Παράξενες καθημερινές εμπειρίες

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
'Η αλλιώς "κουφά" πράγματα που μας συμβαίνουν και μας αφήνουν με απλανές βλέμμα, λέγοντας "Ε? Τι έγινε τώρα?"

'Ημουν χτες στο Σύνταγμα και περίμενα το μετρό, ώσπου ένας τύπος απομακρύνεται από μια κοπέλα που έχει δίπλα του, με πλησιάζει και μου λέει σε σπαστά Αγγλικά: "Do you know where the line ends?" Χωρίς να καταλαβαίνω τι ακριβώς ρωτάει (αφού γράφει πάντα τον τελικό προορισμό με μεγάλα γράμματα σε όλους τους σταθμούς), του λέω "What?". Αυτός τότε μου λέει "Do you know where the train...άστο, να σε ρωτήσω κάτι άλλο?" με άπταιστα Ελληνικά. Τότε κι εγώ λέω "Α, τσίμπησα...τελικά ψάχνεις κάτι όντως?" και γελάω. Ο τύπος απαντάει "την ευτυχία μου...αλλά εσύ την έχεις δώσει σε άλλον. Θα τον άφηνες?". "Οχι", του λέω. Και ο τύπος απλά φεύγει σχεδόν τρέχοντας και πάει πίσω στην κοπέλα. Εγώ έχω μείνει με την έκφραση "WTF just happened?" Και κάπου έπρεπε να το πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Είδες τι σου κάνει μια πλαστική μύτης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Καλοκαιρι. Καυσωνας.
Βαζουμε στοιχημα με την αδερφη μου αν κολωνω να βγω εξω με μια περουκα.
-Σου δινω 30 ευρω αν το κανεις, μου λεει. Θα κανεις τον γυρο της γειτονιας.
-Μεσα, της λεω. Ποιος θα με δει μωρε; Σιγα. Ολοι λειπουν τωρα.
Φοραω την περουκα (μακρυ μαλλι εν τω μεταξυ η περουκα) και κατεβαινουμε κατω μαζι.
Περπαταμε καποια μετρα και σε καποια φαση μου λεει η αδερφη μου:
-Ρε τι κανει αυτος εκει κατω;
-Ποιος ρε ;
Και μου δειχνει εναν παππου, μεσα σε ενα μαγαζι, μπρουμυτα ξαπλωμενο, ακινητο και να τρεχει αιμα απο το στομα του.
-Αααααααααααα....Ρε δεν ειναι καλα αυτος,λεω
Πλησιαζει η αδερφη μου να δει αν εχει σφυγμους.
-Παρε το 166 γρηγορα, μου λεει.
Εγω πανικοβληθηκα. Παιρνω το 166.
-Ναι ενα ασθενοφορο γρηγορα στην ταδε διευθυνση. Ενας παππους ειναι ξαπλωμενος κατω.
-Ποσο χρονων ειναι;
-Πανω απο 70.
-Τι επαθε ;
-Δεν ξερω. Παντως δεν αναπνεει.Γρηγορα.
-Που βρισκεται ακριβως;
-Σε ενα μαγαζι.
-Τι μαγαζι;
-Δεν ξερω.
Πραγματι δεν ηξερα τι μαγαζι ηταν. Κατι σαν αποθηκη ηταν.
-Τι δεν ξερεις, μου φωναζουν απο το ΕΚΑΒ. Μπουγατσατζιδικο ειναι, ανθοπωλειο τι ειναι;
-Εεεεε (panic).....εεεε.... δεν ξερω. Δεν μπορω να καταλαβω, Σαν αποθηκη ειναι. Ελατε γρηγορα δεν αναπνεει.
Το κλεινουμε.
Μεχρι να ερθει το ασθενοφορο, προσπαθουσαμε να τον συνεφερουμε. Η αδερφη μου για την ακριβεια.
Εμενα μου ειχε κοπει η ανασα.
Προσπαθουσα να φωναξω βοηθεια και δε μου εβγαινει η φωνη.
Μπαινω σε ενα κομμωτηριο και λεω τι εγινε.
Βγαινουν ολοι. Σε κλασματα δευτερολεπτων μαζευτηκε ενας σωρος κοσμος.
