ΣΥΡΙΖΑ: Ενωτικό Κοινωνικό Μέτωπο

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όχι και τρίτες εκλογές.
προκειμενου να μην βγει κανενα μνημονιακο κομμα και να γινει κυβερνηση της αριστερας,,
ας παμε και σε 4 εκλογες

θα τις κανουμε μονοι μας,,και οι ξενοι πια θα μας εχουν χεσμενους..και δεμενους χειροποδαρα αφου θα εχουμε χρεωκοπησει οριστικα..

τα εχουμε ξαναπερασει αυτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...,και οι ξενοι πια θα μας εχουν χεσμενους...

:P: Τσς, τσς, τόση ξενο...-φοβία, -μανία, -δουλεία, δεν την περίμενα από την "εθνικοφρόνα παράταξη"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τσς, τσς, τόση ξενο...-φοβία, -μανία, -δουλεία, δεν την περίμενα από την "εθνικοφρόνα παράταξη"!
για κουνα το κεφαλι σου

αναμεσα στην διεθνη απομόνωση που θα μας κανει χειροτερους δουλους,,πως με την διεθνη επιτροπη στις αρχες του αιωνα οταν χρεωκοπησαμε
και του ναι σε ολα τυπου πασοκ που παλι μας οδηγει στον γκρεμο

υπαρχει και το συμφερον της χωρας,με σωστες συμμαχιες τσαμπουκα και εξυπναδα εκει που πρεπει ,και μαλακά εκει που πρέπει
ξεκολληστε απο το ασπρο μαυρο,,

αν πουμε δεν πληρωνουμε κανεναν.θα μας αφησουν νομιζεται ησυχου μεσα στη χωρα μας?
φτωχου και ηρεμους?
θα μας κατακτησουν κανονικα πια,και χωρις τροικες..θα μας ξεζουμισουν χωρις προσχηματα μεχρι να παρουν τα λεφτα τους,,εχει ξαναγινει αυτο,,πολλες φορες,,
και η τουρκια πλαι θα κανει υατα που παντα περιμενε να κανει..



οι ψευτοτσαπουκαδες τελικα πληρωνονται πολυ ακριβα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
κοιτα ξαναδες τι λεει η δημοσκοπηση

ειναι εκτιμηση εκλογικης επιρροης και οχι προθεση ψηφου

κοινώς μούφαα..

κοινώς πηραν τους αναποφασισοτυς και δ/ξ δ/α και τους εριξαν οπου εκεινοι πιστευαν στα ποσοστα

η καθαρη προθεση ψηφου ειναι 23% ΝΔ συριζα περιπου

λα τα αλλα ειναι αυθαιρετα για να γινουν εντυπωσεις..
επειδη ξαφνιαστηκα και γω που το ειδα,,τωρα καταλαβα..

Μωρέ όσο και να ξαφνιάζεσαι ή να σε πιάνει η καρδιά σου το θέμα είναι ότι γνωρίζουμε την ιδιότυπη μεθοδολογία της Public Issue η οποία μεταξύ άλλων ήταν η μοναδική που έπεσε πιο κοντά στα αποτελέσματα της 6η Μαίου.

Όπως και να έχει εαν ο ΣΥΡΙΖΑ πέσει κάτω από 30% ως τελικό αποτέλεσμα θα είναι μεγάλη έκπληξη για εμένα.Η πόλωση,συσπείρωση και όλες οι τραγικότητες προπαγάνδας εναντίον του τον βοηθούν αντί να τον στέλνουν στα τάρταρα.

Άγγελε ετοιμάσου για Κυβέρνηση της Αριστεράς η οποία ελπίζω να είναι δυνατότερη όσο περισσότερο γίνεται,ελπίζω δε σε 3η προσφυγή στις κάλπες που πιστεύω θα πιέσουν οι συνιστώσες τον Τσίπρα να κάνει σε περίπτωση μη ξεκάθαρου αποτελέσματος.


Όχι και τρίτες εκλογές.Έλεος ρε πόσο καιρό ακυβερνησία;Είπαμε αλλά όλα έχουν όρια.Καλύτερα να πάρει ανοχή από Καμμένο .

Διαφωνώ.Ας έχει '' ακυβερνησία'' μέχρι την 2α παρουσία η Ελλάδα.Είναι μέσα στη συνταγματική τάξη η Αριστερά να ζητήσει ή να προσπαθήσει 3η προσφυγή στις κάλπες ειδικά αν φτάσει στο παρατσάκ της αυτοδυναμίας.

