Ευρώπη, Ταξίδια, Τα Ξύδια και Backpacking!

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
5 δε νομιζω οτι προλαβαινεις. μονο για ορεινη αρκαδια καλο μου, θες ενα διημερο ατ λιστ!
10 ειναι μια χαρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
5 δε νομιζω οτι προλαβαινεις. μονο για ορεινη αρκαδια καλο μου, θες ενα διημερο ατ λιστ!
10 ειναι μια χαρα!!!
κ απο θεμα χρηματων σε ξενοδοχεια-+3***
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν εχω ιδεα! μην το ψαξεις τωρα παντως γιατι εισαι εκτος εποχης.
κατα το σεπτεμβρη, αρχες.. ειναι καλα τοτε.
θα σε βοηθησω με πατρα, που εχω κονε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Για απαντηστε οι κοζμοπιπολ.. τι απαγορευεται να εχεις πλεον στις χειραποσκευες σε αεροπορικο ταξιδι; Εχω ακουσει για 'κρατησεις' υγρων κλπ.. αρα το αρωματακι το βαζω στη βαλιτσα, το βαζω στην τσαντα που θα χω μαζι μου ή το βαζω απ'την Αθηνα για να μην εχω τρεχαματα; Επισης με μεταλλικα πραγματα που θα χω στη βαλιτσα τι παιζει; Τσιμπιδακι φρυδιων και πιστολακι μαλλιων(για ενα στυλ ζουμε);
Κι επισης, ποσο εχει το εισιτηριο του μετρο για αεροδρομιο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το τσιμπιδάκι πάντως δεν σου συνιστώ με τίποτα να το έχεις σε χειραποσκευή. Το βλέπω κατασχεμένο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τα υγρά και κρεμώδη ξέχασέ τα στις χειραποσκευές..καλύτερα στη βαλίτσα εξαρχής, εκτός αν τα φορέσεις όλα και πας στο Ελ Βενιζελ (θα πάθουν πλάκα οι ελεγκτές, θα εξουδετερώσεις τα σκυλιά-ανιχνευτές:P).
το τσιμπιδάκι φρυδιών, όπως και ο νυχοκόπτης, είναι πολύ επικίνδυνα εργαλεία! φαντάσου τώρα να προσπαθήσεις να βγάλεις τη τρίχα που εξέχει από το φρύδι της αεροσυνοδού, την ώρα που σου προσφέρει το μπρεκφαστ....θα βαρέσει συναγερμός!!! αμ το άλλο....να δεις το νύχι του πιλότου να εξέχει από τη σαγιονάρα και να προσφέρεις τον νυχοκόπτη......αναγκαστική προσγείωση θα κάνουν, και θα σε στείλουν στο εφμπιάι, στη σιάιέι και στην οργάνωση για την προστασία των ονύχων (ο-πι-ο για συντομία). το θες? αμ δε το θες. άρα και αυτά στη βαλίτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χαχαχα, εισαι εντελως τρελαρα :-*

Ενταξει, η ανησυχια μου ηταν μηπως βαρανε και στον ελεγχο των βαλιτσων, δεν ειχα μεγαλη καουρα να βγαλω το φρυδι μες στο εροπλειν(αν και θα ηταν καλη ιδεα:p).

Θενχ κοζμογκαλς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και για να'χουμε καλό ρώτημα...πού θα πετάξεις και θες αποφρυδικό? ε?ε ?εΕ?Ε?Ε?


(τις βαλίτσες για τσεκ-ιν δεν τις περνούν από έλεγχο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Españaaaa :D

(υπογραφη: το βλαχακι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Κι εγώ θα πάω Ισπανία, ψιλοbackpacking μάλιστα. Τον Οκτώβρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για απαντηστε οι κοζμοπιπολ.. τι απαγορευεται να εχεις πλεον στις χειραποσκευες σε αεροπορικο ταξιδι; Εχω ακουσει για 'κρατησεις' υγρων κλπ.. αρα το αρωματακι το βαζω στη βαλιτσα, το βαζω στην τσαντα που θα χω μαζι μου ή το βαζω απ'την Αθηνα για να μην εχω τρεχαματα; Επισης με μεταλλικα πραγματα που θα χω στη βαλιτσα τι παιζει; Τσιμπιδακι φρυδιων και πιστολακι μαλλιων(για ενα στυλ ζουμε);
Κι επισης, ποσο εχει το εισιτηριο του μετρο για αεροδρομιο; :P
Ούτε τζελ και τέτοια. :P


