Freddo Cappuccino από το σπίτι!

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Για το αφρόγαλο για να μήν χύνεται μήν γεμίζεις το σκεύος μέχρι πάνω(άν μπορείς πάρε ένα μεταλλικό που μπορεί να κρυώνει στο ψυγείο,ΌΧΙ πλαστικό),και το γάλα να είναι πολύ κρύο πριν το χτυπήσεις.

Εννοώ ότι χύνεται στον καφέ, δεν είναι πηχτός, στέρεος βρε παιδί μου, πώς να το πω??! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εννοώ ότι χύνεται στον καφέ, δεν είναι πηχτός, στέρεος βρε παιδί μου, πώς να το πω??! :P

Να είναι κρύο το γάλα και το σκεύος που το χτυπάς.Και κανα δύο παγάκια να ρίξεις δεν πειράζει,αλλά με τίποτα εβαπορέ.Είναι φάουλ:no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Μάλιστα. Νεξτ ταιμ πρώτα ο Θεός, δε θα βάλω εβαπορέ. Αν μου χύνεται στον καφέ θα τακούσεις μετά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι μας τα γραφεις ερμη; Στειλε μας εναν ντελιβερα με μια γαβαφα καφεδακο τωρα, το ματι μου ειναι γαριδα :P
Θα επινα ανετα εναν τωρα, με εφτιαξε το θεμα σου.... αλλα .... αμα το κανω θα βρυκολακιασω ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μάλιστα. Νεξτ ταιμ πρώτα ο Θεός, δε θα βάλω εβαπορέ. Αν μου χύνεται στον καφέ θα τακούσεις μετά! :P
Εσύ θα φταίς όχι εγώ:P.Αν δεν σου πετύχει ή εσύ έκανες κάτι λάθος ή το γάλα είναι ζεστό;)
Tip:Αν έχει πολλές ταχύτητες η φραπιέρα,να την έχεις στο γρήγορο,και προς το τέλος να το εναλλάσεις απο το γρήγορο στο αργό σε διαστήματα του ενός δευτερολέπτου.

Τι μας τα γραφεις ερμη; Στειλε μας εναν ντελιβερα με μια γαβαφα καφεδακο τωρα, το ματι μου ειναι γαριδα :P
Θα επινα ανετα εναν τωρα, με εφτιαξε το θεμα σου.... αλλα .... αμα το κανω θα βρυκολακιασω ^^

Εγώ τέτοια ώρα Mυαλοτσιρκο πίνω Σοκολάτα ή Κακάο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγώ τέτοια ώρα Mυαλοτσιρκο πίνω Σοκολάτα ή Κακάο:P

Και νομιζα θα μου λεγες για καμμια βοτκιτσα να πω μαλιστα! :P
Πιο νωρίς κακάο ναι (κατά τις 8-9), τώρα ή βότκα ή τίποτα και ύπνο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannisss21

Νεοφερμένος

Ο Yannisss21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το κρυο αφρογαλα γινεται με γάλα με λίγα λιπαρα. Το ιδανικο ειναι με 0% οπου ξερω τουλάχιστον 2 εταιρείες που να το βγάζουν (ΝΟΥΝΟΥ, ΦΑΓΕ) και πιο γρηγορα γινεται και περισσοτερη ωρα κρατάει στο ποτηρι. Εννοειται οτι εβαπορε δεν μπαινει ουτε γι'αστειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Έφτιαξα το αφρόγαλα μόνο με φρέσκο γάλα... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Στο αφρόγαλο,μην βάλεις εβαπορέ,μόνο φρέσκο γάλα

Μπορείς να το εξηγήσεις; Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω πως όταν έβαζα μόνο φρέσκο έπεφτε πιο γρήγορα ο αφρός στον καφέ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Μπορείς να το εξηγήσεις; Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω πως όταν έβαζα μόνο φρέσκο έπεφτε πιο γρήγορα ο αφρός στον καφέ :(

Βασικά έκανα, ότι έκανα και όταν το χτύπαγα μαζί με το εβαπορέ... Έπεσε αλλά λίιιιιγο, και είχε πιο ενδιαφέρουσα γεύση ο καφές η αλήθεια είναι. Απλά νομίζω μου φάνηκε πιο ελαφρύς...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Παιδιά, εμένα δεν μου έπηξε το γάλα! Το χτύπησα αλύπητα με shaker αλλά τίποτα...καμία άλλη λύση;;; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εμένα έπηξε μια χαρά και τις δύο φορές που το δοκίμασα,με χτύπημα 3-4 λεπτών!
Το γάλα δεν έπεφτε μέσα,αν δεν το ανακάτευα με το καλαμάκι. Όπως ο κανονικός freddo δηλαδή.

Χρησιμοποιήσα μια μικρή συσκευασία εβαπορέ.(από αυτά τα mini που μπαίνουν και στον frappe)
Μετά χρησιμοποιήσα την ίδια συσκευασία που άδειασε ως "μεζούρα" για το φρέσκο γάλα.. Απλώς επί 2 φορές.

Πραγματικά επειδή είμαι fan του Freddo Cappuccino -ιδιαίτερα τώρα που πιάσαν και οι ζέστες-,
δεν περίμενα με τίποτα η γεύση να είναι τόσο ίδια!

Λοβάκι respect,μας έσωσες για το καλοκαίρι! :redface: Και πάρα πολύ οικονομικό,να προσθέσω!

Βάλτε και κανελίτσα,είσαι super. :)

Παιδιά, εμένα δεν μου έπηξε το γάλα! Το χτύπησα αλύπητα με shaker αλλά τίποτα...καμία άλλη λύση;;; :redface:
Μήπως δεν ήταν από ψυγείο το γάλα ή το εβαπορέ? Εγώ τα είχα και τα δύο στο ψυγείο πριν τα χτυπήσω.
Δεν θέλει πάρα πολύ ώρα χτύπημα 3-4 λεπτάκια το έκανα εγώ με το μιξεράκι του frappe. :)

Μήπως έφταιξε ότι το έκανες με το shaker?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μήπως δεν ήταν από ψυγείο το γάλα ή το εβαπορέ? Εγώ τα είχα και τα δύο στο ψυγείο πριν τα χτυπήσω.
Δεν θέλει πάρα πολύ ώρα χτύπημα 3-4 λεπτάκια το έκανα εγώ με το μιξεράκι του frappe. :)

Μήπως έφταιξε ότι το έκανες με το shaker?

Και εγώ πιστεύω πως πρέπει να έφταιγε το χτύπημα με το shaker.
Εκτός και άν έχεις μπράτσο bodybuilder...Δύσκολα θα πετύχεις αφρόγαλο με τέτοιο τρόπο.
Οπότε το μιξεράκι είναι μονόδρομος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δεν έχω μιξεράκι γι'αυτό και το shaker. Και δεν φημίζομαι για τα μπράτσα μου... :redface:

Στην αρχή το έβαλα στο multi...τίιιιποτα! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
like!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ούτε το multi/blender κάνει γιατί γυρνάει πολύ γρήγορα και λίγο παραπάνω να το αφήσεις, σαν να "κόβει" κάπως και δεν αφρατεύει με τίποτα. Πάρε βρε ένα μιξεράκι, 4 ευρώ έχουν. Με ρεύμα όμως, αυτά με τις μπαταρίες δεν κάνουν τόσο καλή δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top