Η ανοχή από Καμμένο δε μου γεμίζει το μάτι.Μια κυβέρνηση της προοδευτικής Αριστεράς θα επιχειρήσει τομές για τα Ελληνικά δεδομένα και εκεί χρειάζεται γερή πολιτική υποστήριξη και κοινωνική νομιμοποίηση.Μιλάμε για ένα αισχρό σύστημα δικομματισμού που διαλύεται και για να γίνει uprooted θέλει ξεκάθαρο εκλογικό αποτέλεσμα και όχι ντεμι σχήματα.

Ελπίζω η Αριστερά να μη παγιδευτεί στο παραμυθάκι της ''ακυβερνησίας'' και ο Τσίπρας έντεχνα να απαιτήσει 3η προσφυγή.Ταυτόχρονα ελπίζω οι παραδοσιακοί ψηφοφόροι του ΚΚΕ να ξυπνήσουν και να στηρίξουν με τη ψήφο τους τον ΣΥΡΙΖΑ.Η Αριστερά θέλει δυναμική ένωση για να μπορέσει να χτυπήσει κατα κράτος τόσο την δεξιά ιδεοληψία της συντήρησης όσο και την διαπλοκή ΠΑΣΟΚ/ΝΔ που η Ελλάδα αναγκάστηκε τόσο χρόνια να υπομένει.

Στα τσακίδια και ακόμα παρα πέρα η Ελλάδα της συντήρησης,της διαπλοκής,στα τσακίδια η Ελλάδα της μουφοτρομοφοβικής πατριδοθρησκευτικοκαπηλευτικής δεξιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Άγγελε ετοιμάσου για Κυβέρνηση της Αριστεράς η οποία ελπίζω να είναι δυνατότερη όσο περισσότερο γίνεται,
Είναι μέσα στη συνταγματική τάξη η Αριστερά να ζητήσει ή να προσπαθήσει 3η προσφυγή στις κάλπες ειδικά αν φτάσει στο παρατσάκ της αυτοδυναμίας.
τοτε τι την κανει καλυτερη απο πασοκ νδ
η αυτοδυναμια με το καλπονοθευτικο μπονους του παυλοπουλου ?

η αριστερα να γινει κυβερνηση πασει θυσια?

εσυ πού θα εισαι τοτε φιλε?οχι στην ελλαδ πιστευω

θα ακους του εγγλεζους να θαυουν ως τριτοκοσμικη τη χωρα μας ενω καταρρεει
αλλα ο τσιπρας θα ειναι πρωθυπουργοοςςς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Άσε το παιδί να κάνει το ψυχολογικοκοινωνικό του πείραμα μέσα στο στέκι ρε Άγγελε... Τόση προπαγάνδα και τόσο μένος δεν ξαναείδα ποτέ. Τέτοιο ξεσπάθωμα, ούτε αυτό πάλι. Στο τέλος θα εύχομαι να βγεί ο Σύριζα μπας και σταματήσει να κελαηδάει το εγγλέζικο παπαγαλάκι.

Ρε, νομίζετε ότι ξηλώνουμε τον ένα μαλάκα της δεξιάς, για να βάλουμε άλλον μαλάκα της αριστεράς; Το χετε πάρει χαμπάρι ότι τον κόσμο δεν τον ενδιαφέρουν τα κόμματά σας και η στείρα η τελειωμένη ιδεολογία που μόνο στην πράξη δε βγαίνει; Ποιός φιλελευθερισμός ρε; Ο ολιγοπωλιακός καπιταλισμός της εκμετάλλευσης του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ, που θα πρέπει να δουλεύω σα χαμάλης 9 το πρωί με 9 το βράδυ για 7 κατοστάρικα στην καλύτερη; Ή μήπως ο σοσιαλισμός του ΣΥΡΙΖΑ που πάει να διορίσει όλους τους τεμπελχανάδες του ΠΑΣΟΚ ξανά σε δημόσιο σκαρί; Με τι λεφτά ρε άσχετοι; Ποια αγωνιστική ιδέα μου λέτε ρε; Έχετε πάρει ποτέ Γκλοκ στο χέρι να ρίξετε μια βολή; Γιατί εκεί βλέπω να καταλήγει το όλο πανηγύρι, στα όπλα και στο ποιός θα φάει τις σάρκες ποιανού για μεσημεριανό από την πείνα.

