Πρόεθεση ψήφου εκλογών Μαΐου 2012

Τι θα ψήφιζες αν στις επερχόμενες εκλογές συμμετείχαν τα κόμματα:
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 125)
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 8 6.4%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ.

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 25 20.0%
  • Ν.Δ.

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 14 11.2%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 6 4.8%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 23 18.4%
  • Οικολόγοι - Πράσινοι

    Ψήφοι: 6 4.8%
  • Άρμα Πολιτών (Γ.Δημαράς)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κοινωνική Συμφωνία

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΕΠΑΜ (Δ. Καζάκης)

    Ψήφοι: 5 4.0%
  • Άλλα κομματα; (Ποιο[noparse];)[/noparse]

    Ψήφοι: 15 12.0%
  • Λευκό / Άκυρο / Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 10 8.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Δεν είμαι αριστερή και γενικότερα δε την πολυσυμπαθώ. Αλλά θέλω το ΣΥΡΙΖΑ να πάει καλά, μακάρι να έβγαινε και πρώτο κόμμα δηλαδή αν γινόταν, αν και δε θα το ψηφίσω. Για εμένα το ιδανικό θα ήταν να έβγαινε μαζί με ανεξάρτητους έλληνες γιατί οποιοσδήποτε είναι αντιμνημονιακός είναι καλοδεχούμενος. Και προς Θεού, την Κυριακή, κλειδώστε στα υπόγεια γιαγιάδες και παππούδες!!!

Αν δεν εχεις προβλημα να γινει μια οικονομικη καταρευση τοτε η συριζα και οι ανεξαρτητοι ελληνες(οχι και τοσο) ειναι η απαντηση σε αυτο που θες,διχως ιχνος εκ φοβισμου καθως αν πραγματι δεν εισαι δημοσιος υπαλληλος ή δεν εχει δανεια εσυ και η οικογενεια σου δεν κινδυνευεις απο την δραχμη και την εξοδο απο ευρωπη και μνημονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Αν δεν εχεις προβλημα να γινει μια οικονομικη καταρευση τοτε η συριζα και οι ανεξαρτητοι ελληνες(οχι και τοσο) ειναι η απαντηση σε αυτο που θες,διχως ιχνος εκ φοβισμου καθως αν πραγματι δεν εισαι δημοσιος υπαλληλος ή δεν εχει δανεια εσυ και η οικογενεια σου δεν κινδυνευεις απο την δραχμη και την εξοδο απο ευρωπη και μνημονια.

Να και ο βολεμένος! Και έλεγα που βγάζουν τα ποσοστά που βγάζουν τα 2 μεγάλα κόμματα (έστω εικονικά)..
Η πολύ τηλεώραση και η βολεψιά του μπαμπά και της μαμάς αυτές τις απόψεις βγάζουν..

Μικρέ άκου κάτι: Δεν μας απειλούν αυτοί με οικονομική κατάρευση, ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΠΕΙΛΟΥΜΕ! Αυτοί θα πάθουν πολύ μεγαλύτερη ζημιά απο ότι εμείς αν καταρεύσουμε. Αν κυρήξουμε πτώχευση ΠΑΕΙ ΤΟ ΕΥΡΩ.

Υ.Γ.1. Κόψε το δελτίο ειδήσεων του μέγκα και μάθε να φιλτράρεις λίγο τις πληροφορίες και τα ερεθίσματα που λαμβάνεις.

Υ.Γ.2. Φρίκαρα που διάβασα τέτοια πράγματα απο ένα παιδί 18 χρονών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Να και ο βολεμένος! Και έλεγα που βγάζουν τα ποσοστά που βγάζουν τα 2 μεγάλα κόμματα (έστω εικονικά)..
Η πολύ τηλεώραση και η βολεψιά του μπαμπά και της μαμάς αυτές τις απόψεις βγάζουν..

