Παλιοί υπολογιστές και laptops: τι κάνουμε με αυτά;

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εχω ενα παλιο desktop και ενα laptop.
να τα αφησω στην αποθηκη; μπορω να τα παω καπου για ανακυκλωση ή στην καλύτερη ενδεχομένως να βγάλω κ τίποτα απ αυτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
εχω ενα παλιο desktop και ενα laptop.
να τα αφησω στην αποθηκη; μπορω να τα παω καπου για ανακυκλωση ή στην καλύτερη ενδεχομένως να βγάλω κ τίποτα απ αυτα;

τι χρονολογία τα αγόρασες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
καλα το desktop ειναι πολυυ παλιο, δεκαετία+. απλα πιανει χωρο στην αποθηκη κ δεν ξερω τι να το κανω... να το παω στα σκουπιδια;; αμα το παω για ανακυκλωση μπορει να χρησιμευσει και καπου..
το λαπτοπ απο την αλλη ειναι πιο καινουριο. δουλευει ακόμα μια χαρά, μόνο λίγο η μπαταρία του δεν την παλέυει.. το χω κοντα στα 6 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίτα εδώ, Ciela. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
εχω ενα παλιο desktop και ενα laptop.
να τα αφησω στην αποθηκη; μπορω να τα παω καπου για ανακυκλωση ή στην καλύτερη ενδεχομένως να βγάλω κ τίποτα απ αυτα;
Δώστα σε μένα να κάνω σκάτζα ό,τι χρήσιμο έχουν... :P

Δεν νομίζω να σου χρειαστεί κάτι, αν είναι παλιά, αλλά γενικά τις μνήμες και τους σκληρούς είναι αμαρτία τους θεούς να τα πετάξεις. Εγώ έχω χρησιμοποιήσει σε άλλο PC ακόμα και τροφοδοτικό, όταν το παλιό τα είχε φτύσει.

Τους δε σκληρούς δίσκους μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις, με αντάπτορες, και σαν εξωτερικούς. Μπορείς να κρατήσεις δεύτερα backups πολύ σημαντικών σου αρχείων πχ. Άσε που δεν πιάνουν τόσο χώρο όσο οι ίδιοι οι εξωτερικοί.

Αν δεν τους θες, εδώ είμαι εγώ... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Τα μηχανηματα κειμήλια είναι απαραδεκτο να τα διαλύουμε!

βαλε αγγελια πως το χαρίζεις!
σιγουρα κάποιος θα βρεθει να το πάρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top