Από τη μια οι πατριώτες υπέρμαχοι των καταπιεστών, που από τη μια δεν έχουν στον ήλιο μοίρα οικονομικά αλλά τους στηρίζουν ακόμα, κι από την άλλη οι "δεν ανήκω πουθενά" αντεθνικάδες πουθενάδες αγωνιστές με τους παχυλούς μισθούς και την ελπίδα για έναν ακόμα ρημάδη διορισμό στο μεγάλο φαγοπότι του αύριο.


Στα τσακίδια όλοι, ξερνάει εμετό η ψυχή μου από την αηδία. Άει στο διάολο χωρίς επιστροφή, μα την Παναγία βαρέθηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
τοτε τι την κανει καλυτερη απο πασοκ νδ
η αυτοδυναμια με το καλπονοθευτικο μπονους του παυλοπουλου ?

η αριστερα να γινει κυβερνηση πασει θυσια?

εσυ πού θα εισαι τοτε φιλε?οχι στην ελλαδ πιστευω

θα ακους του εγγλεζους να θαυουν ως τριτοκοσμικη τη χωρα μας ενω καταρρεει
αλλα ο τσιπρας θα ειναι πρωθυπουργοοςςς.

Στη Ρώμη κάνεις σας τους Ρωμαίους.Spot on η κίνηση να αρπάξει την 50αρα έδρες ο ΣΥΡΙΖΑ,είδατε με τα καλπονοθευτικά όπλα σας νικάμε την διαπλοκή σας Άγγελε.Ο κομμένος ραμένος νόμος για να μένει δια παντώς η διαπλοκή του ΠΑΣΟΚ/ΝΔ στην εξουσία έρχεται και σας τσακίζει κατά κράτος τώρα και πόσο γουστάρω είναι η αλήθεια ο τάφος σας να γίνει το ''όπλο'' σας.Υπολογίσατε χωρίς τον λαό και την προοδευτική Αριστερά και τώρα θα δεινοπαθήσετε από την λαική κυριαρχία.

Επίσης το που θα είμαι εγώ είναι αδιάφορο,και στον Άρη να είμαι διατηρώ την Ελληνική υπηκοότητα και άλλη μια φορά θα χρησιμοποίησω το δικαίωμα ψήφο μου για να σας στείλω αδιάβαστους.Δε μασάμε ρε στις ΝΔ τρομοφοβικές παπάτζες των τάχα μου δήθεν διλλημάτων της νούλας.

Αριστερά Ενωμένη δυνατή.


Άσε το παιδί να κάνει το ψυχολογικοκοινωνικό του πείραμα μέσα στο στέκι ρε Άγγελε... Τόση προπαγάνδα και τόσο μένος δεν ξαναείδα ποτέ. Τέτοιο ξεσπάθωμα, ούτε αυτό πάλι. Στο τέλος θα εύχομαι να βγεί ο Σύριζα μπας και σταματήσει να κελαηδάει το εγγλέζικο παπαγαλάκι.
.

Το νέο μότο στο στέκι '' για όλα φταίει ο Panos'' ε ;Εκτός από το ''ψυχολογικοκοινωνικό πείραμα'' μην κάνω και κάνα πατσά για τους ξενύχτηδες να πούμε.Έλα κλαιν ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Το νέο μότο στο στέκι '' για όλα φταίει ο Panos'' ε ;Εκτός από το ''ψυχολογικοκοινωνικό πείραμα'' μην κάνω και κάνα πατσά για τους ξενύχτηδες να πούμε.Έλα κλαιν ρε

Δεν ξέρω αν φταίς για όλα ή όχι. Σίγουρα όμως με εκνευρίζεις με όλη αυτή την πιεστική προπαγάνδα, κι ενώ το σκεφτόμουν και για ΣΥΡΙΖΑ, τώρα είμαι σίγουρος ότι δε θα πλησιάσω καν το ψηφοδέλτιό του.

Δε θέλω να βγούν πολωτικοί κολλημένοι τύποι σαν εσένα στο προσκήνιο και να πανηγυρίζουν για μια ιδέα που δε θα εξυπηρετεί όλους αλλα μερικούς.