Μικρέ άκου κάτι: Δεν μας απειλούν αυτοί με οικονομική κατάρευση, ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΠΕΙΛΟΥΜΕ! Αυτοί θα πάθουν πολύ μεγαλύτερη ζημιά απο ότι εμείς αν καταρεύσουμε. Αν κυρήξουμε πτώχευση ΠΑΕΙ ΤΟ ΕΥΡΩ.

Υ.Γ.1. Κόψε το δελτίο ειδήσεων του μέγκα και μάθε να φιλτράρεις λίγο τις πληροφορίες και τα ερεθίσματα που λαμβάνεις.

Υ.Γ.2. Φρίκαρα που διάβασα τέτοια πράγματα απο ένα παιδί 18 χρονών!

Θα σε δυσαρεστησω αλλα τα ποσοστα δεν ειναι εικονικα καλως ή κακος το πασοκ ειναι καπου στο 20% και η νεα δημοκρατια στο 25% απο καλες πληροφοριες στο λεω αυτο.Οσο για την βολεψια των γονιων μου δεν εχω να πω κατι ειναι μια αστοχη επιθεση απο εναν αγνωστο.
Στο οικονομικο μερος τωρα επειδη τυγχανει να ειμαι φοιτητης του οικονομικου ασε να εχω μια γνωμη ταπεινη το ποιος θα καταστραφει σε μια αποχωρηση απο την ευρωπαικη ενωση και ξαναλεω αν εισαι νεος που δεν εχεις προβλημα αυριο να τιναχτουν ολα καταψηφισε το μεγαλα κομματα και πανε σε μη ευρωπαιστες αρχηγους.

Υ.Γ 1. Δεν βλεπω δελτιο μεγκα οσο για πληροφοριες και ερεθισματα δεν ξερεις τα δικα μου ουτε εγω τα δικα σου.
Υ.Γ 2 Δικαιωμα σου να φρικαρεις αν ηξερα και εγω την ηλικια σου ισως να φριακρα με αυτα που λες σε εναν 18χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Στο οικονομικο μερος τωρα επειδη τυγχανει να ειμαι φοιτητης του οικονομικου ασε να εχω μια γνωμη ταπεινη το ποιος θα καταστραφει σε μια αποχωρηση απο την ευρωπαικη ενωση και ξαναλεω αν εισαι νεος που δεν εχεις προβλημα αυριο να τιναχτουν ολα καταψηφισε το μεγαλα κομματα και πανε σε μη ευρωπαιστες αρχηγούς.
Μα αν δεν καταψηφιστούν τα 2 μεγάλα κόμματα τότε θα έρθουν τα χειρότερα. Αλλά δυστυχώς ο Έλληνας αν δεν του φτάσει το αγγούρι μέχρι τον οισοφάγο δεν βάζει μυαλό.:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Αλλά δυστυχώς ο Έλληνας αν δεν του φτάσει το αγγούρι μέχρι τον οισοφάγο δεν βάζει μυαλό.:down:

Δεν διαφωνω με αυτο για αυτο σε αυτες τις εκλογες ας καουν οι ψευτικοι μεσσιες των μικρων και μεγαλων κομματων οπως και τα πρωτοεμφανιζομενα(Χ.Α) προσωπικα λεω πως αν ο Βενιζελος αποδιχθει κατωτερος των περιστασεων δεν προκειτε να τον ξαναψηφισω μην ξεχναμε πως ο καθενας μας πιστευει ενα κομμα βαση του ηγετη και των οσων εχεις ως σχεδιο να κανει κανενας δεν εχει προφητικες ικανοτητες ωστε να κρινει με 100% ακριβεια,Δεν εχω προβλημα να διαφωνει καποιος με το τι ψηφιζω αλλα δεν τον επιτρεπω να με απαγορευει να το ψηφισω,Στα 18 ψηφιζουμε γιατι καποιοι απο εμας εχουμε δικια μας βουληση και κριτικη σκεψη ωστε να διαλεξουμε αυτο που θελουμε ισως εχω ισως οχι το μελλον θα δειξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Και προς Θεού, την Κυριακή, κλειδώστε στα υπόγεια γιαγιάδες και παππούδες!!!
Η δική μου γιαγιά πάντως είναι η πρώτη φορά που λέει ότι θα ψηφίσει ό,τι της πούμε εμείς και είναι η πρώτη φορά που θα της δώσουμε έτοιμο ψηφοδέλτιο στο χέρι :redface:
Όχι τίποτα άλλο, αλλά με 30 ψηφοδέλτια πίσω από το παραβάν εύκολα κάνεις το λάθος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Θα σε δυσαρεστησω αλλα τα ποσοστα δεν ειναι εικονικα καλως ή κακος το πασοκ ειναι καπου στο 20% και η νεα δημοκρατια στο 25% απο καλες πληροφοριες στο λεω αυτο.