Ερχεται και μια φαρμακοποιος. Κανει και αυτη τα δεοντα.
Το ασθενοφορο δεν ειχε φτασει ακομα.
Ξαναπαιρνει η φαρμακοποιος.
-Αντε ρε παιδια. Ο ανθρωπος πεθαινει.
Μετα απο λιγο ακουμε τις σειρηνες απο δυο ασθενοφορα.
Σταματανε. Βγαινουν τρεχοντας απο το ασθενοφορο οι Εκαβιτες. Γκρεμοτσακιζεται και ο ενας απο αυτους καθως κατεβαινε απο το ασθενοφορο.
Μπαινουν μεσα στο μαγαζι και για κανα 20λεπτο προσπαθουσαν να τον επαναφερουν.
Απ εξω κοσμος.
Τελικα βγανουν εξω και ανακοινωνουν την ωρα θανατου.
-Ποιος τον βρηκε πρωτος;
Και δειχνουν ολοι εμας. Και γυρναν ολα τα βλεμματα πανω μας.
-Ωραια, θα περιμενετε μεχρι να ερθει η αστυνομια να σας παρουν καταθεση. Μη φυγετε.
Εγω ειχα αναψει απο τη ζεστη με την περουκα στο κεφαλι μου. Συν οτι και καποιοι με γνωριζαν. Τι να εκανα να την εβγαζα μπροστα τους;
"Ωραια" σκεφτομαι. "Ευτυχως που δε θα με εβλεπε κανεις".
Ερχεται και μετα η αστυνομια. Δεκα ωρες να γραψει την καταθεση.
Ειδοποιουν και τη γυναικα αυτουνου. Φτανει και αυτη τσιριζοντας.
-Που ειναι , που ειναι, φωναζε.
Αφου ηρεμει μετα απο καποια ωρα και της εξηγουν τι εγινε..."Να τα κοριτσια τον βρηκαν".
Πω δεν αντεχα αλλο. Ηθελα να φυγω επειγοντως και να παω να βγαλω την περουκα.
Τεσπα. Τον παιρνουν τελικα αυτον και αρχιζει και διαλυεται το πληθος.
Φευγουμε κι εμεις, παμε σπιτι, βγαζω την περουκα επιτελους απο το κεφαλι μου και προσπαθω να συνελθω απο το σοκ.
Το στοιχημα το κερδισα, αλλα τα λεφτα ποτε δεν τα πηρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κοιτα εγω μεσα σε ολο αυτο, θα χαιρονουν για τα 30! Και ενοειετε οτι θα τα επερνα ηθελε δεν ηθελε!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Termopiles εκείνη τη μέρα η γκαντεμιά χτύπησε peak...χαχαχα!!!!! Γαμάτο πάντως!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ρε hotgates...φρικη που βρεθηκες πανω απο ανθρωπο που μολις εχει πεθανει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Termopiles εκείνη τη μέρα η γκαντεμιά χτύπησε peak...χαχαχα!!!!! Γαμάτο πάντως!:clapup:

Τι να πει και ο παππους!!!:(

Κοιτα εγω μεσα σε ολο αυτο, θα χαιρονουν για τα 30! Και ενοειετε οτι θα τα επερνα ηθελε δεν ηθελε!:D:P

Παντα μου την εμπαινε η αδερφη μου ως μεγαλυτερη.
Επαιρνε τα καλυτερα playmobile και μου εδινε τα χειροτερα.:(

Ρε hotgates...φρικη που βρεθηκες πανω απο ανθρωπο που μολις εχει πεθανει

Ψυχραιμια ομως εεεεεεε!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παντα μου την εμπαινε η αδερφη μου ως μεγαλυτερη.
Επαιρνε τα καλυτερα playmobile και μου εδινε τα χειροτερα.:(

Το στοιχημα ειναι στοιχημα, δεν εχει μαγκιες και αλλα τετια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top