Θέλω συγκυβέρνηση αντιμνημονιακής δεξιάς και αντιμνημονιακής αριστεράς, να πάψετε επιτέλους να μας πρήζετε τα καλαμπαλίκια με τις συνιστώσες και να βρούμε όλοι την συνισταμένη (αν ξέρεις φυσική).

Εμένα με αγχώνει αν θα βρω δουλειά αύριο. Αγχώνομαι και δεν κοιμάμαι, γιατί πάει αυτό που ήξερα ως χτες, μας γάμησαν και πρέπει κάπως να τους το ανταποδώσουμε μπας και ζήσουμε, μπας και τουλάχιστον επιβιώσουμε.

Δεν αγωνίζομαι για καμία αριστερά, καμία δεξιά, κανένα κόμμα και καμία αυτοδυναμία. Αγωνίζομαι για να ζήσω. Μάθετε να συνεργάζεστε γιατί ο λαός θα σας κάτσει στο μεσαίο δάχτυλο κόμματα και κομματόσκυλους alike όπως θα λεγες και στη μητρική σου γλώσσα.


Τέλος. Αρκετή ανοχή πια στις σαχλαμάρες και στην πλύση εγκεφάλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ρε, νομίζετε ότι ξηλώνουμε τον ένα μαλάκα της δεξιάς, για να βάλουμε άλλον μαλάκα της αριστεράς;
και ποιος μαλακας θα μας κυβερνησει?:worry:
αυριο ή νδ ή συριζα θα βγει
ερωτω βαλδερ

αν βγει συριζα ξερουμε τι θα γινει,θα τραβηξει ολη την αριστερα απο κατω να κανει κυβερνηση-οχι σιγουρο οτι θα βγει βεβαια-
αν βγει ΝΔ?
πώς θα κυβερνησει?
αν δεν συνεργαζεται κανεις μαζι της?
παλι νδ πασοκ θα παει?(εφιαλτης για μενα..)

δεν θα ηταν καλυτερα μια δεξιά κυβερνηση με βοηθεια ανεξαρτητων?
(οι ανεξαρτητοι κυβερνηση δεν γινονται λογω ποσοστων)
καλη η αντιδραση και χρησιμη συχνα
αλλα πρακτικα πώς θα βγαλει κυβερνηση αυτη η χωρα?
αριστερα δεν θελεις βαλδερ απο οτι καταλαβα,,οποτε πώς θα βγαλει μη αριστερη κυβερνηση?

ερωτω πρακτικα..

και ειλικρινα

Επίσης το που θα είμαι εγώ είναι αδιάφορο,και στον Άρη να είμαι διατηρώ την Ελληνική υπηκοότητα και άλλη μια φορά θα χρησιμοποίησω το δικαίωμα ψήφο μου για να σας στείλω αδιάβαστους.
σε κατι τετοιους σαν και σενα επρεπε να αφεραιθει το δικαιωμα ψηφου
θα ψηφιζεις οτι θες εδω αλλα θα τρωμε εμεις στην μαπα μετα το αποτελεσμα
τι σε νοιαζει αν καταρρευσει η ελλαδα ,,εσυ θα εισαι στην σταθερη καρακαπιταλιστικη(εκτός ευρώ αγγλια

αλλα το αποθημενο μας θα το εχουμε βγαλει(αληθεια,οι αγγλοι πόσο εκτιμουν τις αριστερες ιδεες σου?ειλικρινα ρωταω,,πώς ενας τοσο αριστερος άνθρωπος μπορεις και ζεις σε μια τοσο καρακαπιταλιστικη χωρα?πώς αντεχεις?)


σε καθε χωρα πρεπει να ψηφιζει οποιος ζει εκει,,και τρωει τα αποτελεσματα,οχι πεταω την Κ@ράδα και φεύγω


Θέλω συγκυβέρνηση αντιμνημονιακής δεξιάς και αντιμνημονιακής αριστεράς,
δηλαδη συριζα με ανεξαρτητους?

πες μας τη λυση βαλδερ,,πώς θα κυβερνηθει η χωρα?

ειλικρινα ρωταω,,εντελως πρακτικα

θα παμε σε απειρες εκλογες μεχρι να υποχωρησει ποιος?
λιγη λογικη ρε παιδια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν φταίς για όλα ή όχι. Σίγουρα όμως με εκνευρίζεις με όλη αυτή την πιεστική προπαγάνδα, κι ενώ το σκεφτόμουν και για ΣΥΡΙΖΑ, τώρα είμαι σίγουρος ότι δε θα πλησιάσω καν το ψηφοδέλτιό του.
.