Όσο έγκυρες είναι οι πηγές σου τόσο έγκυρες είναι και οι δικές μου, από την θεία της ξαδέρφης μου του μπατζανάκη μου ο παππούς.
Στο οικονομικο μερος τωρα επειδη τυγχανει να ειμαι φοιτητης του οικονομικου ασε να εχω μια γνωμη ταπεινη το ποιος θα καταστραφει σε μια αποχωρηση απο την ευρωπαικη ενωση και ξαναλεω αν εισαι νεος που δεν εχεις προβλημα αυριο να τιναχτουν ολα καταψηφισε το μεγαλα κομματα και πανε σε μη ευρωπαιστες αρχηγους.
Τι λες ρε μεγάλε, μας το παίζεις και κανένας μεγάλο οικονομολόγος. Ναι ξέρω τι θα γίνει, δεν θα έχουμε γάλα θα σταματήσουν οι κατσίκες να βγάζουν, δεν θα έχουμε τυριά, δεν θα έχουμε κρέας, θα γίνει πυρηνική καταστροφή, θα μας ρουφήξει καμιά μαύρη τρύπα και όλες οι άλλες ασυναρτησίες που λένε οι βολεμένοι, οι πολιτικοί του συστήματος και οι προπαγανδισμένοι.

Αν πάλι μείνουμε στο ευρώ τα πράγματα θα πάνε από το κακό στο χειρότερο, και αυτό το καταλαβαίνει και ένα παιδάκι.

Α πάρε και κάποια μικρά βίντεο ενός ανθρώπου με γνώσεις ο οποίος δεν μας το παίζει οικονομολόγος (μιλώντας με γενικούρες) αλλά είναι:




σε αυτό το βίντεο από το 1ο μέχρι το 4ο λεπτό και από το 7ο περίπου μέχρι το τέλος.

Τα λέμε σε καμιά μαύρη τρύπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Νταξ πέρα από το ποιός θα βγεί,
κάτι που όλους μας ενδιαφέρει (:sleep:)
οι εκλογές είναι μια ευκαιρία
να επιστρέψουμε στα πάτρια τιμημένα εδάφη
της ελληνικής ελληνοεπαρχίας
να δούμε ανθρώπους που γνωρίζαμε,
και πως κατάντησαν :P
να πιούμε ένα ποτήρι μαζί τους,
να συζητήσουμε για καυτά ζητήματα της επικαιρότητας
πχ για τη αεκ, για τη γκόμενα του τάδε, για ζαντολάχιστα
και μετά, έχοντας πιεί το το καταπέτασμα,
να μπούμε να ψηφίσουμε σαν κύριοι. :P
προσωπικά κανόνισα ήδη και προβλέπεται πολύ ξύδι.
βάλαμε και στοίχημα με έναν φίλο εάν θα βρούμε καν την κάλπη.
με τον άλλο έβαλα στοίχημα ότι δεν θα βρούμε καν το κτήριο. :P

λοιπόν, καλές εκλογές σε όλους.
και του χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
πχ για τη αεκ, για τη γκόμενα του τάδε, για ζαντολάχιστα
και μετά, έχοντας πιεί το το καταπέτασμα,
να μπούμε να ψηφίσουμε σαν κύριοι. :P

λοιπόν, καλές εκλογές σε όλους.
και του χρόνου.

