Γυναίκες και στρατός

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Με την σκοπιά πως τα πάτε; Θα μπορούσατε να κάνετε τρίωρα νούμερα με έξι ώρες διάλειμμα ενδιάμεσα;
Ρωτάω γιατί στην θητεία μου έκανα αμέτρητα γερμανικά, αλλά ούτε μια φορά δεν ήρθε γυναίκα για έφοδο. :whistle:

Τι ειναι το 3ωρο νουμερο πες με πρωτα, να σε πω κι εγω αν θα μπορουσα:whistle:
Και δεν υπαρχει δεν μπορω, υπαρχει δε θέλω :P
Αποδεδειγμενα, η γυναικα μπορει να κανει τα πάντα.
Αμα θελει.
8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
3 ώρες σκοπιά, 6 ώρες ξεκούραση (σε επιφυλακή) - 3 ώρες σκοπιά, 6 ώρες ξεκούραση (σε επιφυλακή) και αυτό να συνεχίζεται για όλο το 24ωρο για μέρες, εβδομάδες ακόμα και μήνα.

Αυτό ρωτάω, μια γυναίκα στο στρατό, θα ήθελε να το κάνει αυτό; Για πες ΜΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
3 ώρες σκοπιά, 6 ώρες ξεκούραση (σε επιφυλακή) - 3 ώρες σκοπιά, 6 ώρες ξεκούραση (σε επιφυλακή) και αυτό να συνεχίζεται για όλο το 24ωρο για μέρες, εβδομάδες ακόμα και μήνα.

Αυτό ρωτάω, μια γυναίκα στο στρατό, θα ήθελε να το κάνει αυτό;

Σιγα, τι ειναι 3 ωρες. 6 ωρες υπνος καλα ειναι. Η πρωτη βδομαδα ειναι κουραστικη. Μετα συνηθιζεις. Εχω κλεισει δωδεκαωρα δουλευοντας για καιρό, εδω νομιζεις θα κολλοσω; Δε βρίσκω όμως το κίνητρο, επειδη με ρωτάς. Αν εχεις το κινητρο, το κανεις. Αν θες, το κανεις. Καποιοι γουσταρουν και το κανουν. Πχ ενα κινητρο θα ηταν -φανταζομαι- να τη βρισκουν με τη σκοπια, να ειναι σε επιφυλακη, να προσεχουν, να εχουν τον νου τους, να μαθουν να εχουν τον νου τους σε περιπτωση κινδυνου. Συνηθως ομως δεν υπαρχει το κινητρο, γι'αυτο και οι πιο πολλοι βαριουνται κι απο τη βαρεμαρα κουραζονται και απο τη βαρεμαρα και την κουραση δεν περνουν καλα. Γιατι αμα κουραζεσαι, αλλα εχεις κινητρα, κουραζεσαι με ευχαριστηση.
Ο ελληνικός στρατός να βρει κίνητρα παρακαλώ και να κάνει προαιρετική τη στράτευση. Τωρα.
Τωρα λεμε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Ρώτησα διότι διάβασα ότι για όπλα θα θέλατε να πάτε. Το θέμα όμως είναι ότι στρατός δεν σημαίνει μόνο μαθαίνω να χειρίζομαι όπλα. Στρατός σημαίνει μαθαίνω πειθαρχία, μαθαίνω να υπακούω τον ανώτερο ότι μαλακία και αν πει, κάνω αγγαρίες, κάνω σκοπιά κλπ.
Όταν λοιπόν μια γυναίκα μπαίνει στο στρατό ΠΡΕΠΕΙ να τα κάνει όλα αυτά. Δεν είναι στην ευχέρεια της, αν το θέλει δλδ.
Αν θεωρείτε ότι πρέπει να τα κάνει, τότε (αφού είπες ότι μπορεί) δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. :)

