Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Μαχαίρωμα Μετανάστη από χρυσαυγίτες (video)



Σταθμός Μετρό Αττικής, 17 Ιουνίου 2012 Στο 43'' ακούγεται ο μετανάστης να φωνάζει "βοήθεια" ενώ οι ΧΑυγήτες φαίνεται να κλωτσάνε.Ο σεκιουριτάς του σταθμού φαίνεται πως έχει δει όλο το σκηνικό της επίθεσης που έγινε στα σκαλάκια κατεβαίνοντας για το Μετρό.

Επίσης οι Κάμερες του σταθμού πρέπει να έχουν πάρει τα πρόσωπα των Δραστών, γιατί κάπου ακούγεται μετά να λένε "μας έχουν πάρει οι Κάμερες, πάμε να την κάνουμε" ή κάτι τέτοιο...

.....κάποιος που αποστρέφει το βλέμμα του και προσπερνάει.... - συμμετέχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Το μόνο θετικό είναι πως την επόμενη φορά που θα λένε "ναι σε όλα", θα αμολάνε τον Κασιδιάρη στη βουλή. Και σε αυτούς θα αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Το μόνο θετικό είναι πως την επόμενη φορά που θα λένε "ναι σε όλα", θα αμολάνε τον Κασιδιάρη στη βουλή. Και σε αυτούς θα αξίζει!

εμας ομως μας αξιζει να προσπερναμε της ευθυνη της ψηφου μας και τις συνεπειες της;;; μας αξιζει να μην αναπτυσουμε την κριτικη μας σκεψη,ωστε να φτασουμε σε αποφασεις κ σε εποικοδομητικη δραση;;;

μας αξιζει να ικανοποιουμε το αισθημα δικαιου μεσα μας,με μια σφαλιαρα;;;εκει τοποθετουμε τους εαυτους μας;;;στον ξεπεσμο;;;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δε με νοιάζει που μπήκε η χρυσή αυγή στη βουλή. Το πρόβλημα μου δεν είναι αυτή. Στα μάτια μου είναι πολύ πιο τίμιοι από τους προδότες που θα μας κυβερνάνε.

Και ναι, θέλω να φάνε πολύ ξύλο, όσο πρέπει.

Αν εσείς τόσο καιρό με το διάλογο και το επίπεδο μέσα στη βουλή είδατε να συννενοούνται, μάλλον εγώ δεν παρακολουθώ σωστά τις εξελίξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Δε με νοιάζει που μπήκε η χρυσή αυγή στη βουλή. Το πρόβλημα μου δεν είναι αυτή. Στα μάτια μου είναι πολύ πιο τίμιοι από τους προδότες που θα μας κυβερνάνε.

Και ναι, θέλω να φάνε πολύ ξύλο, όσο πρέπει.

Αν εσείς τόσο καιρό με το διάλογο και το επίπεδο μέσα στη βουλή είδατε να συννενοούνται, μάλλον εγώ δεν παρακολουθώ σωστά τις εξελίξεις.
να προσεχεις το θηριο που ταιζεις μεσα σου...μπορει να ερθει η ωρα που θα στραφει κ εναντιον σου ...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... Στα μάτια μου είναι πολύ πιο τίμιοι από τους προδότες που θα μας κυβερνάνε.

....

Δλδ λες, ότι οι μεν προδότες είναι τίμιοι, οι δε φασίστες, ακόμη πιο τίμιοι! Νομίζω χρειαζόμαστε Οφθαλμίατρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
να προσεχεις το θηριο που ταιζεις μεσα σου...μπορει να ερθει η ωρα που θα στραφει κ εναντιον σου ...:redface:

Ήδη στράφηκε εχθές κι εσύ ακόμα πετάς χαρταετό. Καλοφάγωτα τα χαράτσια και σε σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δλδ λες, ότι οι μεν προδότες είναι τίμιοι, οι δε φασίστες, ακόμη πιο τίμιοι! Νομίζω χρειαζόμαστε Οφθαλμίατρο!

Αυτό κατάλαβες?
Είπα πως και οι δυο είναι σκατά αλλά πιο απόσκατα είναι οι προδότες.
Τουλάχιστον οι χρυσαυγίτες δεν το παίζουν κάποιοι που δεν είναι. Ούτε μας κοροϊδεύουν. Λένε αυτοί είμαστε αν θέλετε ψηφίστε μας.

Εν τω μεταξύ που έχει χαθεί ο Άγγελος?Πήγε Σύνταγμα να πανηγυρίσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Ήδη στράφηκε εχθές κι εσύ ακόμα πετάς χαρταετό. Καλοφάγωτα τα χαράτσια και σε σένα.