Μοντιε...αυτό για τα ζαντολάστιχα μου κάνει στυλ μπασκλας αγροίκου νεοέλληνα,μου έρχονται στο μυαλό παρτάλια με την τρίχα δάσος στο στήθος ,3 κουμπάκια ανοιχτό πουκάμισο ,χρυσή καδένα,ασημι/επίχρυσο δαχτυλιδάκι και το μικρό δαχτυλάκι με νυχάκι stand alone στα 7 εκατοστά...Άσε που δε θέλω να σκέφτομαι την ενδεχόμενη βλαχοπροφορά τους.God ανατριχιάζω!

Aκόμα στο Ελλάντα οι εκλογές είναι φάση πανηγυράκι,show off τύπου ''κουμπάρε τσέκαρε την μερσεντες μου'' ; Έχω κοντά μια δεκαετία να ψηφίσω Ελλάδα μην μου έρθει το εγκεφαλικό στο ξώφαλτσο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
στυλ μπασκλας αγροίκου νεοέλληνα,μου έρχονται στο μυαλό παρτάλια με την τρίχα δάσος στο στήθος ,3 κουμπάκια ανοιχτό πουκάμισο ,χρυσή καδένα,ασημι/επίχρυσο δαχτυλιδάκι και το μικρό δαχτυλάκι με νυχάκι stand alone στα 7 εκατοστά...Άσε που δε θέλω να σκέφτομαι την ενδεχόμενη βλαχοπροφορά τους.

και παράλληλα οι ατίθασες μπούκλες μου
πλαισιώνουν ένα αξύριστο μούτρο, καμουφλαρισμένο πίσω από γυαλί περιπτερέημπαν,
μα βρίσκω μια μικρή δικαίωση στο πονηρό χαμόγελο
που αποκαλύπτει μια σειρά εκθαμβωτικά κίτρινα δόντια


...Κουφάλες ευρωπέοι είμαι ο Έλληνας και σας την έχω στημμένη
ατςςςςς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Όσο έγκυρες είναι οι πηγές σου τόσο έγκυρες είναι και οι δικές μου, από την θεία της ξαδέρφης μου του μπατζανάκη μου ο παππούς.
Εχεις ενα δικιο ειναι ασκοπο ετσι απροσωπα να επικαλειτε καποιος εγκυρες πηγες οποτε η επομενη των εκλογων θα διαψευσει την θεία της ξαδέρφης σου του μπατζανάκη σου ο παππούς ή εμενα και την πηγη μου.

Τι λες ρε μεγάλε, μας το παίζεις και κανένας μεγάλο οικονομολόγος.
Δεν το επαιξα μεγαλος οικονομολογος πρωτοετης ειμαι και απλα επι ενα χρονο ακουω τις αποψεις καθηγητων μου περι της οικονομιας για αυτο σχηματιζω μια γνωμη και τονισα ταπεινη δεν επικαλεστηκα αυθεντια ουτε το απολυτοποιησα.

Ναι ξέρω τι θα γίνει, δεν θα έχουμε γάλα θα σταματήσουν οι κατσίκες να βγάζουν, δεν θα έχουμε τυριά, δεν θα έχουμε κρέας, θα γίνει πυρηνική καταστροφή, θα μας ρουφήξει καμιά μαύρη τρύπα και όλες οι άλλες ασυναρτησίες που λένε οι βολεμένοι, οι πολιτικοί του συστήματος και οι προπαγανδισμένοι.