ΥΓ. Στην σκοπιά δεν έχεις να αντιμετωπίσεις μόνο την σωματική κούραση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ρώτησα διότι διάβασα ότι για όπλα θα θέλατε να πάτε. Το θέμα όμως είναι ότι στρατός δεν σημαίνει μόνο μαθαίνω να χειρίζομαι όπλα. Στρατός σημαίνει μαθαίνω πειθαρχία, μαθαίνω να υπακούω τον ανώτερο ότι μαλακία και αν πει, κάνω αγγαρίες, κάνω σκοπιά κλπ.
Διάβασες τα τελευταία. Εχω γράψει παραπίσω περι πειθαρχίας. Υποσημειώνω, αλλά σημαντικά, πως πειθαρχία και σεβασμός πάνε μαζί. Εν πασει περιπτωσει, ολ'αυτα τα γνωρίζω και συμφωνω. Το περι οπλων ειναι εξαιτιας ενος ποστ της Κριστινελ, οπου συμφωνησα κι αστειευτηκα ταυτοχρονα γιατι μου αρεσε το μηνυμα της περι αγγαρειων διότι με τις δουλειες του σπιτιου, μαθαινεις επισης να πειθαρχεισαι -ακομα κι αν σου μοιαζουν αγγαρειες πολλες φορες- για να μην πεθανεις μεσα στη βρωμα, αλλα σαφως γνωριζω πως δεν ειναι μονο τα οπλα που κανουν τον στρατο.
Εξυπακούεται πως όταν θες να κάνεις κάτι και να μάθεις, περνάς απο όλα τα πόστα για να το κάνεις και καλά.

ΥΓ. Στην σκοπιά δεν έχεις να αντιμετωπίσεις μόνο την σωματική κούραση ;)
Οπως ειπα πιο πανω, αν εχεις κινητρα η σωματική κουραση ειναι ευχαριστη. Οταν δεν υπαρχουν κινητρα και κυρίως θέληση (θεληση ΚΑΙ για ολα οσα ανεφερες), η ψυχολογια πιανει υπο του μηδενος, άρα αναφέρθηκα και στην ''άλλη'' κούραση, την ψυχολογική ;) Γι'αυτό και είμαι υπερ της προαιρετικής στράτευσης.

Δε θα το γράψω για τέταρτη φορά. :P

Είμαι πολύ "χαζοκοριτσάκι" για το στρατό εγώ! Εδώ τη σημαία κράταγα στο σχολείο και μου έφυγε από τα χέρια στο κεφάλι του παραστάτη μέσα στην εκκλησία! :lol:

Που να κρατήσω και όπλο! :P

Μου θυμισες την σκηνή με τη Βουγιουκλακη στην Αλικη στο Ναυτικό που της εφευγε το οπλο και επαιρνε ξωφαλτσα τους πισω:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ρε Monte Cristo, ξέρουμε ότι ο στρατός τώρα εχει τα χάλια του, δεν είναι ανάγκη να μας το θυμίζεις. Αν είναι να πηγαίνουν οι διπλασιοι φαντάροι (δηλαδή όλες οι γυναίκες) και να συνεχιζει ναι είναι 99% αγγαρεία και 1% εκπαίδευση σε κάτι χρήσιμο, ποιό το νόημα? Θα κοστίζει διπλά και θα είναι το ίδιο άχρηστος. Αμα πάμε για πόλεμο, θα αμυνθώ με τις άριστες ικανότητες λάντζας που διαθέτω και την ειδίκευση σε πλύσιμο Καναδέζας που έκανα στο στρατό.
Το θέμα είναι να βγαίνουν οι δουλειές του στρατοπέδου και τις υπόλοιπες ώρες να γίνεται κάτι εποικοδομητικό. Επίσης όποιος θέλει να μπορεί να διανυκτερευει σπίτι του, να είναι σαν δουλειά ένα πράμα. Ετσι θα κοστίζει λιγότερο στο στρατόπεδο, γιατί θα τρωει φαγητό δικό του, θα κάνει μπάνιο σπίτι του, κλπ. Εγώ ακόμα και τις σφαίρες θα πλήρωνα από την τσέπη μου.
Και όπως είπα, δίπλα το έχω και είμαι άνεργη. Ανετα θα πήγαινα με αυτούς τους όρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
O στρατός είναι άχρηστος και όσοι πάνε σε μόνιμες θέσεις το κάνουν για να πληρώνονται λουφάροντας και στην ουσία δε μαθαίνουν τπτ το ουσιαστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Ο στρατός πρέπει να υπάρχει αλλά όχι όπως είναι σήμερα με σκοπέτα μόνο αλλά και με διαρκεί εκπαίδευση...
Καλό είναι να υπάρχουν και γυναικές αλλά σε γραφεία ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,849 μηνύματα.
Πρέπει να είναι πολύ διεστραμμένος κάποιος να απαιτεί μια γυναίκα να σηκώνει όπλο.
Κι αν κρίνω από άλλα post μερικών εδώ μέσα, η διαστροφή απ' το e-steki δεν λείπει. :P