Mωρέ τι να με νοιάξουν οι δικές σου ''ευαισθησίες'' ή οι δικές σου αντοχές.Σιγά που σε είχαμε και σιγουράκι να ριξείς για ΣΥΡΙΖΑ.Ο στραβωμένος από το πρωί φαίνεται.Είτε σε εκνευρίζει ή όχι η δική μου αξιολόγηση της πολιτικής κατάστασης και του τι χρειάζεται να γίνει στην Ελλάδα θα παρουσιάζεται μέχρι κεραίας άσχετα αν εσύ δεν την αντέχεις,την θεωρείς προπαγάνδα,θεωρείς ότι κάνω ''ψυχολογικό πείραμα'' ή σκίζεσαι να βρείς το πολιτικό μου στίγμα μήπως πέσεις σε καμιά αντίφαση ώστε τάχα μου δήθεν κάτι να μου πείς.

Η Ελλάδα έχει ανάγκη μια Αριστερά ενωμένη.Μια κυβέρνηση προοδευτική και φιλολαική που θα απαντήσει κατά μέτωπο και κατά κράτος στην αισχρότητα του επιβαλόμενου νεοφιλελευθερισμού.Είτε είμαι στο χλιδάτο σπίτι μου στο Β.Λονδίνο,είτε στον Άρη είτε στην Αγ.Βαρβάρα στην Ελλάδα η απόψη είναι ξεκάθαρη και είναι επιτακτική η ανάγκη αλλαγή πλεύσης και της Ελλάδας και κυρίως της Ευρώπης.

Τα τρομοφοβικά ''ευρώ ή δραχμή'' και όλο το πακέτο εμένα χριστό δε μου λένε.Η Ευρώπη έχει ανάγκη να επαναξιολογήσει τις πολιτικές της απέναντι στην Ελλάδα και αν δεν το κάνει θα την αναγκάσουμε εμείς....με την ψήφο μας στην Αριστερά.


σε κατι τετοιους σαν και σενα επρεπε να αφεραιθει το δικαιωμα ψηφου

Ενώ σε κάτι τέτοιους σαν έσενα που θα πάνε να μου ψηφίσουν την καραδιαπλοκάρα 40ετιάς του δικομματισμού πρέπει να παραμέινει το δικαιώμα ψήφου έ ;
Η μήπως να διασκεδάσουμε τα καρα κομματόσκυλα του συναφίου σου στην συνέχιση της διάλυσης της Ελλάδα με το τάχα μου δήθεν ''κεντροδεξιό'' μέτωπο της παπάτζας.

Κάτι τέτοιους σαν εσένα προτείνω όταν βγούμε εξουσία δημόσια διαπόμπευση.Στο χαλαρό κιόλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η μήπως να διασκεδάσουμε τα καρα κομματόσκυλα του συναφίου σου στην συνέχιση της διάλυσης της Ελλάδα με το τάχα μου δήθεν ''κεντροδεξιό'' μέτωπο της παπάτζας.

Κάτι τέτοιους σαν εσένα προτείνω όταν βγούμε εξουσία δημόσια διαπόμπευση.Στο χαλαρό κιόλας
κουρεμενος γουλι και με κάρτα "είμαι δεξιός?

ειστε φασιστες μεσα σας φιλε
οσο και αν προσπαθείτε δεν κρυβεται..


και περι κομματοσκυλου και κατεστημενου
συγνωμη φιλε
αλλα εσυ ο αριστερος εχεις και περισσοτερα λεφτα απο μενα και πας στα εξωτερικα καθε μερα

οποτε εσυ εισαι ο καπιταλας οχι εγω

και δεν υπαρχει τιποτα χειροτερο απο καλωφαγωμενους καρακαταναλωτικους αριστερους με βιλλες και φεραρι..

αλλα με τετοιους ειναι γεματος ο συριζα

αριστερους της μασας..

αριστεροι για να τρωμε απο τους αλλους,,καπιταλιστες στο ξοδεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
κουρεμενος γουλι και με κάρτα "είμαι δεξιός?

ειστε φασιστες μεσα σας φιλε
οσο και αν προσπαθείτε δεν κρυβεται..