Αν πάλι μείνουμε στο ευρώ τα πράγματα θα πάνε από το κακό στο χειρότερο, και αυτό το καταλαβαίνει και ένα παιδάκι.
Οταν λεω τιναχτουν δεν μιλαω για βιβλικες καταστροφες ειναι σχημα λογου και εννοω πως θα βγουμε απο ευρω και ενωση θα επιστρεψουμε σε δραχμη θα εχουμε χρεοκοπια και σαν επακολουθω θα σταματησουν μισθοι και συνταξεις και μια αρκετα μεγαλη υποτιμηση της δραχμης σε συνδιασμο με την παραμονη των δανειων καθε πολιτη σε ευρω.Σαν μεγαλο παιδακι που εισαι και με αντιληψη περι οικονομιας για αναλογισου τι σημαινει ;)

Οσο για τα βιντακια η αποψη του ειναι αντιευρωπαιστικη οποτε επετρεψε μου να μην τον επικροτω και να εχω αλλη.Ο ορισμος του οικονομολογου ειναι: Aυτος που κανει μελλοντικες προβλεψεις και υστερα αιτιολογοι γιατι δεν συνεβησαν οποτε καλυτερα να τον κρινεις οταν δεν θα συμβουν αυτα που τοσο θερμα υποστηριζει και θα αιτιολογησει την αστοχια του.

Υ.Γ Ελπιζω να μην σταθεις σε λεξεις που παρερμηνευονται ωστε να κανεις αλλη μια παιδιστικη επιθεση με δηθεν προσβολες ηλικιακα ειμαστε διπλα και δεν σε τιμα να μιλας ετσι κρατα την συζητηση σε ηπιους τονους κατεθεσε απλα την αποψη σου διχως να πατας του αλλου με σκοπο να φανει καλυτερη η δικη σου.Το να κρατας κρυφα το πολιτικα σου φρονηματα και να κανεις γενικη κρητικη ειναι δικαιωμα σου αλλα το να κανεις απροσωπες επιθεσεις διχως να γνωριζεις τον αλλον ειναι χαζομαρα σου καλη καρδια πανω απο ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εχεις ενα δικιο ειναι ασκοπο ετσι απροσωπα να επικαλειτε καποιος εγκυρες πηγες οποτε η επομενη των εκλογων θα διαψευσει την θεία της ξαδέρφης σου του μπατζανάκη σου ο παππούς ή εμενα και την πηγη μου.
Ωραία, έβαλα την σελίδα στους σελιδοδείκτες.

Δεν το επαιξα μεγαλος οικονομολογος πρωτοετης ειμαι και απλα επι ενα χρονο ακουω τις αποψεις καθηγητων μου περι της οικονομιας για αυτο σχηματιζω μια γνωμη και τονισα ταπεινη δεν επικαλεστηκα αυθεντια ουτε το απολυτοποιησα.
Οι περισσότεροι καθηγητές μπήκαν με κάποιο κομματικό μέσο στην θέση τους, αλλά και το παρόν σύστημα από όπου βγάζουν τρελά λεφτά τους συμφέρει. Αν γυρίσουμε στην δραχμή αυτοί θα είναι χαμένοι λογικό είναι να σαμποτάρουν τις αντίθετες απόψεις.