Οι γυναίκες είναι ταγμένες εκ φύσεως να διατηρούν την αρμονία της φύσης ζωντανή. Μόνο κάτι ψυχανώμαλες αμερικανήδες πυροβολάνε και σκοτώνουν και μετά πάνε να γεννήσουν. Τα είδαμε κι αυτά στον πόλεμο του Ιράκ. :/:

Σε μονάδες υποστήριξης θα πάνε οι γυναίκες ούτως ή άλλως σε περίπτωση μεγάλης ανάγκης. Άλλες θα πλέκουν καλτσάκια, άλλες θα νοσηλεύουν τους τραυματίες, άλλες θα μεταφέρουν πολεμοφόδια. Το κάνανε οι Ελληνίδες στο παρελθόν και είμαι σίγουρος ότι θα το επαναλάβουν. Γιατί χρειάζεται να πάνε στρατό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Παιδιά, όσοι έχουν πάει στρατό καλό είναι να χαλαρώσουν.
Δεν έγιναν δα και ο G.I.Joe.
Έχω δει ένα σωρό παιδάκια που πήγαν φαντάροι και τρέμουν τις κατσαρίδες, ούτε από όπλα ξέρουν, ούτε από τίποτα.

Και σύμφωνώ απόλυτα με το επιχείρημα κάποιας κοπέλας στα πρώτα post.

Όταν εσείς γεννήσετε μωράκι, το κουβαλάτε στην κοιλιά σας για 9 μήνες κτλ κτλ, ε θα κρατήσουμε κι εμείς το όπλο σωστά για να πατσίσουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όταν εσείς γεννήσετε μωράκι, το κουβαλάτε στην κοιλιά σας για 9 μήνες κτλ κτλ, ε θα κρατήσουμε κι εμείς το όπλο σωστά για να πατσίσουμε!
:D το ένα το επέλεξε η φύση το αλλο η κοινωνία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
:D το ένα το επέλεξε η φύση το αλλο η κοινωνία

Ακριβώς.. Άραααα? Βάλτε τα με την κοινωνία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Τελικά ήμουν πολύ offtopic γιατί μιλούσα μόνο για τις γυναίκες που επιλέγουν να πάνε στρατό μέσω σχολών. Αλλά τελικά η κουβέντα εξελίσσεται στο αν πρέπει να πηγαίνουν όλες οι γυναίκες στρατό υποχρεωτικά. Και ναι, δηλώνω ένοχος, διάβασα μόνο τα τελευταία 2 ποστ πριν απαντήσω. :)
Για να κλείσω, απαντώτας on topic, ο στρατός πρέπει να γίνει προαιρετικός, όσες γυναίκες επιλέγουν να πάνε πρέπει να γνωρίζουν που πάνε να μπλέξουν, και η εκπαίδευση να είναι ουσίας.

Ούτε Ράμπο το έπαιξα. Μπήκα στο χορό χωρίς να το θέλω και χόρεψα. Όσοι λοιπόν είναι έξω από το χορό πολλά τραγούδια λένε. Εγώ δεν βγήκα ποτέ να μειώσω το ρόλο της γυναίκας-μητέρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
και εσείς με την φύση

Μα εμάς δεν μας ενοχλεί που γεννάμε και που φέρνουμε στον κόσμο παιδιά.
Ίσα ίσα το θεωρούμε θαύμα.
Εσείς πάτε ένα στρατο για λίγους μήνες και το κάνετε θέμα και τώρα σας ψιλοαρέσει η ιδέα να πάμε εμείς στο στρατό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μα εμάς δεν μας ενοχλεί που γεννάμε και που φέρνουμε στον κόσμο παιδιά.
Ίσα ίσα το θεωρούμε θαύμα.
Εσείς πάτε ένα στρατο για λίγους μήνες και το κάνετε θέμα και τώρα σας ψιλοαρέσει η ιδέα να πάμε εμείς στο στρατό.