ειδες που απο το ενα ακρο πετας στο αλλο;;;επειδη δεν θελω φασισμο....με κατατασεις στους αλλους κρυφοφασιστες....με αισθημα κρυφοευχαριστησης κιολας για τα δεινα που περιμενουν κ εμενα....
σε ευχαριστω για την ευχη κ ανταποδιδω
σου ευχομαι σε καθε βημα(κ ειναι πολλα πο το ενα ακρο στο αλλο) να σκεπτεσαι,να κρινεις,ωστε να βλεπεις καθαρα...που πηγαινεις...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Τουλάχιστον οι χρυσαυγίτες δεν το παίζουν κάποιοι που δεν είναι. Ούτε μας κοροϊδεύουν. Λένε αυτοί είμαστε αν θέλετε ψηφίστε μας.
Όχι μας κοροϊδεύουν. Χρηματοδοτήθηκαν από Ξένες Μυστικές Υπηρεσίες για να παριστάνουν τους Αντιμνημονιακούς απορροφώντας ψήφους των αγανακτισμένων όταν το κυρίως μέλημά τους ήταν να δέρνουν αντιμνημονιακούς αριστερούς και να κατευθύνουν την οργή στους μόνους που δεν φταίνε: τους μετανάστες συνανθρώπους μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Φυσικά! Γιατί εσένα φαίνεται δεν σε απασχολούν το ότι θα μείνεις άνεργη, θα πληρώσεις πολλαπλάσια από ό,τι τα πρώτα χαράτσια, θα κάνεις ό,τι σου λέει η μαμά Άνγκελα κι η Bild (όχι, δεν είναι φασισμός αυτό και μάλιστα γερμανικός, μην το λες), ό,τι θα ζεις σε μια χώρα που άνθρωποι αυτοκτονούν και δολοφονούνται σε ακόμη συχνότερη βάση... Εσένα και πολλών άλλων Ελλήνων το πρόβλημα no1 είναι και θα παραμείνει η χ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Όχι μας κοροϊδεύουν. Χρηματοδοτήθηκαν από Ξένες Μυστικές Υπηρεσίες για να παριστάνουν τους Αντιμνημονιακούς απορροφώντας ψήφους των αγανακτισμένων όταν το κυρίως μέλημά τους ήταν να δέρνουν αντιμνημονιακούς αριστερούς και να κατευθύνουν την οργή στους μόνους που δεν φταίνε: τους μετανάστες συνανθρώπους μας.

Αυτά που λες μου ακούγονται ιστορίες για αγρίους, απλά είναι άνθρωποι πορωμένοι και κακοί.
Μου φαίνεται δεν καταλαβαίνετε. Ποτέ δεν ψήφισα χρυσή αυγή και ποτέ μου δε τους χώνεψα.
Ωστόσο επιτρέψτε μου αυτό που με απασχολεί να είναι οι προδότες της κυβέρνησης και το σπίτι μου που κρέμεται από μια κλωστή όσο η μαμά μου μένει απλήρωτη. Τώρα που κινδυνεύει η δική μου οικογένεια να μείνει στο δρόμο, και εγώ να παρατήσω τις σπουδές μου χέστηκα για τους ΛΑΘΡΟμετανάστες. Συγνώμη που έχω άλλες προτεραιότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Όχι μας κοροϊδεύουν. Χρηματοδοτήθηκαν από Ξένες Μυστικές Υπηρεσίες για να παριστάνουν τους Αντιμνημονιακούς απορροφώντας ψήφους των αγανακτισμένων όταν το κυρίως μέλημά τους ήταν να δέρνουν αντιμνημονιακούς αριστερούς και να κατευθύνουν την οργή στους μόνους που δεν φταίνε: τους μετανάστες συνανθρώπους μας.

Καμιά άλλη παπάτσα θα μας πεις ;:hmm::hmm:

Αν αυτοί είναι πληρωμένοι τότε οι σαμαράς , παπανδρέου όλοι τους , καραμανλής , πάγκαλος , βενιζέλος ,τσίπρας,παπαρίγα και λοιποί
τι είναι ;;;;;;;;;;; Μήπως ήρωες της πατρίδος ???? Ποιοί έφεραν τη χώρα εδώ εγώ ή αυτοί ?????

άντε ξεκολάτε το μυαλό σας λοιπόν....:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Καμιά άλλη παπάτσα θα μας πεις ;:hmm::hmm:

Αν αυτοί είναι πληρωμένοι τότε οι σαμαράς , παπανδρέου όλοι τους , καραμανλής , πάγκαλος , βενιζέλος ,τσίπρας,παπαρίγα και λοιποί
τι είναι ;;;;;;;;;;; Μήπως ήρωες της πατρίδος ???? Ποιοί έφεραν τη χώρα εδώ εγώ ή αυτοί ?????