Οταν λεω τιναχτουν δεν μιλαω για βιβλικες καταστροφες ειναι σχημα λογου και εννοω πως θα βγουμε απο ευρω και ενωση θα επιστρεψουμε σε δραχμη θα εχουμε χρεοκοπια και σαν επακολουθω θα σταματησουν μισθοι και συνταξεις και μια αρκετα μεγαλη υποτιμηση της δραχμης σε συνδιασμο με την παραμονη των δανειων καθε πολιτη σε ευρω.
Κοίτα τα βίντεο σε παρακαλώ για να μπορέσεις να ακούσεις και την άλλη άποψη. Η χρεοκοπία έχει επέλθει ήδη. Ο λαός είναι χρεοκοπημένος. Όταν δανείζεσαι για να πληρώσεις τόκους έχεις χρεοκοπήσει, τέλος.
Υ.Γ Ελπιζω να μην σταθεις σε λεξεις που παρερμηνευονται ωστε να κανεις αλλη μια παιδιστικη επιθεση με δηθεν προσβολες ηλικιακα ειμαστε διπλα και δεν σε τιμα να μιλας ετσι κρατα την συζητηση σε ηπιους τονους κατεθεσε απλα την αποψη σου διχως να πατας του αλλου με σκοπο να φανει καλυτερη η δικη σου.Το να κρατας κρυφα το πολιτικα σου φρονηματα και να κανεις γενικη κρητικη ειναι δικαιωμα σου αλλα το να κανεις απροσωπες επιθεσεις διχως να γνωριζεις τον αλλον ειναι χαζομαρα σου καλη καρδια πανω απο ολα.
Δεν αντέχω άλλο να βλέπω μηνύματα που υποστηρίζουν την απάνθρωπη πολιτική της Ελλάδας, και το γεγονός ότι πιστεύουν ότι δεν θα έχουμε να φάμε αν βγούμε από το ευρώ. Και ο Καμμένος που υποστηρίζει την Ευρώπη, και ο Καζάκης αναφέρουν ότι η Ελλάδα ΔΕΝ έχει τέτοιο πρόβλημα. Ειδικά ο Καζάκης που πιστεύει ότι πρέπει να βγούμε και από τις διεθνείς αγορές, υποστηρίζει τις απόψεις του με επιχειρήματα. Αλλά αν δεν δεις το βίντεο, τι να μου πεις μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Δεν διαφωνω με αυτο για αυτο σε αυτες τις εκλογες ας καουν οι ψευτικοι μεσσιες των μικρων και μεγαλων κομματων οπως και τα πρωτοεμφανιζομενα(Χ.Α) προσωπικα λεω πως αν ο Βενιζελος αποδιχθει κατωτερος των περιστασεων δεν προκειτε να τον ξαναψηφισω μην ξεχναμε πως ο καθενας μας πιστευει ενα κομμα βαση του ηγετη και των οσων εχεις ως σχεδιο να κανει κανενας δεν εχει προφητικες ικανοτητες ωστε να κρινει με 100% ακριβεια,Δεν εχω προβλημα να διαφωνει καποιος με το τι ψηφιζω αλλα δεν τον επιτρεπω να με απαγορευει να το ψηφισω,Στα 18 ψηφιζουμε γιατι καποιοι απο εμας εχουμε δικια μας βουληση και κριτικη σκεψη ωστε να διαλεξουμε αυτο που θελουμε ισως εχω ισως οχι το μελλον θα δειξει.
Η Χρυσή Αυγή δεν είναι 1οεμφανιζόμενη χρόνια υπάρχει. Φαντάσου όμως πόσο πολύ έχει χτυπήσει η απόγνωση τον κόσμο που θα ψηφίσει νοσταλγούς του χίτλερ και απόγονους καταδοτών επί γερμανικής κατοχής.
Ο Βενιζέλος έχει αποδειχθεί ήδη κατώτερος των περιστάσεων! Μιλάς λες και δεν ήταν πρωτοκλασάτος υπουργός τόσα χρόνια.....
Αλλά αφού σ αρέσουν τόσο πολύ τα μνοιμόνια η ανεργεία και το εξωτερικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τι θα ψηφίσω

Στις επερχόμενες εκλογές δε θα κατεβώ να ψηφίσω. Όχι δε γιατι δε θέλω ( αν και βαριέμαι είναι η αλήθεια) αλλά επειδή είμαι αναγκασμένος ηθικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Και προς Θεού, την Κυριακή, κλειδώστε στα υπόγεια γιαγιάδες και παππούδες!!!