Όσο για το μετρό.... 6? για αεροδρόμιο (3? το μειωμένο). :P


Μπορείς να πάρεις ένα μετ' επιστροφής, που κάνει 10?, αλλά η ##$#@# είναι ότι ισχύει για 2 μέρες. :/:
Το αντίστοιχο μετ' επιστροφής του Προαστειακό (10?) έχει ισχύ ενός μηνός νομίζω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μιαααα χαρα! Adiossss :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εσυ μαλλον πεταξες, αλλα ας τα πω κι εγω για καποιον αλλον που θα θελει να παει :P

εισητηριο με λεωφορειο 3.20 (1.60 φοιτητηικο), κατα τ'αλλα προαστιακος κλο οπως τα παν οι προηγουμενοι!

οσο για υγρα κλπ, επιτρεπεται να εχεις στη χειραποσκευη σου που θα εχεις πανω στην καμπινα εννοειται υγρα και κρεμωση ΜΕΧΡΙ 100μλ η καθε συσκευασια! και το συνολο ολων των συσκευασιων να μην υπερβαινει το 1 λιτρο!

προσοχη..! αν εχεις μια μισοτελειωμενη συσκευασια πχ υγρου φακων επαφης, και ειναι 110μλ, ασχετα αν μεσα εχει λιγοτερο και απο το μισο περιεχομενο, στο κρατανε!

επισης, απαγορευεται το νερο..(ελεος) στο κρατανε και αυτο!

γενικα βαλτα ΟΛΑ μεσα στη βαλιτσα σου. εμενα μου κρατησαν τη λιμα οι αθλιοι στην τουρκια...
και της φιλης μου το κουζινομαχαιρο...

μα για ποιες μας περασαν? :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
εισητηριο με λεωφορειο 3.20 (1.60 φοιτητηικο), κατα τ'αλλα προαστιακος κλο οπως τα παν οι προηγουμενοι!
Στα λεωφορεία του αεροδρομίου ισχύουν οι μηνιαίες/ετήσιες κάρτες. :) (που δεν ισχύουν όμως σε μετρό/προαστειακό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οχι γιωργο,ισχυει ΜΟΝΟ η καρτα των 19ευρω / 36ευρω, που ειναι για λεωφορεια,τρολει,ησαπ,μετρο και τραμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
οχι γιωργο,ισχυει ΜΟΝΟ η καρτα των 19ευρω / 36ευρω, που ειναι για λεωφορεια,τρολει,ησαπ,μετρο και τραμ.
Thanks for the info. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Για οποιον ισως ενδιαφερθει καποια στιγμη, με το μετρο η τιμη για φοιτητικο ειναι 3, και για ολοκληρο 6, κ 10 ευρα το διπλο ολοκληρο (εννοωντας για δυο ατομα:p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Για οποιον ισως ενδιαφερθει καποια στιγμη, με το μετρο η τιμη για φοιτητικο ειναι 3, και για ολοκληρο 6, κ 10 ευρα το διπλο ολοκληρο (εννοωντας για δυο ατομα:p)

Πώς πέρασες ρε Ισπανία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Εγώ πάντως θυμάμαι ότι πως κάτι είχα στη χειραποσκευή (κρέμα προσώπου νομίζω) και με ρώτησαν "έχεις τίποτα??", λέω όχι και με πέρασαν :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Μια φορά είχα ξεχάσει στις χειραποσκευές μου μια κολώνια και μία κόλλα...Τελικά μου πήραν την κόλλα και με άφησαν να κρατήσω την κωλώνια (!)

Ακούστε και ένα αστείο περιστατικό, μια φίλη μου είχε αγοράσει για δωράκι κάτι χειροπαίδες με κόκκινο γουνάκι και τις είχε πάρει μαζί της στις χειραποσκευές. Ε πάει να περάσει από τον έλεγχο και την ψάχνουν και τις βγάζει ο αστυνομικός ψηλά στον αερά τις κουνάει πέρα δώθε, την κοιτάει με νόημα και λεει 'What's that?' Γελούσε όλο το αεροδρόμιο :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top