καλύτερα να συζητάτε με ανθρώπους που ζούσαν εκεί και να σκέφτεστε πάντα γιατί κάποιος θα έλεγε αυτά που σας λέει.Δεν είναι κακό να βάζουμε που και που το μυαλό μας να δουλεύει....:/:


(Όσον αφορά τον Στάλιν,όσοι δεν ήθελαν το κακό της πατρίδας τους ,δεν είχαν να φοβηθούν τίποτα.Όχι ότι τον δικαιολογούμε αλλά πολύ καλό χωρίς κακό,δεν γίνεται.Πως να το κάνουμε;; :) )


Επειδή βάζουμε το μυαλό μας να δουλεύει, το 18% που εκπροσωπεί το προηγούμενο καθεστώς υπολείπεται
κατά 82% του συνόλου, με απλά λόγια το 18% θέλει, το 82% δεν θέλει, πόσο δύσκολο είναι να γίνει κατανοητό
αυτό.

Και ο Παπαδόπουλος αυτό που έχεις στην παρένθεση επικαλέστηκε, γιατί αυτόν τον λοιδορείτε;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επειδή βάζουμε το μυαλό μας να δουλεύει, το 18% που εκπροσωπεί το προηγούμενο καθεστώς υπολείπεται
κατά 82% του συνόλου, με απλά λόγια το 18% θέλει, το 82% δεν θέλει, πόσο δύσκολο είναι να γίνει κατανοητό αυτό.



LOL dude, πραγματικά ή δεν διάβασες αυτό που λέει, ή δεν κατάλαβες, ή δεν θες να καταλάβεις (κατανοητό), ή απλώς λες ότι να ναι.

Και ο Παπαδόπουλος αυτό που έχεις στην παρένθεση επικαλέστηκε, γιατί αυτόν τον λοιδορείτε;
Προσωπικά σε κανένα post από τα τόσα που έχω κάνει για τον Παπαδόπουλο, δεν τον λοιδορώ, εγώ υποστηρίζω αυτά που έκανε απλώς συνειδητοποιώ κάποια σημαντικά λάθη τα οποία έκανε και τον έριξαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
LOL dude, πραγματικά ή δεν διάβασες αυτό που λέει, ή δεν κατάλαβες, ή δεν θες να καταλάβεις (κατανοητό), ή απλώς λες ότι να ναι.

λαφ ατ λαουντ μάγκα, πραγματικά ή δεν διάβασες αυτό που λέω, ή δεν κατάλαβες, ή δεν θες να καταλάβεις (ακατανόητο), ή απλώς γράφεις για να γράφεις.

Προσωπικά σε κανένα post από τα τόσα που έχω κάνει για τον Παπαδόπουλο, δεν τον λοιδορώ, εγώ υποστηρίζω αυτά που έκανε απλώς συνειδητοποιώ κάποια σημαντικά λάθη τα οποία έκανε και τον έριξαν.

Προσωπικά δεν αναφέρθηκα σε σένα προσωπικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Έτσι απλά για να το ξέρεις ο Καλαμούκης και ο Μπαρμπαγιάννης της Ελληνοφρένειας που συνεχίζει ακόμη στο ραδιόφωνο (https://www.ellinofreneia.net/) είναι σύντροφοι!

Και ο Παπαδόπουλος αυτό που έχεις στην παρένθεση επικαλέστηκε, γιατί αυτόν τον λοιδορείτε;
Εκτός του ότι ο Παπαδόπουλος και οι λοιποί της χούντας ήταν παπάρες-φασιστόμουτρα, για ποιον λόγο ακριβώς αναφέρεται αυτή τη στιγμή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Έτσι απλά για να το ξέρεις ο Καλαμούκης και ο Μπαρμπαγιάννης της Ελληνοφρένειας που συνεχίζει ακόμη στο ραδιόφωνο (https://www.ellinofreneia.net/) είναι σύντροφοι!

Το ξέρω. Είναι ένα κόμμα που εκτιμώ ιδιαίτερα σε αντίθεση με το ΣΥΡΙΖΑ που σιχαίνομαι.

Τους εκτιμώ για την τρομακτική πειθαρχία, την ιεραρχία και την τάξη τους, όπως και για την σταθερότητα και τη στάση τους απέναντι στους ψεύτες του Σύριζα. Είναι ένα κόμμα με δομές. Δεν συμφωνώ όμως με τις θέσεις τους, αλλά δενθυμάμαι να έχω τσακωθεί ποτέ με ΚΚΕ. 'Εχουν μια υγεία αυτοί οι άνθρωποι σε σύγκριση με τους άλλους αριστερούς πρώην ΚΚΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Έτσι απλά για να το ξέρεις ο Καλαμούκης και ο Μπαρμπαγιάννης της Ελληνοφρένειας που συνεχίζει ακόμη στο ραδιόφωνο (https://www.ellinofreneia.net/) είναι σύντροφοι!

!!!!! :stunned: !!!!!

1η φορά βλέπω οπαδό του ΚΚΕ με τόσο καλό χιούμορ και διάθεση αυτοσαρκασμού!!!
Μπράβο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top