:D Στην ουσία ο στρατός έχει πολύ πλάκα!!!! Είναι κακά τον 1ο μήνα στην εκπαίδευση μετά ζεις στην πραγματικότητα αυτά που έπαιζες στα βιντεοπαιχνιδια χρόνια πριν.

Μπαμ μπουμ . αναπαραστάσεις πολέμου, ασκήσεις, βολές (όπως η πρώτη πίστα του call of duty)
λές ωραίες λέξεις όπως παλιοσειρά , παλιός, πουστόνεο, καλιόπες

Ένα πρόβλημα έχει ο στρατός δεν έχει πολλά κορίτσια :/

Όταν ειχε και γυναίκες ο στρατός (αν και έχει λίγες μόνιμες) κανένας δε θα ήθελε να φύγει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι γυναίκες είναι ταγμένες εκ φύσεως να διατηρούν την αρμονία της φύσης ζωντανή. Μόνο κάτι ψυχανώμαλες αμερικανήδες πυροβολάνε και σκοτώνουν και μετά πάνε να γεννήσουν. Τα είδαμε κι αυτά στον πόλεμο του Ιράκ. :/:

Σε μονάδες υποστήριξης θα πάνε οι γυναίκες ούτως ή άλλως σε περίπτωση μεγάλης ανάγκης. Άλλες θα πλέκουν καλτσάκια, άλλες θα νοσηλεύουν τους τραυματίες, άλλες θα μεταφέρουν πολεμοφόδια. Το κάνανε οι Ελληνίδες στο παρελθόν και είμαι σίγουρος ότι θα το επαναλάβουν. Γιατί χρειάζεται να πάνε στρατό;
συμφωνω αυτο πιστευω και γω ,,μεα μου

αλλα σε κατασταση κρισης αν κανανε λιγη λαντζα στο στρατο και δουλεια γρμματεως-που ηδη κανουνε ως εμμισθες-
δενλεω με ακριβως ιδια θητεια σαν τους ανδρες ιδιο στυλ κλπ

θα ηταν τοσο κακο?

τοσες σκληρες δουλειες καθαριοτητας και οργανωσης κανουνε εξω οι γυναικες

τωρα για μαχιμες ναι συμφωνω
εδω στο ιρακ οταν κινδυνευε η γυναικα να σκοτωθει γινοταν θεμα..
γενικα οι γυναικες δεν ειναι αναλωσιμες οπως οι ανδρες σε εναν πολεμο
για βιολογικους λογους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
συμφωνω αυτο πιστευω και γω ,,μεα μου

αλλα σε κατασταση κρισης αν κανανε λιγη λαντζα στο στρατο και δουλεια γρμματεως-που ηδη κανουνε ως εμμισθες-
δενλεω με ακριβως ιδια θητεια σαν τους ανδρες ιδιο στυλ κλπ

θα ηταν τοσο κακο?

τοσες σκληρες δουλειες καθαριοτητας και οργανωσης κανουνε εξω οι γυναικες

τωρα για μαχιμες ναι συμφωνω
εδω στο ιρακ οταν κινδυνευε η γυναικα να σκοτωθει γινοταν θεμα..
γενικα οι γυναικες δεν ειναι αναλωσιμες οπως οι ανδρες σε εναν πολεμο
για βιολογικους λογους..

Πιστεύω πως το εξαναγκαστικό είναι το δύσκολο.
Χωρίς να θέλω να ακουστώ περίεργη, γιατί έτσι κινδυνεύω να ακουστώ, πιστεύω πως μια γυναίκα στη σημερινή εποχή κάνει πολλά περισσότερα πράγματα από έναν άντρα. Είναι μητέρα, εργαζόμενη, σύζυγος και νοικοκυρά. Ο άντρας είναι κυρίως εργαζόμενος, δεν βιώνει τις άλλες ιδιότητες με την ίδια ένταση αλλα περισσόστερο τουριστικά. Οπότε ας είναι ο στρατός δικό σας προνόμιο. Εννοώ πως ήδη κάνουμε πολλά, ας μην το κάνουμε ΚΑΙ αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μα εγώ σέλω μπουμ μπουμ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μα εγώ σέλω μπουμ μπουμ...

Μπορείς, πάρε το Αροξόλ και κυνήγα τις κατσαρίδες..!!! :P:P:P:P:P:P:P
Όλες μαζί ενωμένες, θα τις εξοντώσουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top