άντε ξεκολάτε το μυαλό σας λοιπόν....:/::/::/:

μαζί στο κόλπο είστε, αδελφές ψυχές που λέει και ο Ζορό.
θα σας βάζουν να βγάζετε τη βρώμικη δουλειά και όποτε έχουν ανάγκη να στρέψουν αλλού την κοινή γνώμη, θα ανάβετε και καμιά πυρκαγιά.
σεσημασμένοι κακοποιοί του κοινού ποινικού δικαίου και τραμπούκοι είστε.

Αυτά που λες μου ακούγονται ιστορίες για αγρίους, απλά είναι άνθρωποι πορωμένοι και κακοί.
Μου φαίνεται δεν καταλαβαίνετε. Ποτέ δεν ψήφισα χρυσή αυγή και ποτέ μου δε τους χώνεψα.
Ωστόσο επιτρέψτε μου αυτό που με απασχολεί να είναι οι προδότες της κυβέρνησης και το σπίτι μου που κρέμεται από μια κλωστή όσο η μαμά μου μένει απλήρωτη. Τώρα που κινδυνεύει η δική μου οικογένεια να μείνει στο δρόμο, και εγώ να παρατήσω τις σπουδές μου χέστηκα για τους ΛΑΘΡΟμετανάστες. Συγνώμη που έχω άλλες προτεραιότητες.

τότε άνοιξε το μυαλό σου και δες τι συμβαίνει αυτή τη στιγμή στην ελληνική κοινωνία. βία και μίσος.
μπορεί να μιλάω ανοιχτά και παθιασμένα εναντίων της χα γιατί έτσι οφείλει να κάνει κάθε δημοκράτης, αλλά δεν με ενδιαφέρει να σπάσω στο ξύλο κανένα.

αν κάποιοι "αγανακτισμένοι αντιμνημονιακοί" δεν ψηφίζανε χρυσή αυγή αλλά σύριζα, θα ήμασταν πρώτο κόμμα και θα υπήρχε ελπίδα για μια αλλαγή. δεν το θέλανε όμως αυτό, θέλανε να κυβερνήσει η ΝΔ, η "αδελφή ψυχή" τους και τα καταφέρανε σπέρνοντας τον τρόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
αν κάποιοι "αγανακτισμένοι αντιμνημονιακοί" δεν ψηφίζανε χρυσή αυγή αλλά σύριζα, θα ήμασταν πρώτο κόμμα και θα υπήρχε ελπίδα για μια αλλαγή. δεν το θέλανε όμως αυτό, θέλανε να κυβερνήσει η ΝΔ, η "αδελφή ψυχή" τους και τα καταφέρανε σπέρνοντας τον τρόμο.

Γκουχ γκουχ. Ωραία αλλαγή θα έκανε το ΣΥΡΙΖΑ. Όλο πα***ιες πετάει. Πάλι καλά που βγήκε η ΝΔ πρώτο κόμμα κι όχι το ΣΥΡΙΖΑ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αν κάποιοι "αγανακτισμένοι αντιμνημονιακοί" δεν ψηφίζανε χρυσή αυγή αλλά σύριζα, θα ήμασταν πρώτο κόμμα και θα υπήρχε ελπίδα για μια αλλαγή. δεν το θέλανε όμως αυτό, θέλανε να κυβερνήσει η ΝΔ, η "αδελφή ψυχή" τους και τα καταφέρανε σπέρνοντας τον τρόμο.

Αυτό φώναζα και εγώ χτες στο σπίτι μου, δίνοντας μπράβο στον μπαμπά μου που αν και με παράκουσε (:P) ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ.
Σήμερα όμως αυτό που βλέπω είναι μια άχρηστη αριστερά, αδύναμη να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να κερδίσει περισσότερους ψηφοφόρους από ένα κόμμα τίγκα στα σκάνδαλα. Το λάθος είναι της αριστεράς που δεν έπεισε και όχι της χρυσής αυγής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αυτό φώναζα και εγώ χτες στο σπίτι μου, δίνοντας μπράβο στον μπαμπά μου που αν και με παράκουσε (:P) ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ.
Σήμερα όμως αυτό που βλέπω είναι μια άχρηστη αριστερά, αδύναμη να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να κερδίσει περισσότερους ψηφοφόρους από ένα κόμμα τίγκα στα σκάνδαλα. Το λάθος είναι της αριστεράς που δεν έπεισε και όχι της χρυσής αυγής.

