Υπερφαγία

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Λοιπόν... Επειδή έχω περάσει από κάποιες διατροφικές διαταραχές... και τις έχω ξεπεράσει...
Κι επειδή σήμερα συνειδητοποίησα ότι δε νιώθω πια τύψεις, αν τσακίσω μία σοκολάτα ή κάνω έστω και ακατάσχετη υπερφαγία...

Ήθελα να ρωτήσω για τις δικές σας διατροφικές συνήθειες και ατασθαλίες...

Τις ενοχικές μπουκιές σοκολάτας ή τηγανητές πατάτες.
Τις κρυφές πραλίνες.
Τις εμφανείς αμαρτίες...

Τι σχέση έχετε με το φαΐ;
Κάνετε πού και πού παρεκτροπές; Και είναι όντως μεγάλες αμαρτίες, πολύ φαγητό, με στομαχόπονο μετά και τύψεις; Ή απλά συγκρατημένες χαρωπές στιγμές ζάχαρης και λιπαρών; Ή κάτι ενδιάμεσο;

Είστε τύπος "μαρούλι-γαλοπούλα-γυμναστική" ή "ώρα για εκείνο το μπακλαβά";

Ή είστε από τους τυχερούς που δεν τους νοιάζει και δε χρειάζεται να το σκέφτονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ανήκω στην κατηγορία των τυχερών, αλλά αν θελήσω να φάω κάτι το τρώω. Ποτέ μου δεν με απασχόλησε πόσες θερμίδες έχει το κάθε τι, και πόσο πρέπει να φάω για να μην πάρω κιλά.
Πιστεύω οτι το θέμα αυτό ταιριάζει περισσότερο σε ορισμένες γυναίκες που προσέχουν τι τρώνε και πόσο, φοβούμενες οτι θα παχύνουν και έτσι παραμένουν δέσμιες χωρίς να μπορούν να απολαύσουν ότι πραγματικά θέλουν.
Είναι κρίμα, μοιάζει σαν τιμωρία περισσότερο παρά οτιδήποτε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Από μικρή είχα πρόβλημα με το φαγητό... Με κυνήγαγαν...για να φάω!
Πλέον τρώω -δόξα τω Θεω- και θεωρώ το φαγητό απόλαυση.
Και λιπαρά θα φάω και γλυκά -τα τηγανητά δε μου αρέσουν-αλλά ευτυχώς δεν είμαι από αυτές που θα πάρουν εύκολα κιλά. Γενικά πάντως τρώω κανονικές μερίδες και προσπαθώ να προσέχω τη διατροφή μου -να κάνω σωστούς συνδυασμούς τροφών, υγιεινό μαγείρεμα, προτιμώ τα light γαλακτοκομικά προϊόντα- για λόγους υγείας και όχι για να μη βάλω κιλά. Πάντως όταν θέλω να φάω κάτι το κάνω και δε νιώθω καμία μα καμία ενοχή.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πιστεύω οτι το θέμα αυτό ταιριάζει περισσότερο σε ορισμένες γυναίκες που προσέχουν τι τρώνε και πόσο, φοβούμενες οτι θα παχύνουν και έτσι παραμένουν δέσμιες χωρίς να μπορούν να απολαύσουν ότι πραγματικά θέλουν.
Είναι κρίμα, μοιάζει σαν τιμωρία περισσότερο παρά οτιδήποτε άλλο.

Και κρίμα γιατί μερικές που αποφεύγουν τα νόστιμα είναι και πολύ νόστιμες κι οι ίδιες με λίγα κιλάκια παραπάνω απ'το να είναι στέκες. Ζουμπουρλούδικα :D. Φάτε ! Φάτε ό,τι θέλετε, αρκεί μετά να φορέσετε τον μασαζοκορσέ slim. Θυμάται κανείς αυτή τη διαφήμιση με τον Κώστα Βενετσάνο και την παγκοσμίου φήμης αοιδό Τζίνα Βαρώνη ? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Μέχρι πριν λίγο καιρό, έτρωγα τα κέρατα μου. Στις νύχτες προσφοράς στην Hut έφτανα στην 3η παραγγελία, 2πλά πιάτα και γλυκό στα Friday's.. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα βάρους όμως, δεν ξέρω γιατί. :P

