Το όνειρο του άνδρα

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καλά, ...σχέδια όχι, όνειρα όμως ΝΑΙ! :thumbup:

Τι είναι ο άνθρωπος χωρίς όνειρα? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τι είναι ο άνθρωπος χωρίς όνειρα?

Eυτυχισμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
στασιμότητα
Έτσι δεν το λένε; :redface: Μακαρίτης=ευτυχισμένος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Έτσι δεν το λένε; :redface: Μακαρίτης=ευτυχισμένος :P

(Ανοίγουμε το λεξικό για να μην πετάξουμε καμία κοτσάνα και εκτεθούμε :P:P)

Σύμφωνα λοιπόν με τις γνώσεις μου :P, μακαρίτης είναι αυτός που απαλάσσεται από τα δεινά της ζωής..Χμ..Ευτυχισμένος; Σίγουρα πάντως ούτε αυτός έχει όνειρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
E ok, και γω μόνον έναν τέτοιον ξερω (τον Κθούλου :P)

Πάντως η αγαπημένη μου προσβολή (για τους φίλους ή για τους πολύ αντιπαθείς) είναι το "κάνε όνειρα". :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Αυτην την στιγμή το μόνο που μπορω να σκεφτώ (εκτοσ απο την μέρα που θα παραδίδω το τελευταιο χαρτί για να παρω πτυχιο)
ειναι να μπορούσα να ανοικοδομήσω οτι χαθηκε στις φλόγες μονο με την σκεψη...
(και οχι να γυρίσω το χρόνο πίσω) γιατι ετσι θα μπεις στο ματι όλων αυτων που εχουν βαλθεί να μας καταστρεψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να γυρίσουμε σιγά σιγά στο θέμα μας. (Τώρα που δεν έχουμε ξεφύγει ακόμα! ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
E ok, και γω μόνον έναν τέτοιον ξερω (τον Κθούλου :P)

Πάντως η αγαπημένη μου προσβολή (για τους φίλους ή για τους πολύ αντιπαθείς) είναι το "κάνε όνειρα". :worry:

Είναι ευχή κατ' εμέ.

Ο άνθρωπος, αν μου επιτρέπεται θα προσθέσω και ένα "σήμερα", δεν έχει τη δύναμη να κάνει περισσότερα όνειρα από όσα του υποδεικνύει η κοινωνία. Σίγουρα θα ονειρεύεται ένα παιδί, έναν τίτλο επαγγέλματος με πολλές λέξεις, βεβαίως κι έναν δερμάτινο χαρτοφύλακα, γιατί όχι; Και καλομαγειρεμένο φαγητό το μεσημέρι, ξέγνοιαστες διακοπές κοντά στις αμμουδιές και παθιασμένο έρωτα στο διαμέρισμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σίγουρα θα ονειρεύεται ένα παιδί, έναν τίτλο επαγγέλματος με πολλές λέξεις, βεβαίως κι έναν δερμάτινο χαρτοφύλακα, γιατί όχι; Και καλομαγειρεμένο φαγητό το μεσημέρι, ξέγνοιαστες διακοπές κοντά στις αμμουδιές και παθιασμένο έρωτα στο διαμέρισμα....


Mε συγχωρείς αλλά αυτά δεν είναι όνειρα αλλά κονφορμισμοί. Το όνειρο δεν πρέπει να χωράει μέσα σε τοίχους.






Είναι ευχή κατ' εμέ

I know. Θέλει λίγη προεργασία για να γίνει ειρωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Mε συγχωρείς αλλά αυτά δεν είναι όνειρα αλλά κονφορμισμοί. Το όνειρο δεν πρέπει να χωράει μέσα σε τοίχους.

;) Γι΄αυτό σου λέω οτι αυτό που αναφέρεις (χωρίς την ειρωνία) είναι ευχή. Θέλει δύναμη να σπάσεις τον τοίχο.

(Νομίζω οτι δεν είμαστε offtopic :worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι νομίζω.. (ακόμα! :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Επανερχόμενος εντος θέματος....
Ολα αυτα που περιγράφεις suspiria ειναι απλα η οδος που νομίζουν οι ανθρωποι οτι θα τους οδηγήσει στην εκπληρωση των ονειρων τους....

Ονειρο ειναι η συναισθηματική ολοκλήρωση με οτι αυτο περιλαμβάνει για τον καθένα....
Ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικός..
Πχ ένας αντρας μπορει να αισθανεται ικανοποιημενος οταν δίνει χαρα στην γυναίκα του και τα παιδια του....οσο και αν εχει καταπιεσει άλλες του αναγκες...