Α δε ξέρω για τους άλλους αλλά ο τρισμέγιστος Πάνος είναι καραφασισταριό εκεί που πρέπει και καραγουστάρει.Μάλιστα χωρίς φόβο και πάθος.

Επίσης μαγκιά μου τα όποια λεφτά έχω ή δεν έχω.Επειδή κάποιοι έχετε μάθει στην εμφυλιακή θεώρηση της αριστεράς εμένα τι να μου πει ;

Προοδευτική αριστερά ήμουν είμαι και θα είμαι,ιδεολογικά πιστός σε εκείνη και άμα λάχει με 17 κότερα για μόστρα.Δε ζω να πούμε στην παράλληλη κοσμάρα της εμφυλιακής λογικής ή των γνωστικών περιορισμών που η φύση μερικών συγχέει με το ιδεολόγημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Η Ελλάδα έχει ανάγκη μια Αριστερά ενωμένη.
Εγώ θα έλεγα, η Ελλάδα έχει ανάγκη κάποιους πατριώτες να την βγάλουν από τα μνημόνια που την καταστρέφουν, που να ξέρουν να λένε και μερικά ΟΧΙ σε αυτούς που μας καταστρέφουν.

Σήμερα μπορεί να είναι μία λύση ανάγκης η αριστερά, αλλά δεν σημαίνει τίποτα αυτό, τα προβλήματα και την επόμενη μέρα των εκλογών θα είναι τα ίδια, και θα πρέπει να δώσει η όποια κυβέρνηση βγει κάποια λύση, και θα πρέπει να έχει πρόγραμμα και όχι μόνο λόγια, και ίσως θα έπρεπε από τώρα να κοιτάζει εναλλακτικές, και άλλους συμμάχους, είτε είναι Ρώσοι, είτε άλλη δύναμη, για να μπορεί να έχει και ένα χαρτί διαπραγμάτευσης στα χέρια της.

Μακάρι να ήταν και άλλες αντι-μνημονιακές δυνάμεις μαζί, είτε λέγεται Καμένος, είτε λέγεται αριστερά, το ζήτημα είναι να βγούμε από το μνημόνιο, και να αρχίσει η ανάπτυξη, και να βρουν λύσεις για την χώρα, κατά την δική μου άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τρισμέγιστος Πάνος είναι καραφασισταριό εκεί που πρέπει και καραγουστάρει.Μάλιστα χωρίς φόβο και πάθος.
να χαιρεσαι τη μετριοπαθεια σου φιλε
εσυ και ο μέγας τσιπρας..

τουλαχιστον το παραδεχεσαι

και τολμας με τετοιες αποψεις να θεωρεισαι προοδευτικος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
και τολμας με τετοιες αποψεις να θεωρεισαι προοδευτικος ?


Οκ ο Πάνος έγινε όμοιος με τον Τσίπρα τώρα βάσει μάλλον τις γεμάτες περιορισμούς γνωστικές λειτουργίες μερικών.Κολλημένος μέχρι όσο πάει λοιπόν,καραφασισταριό όσο και όπου πρέπει και καραπροοδευτικάρα κατά δήλωση μου πέρα των γενικεύσεων σου,δε με αγγίζουν αυτά ρε εμένα.

Ετοιμάσου Άγγελε για ένα σοκ πρωτόγνωρο για την Ελληνική κοινώνια.Είναι καιρός πλέον η καραδιαπλόκαρα σας και οι βολεμένοι σας να καταβαρθωθούν και σου υπόσχομαι θα κάνουν πολύ θόρυβο αυτή τη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είναι καιρός πλέον η καραδιαπλόκαρα σας και οι βολεμένοι σας
κοιτα ποιος μιλαει για βόλεμα ..:hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Mωρέ τι να με νοιάξουν οι δικές σου ''ευαισθησίες'' ή οι δικές σου αντοχές.Σιγά που σε είχαμε και σιγουράκι να ριξείς για ΣΥΡΙΖΑ.Ο στραβωμένος από το πρωί φαίνεται.