Τους τελευταίους 2 μήνες κάτι με έπιασε και προσέχω τρομερά τι τρώω. Τώρα είμαι με ένα γιαούρτι 2% δηλαδή δίπλα στο πληκτρολόγιο, μετράω θερμίδες και ποσοστό πρωτεινών (γιατί είμαι χορτοφάγος και προσπαθώ να αυξήσω τις πρωτείνες που τρώω), έκοψα αναψυκτικά, pizza κτλ. Είναι διασκεδαστική η προσαρμογή σε μια τέτοια αλλαγή, για εμένα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μαρεσει πολυ το καλο φαγητο και ωρες ωρες ειμαι λαιμαργος. Αλλα δεν εχω παχυνει πανω απο 5-6 κιλα απο το "κανονικο" που πρεπει να ειμαι. Αν μουρθει να φαω κατι, ενα γλυκο πχ, και δεν εχω, θα παω να το παρω, εκτος αν βαριεμαι πολυ. Το κακο συνηθειο που εχω ειναι να τρωω βλεποντας κατι στο βιντεο/υπολογιστη. Αυτο ειναι κακο και γιατι μπορει να φας παραπανω, αλλα και γιατι γινεται και βραδυ που δε πρεπει να τρωμε πολυ. Και επειδη παντα εχω κατι καλο να δω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά είμαι πολύ "ακατάστατη" σε αυτό το θέμα.

Γενικότερα δεν είναι στον χαρακτήρα μου να μπαίνω σε πλαίσια και προγράμματα και αυτό επηρεάζει βέβαια και την διατροφή μου.

Μπορεί μία μέρα να τη βγάλω με 3 καφέδες, μπορεί μία άλλη μέρα να τη βγάλω με 3 σοκολάτες, σταθερά όμως το στομάχι μου είναι μικρό (κι αν δεν μου φαίνεται ω!ναι!) και το γεμίζω με σαχλαμάρες. Δεν πεινάω εύκολα αλλά όταν βρω κάτι που να μου αρέσει και έχω όρεξη γι αυτό συνήθως το τρώω. Επίσης έχω κόιψει το πρωινό και τείνω να κόψω και το μεσημεριανό και να τρέφομαι με τις υπόλοιπες βλακείες στα ενδιάμεσα + τους αμέτρητους καφέδες :P Επίσης χαρακτηριστικό μου οτι παίρνω εύκολα κιλά και οτι τα χάνω ακόμα πιο εύκολα. Ειδικά αν γυμναστώ, έστω και λίγο.

Συμπερασματικά: Η διατροφή μου είναι χάλι και δεν με απασχολεί καθόλου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω παλι ποτε δεν ηξερα τι ετρωγα... απλα τρωω μεχρι να χορτασω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
εμένα μικρή με κυνήγαγε ο μπαμπάς μου για να μη τρώω
όταν έχανα εγώ κυνηγούσε την αδελφή μου που ίσως να είχε πάρει 3 κιλά

γενικά τρώω από όλα, πολλές φορές χωρίς μέτρο

αρκετές φορές όμως δεν τρώω αυτά που θέλω για να μην παχύνω και για αυτό αποφάσισα να σταματήσω να ελέγχο κια να περιορίζω τον εαυτό μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πλέον τρώω ο,τι θέλω, όποτε θέλω και όσο θέλω. Δεν έχω το σούπερ ιδανικό σώμα (είμαι 58 κιλά με 1,60 ύψος), αλλά ούτε είμαι παχιά. Το καλοκαίρι χάνω μερικά κιλά, το χειμώνα βάζω, αλλά δεν με ενδιαφέρει καθόλου.
Δεν ήμουν πάντα έτσι. Στα 16 μου έφτασα στα όρια της νευρικής ανορεξίας (το έχω ξαναγράψει σίγουρα) και έκανα τραγικές υπερβολές στο θέμα αυτό. Είχα κι εγώ κρίσεις υπερφαγίας τότε. Μέχρι που έφτασε μια μέρα που είπα "δεν πάει άλλο" και σιγά σιγά άρχισα να τρώω πάλι φυσιολογικά (3 χρόνια μου πήρε σύνολο να το καταφέρω εντελώς) και πλέον έχω ...φοβία με τις δίαιτες. Με τίποτα δεν θα θυσίαζα πάντως τώρα την απόλαυση του φαγητού για να ήμουν 5-6 κιλά λιγότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το φαγητό είναι απόλαυση, αλλά προσπαθώ να τρώω υγιεινά. Ναι, θα κάνω ατασθαλίες, αλλά δεν έχω τύψεις μετά, δεν με νοιάζει. Εκτός από περιόδους που βάζω κιλά. Αλλά δεν αγχώνομαι. Το σκαρί μου είναι να είμαι κανονική προς γεμάτη και δεν με χαλάει, επειδή μου αρέσει το μεσογειακό στυλ!:P Αλλά βασικά πρέπει να προσέχω επειδή έχω πολύ άσχημο μεταβολισμό και αν αφεθώ για 1 εβδομάδα μετά γ@μησέ τα. Ευτυχώς μου αρέσουν τα λαχανικά και δεν είμαι φαν του κρέατος οπότε δεν περιορίζομαι. Αδύναμο σημείο τυριά και γλυκά, αλλά το ελέγχω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fissalida