Πολύ γέλιο με τον Χίο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Παιδιά ας βοηθήσει κάποιος διότι έχω χαθεί στον Ελληνικό κυβερνοχώρο,κάποια σχετικά αξιόπιστη κρυφή δημοσκόπηση που να αναδημοσιεύεται σε σχετικά καλό σαιτ υπάρχει; Θέλω πολύ να δω πως διαμορφώνεται η δυναμική πλέον στο παρά πέντε των εκλογών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παιδιά ας βοηθήσει κάποιος διότι έχω χαθεί στον Ελληνικό κυβερνοχώρο,κάποια σχετικά αξιόπιστη κρυφή δημοσκόπηση που να αναδημοσιεύεται σε σχετικά καλό σαιτ υπάρχει; Θέλω πολύ να δω πως διαμορφώνεται η δυναμική πλέον στο παρά πέντε των εκλογών...
ΜΑΘΕΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ 1 ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ Η ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥΣ
Αρχικά θα σας αποκαλύψουμε πως θα έχουμε πολυκομματική βουλή 9 κόμματα θα μπουν στην βουλή. Θα ψηφίσει το 75% του εκλογικού σώματος.

Πρώτο κόμμα θα είναι η Νέα Δημοκρατία με απόσταση πάνω από 5-8 μονάδες από το δεύτερο ΠΑΣΟΚ. ΠΑΣΟΚ και ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ θα πάρουν λοιπόν τις δύο πρώτες θέσεις του κοινοβουλίου.

Μετά ακολουθεί το ΚΚΕ. Ακολουθεί ο ΣΥΡΙΖΑ αρκερά κοντά στο ΚΚΕ και μια μονάδα κάτω οι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.

Έχουμε την ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ η οποία θα κινηθεί αρκετά πιο κάτω από τους ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ. Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ θα περάσει στην βουλή σε ποσοστό πάνω από το κόμμα του κύριου Καρατζαφέρη ΛΑΟΣ.

Οι ΠΡΑΣΙΝΟΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ θα περάσουν οριακά στην βουλή ενώ η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ βγαίνει εκτός.

Αναλυτικά γράφουμε τα ποσοστά

ΝΔ: 25%
ΠΑΣΟΚ: 18.5%
ΚΚΕ: 10%
ΣΥΡΙΖΑ: 10%
Ανεξάρτητοι Έλληνες 9%
Δημοκρατική Αριστερά 8,5%
πηγή tsakos blog

Επίσης Εχθές έβγαλε το makeleio μια κρυφή που κατά τη γνώμη μου είναι αξιόπιστη.

ΝΔ 21-23
ΠΑΣΟΚ 14-16
ΣΥΡΙΖΑ +11
ΚΚΕ +10
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ 11
ΔΗΜΑΡ 6-7
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ +8
ΛΑΟΣ: 3
ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΙ 5-7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μέχρι 23% η ΝΔ ; Δε τσιμπάω.Ελπίζω κάτω από το threshold του 20% .Τώρα θα κάνω κάτι παρακινδυνευμένο και μη σόφρων και θα πω πως μόνο σύμφωνα με όσα αντιλαμβάνομαι η δεύτερη θέση θα χαθεί από το ΠΑΣΟΚ.Όπως τα καταλαβαίνω η πρωτιά θα παιχτεί μεταξύ ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ .Εκτός δηλαδή αν όλος ο κύκλος μου στην Ελλάδα βρίσκεται στη ζώνη του Λυκόφωτος.ΔΕΝ υπάρχει φίλος,συγγενείς ή γνωστός μου αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα που να μου έχει εκδηλώσει την πρόθεση της ψήφο του και αυτή να μην είναι ΣΥΡΙΖΑ.Σημειωτέον όμως ότι μιλάμε για τον κύκλο μου στην Αθήνα.Δε ξέρω πως διαμορφώνεται η δυναμική στην επαρχία αλλά κάτι μου λέει ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα σαρώσει σε ολόκληρη την Αττική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ο σύριζα δε μπορεί ακόμα για 2ο κόμμα 3ο πιστεύω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top