Τουλάχιστον εγώ αν και κανονικό πρώην κομματόσκυλο, και όχι ντεμέκ ιδεολόγος όπως εσύ, είχα τις μπάλες να μετακινηθώ από τη δεξιά στην αριστερά, τουλάχιστον μια φορά στη ζωή μου, οπότε ναι, θα έπρεπε να με είχες πολυ πιθανό για κάθε κόμμα. Η επιβίωσή μου και η ευημερία μου έχει σημασία για μένα, αυτές είναι οι ευαισθησίες μου, ναι, αυτά είναι τα άγχη μου και για ψυχολόγος μάλλον είσαι πολύ αναίσθητος. Τόσο που μέσα στην πολιτική παράκρουση που σ εχει πιάσει και στον κομματικό παροξυσμό και οργασμό, να διατυπώνεις με θράσος ότι δε σε ενδιαφέρουν οι ευαισθησίες ενός συμπολίτη σου.

Πως να σε ενδιαφέρει βέβαια. Αγωνιστηκες ποτέ σε αυτή τη χώρα; Σε πληρώσανε οι δικοί σου, κι έφυγες από μικρός με την ουρά στα σκέλια για να σπουδάσεις έξω και σήμερα γυρίζεις να μας το παίξεις επιστήμονας κι εθνοσωτήρας. Ούτε κάθησες να φας τα Ελληνικά πανεπιστήμια για να δεις την κατάντια της Δεξιάς και τη ρεμούλα της Αριστεράς, ούτε μοιράζεσαι σήμερα ως επαγγελματίας τα άγχη της ανεργίας που με κατακλύζουν, γιατί μόλις ρίξεις το κουκί σου θα γυρίσεις στο Λονδίνο και θα το παίξεις προφέσσορας με κάθε πρωινό και μπράντς με το Λέοναρντ τον πελάτη σου με τη σχιζοφρένεια να μυρίζει το ταμπόν της Βασίλισσας. Αυτός είναι ο κύκλος σου και εκεί ταιριάζεις. Με τους παλαβούς και τους Συντηρητικούς. Γι αυτό βγάζεις τόση κόμπλα, τόσα απωθημένα πίσω από ένα πληκτρολόγιο. Βέβαια πίσω από ένα πλήκτρολόγιο όλοι είναι επιβήτορες. Δε σε αδικώ. Θα σε αδικήσει η φύση αν ποτέ βρεθείς μπροστά απο αγανακτισμένο Έλληνα δεξιό ή αριστερό στο Σύνταγμα ή στην Ομόνοια. Και θα σε αδικήσει πολύ...


Και για να απαντήσω στον Άγγελο πολύ συνοπτικά:

Ναι θέλω κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ-Ανεξ. Ελλήνων. Χωρίς τις ακραίες συνιστώσες του ΣΥΡΙΖΑ, ας διασπαστεί κι ας μείνει το πιό πατριωτικό αριστερό προοδευτικό μέτωπό του να συνεργαστεί με τον Καμμένο. Δε με νοιάζει πως θα τα καταφέρουν. Να το κάνουν. Γι αυτό τους ψήφισε τόσος κόσμος, για να τα βρούν. ΣΥΡΙΖΑ και ΑΝΕΞ. ΕΛΛ. προτιμώνται. Το ίδιο και οι κυβερνήσεις συνεργασίας παρά οι σκέτες μονοκομματικές. Ο λαός μίλησε κι εγώ το μεταφράζω ως επιθυμία για σπάσιμο των παλαιών πολιτικών δικλείδων και ένωση σε ένα μέτωπο απέναντι στους Γερμαναράδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ΣΥΡΙΖΑ και ΑΝΕΞ. ΕΛΛ. προτιμώνται. Το ίδιο και οι κυβερνήσεις συνεργασίας παρά οι σκέτες μονοκομματικές.
να σου πω?
αν το κανουν αυτο(που φαινεται απιστευτο αφου ο συριζα μονο αριστερα θελει)
θα πω μπραβο και ισως ελπισω καλυτερα