Προσωπικά πιστευω οτι το δικό μου ονειρο ειναι να τελείωνω οτι θεωρώ πως θα με ικανοποιήσει συναισθηματικα μεσα σε λιγα λεπτά η μετα απο καιρό...
Και ναι ονειρευομαι να έχω δίπλα μου φίλους κοπέλα γονεις και συγγενεις αγνωστους που μπορω να τους ικανοποιησω και να με ικανοποιησουν μια δουλειά που θα με θρεφει(ισως και την οικογενεια μου) και πάνω απο ολα να έχω την ελευθεριά μου να μείνω μόνος να πεσω με αλεξιπτωτο και οτι αλλο τρελό μου κατεβει....

Επισης αυτο που ονειρευομαι τον τελευταιο καιρό ειναι να μένω μεσα στο πρασινο με νερα κοντά και καθαρό αερα:clapup:(ασχετο με τις φωτιές απλα έχω ανακαλύψει πως όποτε εχω αυτην την ευκαιρία αισθανομαι αναζωογονημενος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Είναι ευχή κατ' εμέ.

Ο άνθρωπος, αν μου επιτρέπεται θα προσθέσω και ένα "σήμερα", δεν έχει τη δύναμη να κάνει περισσότερα όνειρα από όσα του υποδεικνύει η κοινωνία. Σίγουρα θα ονειρεύεται ένα παιδί, έναν τίτλο επαγγέλματος με πολλές λέξεις, βεβαίως κι έναν δερμάτινο χαρτοφύλακα, γιατί όχι; Και καλομαγειρεμένο φαγητό το μεσημέρι, ξέγνοιαστες διακοπές κοντά στις αμμουδιές και παθιασμένο έρωτα στο διαμέρισμα....

Αν εξαιρέσουμε το χαρτοφύλακα, δε μου ταιρίάζει το δέρμα..., που είναι το κακό με τα υπόλοιπα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Θέλει δύναμη να σπάσεις τον τοίχο.


Kαι βέβαια βρε συ. :) Δύναμη για να σπάσουμε τοίχους...

Μερικές φορές μάλιστα κάποιοι δεν χαμογελουν, για να μη δει ο κόσμος πως έχουν σπάσει τα δόντια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Μικρή η απώλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Αν εξαιρέσουμε το χαρτοφύλακα, δε μου ταιρίάζει το δέρμα..., που είναι το κακό με τα υπόλοιπα :D

Ε..Δεν είναι κακό. Αλλά δεν είναι κάπως ασχημούλι να βλέπεις τους ανθρώπους να ονειρεύονται μαζικά; Δεν θα ήθελες να ακούσεις κάποιον να λέει "Εγώ θέλω να αποκτήσω γνώσεις", "Εγώ ονειρεύομαι έναν δίκαιο κόσμο", "Εγώ θέλω να γνωρίσω τις μορφές της τέχνης" (έχει φεγγάρι απόψε :P )παρά τα κοινά: "Εγώ θέλω να κάνω οικογένεια" ;

Βέβαια δεν μπορείς να κρίνεις τα όνειρα του κάθενος αλλά ίσως επιτρέπεται να το κάνεις όταν δεν αφορούν μόνο έναν αλλά αφορούν όλους στο σύνολο;

Μερικές φορές μάλιστα κάποιοι δεν χαμογελουν, για να μη δει ο κόσμος πως έχουν σπάσει τα δόντια τους.

Θα ήθελα να έχω μία μικρούλα ανάλυση γι' αυτό με τα δόντια αλλά νομίζω η Isi μας παρακολουθεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ωραία τα λέει ο Ρεμπεσκές

Ζήτα εσύ σασπ να μας μεταφέρουν αλλού να παίξουμε. Πάντως τα σπασμένα δόντια δεν είναι άσχημα. Αν τα έχεις χαμογελάς τελικά.

Ο ρεμπεσκές είναι το πιο αγαπημένο μου μέλος btw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Εγώ αυτό με τα δόντια εξακουλουθώ να μην το καταλαβαίνω. Και να με προκαλείτε τώρα να σας πω οτι είμαι πηγμένη γιατί έλυσα 26 ασκήσεις φυσικής σήμερα και να κάνω και off topic :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Βέβαια δεν μπορείς να κρίνεις τα όνειρα του κάθενος αλλά ίσως επιτρέπεται να το κάνεις όταν δεν αφορούν μόνο έναν αλλά αφορούν όλους στο σύνολο;


Εκεί να δεις κατάγματα...

Απλά λέμε πως τα όνειρα είναι σεβαστά, όταν έχουν Πάθος (το βάζω με κεφαλαίο, για να μην σκεφτούμε το πρώτο πράγμα που μας ερχεται στο μυαλό :worry:)





ρεμπεσκές είναι το πιο αγαπημένο μου μέλος btw

Bλεπεις; Όποιος έχει σπάσει δόντι, ξέρει να ειρωνεύεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top