Νεοφερμένος

Η fissalida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Από μικρή είχα πρόβλημα με το φαγητό... Με κυνήγαγαν...για να φάω!
Πλέον τρώω -δόξα τω Θεω- και θεωρώ το φαγητό απόλαυση.
Και λιπαρά θα φάω και γλυκά -τα τηγανητά δε μου αρέσουν-αλλά ευτυχώς δεν είμαι από αυτές που θα πάρουν εύκολα κιλά. Γενικά πάντως τρώω κανονικές μερίδες και προσπαθώ να προσέχω τη διατροφή μου -να κάνω σωστούς συνδυασμούς τροφών, υγιεινό μαγείρεμα, προτιμώ τα light γαλακτοκομικά προϊόντα- για λόγους υγείας και όχι για να μη βάλω κιλά. Πάντως όταν θέλω να φάω κάτι το κάνω και δε νιώθω καμία μα καμία ενοχή.;)
Ισα ισα εχω ακούσει οτι είναι ανθυγειινα...
Σορυ που δεν το εμπεριστατώνω...τι ειπα τωρα,ψαξτο πάντως αν σε ενδιαφερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ισα ισα εχω ακούσει οτι είναι ανθυγειινα...
Σορυ που δεν το εμπεριστατώνω...τι ειπα τωρα,ψαξτο πάντως αν σε ενδιαφερει

Εγω παντως ξερω οτι ανθυγιεινα ειναι μονο τα 0%, γιατι εκει πλεον η επεξεργασια γινεται με χημικους τροπους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Εγω παντως ξερω οτι ανθυγιεινα ειναι μονο τα 0%, γιατι εκει πλεον η επεξεργασια γινεται με χημικους τροπους....

Κάπως απίθανο μου φαίνεται αυτό καθώς η wikipedia μας λέει:

For skimmed or semi-skimmed milk, all of the fat content is removed and then some (in the case of semi-skimmed milk) is returned.

https://en.wikipedia.org/wiki/Milk
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Κάπως απίθανο μου φαίνεται αυτό καθώς η wikipedia μας λέει:

For skimmed or semi-skimmed milk, all of the fat content is removed and then some (in the case of semi-skimmed milk) is returned.

https://en.wikipedia.org/wiki/Milk

Σσσσσοβαρα? Εχω ψιλοφαει φρικη τωρα, αφενος γιατι ειμαι σιγουρη οτι το εχω διαβασει καπου, και αφετερου επειδη τοσο καιρο πινω semi-skimmed για πιο υγιεινο και αποφευγω το skimmed οπως ο διαολος το λιβανι!:P:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Σσσσσοβαρα? Εχω ψιλοφαει φρικη τωρα, αφενος γιατι ειμαι σιγουρη οτι το εχω διαβασει καπου, και αφετερου επειδη τοσο καιρο πινω semi-skimmed για πιο υγιεινο και αποφευγω το skimmed οπως ο διαολος το λιβανι!:P:confused:

Δεν ξέρω. Πάντως νομίζω πως γίνεται με φυγοκέντρηση(φυσική δηλαδή μέθοδο) η όλη διαδικασία, οπότε δεν βλέπω κανένα λόγο για να είναι υγιεινότερο το ένα από το άλλο (πέρα από τα ίδια τα λιπαρά, δηλαδή :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Πάντως νομίζω πως γίνεται με φυγοκέντρηση(φυσική δηλαδή μέθοδο) η όλη διαδικασία, οπότε δεν βλέπω κανένα λόγο για να είναι υγιεινότερο το ένα από το άλλο (πέρα από τα ίδια τα λιπαρά, δηλαδή :P).