ένωση σε ένα μέτωπο απέναντι στους Γερμαναράδες.
και σε αυτο συμφωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Ναι θέλω κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ-Ανεξ. Ελλήνων. Χωρίς τις ακραίες συνιστώσες του ΣΥΡΙΖΑ, ας διασπαστεί κι ας μείνει το πιό πατριωτικό αριστερό προοδευτικό μέτωπό του να συνεργαστεί με τον Καμμένο. Δε με νοιάζει πως θα τα καταφέρουν. Να το κάνουν. Γι αυτό τους ψήφισε τόσος κόσμος, για να τα βρούν. ΣΥΡΙΖΑ και ΑΝΕΞ. ΕΛΛ. προτιμώνται. Το ίδιο και οι κυβερνήσεις συνεργασίας παρά οι σκέτες μονοκομματικές. Ο λαός μίλησε κι εγώ το μεταφράζω ως επιθυμία για σπάσιμο των παλαιών πολιτικών δικλείδων και ένωση σε ένα μέτωπο απέναντι στους Γερμαναράδες
Αυτό ακριβώς ! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Τουλάχιστον εγώ αν και κανονικό πρώην κομματόσκυλο, και όχι ντεμέκ ιδεολόγος όπως εσύ, είχα τις μπάλες να μετακινηθώ από τη δεξιά στην αριστερά, τουλάχιστον μια φορά στη ζωή μου, οπότε ναι, θα έπρεπε να με είχες πολυ πιθανό για κάθε κόμμα. Η επιβίωσή μου και η ευημερία μου έχει σημασία για μένα, αυτές είναι οι ευαισθησίες μου, ναι, αυτά είναι τα άγχη μου και για ψυχολόγος μάλλον είσαι πολύ αναίσθητος. Τόσο που μέσα στην πολιτική παράκρουση που σ εχει πιάσει και στον κομματικό παροξυσμό και οργασμό, να διατυπώνεις με θράσος ότι δε σε ενδιαφέρουν οι ευαισθησίες ενός συμπολίτη σου.

Πως να σε ενδιαφέρει βέβαια. Αγωνιστηκες ποτέ σε αυτή τη χώρα; Σε πληρώσανε οι δικοί σου, κι έφυγες από μικρός με την ουρά στα σκέλια για να σπουδάσεις έξω και σήμερα γυρίζεις να μας το παίξεις επιστήμονας κι εθνοσωτήρας. Ούτε κάθησες να φας τα Ελληνικά πανεπιστήμια για να δεις την κατάντια της Δεξιάς και τη ρεμούλα της Αριστεράς, ούτε μοιράζεσαι σήμερα ως επαγγελματίας τα άγχη της ανεργίας που με κατακλύζουν, γιατί μόλις ρίξεις το κουκί σου θα γυρίσεις στο Λονδίνο και θα το παίξεις προφέσσορας με κάθε πρωινό και μπράντς με το Λέοναρντ τον πελάτη σου με τη σχιζοφρένεια να μυρίζει το ταμπόν της Βασίλισσας. Αυτός είναι ο κύκλος σου και εκεί ταιριάζεις. Με τους παλαβούς και τους Συντηρητικούς. Γι αυτό βγάζεις τόση κόμπλα, τόσα απωθημένα πίσω από ένα πληκτρολόγιο. Βέβαια πίσω από ένα πλήκτρολόγιο όλοι είναι επιβήτορες. Δε σε αδικώ. Θα σε αδικήσει η φύση αν ποτέ βρεθείς μπροστά απο αγανακτισμένο Έλληνα δεξιό ή αριστερό στο Σύνταγμα ή στην Ομόνοια. Και θα σε αδικήσει πολύ...
.

Αχ αυτή η φτηνή επίκληση του συναισθήματος που τόσο λατρεύω.

Πόσα να πληρώσω τον Βασιλάκη Καίλα για το ψυχογράφημα μου τώρα που γυρίζει ; Έλα αφού με βγάλατε μεγιστάνα,θα τα έχω λογικά όσα ζητήσεις.

Κλαίν να πούμε.Η Ελλάδα είναι η γεννέτηρα μου και έχω εξίσου δικαίωμα με το κάθε κακομοίρη που μας βγάζει το δράμα της ζωής του για το Ελληνικό ''τέλμα'' αλά Καιλάς να εκφέρω την άποψη μου.Οι δεσμοί μου με την γεννέτειρα μου είναι άρρηκτοι και θα διατηρηθούν ως τέτοιοι και η γνώμη μου για μια ισχυρή αριστερά ως λύση στις ακυροσύνες της διαπλοκάρας 40ετιας είναι αδιαφηλονίκητη.

Η Ελλάδα δεν έχει ανάγκη ούτε φτηνές επικλήσεις συναισθήματος ούτε τρομοφοβικά διλλήματα της νούλας αλλά μια ισχυρή λαική προοδευτική κυβέρνηση που θα διασφαλίσει στα πλαίσια της αξιοπρέπειας και αλληλεγγύης την μακροημέρευση του λαού πέρα από τις γραφικότητες τις πατριδοκαπηλείας της κολοδεξιάς συντήρησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top