Μην ξεχνάς την απεριόριστη προπαγάνδα από τα ΜΜΕ τον τελευταίο μήνα. Μέχρι και ότι θα γίνει πυρηνική καταστροφή αν βγει ο ΣΥΡΙΖΑ ακούστηκε, και πολλοί το πίστεψαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
αν κάποιοι "αγανακτισμένοι αντιμνημονιακοί" δεν ψηφίζανε χρυσή αυγή αλλά σύριζα, θα ήμασταν πρώτο κόμμα και θα υπήρχε ελπίδα για μια αλλαγή. δεν το θέλανε όμως αυτό, θέλανε να κυβερνήσει η ΝΔ, η "αδελφή ψυχή" τους και τα καταφέρανε σπέρνοντας τον τρόμο.

Παρόλο που έριξα ΣΥΡΙΖΑ, ξέρεις πολύ καλά ότι οι περισσότεροι το κάναμε για την συνείδησή μας κι όχι για να βγει. Διότι αν έβγαινε με τόσο μικρή διαφορά, δεν θα άντεχε πάνω από μήνα στην εξουσία, όχι επειδή απαραίτητα δεν μπορεί, αλλά επειδή θα επωμιζόταν όλες τις ευθύνες που αναλογούν σε πασοκ-νδ και επειδή δεν θα άρεσε στους Ευρωπαίους και θα τρομοκρατούσαν ακόμα πιο πολύ τον κόσμο. Θα έπεφτε σίγουρα από την κυβέρνηση.

Έλα, αφού την είδες την ανακούφιση του Αλέξη εχθές το βράδυ.. Δεν χρειάζεται να έχεις σπουδάσει body language για να την δεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Σήμερα όμως αυτό που βλέπω είναι μια άχρηστη αριστερά, αδύναμη να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να κερδίσει περισσότερους ψηφοφόρους από ένα κόμμα τίγκα στα σκάνδαλα. Το λάθος είναι της αριστεράς που δεν έπεισε και όχι της χρυσής αυγής.

Τι λες καλέ; Πήρε ο Τσίπρας ένα κόμμα του 3% και το έφερε στο 27% μέσα σε λίγους μήνες όταν απανταχού στην Ευρώπη λέγανε ανοιχτά: "Ψηφίστε ΝΔ γιατί θα σας διώξουμε απ' το ευρώ!". Τι άλλο να κάνει δηλαδή αυτή η "άχρηστη αριστερά"; Να κλονοποιήσει τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΛΕΩΝΙΔΑ; Έλεος πια μ' αυτή την γκρίνια του μικροαστού. Όλοι περιμένουμε το μάγο με τα δώρα.

Εγώ ξέρω ότι το 46,22% στο e-steki ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ. Η νέα γενειά είναι εδώ και το μέλλον ανήκει στο λαό. 8)

Έλα, αφού την είδες την ανακούφιση του Αλέξη εχθές το βράδυ.. Δεν χρειάζεται να έχεις σπουδάσει body language για να την δεις...

Κουταμάρες. Ειδικά για τον Αλέξη δεν ισχύει, για άλλους ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μαχαίρωμα Μετανάστη από χρυσαυγίτες (video)



Σταθμός Μετρό Αττικής, 17 Ιουνίου 2012 Στο 43'' ακούγεται ο μετανάστης να φωνάζει "βοήθεια" ενώ οι ΧΑυγήτες φαίνεται να κλωτσάνε.Ο σεκιουριτάς του σταθμού φαίνεται πως έχει δει όλο το σκηνικό της επίθεσης που έγινε στα σκαλάκια κατεβαίνοντας για το Μετρό.

Επίσης οι Κάμερες του σταθμού πρέπει να έχουν πάρει τα πρόσωπα των Δραστών, γιατί κάπου ακούγεται μετά να λένε "μας έχουν πάρει οι Κάμερες, πάμε να την κάνουμε" ή κάτι τέτοιο...

Καταρχάς, ο σεκιουριτάς προφανώς δεν είναι τόσο βλάκας να τα βάλει με όλους αυτούς να μαχαιρωθεί κι ο ίδιος.

Από κει και πέρα, θα ήθελα πολύ να μου πεις, ποιος ευθύνεται για αυτό; Οι κυβερνήσεις που έχουν διαλύσει ολοκληρωτικά την παιδεία και επιτρέπουν -για να μην πω ενθαρρύνουν- να μεγαλώνουν άτομα με τέτοιες αντιλήψεις; Οι κυβερνήσεις που έχουν πάρει 10 αστυνομικούς σε κάθε πολιτικό να τον φυλάνε και όχι σε κάθε δημόσιο χώρο; Οι κυβερνήσεις που ενώ έχουν το υλικό και φαίνονται πρόσωπα, δεν συλλαμβάνουν κανέναν; Ποιος φταίει; Το αγρίμι που είναι αγρίμι και δεν κατανοεί ή αυτός που το αγριεύει περισσότερο αντί να το εξημερώσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top