Ναι, εγω ετσςι νομιζα οτι γινοταν για τα 2%. Και ειχα διαβασει οτι δυσκολα κατεβαινει το ποσοστο μιο κατω απο το 1.5% περιπου με φυσικες μεθοδους, και γιαυτο μετα χρησιμοποιουνται χημικες, οι οποιες μπορει να ειναι βλαβερες για τον οργανισμο (καρκινογονες). Τωρα.... απο το μυαλο μου δεν το εβγαλα, ισως να ηταν λαθος αυτο που διαβαζα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Γιατί θύγετε ένα τέτοιο θέμα; με πληγώνετε:P

Η σχέση με το φαγητό ερωτική, λατρέυω το φαγητό, μπορεί να έχω παραπανήσια πιά κιλά άλλα δεν πάβω να το λατρέυω, τρώω απίστευτες ποσότητες φαγητού, άλλη θα ήταν 150 με αυτά που τρώω, σχεδών τα πάντα και σε ποσότητα, είναι κάτι σαν ναρκωτκό, είμαι εθυσμένη:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Το φαγητό μου αρέσει πολύ και ειδικά εδώ στην Ελλάδα νομίζω ότι είναι και μέρος της διασκέδασής σου.

Εγώ βρίσκομαι σε 3 φάσεις. Είτε θα τρώω σα γουρούνι τα πάντα και πολύ, είτε δε θα έχω πολύ όρεξη και θα είναι πολύ μετρημένα αυτά που τρώω, είτε θα βρίσκομαι σε περίοδο δίαιτας, όπου εκεί είμαι πολύ αποφασιστική...

Γενικά πάντως, δεν κάνω πίσω σε λιχουδιές. Δηλαδή, έχουμε πατάτες τηγανιτές;;; Θα τις φάω και θα φάω και μπόλικες γιατί μου αρέσουν πολύ. Έχουμε τιραμισού;;; (το αγαπημένο μου) Θα φάω 2 κομμάτια απανωτά. Έχω όρεξη για βάφλα ή γλυκιά κρέπα μετά από ένα γερό βραδινό;;;; (το βράδυ συνήθως ξεφεύγω) Θα την φάω, δεν έχω πρόβλημα.

Τύψεις με πιάνουν όταν έχω πάρει 2-3 κιλά και δε σταματώ να τρώω πολύ και πράγματα που θα μπορούσα να αποφύγω.

Το καλό πάντως με τη δίαιτα που έκανα πρόσφατα είναι ότι έχω να πιω Coca, 3 μήνες και γενικά αναψυκτικά. Έχω απεξαρτηθεί πλέον. Μόνο νερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
παντως παιδια εγω ειμαι στη συντηρηση (εκανα διαιτα και εχασα 15 κιλα σε 4 μηνες) και μπορω να τρωω λιγο παραπανω, με μετρο βεβαια!! να προχτες ημουν σε μια βαφτιση ε και εφαγα λιγο παραπανω (γλυκο εφαγα 3 κουταλιες, μερικες πατατουλες παραπανω, λιγο ψωμακι κλπ) αλλα η ζυγαρια μετα απο 1 εβδομαδα εδειχνε οτι δεν ειχα παρει κιλα, ημουν σταθερη δεν ξερω γιατι.εχει συνηθισει ο μεταβολισμος να πεφτει και θελει προσπαθεια για να ανεβει ο δεικτης στη ζυγαρια? η μηπως οι ατασθαλιες που κανω νομιζω οτι ειναι τεραστιες αλλα στην πραγματικοτητα ειναι μικρες?τρωω βασικα φαγητα το μεσημερι και το βραδυ, εκτος αν ειμαι εξω και εκει παραγγειλω που τα φαγητα ειναι μαγειρεμενα διαφορετικα.δεν ξερω, μαλλλν πρεπει να πεσω με τα μουτρα στο φαγητο για να αρχισω να παχαινω.και να γυρισω στις παλιες μου συνηθειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top